Harry Potter

The Boy Who Lived

Filmoljupci navalite
Odgovori
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Jako velik fan sam ovoga serijala, pa bi htio otvoriti ovu temu da možemo raspravljati o njemu. Zašto je u Filmovi/Serije/TV podforumu, pa zato što sam pogledao sve filmove, a pročitao samo dvije knjige. Ako nekome smeta neka nadležni prebace u drugi podforum.

Ne znam je li ovo objašnjeno u nekim od knjiga, ali znam da nije u filmovima.

1. Zašto je Gellert Grindelwald pohađao Durmstrang umjesto Hogwarts?

2. 1955. godine Voldemort je tražio od Dumbledore-a, da mu da posao profesora Obrane od mračnih sila, međutim Doumbledore ga je odbio. Tada je Voldemort bacio kletvu na taj posao, i svaki profesor koji je došao na tu poziciju nije se zadržao dulje od jedne školske godine na tom mjestu. Što znači u peroidu od 1955. do 1998. bilo su 43 različita profesora. Ili?

3. Voldemort je htio sakriti svoju dušu u sedam horkruksa, jer je to po njemu najmoćniji magični broj. Ali ih je zapravo stvorio samo 6. On nije znao da je Harry Potter sedmi horkruks, i on ga je greškom napravio.
Yes Sir!
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Mary »

Nekako me je sav tadasnji hype zaobisao i niti sam ikada pogledala filnove niti sam procitala knjige, niti zapravo znam o cemu se tocno radi i s cim se susrecu likovi :blush: . Ali ispraviti cu to. :D
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Potrudi se. :D Prezanimljivo je. Ima jako puno detalja i sitnica, koje prave ovu priču jako zanimljivom.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Sherpa »

Ja isto nisam ni gledao ni čitao

No, jedan zanimljiv komentar kaže kako su joj knjige postajale sve gore, te da kako je postala popularna više nije dala ikome da joj editira tako da je kasnije ostalo puno nepotrebnog

komentar?
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Za knjige ne znam, ali film je sve više i više odmicao od etikete "dječijeg filma", i postao je serijal za cijelu obitelj. Da, ima toliko toga ne potrebnog, milijun likova koji vjerovatno nikad nisu ni trebali biti spomenuti, ali po meni sve te sitnice rade veliku razliku, i baš zbog toga mi se Harry Potter serijal jako sviđa.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Sherpa »

Planiraš pročitati nekada?
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Zapravo da. Htio bi nabaviti svih sedam knjiga, i sve pročitati. Otkriti nešto što nisam znao, i nešto što nije bilo prikazano u filmovima.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da ti, ako ih želiš imati, i nije neki trošak, oko soma kuna za sve njih

Ako ništa, jednom za potomke ć ti dobro doći :)
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Melloo »

DA @Sherpa kako knjige odmicu kvaliteta pada, ona je pokusala da pise mracnije knjige za odrasle ali jbg nije se snasla u tome
Zadnja knjiga ima naziv darovi smrti koje ona pokusa predstavljati kao nesto bitno a oni uopste na kraju nisu bitni za tok price. Ista bi stvar bila i da nisu postojali.Onda je zapostavila neke druge stvari kasnije skolu opcenito , onda taj sport qudich kojeg skoro i da ne spominje poslije 5. knjige.
Knjige se i dalje mogu citati pogtovo za fanove dobre su bile ali ne kvalitetom kao prethodne
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Zadnja knjiga ima naziv darovi smrti koje ona pokusa predstavljati kao nesto bitno a oni uopste na kraju nisu bitni za tok price.
Zapravo, bitno je. Ako se sjećaš okršaja Harry-a i Voldemorta u šumi, znaš da je Harry naravno preživio. Pitanje je zašto? Zato što je u tom trenutku posjedovao sve darove smrti, a kao što znamo onaj tko posjeduje sve darove smrti je besmrtan.
Yes Sir!
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HBK »

A meni su bas naprotiv, knjiga za knjigom sve bolje. Prva dva dela su bas ono, stiva za decu. Zato posle postaje sve bolje, ozbiljnije, mracnije, kompleksnije
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HBK »

@Rio146 koji ti je drazi par, Ron i Hermiona ili Harry i Dzin?
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la Rio146 »

Ron i Hermiona. Zato što je nekako njihov odnos prirodno tekao. Dok su bili djeca, bili su samo prijatelji. Onda već kad su postali tinejdžeri, shvatili su da imaju neke osjećaje jedno prema drugomu. Pogotovo u četvrtom djelu, kada se Hermiona naljutila što ju Ron nije pitao da mu bude pratilja na Božićnom plesu. I onda sedmi dio je fantastičan, što se tiče njih dvoje.

Harry i Ginny, su odjednom odlučili biti zajedno. Nije bilo nikakvih naznaka u ranijim djelovima, da se jedno drugome sviđaju. Možda je Ginny bila malo zaljubljena u Harry-a, ali on nije bio u nju. Prema nekim teorijama, Ginny je koristila ljubavni napitak, ali ja ne vjerujem u to. Jednostavno se naglo desilo, i to mi se baš i nije svidjelo.

Jedna od najdražih scena:

Yes Sir!
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la ejdzejp1 »

Pogledao sve dijelove (neke čak i više puta) i pročitao dvije knjige koje imam (Zatočenik Azkabana i Darovi smrti). Knjige su mi se jako svidjele, kao i filmovi među kojima nemam baš neki omiljeni, ali kada bih morao birati rekao bih Odaja tajni.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Harry Potter

Post Postao/la HBK »

Poceo sam opet citati sve knjige. Kako je samo divno vratiti se tom magicnom svetu iz detinjstva. :blush:
Odgovori