Wrestlemania 40

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10410
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Markovic619 »

Pa dobro, prošla WM je imala dvije petice.

Kako precjenjuje NJPW main evente koji su svi isti i svaki drugi AEW meč, tako može precijenit i WWE mečeve, šta mu smeta :lol:
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6715
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la SwitchBlade »

KOMANIA je napisao/la: 12 tra 2024, 17:34
Sherpa je napisao/la: 12 tra 2024, 15:21 WON: Stone Cole Steve Austin was originally earmarked for the spot at the end of Cody Rhodes v Roman Reigns at WrestleMania XL, but in the end WWE & Austin couldn’t reach a financial agreement & as a result Undertaker was put in his place.
Imalo bi više smisla, ali možda je bolje ovako, SCSA nije SCSA ako nema one završnice s pivom, a to bi po meni malo odvuklo pažnju s Codyevog slavlja, ovako je Cody potpuno bio u prvom planu, dobra je stvar što Taker samo nestane...
Što više razmišljam više se naginjem da je Taker bio bolji izbor. Pop koji je SCSA dobio je dio o kojem se najviše priča kad je Foley imao svoj prvi trijumf.
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Elite »

crocop97 je napisao/la: 12 tra 2024, 17:51 Pa zanimljivo je kako daje realne ocjene samo kad je WWE u pitanju, sve ostale diže u nebesa, dok neke opet pokopa bespotrebno
Ocene su subjektivni doživljaj kao i tvoji. Zašto bi davao 5* recimo nekom TNA meču, ako njemu nije za 5* samo da bi TNA fanovi prestali da kmeče :mrgreen:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7033
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la crocop97 »

Jel iko spomenuo TNA, doduše jest kompanija ili ignorira ili pokopa kad pogleda (osim ako neko od ljudi koje voli nastupi tamo), ali samo WWE je dovoljan za ovu raspravu. Mečevi koje sam naveo su bolji od hrpetine mečeva kojima je dao 4,5+ zadnjih godina, ali su bili u WWE-u i niko skoro nije poginio u ringu pa nema petice.

I zapravo postoji objektivno i univerzalno mjerilo šta je otprilike 4* meč, sve ostale nijanse su subjektivne, problem je što Dejvovi 6* klasici ne zadovoljavaju ni 4* osnove (struktura, sellanje, atmosfera i psihologija meča)
Zadnja izmjena: crocop97, dana/u 12 tra 2024, 18:13, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Sherpa »

Ti sada isto ideš s apsolutom na nešto što je osobni dojam.
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Elite »

crocop97 je napisao/la: 12 tra 2024, 18:11 Jel iko spomenuo TNA, doduše jest kompanija ili ignorira ili pokopa kad pogleda (osim ako neko od ljudi koje voli nastupi tamo), ali samo WWE je dovoljan za ovu raspravu. Mečevi koje sam naveo su bolji od hrpetine mečeva kojima je dao 4,5+ zadnjih godina, ali su bili u WWE-u i niko skoro nije poginio u ringu pa nema petice.

I zapravo postoji objektivno i univerzalno mjerilo šta je otprilike 4* meč, sve ostale nijanse su subjektivne, problem je što Dejvovi 6* klasici ne zadovoljavaju ni 4* osnove (struktura, sellanje, atmosfera i psihologija meča)
Ne, to je sve tvoj subjektivni doživljaj, koji ne mora ujedno biti i Dejvov. On ima svoj lični kriterijum kojim se vodi u ocenjivanju kao i ti svoj.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18016
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Hangman98 »

Ja ne sporim da je subjektivno, nego ovako kad kaze (4.75 moze i 5) pa daj 5 covjece :lol:
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7033
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la crocop97 »

Neki elementi koje sam naveo nisu samo osnova u wrestlingu nego u svakoj izvedbenoj formi ili umjetnosti i te stvari su objektivne, ima li strukture ili nema nije stvar subjektivnosti nego se jasno može narativ rastavit u dijelove ili ne može, jasno je vidljivo jel neko sella poteze ili ne, psihologija meča je isto lako odrediva i slična je postavljanju dramskog sukoba, dok je mišljenje o tom kako je sve to izvedeno subjektivna stvar
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Sherpa »

crocop97 je napisao/la: 12 tra 2024, 18:25 Neki elementi koje sam naveo nisu samo osnova u wrestlingu nego u svakoj izvedbenoj formi ili umjetnosti i te stvari su objektivne, ima li strukture ili nema nije stvar subjektivnosti nego se jasno može narativ rastavit u dijelove ili ne može, jasno je vidljivo jel neko sella poteze ili ne, psihologija meča je isto lako odrediva i slična je postavljanju dramskog sukoba, dok je mišljenje o tom kako je sve to izvedeno subjektivna stvar
I sve to ne čini meč dobrim. Možemo ti i ja imati meč, sve ovo odraditi i da meć bude teže smeće
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7033
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la crocop97 »

Ne, meč ne može bit smeće ako je sve to dobro odrađeno. Čak i da su korištena malsimalno 2 poteza, ako su dobro i svrhovito izvedena, nebitno

I radije bih 5 takvih mečeva unutar neke priče nego polusatni banger koji ne vodi nigdje
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58318
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Sherpa »

Naravno da može, jer sve to što je izvedeno može biti smrtno dosadano. Zato jesu subjektivan dojam.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10410
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Markovic619 »

Elite je napisao/la: 12 tra 2024, 18:05
crocop97 je napisao/la: 12 tra 2024, 17:51 Pa zanimljivo je kako daje realne ocjene samo kad je WWE u pitanju, sve ostale diže u nebesa, dok neke opet pokopa bespotrebno
Ocene su subjektivni doživljaj kao i tvoji. Zašto bi davao 5* recimo nekom TNA meču, ako njemu nije za 5* samo da bi TNA fanovi prestali da kmeče :mrgreen:
Glup ti je komentar. Jako glup. Možda i uvredljiv...

Niko nije spomenuo TNA, a ako ćemo realno dao je 5.5 za Ospreay/Alexander iako je meč bio 4.5 maksimalno. A bilo je dosta boljih mečeva koji su dobili manju ocjenu ili nisu ni ocijenjeni...
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10637
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la HunterDX »

Mogu da razumem što ME nije dobio 5*.
Znam da ću zvučati kao hejter, ali....
Imali smo šampiona koji je zbog prvih godinu dana kvalitetnog reigna, držao titulu još 3 godine, totalno bespotrebno.
Onda lika koji je izgubio prošle godine.
Čekalo se godinu dana i nakon promena prvobitnih planova smo dobili ovaj meč i momenat.

Meč između čoveka koji je silom držao titulu dugo, protiv lika koji je trebao da ispuši za titulu, meč koji sam po sebi nije bio preterano zanimljiv, finisher spam, onda mešanje ostalih. Bio je zanimljiv zbog završene priče i drame, ali sam meč koji su proizveli Roman i Cody nije bio pamtljiv.
Već sam pisao da mi se nije svidelo što nisu imali kontakt u drogom delu meča, osim Cody-evog finishera.

Mogu da razumem da neko da 5, a isto tako i da ne. Ne znam da li je Dave bio pristrasan kada je ocenio meč i da li namerno nije dao 5. ali mi je ocena skroz ok.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5449
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la ante »

Zaboravih ocjene staviti

Seth vs Drew **
Street fight **1/2
Knight vs Styles **** (jako dobro, ovako je trebao izgledati meč između Usosa, za mene iznenađenje obe večeri)
Triple threat ****
Iyo vs Bayley ****1/4
Roman vs Cody *****
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Wrestlemania 40

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Povratak otpisanog :lol: :lol: :lol:
Nakon preduge pauze od hrvanja i još duže od WWE-a odlučia pogledat s frendom WM. Ili barem prvi dan. Drugi trebali danas al covik planira Bog se smije.

Svakako neki generalni dojmovi su da niko ne radi spektakl ko WWE i da je sve toliko bolje od kad sam zadnji put gleda. Kamera ne skace svako 2 sekunde, komentatori ne ponavljaju samo iste fraze.

Meč po meč prođem kad ne budem mora tipkat na mobu.
slika
Odgovori