Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Prva tema sedmice u ovom podforumu. Pitanje je jasno. Dosta dugo se očekuje ova saradnja. Zapravo od samih početaka AEWa. AEW je od prvog showa imao saradnju sa TJPWom ali jasno se očekivalo da se uključi i najveća ženska promocija na svijetu. Određenih kontakata je bilo s obzirom da je Riho hrvala po Stardomovim showovima sa AEW Women's title pojasom te je čak osvojila njihovu High Speed titulu. No tu već imamo prve sukobe jer AEW nije dozvolio da Riho bude pinovana te je na kraju AZM uzela High Speed titulu u triple threatu pinujući Kid a ne Riho. Ranije još prije osnivanja AEWa Elita je pokušala na G1 Supercardu privoliti Mayu Iwatani da im se priključi što bi u tom trenutku kad je Stardom ostao bez Kairi Hojo i Io Shirai bilo kobno za kompaniju. Rossy Ogawa je u intervjuu sa Emi Sakurom rekao da nije zainteresovan za saradnju.

Time se stavila tačka na priču o saradnji na neko vrijeme. Ali nakon saradnje AEWa i NJPWa opet se počelo pričati o saradnji sa Stardomom. Na kraju krajeva NJPW je imao više razloga da bude bijesan na AEW nego Stardom pa je taj most izgrađen i forbidden door otvoren. Kao da je bilo pitanje vremena kada će doći do saradnje. O saradnji se opet počelo u fullu pričati kad je Mayu Iwatani prošle godine osvojila SWA titulu, titulu koja se brani samo protiv kečerki iz drugih zemalja. Savršena titula za međunarodnu saradnju a Mayu Iwatani je sinonim za Stardom tako da je sve ukazivalo na imintentnu saradnju. Jaime Hayter je postavila sliku AEW ženskog pojasa sa crvenom ružom aludirajući na Utami Hayashishitu. Dave Meltzer je potvrdio da je Stardom zainteresovan za saradnju. Dosta se spekulisalo kroz čitavu 2022. godinu a onda ništa.

Šta se dogodilo? Do saradnje nikada nije došlo. AEW je pokazao spremnost da radi sa nizom kompanija ali Stardom se ističe kao veliki izuzetak. Čudno je da Rossy Ogawa nije jače gurao ovu priču. Koliko god Stardom bio zainteresovan primarno za domaće tržište ipak bi im saradnja sa AEWom donijela i više međunarodne pažnje. AEW se pokazao kao bolji partner nego na početku svog postojanja što se najbolje vidjelo kad je Miyu Yamashita dobila tadašnju šampionku Thunder Rosu na SummerSun Princessu. Tako da ako je Stardom bio skeptičan na početku kad im je AEW postavljao ograničenja to više ne može biti legitiman razlog. Da li AEW nema interesa? Iskreno bi me to začudilo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57868
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

Teško mi je reći, ali koliko će zvučati apsurdno - stardom je možda htio previše. Na globalnoj sceni taj odnos je david i golijat, i to na neku potenciju. Ili drugi, realniji scenarij - stardom nije spreman izaći van japana. Nema ni roster ni logistiku za to.

Stardom ima neko ime, ima i neke fanove, al to je sve ništa spram milijunskog auditorija i prihoda u stotinama milijuna dolara. No isto tako kužim stav, nesmiješ se kompletno podrediti aew-u da ne oštetiš svoje ime.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Vrlo moguće.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17882
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Hangman98 »

Mozda sad za Forbidden Door 2 bude neka suradnja uz NJPW. Ocekujem da ce Jamie imati neki 4 way mec u kom' ce neka cura iz Stardoma biti unutra.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57868
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

Ja nemam pojma kakav je ogawa pa nemam ideju kakav on stav ima oko toga
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Prvo je bio protiv sad je za saradnju ako je vjerovati Meltzeru. Nisam siguran za Forbidden Door pričalo se i za prošli.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Rio146 »

Dobro, shvaćam da Stardom želi zaštitit taj brend da je njihovo žensko hrvanje najbolje na svijetu, a sad kad se AEW divizija popravila ni oni ne žele dopustiti da njihove cure gube. Jer jedna Ruby Soho je daleko popularnija od recimo Giulie, i sad da Ruby izgubi fanovi će reći izgubila od neke koja ne može ni dogurati do Duba, dok s druge strane Ogawa sigurno neće svog main eventera bacit tek tako pod autobus.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Mislim da bi Rossy trebao pristati na AEWove uslove ako su razumni. Ipak je Dub veća kompanija. Doduše vjerujem da postoji bojazan da bi AEW loše koristio Stardomovke što nije neosnovano.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Rio146 »

A vidi za sad ja niti nebi gurao u tom pravcu. Stardom se dobro profilirao otkad ih je Bushiroad uzeo. Više nisu indy promocija, nego jedna od najboljih promocija u Japanu. Nebi bilo loše pokupit kojeg zapadnog fana, ali koliko vidim ni ne guraju marketinški prema zapadu tako da mislim da im suradnja s Dubom i nije toliko bitna.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Nije im neophodna ali zašto ne probati pokupiti i stranih fanova. A možda uspiju dovesti neku iz AEWa u Stardom. Prije svega mislim na Jaime Hayter. Hayter je u Stardomu bila midcard i još čak nije nikad izgubila SWA titulu zbog pandemije i sad se vraća kao kredibilna AEW šampionka. To je potencijalno jaka priča. Ja sam bio protiv saradnje i idalje ne mogu reći da sam 100% za ali AEWova novija spremnost da daju pobjede Japankama i Stardomova kreativna stagnacija su me okrenula u nekoj mjeri ka saradnji čisto da se prodrmaju stvari.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Mislim da su FD 2 i All In na Wembleyu posljednje šanse za ovu saradnju. FD iz jasnih razloga ali Wembley show jer vjerujem da će AEW pružiti neku vrstu supershowa (ne u smislu da će im Stardom donijeti više karata jer naravno neće već da pruže najraznovrsniji mogući show). Wembley se kosi sa GPom ali ako žele Stardom bi mogao odvojiti tipa 6 cura i pripremiti ih za Wembley.

Stardom fanovi na internetu rageaju oko ove mogućnosti ali to već postaje iritantni protekcionizam.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57868
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Sherpa »

Ne treba šest cura, dvije su dovoljne. Ili čak i jedna može biti dovoljno.

Iako neki x vs x meč ne bi bio loša ideja. Sve ih naguraš u jedan meč i napraviš neki visoko oktanski meč. stavi recimo 4v4 eliminacijski, 20 minute time limit. I završi remijem bez da i jedna strana ima ikoga eliminiranog - daj tease da je ovo samo početak
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Elite »

Možda je Ogavu strah da će AEW maznuti Stardom kečerke, pa se zato nećka. Ajde Japanke bi se možda osećale nesigurno u Americi, ali Đuliju bi lako mogli da uzmu, što za Stardom ne bi bilo dobro (za mene bi bilo :mrgreen:). Dakle čist sukob interesa.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24593
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Maki »

Teško da bi ijedna baš bila rada preći full time u Ameriku u ovom trenutku. A ne bi to ni bilo dobro za njihove karijere.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Tema sedmice: zašto nije došlo do saradnje Stardoma i AEWa?

Post Postao/la Elite »

Ja mislim suprotno. Da bi takvu priliku dočekale raširenih ruku. Jer je san mnogih da rade u Americi gde su sva svetla reflektora uperena u njih. Pogotovo za Đuliju koja ima sav potencijal da bude ogromna zvezda u Americi.
Odgovori