AJPW

Puro i Lucha na jednom mjestu
Odgovori
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la AlenB »

Navodno su Kento Miyahara i Shuji Ishikawa imali fantastičan meč na 45th Anniversary showu. Skinut ću ga kad izađe pa pogledat cijeli.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la crocop97 »

Lijepo je da im je konačno krenulo, Akiyama ih je uspio izvući iz gadne krize.
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la AlenB »

Zaustavio sam gledanje samo da vam javim da sam upravo vidio najgenijalniji meč ikada :D

Dory Funk Jr. i Hiro Saito protiv Masanobua Fuchia & Kabukija

Dory brat od Terrya Funka i ima 76 godina. Kabuki ima 68 godina. Fuchi ima 63, a najmlađi u meču ima 56 godina - Saito. Tako da mislim da vam to sve govori. Funk je no-sellao apsolutno sve udarce ne zato što mu je to bilo namjera nego zato što to nije moguće. Postavljanje u Spinning Toe Hold su bila grozna, ali je bilo pregenijalno za gledati. Ne znam jeste li planirali gledati, al ovo morate pogledati.

@crocop97 ima li kakva posebnost oko ovoga meča :D
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la crocop97 »

Samo hrpa veterana na Anniversary showu, najjače je što je Dory nedavno bio na All Japan turneji :lol:
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la AlenB »

Pogledao sam ovo

Fuminori Abe & Yohei Nakajima vs Takuya Nomura & Yuya Aoki - **

Ishikiri, Masakado & Ryouji Sai vs Danny Jones, Massimo & Sam Adonis - **1/2

Dory Funk Jr. & Hiro Saito vs Masanobu Fuchi & The Great Kabuki
Već rekoh, genijalno užasan meč. Bilo je toliko užasno da je bilo odlično gledati kako se oni valjaju po ringu. Nakon ovoga ću sigurno pogledati Terryev Funkov meč koji će biti idući mjesec.

Battle Royal za !BANG! TV World Heavyweight titulu
Najprije mi nije bilo jasno zašto se sudac nakon početka meča zadržao u ringu, a onda sam shvatio da se eliminacije mogu odraditi i pinom, osim izbacivanjem preko užadi. Mislim, ovo je još jedan meč koji je jednostavno presmiješan dok ga gledaš, pogotovo kada idu pinnati nekoga pa se onako svi nabacaju na tog čovjeka da ovaj ne može napraviti kickout. Apsolutno fantastično. I onda je netko svjesno napravio Tope Con Hillo na ljude van ringa i time se nesvjesno eliminirao jer uopće nije razmišljao o tome. Kvaliteta meča je loša, struktura je loša, izgleda kao da nisu niti planirali ovo, rekli su samo tko će biti pobjednik, a ovo ostalo ćemo odraditi u ringu spontano. Bilo je genijalno kako samo nakane koga će sljedeće eliminirati i onda dok svi ostali stoje sastrane, trojica ga tuku i eliminiraju. I tako u krug. Loš meč, ali zabavan u svojoj nekvaliteti. *

Caristico vs Diamante - ***

Atsushi Aoki & Hikaru Sato (c) vs Black Tiger & Taka Michinoku (All Asian Tag Team titule) - ***

Taichi vs Yuma Aoyagi - ***1/4

Jun Akiyama, Koji Iwamoto, Minoru Tanaka & Takao Omori vs The Bodyguard, Zeus, Joe Doering & Kotaro Suzuki - **3/4

TAJIRI (c) vs Ultimo Dragon (AJPW World Junior Heavyweight titula)
Prilično razočaravajuće s obzirom na to za koju je titulu bilo, apsolutno bezvezna akcija, ništa vrijedno spokena. **

Strong BJ (Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi) vs KAI & Naoya Nomura (AJPW World Tag Team titule)
Do sada najbolji meč na showu. Jako, jako dobro. U životu nisam mnogo do ovoga trenutka pogledao mnogo AJPW mečeva, ali se sjećam da su gotovo svi oni koje sam pogledao imali veze sa Sekimotom i Okabayashijem. Mnogo sam puta naišao na pohvale za njih dvojicu, pa me je zanimao ovaj meč i nije me razočarao. Njih dvojica su ogromne mrcine koje s lakoćom rade Germane ili Powerbombe, a KAI i Nomura su im uspjeli uglavnom odgovoriti i držati se njihovog tempa. Užasno stiff meč u pojednim momentima, jako lijepo ispriča priča s nadmetanjima oko jačine poteza i sve skupa, veoma, veoma zabavno. Drago mi je da su Sekimoto i Okabayashi postali prvaci. ***3/4

Satoshi Kojima vs Suwama - ***

Shuji Ishikawa (c) vs. Kento Miyahara (Triple Crown titula)
Sjajan meč. Kada bih usporedio ovaj meč i bilo koji New Japan main event u zadnje vrijeme, rekao bih da su više različiti nego slični. Ovdje se više gleda New Japan tako da znate kako ondje izgleda main event meč - napraviti što bržu, uzbudljiviju, zanimljiviju završnicu s puno sekvenci, nekih big match spotova, no-selling trenutaka, highflying poteza i svega ostaloga. Ovdje je situacija prilično drugačija. Mnogo se više baziraju na psihologiju i selling, recimo nakon onog Ishiakawingom Piledrivera na Apron, Kento se nije dosta dugo podignuo. Bilo je i ovdje nekoliko no-selling trenutaka, no došli su baš u ono pravo vrijeme. Recimo meni se svidjelo kada se Kento ustao nakon Ishikawingom Superplexa i udario svoj Brainbuster jer je to označilo njegov povratak u meč. Ishikawini laktovi na kraju su bili jako brutalni, neki German Suplexi su također bili predivni i sve skupa, ostao sam impresioniran. Na kraju smo dobili i novog prvaka uz odličan moment. ****1/4
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la ejdzejp1 »

sudeći po komentarima main event je itekako vrijedan da se pogleda, vjerovatno ću to uraditi danas, trenutno skidam show
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la ejdzejp1 »

pogledao sam neke mečeve sa showa

Hiro Saito & Dory Funk Jr. vs. Masanobu Fuchi & The Great Kabuki
Što se kvalitete wrestlinga tiče, ovo je bio katastrofalan meč. Ali, s druge strane, bio je užasno zabavan za gledati. Zvjezdica za to. *

Daisuke Sekimoto & Yuji Okabayashi vs. KAI & Naoya Nomura
Nisam prije gledao niti jedan Sekimotov i Okabayashijev meč, ali čuo sam samo riječi hvale za njih. U ovom meču su pokazali zašto ih ljudi toliko hvale, ali moram reći i da KAI i Nomura nisi bili puno lošiji. Odlična akcija sa dosta brutalnih poteza i stiff udaraca i sa jedne i sa druge strane. Jako lijepo su izgradili meč i ispričana je dobra priča. Za mene odličan meč. ****

Suwama vs. Satoshi Kojima
A bilo je dobro, ali očekivao sam više. Daleko od lošeg, ali ne baš nešto što ću pamtiti. ***

Kento Miyahara vs. Shuji Ishikawa
Odličan meč, definitivno najbolji na showu. Akcija je bila sjajna, bilo je odličnih kontri, predivnih poteza i stiff udaraca i psihologija je bila odlična. I jedan i drugi su sjajno sellali. No-sellovi su bili perfektno tajmirani i pripomogli su da se meču doda napetost. Kentov povratak u meč je odlično odrađen i završni dio meča mi je bio najbolji od svega. Pokazivanje poštovanja nakon meča je bio odličan trenutak. Sve u svemu, sjajno. ****1/4
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la crocop97 »

ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST Nisam prije gledao niti jedan Sekimotov i Okabayashijev meč
https://rutube.ru/video/b75ddb98345691e ... d4031f3ec/
slika
Avatar
AlenB
Administrator
Administrator
Postovi: 15658
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Lokacija: Nova Gradiška
Status: Offline

AJPW 45th Anniversary recenzija

Post Postao/la AlenB »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la ejdzejp1 »

Upravo sam pogledao ovo, za mene sjajan meč. Baš moj tip meča, raznorazna lupanja stiff elbowa, chopova, clotheslinea, kickova, headbutta i big man poteza. Pravi hoss fight. Dosta odličnih sekvenci, a i Yujiev hot tag je bio odličan. Sekimoto je sjajno odradio ulogu underdoga koji prima batine, a nakon toga se vraća i dobija meč. Mislim da bih trebao početi malo češće pratiti puro fedove koji nisu New Japan. ****1/4
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la Melloo »

Dutra finale
Kento Miyahara ace of AJPW vs Naomichi Marafuji
Jao kako ce ovo da bude dobroooo
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la Melloo »

Po ljudima na redditu Miyahara i Marafuji su imali 5 star finale
Treba pogledati
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AJPW

Post Postao/la Sherpa »

dave je dao 4.25 finalu
slika
Odgovori