Mečevi

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17446
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ovo je bilo jako dobro. Miljama ispred meča sa WM34.

Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24659
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la Maki »

WM 34 meč je bio takva flopčina.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17446
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Najbolji dio je bio kad je Lesnar bacio titulu na Vincea poslije meča u backstageu 💀
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la HunterDX »




Kad se samo setim kakva sam budala bio onda, jer sam poverovao da je ovo bio početak revolucije u ženskom wrestlingu.
Odradila su možda i najbolji meč na toj WM, mada je i onaj za IC titulu bio iznenadjujuće dobar. Navijao sam za Becky, u Sashi sam video ogroman talenat i budućnost, a nisam imao ništa protiv što je Charlotte pobedila, jer je delovalo kao da će svaka od njih postići uspeh, još se i Bayley očekivala.

Charlotte se brzo izdvojila i bila par stepenika iznad njih, Sasha je povremeno dobijala neke mečeve, ali ništa konkretno, Becky prvo ponižavana, onda overpushana, Bayley daleko ispod očekivanja. Kakav su tada potencijal imali u svojim rukama,na kraju su sve uprskali.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24659
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la Maki »

Nisu imali interes i to je sva priča. Furali su tu "žensku revoluciju" kako bi pokupili PR poene od SJWa i feminista i kako bi privukli Rondu Rousey. No idalje tu kompaniju vode isti ljudi koji su je vodili kad su dominirale starlete i plesačice. Rondu su privukli i više nemaju nikakvog razloga da nastave sa tom pričom. Vidimo po NXTu šta WWE planira za budućnost ženske divizije.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17446
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Dinosauri nisu izumrli, samo su otišli u kečere

ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5325
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la ante »

https://www.bilibili.com/video/BV1Ms411 ... .all.click

timestamp - 1:35:45

Pushin Forward Back - 7.7.2017.

Zack Sabre Jr (c) vs Chuck Taylor - PWG world title

Priča iza meča je prilično jednostavna. Chuckov rekord u PWG od veljače 2015. je 14-1. U skoro 2 i pol godine, jedini poraz koji je pretrpio je od Sabrea za titulu 5 mjeseci ranije. Zack je dominantni prvak kojeg svi mrze, Chuck je underdog kojeg svi žele vidjeti kao pobjednika, Excalibur mark out moment zagarantiran. Uživajte u pola sata apsolutno sjajnog storytellinga.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24659
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la Maki »

U istoriji kečera bilo je bezbroj fantastičnih tag tim rivalstava. Epskih mečeva koji se pamte decenijama, legendarnih wrestlera koji su svoje karijere iskovali u vatri timske akcije. Tu su rivalstva poput Fabulous Freebirds vs Von Erichs, Demolition vs Brain Busters, Rockers vs Hart Foundation, Hardy Boyz vs Edge and Christian, Hardy Boyz vs Dudley Boyz, Edge and Christian vs Dudley Boys, u novije vrijeme Young Bucks vs reDRagon, DIY vs Revival, New Day vs Usos, FTR vs Young Bucks da ne nabrajamo više. Sva ta rivalstva su nam pružila mnogo sjajnih trenutaka koji će se prepričavati. Međutim ja bih vam skrenuo pažnju na jedno tag team rivalstvo koje nije tako poznato.

Dolazi iz nama kečerofilima jako dobro poznate istočnoazijske zemlje: istočne Kine Japana. Japan je prije 70 godina otpočeo pohod koji im je trebao omogućiti da postanu velesila. U tom pohodu nisu pronašli uspjeha ali je Japan preuzeo svijet na jedan drugi način: kulturom. Japanska kultura u vidu mangi, animea, Nintendoa je preplavila svijet. Jedna od tih stvari je i japanski wrestling. Podvrsta toga je i japanski ženski wrestling. U japanskom ženskom wrestlingu jedno ime stoji iznad svih ostalih kao simbol tog stila wrestlinga tako bliskog a opet tako dalekog: Manami Toyota. Svi su čuli za Manami Toyotu. Ogroman broj 5* od Dave Meltzera, osoba koja je u istoj večeri odradila 2 meča sa 5*, legenda, mit, ep.

No ono što se manje zna jeste da je upravo ta, Manami Toyota ili kako bi Japanci slikovito rekli TOJOTA MANAAAAAAMIIIIIII, bila dio jednog od najboljih tag team rivalstva u istoriji profesionalnog hrvanja. To rivalstvo se odigralo 1992. i 1993. To rivalstvo je podarilo 1993 WON Match of the Year. To rivalstvo se zove MANAMI TOYOTA/TOSHIYO YAMADA VS MAYUMI OZAKI/DYNAMITE KANSAI. Dvije tada najveće japanske ženske kompanije AJW i JWP su poslale svoje najbolje u epski okršaj za AJWovu WWWA World Tag Team (ili kolokvijalno sri dabrju ej sekai tagu timu oza).

Tri meča koja su ispisala istoriju, manje poznatu ali ipak prisutnu:

I - AJW Dream Rush in Kawasaki 26.11.1992. - cagematch 9.65; Maki 12/10:


II - AJW Dream Slam 2 11.04.1993. - cagematch 9.47; WON 5*; WON 1993 Match of the Year; Maki 10/10:


III - AJW St. Battle Final 06.12.1993. - cagematchu 9.55; WON 5*; Maki 14/10:


Neka vas ovaj wrestling usreći i puno ljubavi i berićeta donese.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12248
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la Rio146 »

Joj Maki, satrat ćeš me. Taman sam počeo rijesavat mečeve s liste koju imam, a ovo mi se čini kao obavezno štivo koje nebi smjeo propustiti :D
Yes Sir!
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17446
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Maki opisom nahajpat može i Lesnar vs Roman 741
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24659
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la Maki »

Ko je Mizuki? Za većinu wrestling fanova potpuna nepoznanica. Za one upućenije u joshi scenu poznato ime a za one koji prate Tokyo Joshi Pro Wrestling Mizuki je jedna od najboljih takmičarki u toj promociji. Njen rating na cagematchu koji iznosi 9.20 svakako to potvrđuje. Ali kada se pogledati Mizukin rezime u kompaniji vidi se jedna velika praznina. Mizuki se nikada nije popela do vrha. Nikada nije postala Princess of Princess šampionka. A imala je prilika u svojoj karijeri da osvoji tu titulu. No nikada nije došao njen trenutak.

Mizuki je čini se uvijek bila u nečijoj sjeni. Poznata po svom tag tim radu to joj je donijelo više uspjeha ali se ne može pobjeći utisku da je u oba tima čija je članica bila ostajala u sjeni partnerke. Prvo je bila članica Itoh Respect Army sa Maki Itoh. Iz samog imena tima vidi se ko je bio nosilac tog tima. Da ne spominjemo da je Maki Itoh od tada postala svjetski poznata preko svojih pojavljivanja u AEW i da su za nju mnogi wrestling fanovi čuli. Drugi tim čiji je član Mizuki bila jeste i njen trenutni tim Magical Sugar Rabbits sa još jednom koju fanovi pamte iz AEWa, sa Yukom Sakazaki. I opet je Mizuki u sjeni. Ako je neki AEW fanovi i pogledaju zapamtiće je kao "tag partnerku Maki/Yuke". Uvijek se kaže Yuka Sakazaki i Mizuki. Uvijek je Yuka na prvom mjestu. Yuka, jedna od najvećih imena u TJPW istoriji, jedan od asova kompanije.

2021. godina je došla. Magical Sugar Rabbits su na velikoj pozornici Wrestle Princessu II srušile tim NEO Biishiki gun i osvojile Princess tag titule po drugi put. 25.11. došla im je prva odbrana. Korakuen Hall...sveta arena japanskog wrestlinga a sa druge strane Mizukina bivša partnerka Maki Itoh koja ju je ostavila u prašini i ona....vrhunac Tokyo Joshi Pro Wrestlinga....jedna od najboljih ikad...Princess of Princess šampionka Miyu Yamashita. Meč je krenuo i u narednih 25 minuta cure su razvalile i digle Korakuen na noge koliko se to može učiniti u doba pandemije. A na kraju Magical Sugar Rabbits su odbranile. Miyu Yamashita je pinovana ali nije ju pinovala njena velika rivalka Yuka Sakazaki već Mizuki. Ta Mizuki koja je uvijek bila broj 2 sada je pod svojim nogama ostavila Acea i ne samo Acea već Princess of Princess šampionku.

4.1.2022. opet Korakuen. Mizuki je zaradila novu šansu da osvoji Princess of Princess titulu. Ali nikada nije imala veću prepreku pred sobom. Miyu Yamashita je nešto najbliže nezaustavljivoj sili u Tokyo Joshiu. Ako neko misli da će Yamashita ispustiti titulu bez borbe do kraja grdno se vara. Mizuki to zna. Mizuki je toga svjesna. Ali ipak....ako osvoji.....ako ponovi rezultat iz novembra....Magical Sugar Rabbits će postati, po prvi put ikada, Mizuki i Yuka Sakazaki.

Miyu Yamashita (c) vs Mizuki - Princess of Princess Championship - TJPW Tokyo Joshi Pro '22 - 04.01.2022.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17893
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la Hangman98 »

Nesto mi naumpade koliko je MJF vs Darby Allin sa Full Gear 2021 jebeno dobar mec i ujedno showcase da MJF nije samo promo guy, vec i ozbiljan in-ring worker samo sto mu ne stoji uz karakter da to stalo prikazuje. Trebalo bi obratiti paznja na to rivalstvo i graditi ga u fight forever štihu, upravo jer su suste suprotnosti. Spoiled bogatas protiv bivseg beskucnika. Cak bi isao toliko daleko da Darby bude taj koji ce skinuti titulu sa MJF-a.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5325
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Mečevi

Post Postao/la ante »

Hangman98 je napisao/la: 02 lis 2022, 18:34 Nesto mi naumpade koliko je MJF vs Darby Allin sa Full Gear 2021 jebeno dobar mec i ujedno showcase da MJF nije samo promo guy, vec i ozbiljan in-ring worker samo sto mu ne stoji uz karakter da to stalo prikazuje. Trebalo bi obratiti paznja na to rivalstvo i graditi ga u fight forever štihu, upravo jer su suste suprotnosti. Spoiled bogatas protiv bivseg beskucnika. Cak bi isao toliko daleko da Darby bude taj koji ce skinuti titulu sa MJF-a.
ante je napisao/la: 08 ruj 2022, 23:00 Neće se dogodit nikad, ali neka Darby osvoji turnir i izgubi protiv MJF-a na FG. Prošlu jesen su imali feud tako da je priča već tu, obojica su u 4 pillars, a Darbyju bi title reign (čak i ovako kratak) došao kao budali šamar nakon poprilično zaboravne godine.
Ulice su zapamtile
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17446
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Čekam IPW One Night Stand da se ovaj klasik ponovi

Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17893
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Mečevi

Post Postao/la Hangman98 »

Is this sign of comback!? :mrgreen:
slika
Odgovori