Battle in the Valley 2023

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Maki »

Pa može do Cinderelle. To je sasvim solidno a Giulia bi svakako po mom bookingu vratila pojas. Ali neće Sasha IWGP izgubiti do Cinderelle.

Sasha je ipak veće ime od KAIRI. Zato i treba na veći pojas. Plus je Stardom za crveni već imao zacrtano da Syufi gubi od Giulie pa se KAIRI nije uklapala. Sad nema neke priče da se zna da Giulia sigurno gubi od određene osobe.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10408
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Potvrđeni mečevi za pre-show.

Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Maki »



Solidan promo ali pomalo drven i previše catchphraseova u kratkom vremenu.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Rio146 »

Ne sviđa mi se. Previše naglašava kad priča i zbog toga se vidi da nije uvjerljivo. Nakon godina treninga i sati i sati provedeni učeći kako se radi promo, očekivao sam više.
Yes Sir!
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ne znam zašto, nije ni da je u WWE-u bila neki promo.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10408
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Kingston/White bi moglo biti dobro. Dok meč za World titulu se čini višak, nadam se da neće biti main event.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18014
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Hangman98 »

slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18014
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Hangman98 »

slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18014
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Kakav mic skill, bratina.

slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18014
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Hangman98 »



slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Maki »

KAIRI (c) vs Mercedes Mone - IWGP Women's Championship
Prva polovina meča nije bila pretjerano posebna. Bilo je pamtljivih dijelova ali ne previše. Mercedes je iz Armdraga uhvatila Bank Statement, KAIRI je izbacila iz ringa i skočila sa aprona Elbow Strikeom. U ringu Mercedes pogađa Double Knees u corneru nastaje koškanje na konopcima i Mercedes baca KAIRI od ringpost. Odrađuje i Single Arm DDT i onda kreće klasični fokus na ruku. Trajalo je to neko vrijeme dok KAIRI nije povukla Mercedes ramenom od ringpost a onda su se krenule bacati od ringposte i ušle su nazad u ring na 19. KAIRI uspjeva objesiti Mercedes naglavačke i pogoditi Diving Double Foot Stomp ali nije to bilo najbolje izvedeno. Onda je krenula druga dosta bolja polovina meča. KAIRI je imala jaku seriju. Running Neckbreaker - Interceptor - Sliding D - Diving Elbow Strike - Headscissors. Mercedes se vraća Double Kneesom sa aprona na ringside a onda i Diving Double Kneesima. KAIRI promašuje Uraken i prima Stunner ali kontrira još jedan Double Knees u Cross Leglock što onda Mercedes kontrira u Bank Statement ali na kraju prima Uraken. KAIRI ide na InSane Elbow ali Mercedes je blokira i iz trka je dočekuje Belly to Bellyem na šta je publika krenula skandirati Bayleyino ime. Mercedes nastavlja sa Suplexima ali KAIRI kontrira u DDT. Izmjene udaraca i Mercedes baca sudiju u KAIRI što ovu iz nekog razloga jako iznervira te izbaci Mercedes iz ringa i kreće je napadati na rampu. Skače Elbow Strikeom ali Mercedes blokira te vadi sto i pokušava Suplexati KAIRI kroz sto ali sama prima Powerbomb kroz sto. KAIRI pokušava InSane Elbow ali Mercedes lijepo blokira nogama. Mercedes ide na Frog Splash ali KAIRI kontrira. KAIRI hvata Bank Statement, Mercedes je grize i KAIRI pušta da bi out of nowhere Mercedes pogodila Money Maker i uzela. Predug meč. 25+ minuta je trajalo a materijala je bilo za negdje 17-18 maks.
8/10
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10408
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Maki je napisao/la: 19 vel 2023, 13:40 Predug meč. 25+ minuta je trajalo a materijala je bilo za negdje 17-18 maks.
NJPW
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Elite »

Prva polovina ovog šoua mi nije bila nešto zanimljiva. Prva tri meča solidna, ali ništa više od toga. Tek od Kingston/Vajt ppv se zahuktava. Dosta dobar meč su imali, iako se unapred znalo da Vajt ovo gubi. Post - meč segment sa arogantnim Finlijem odličan.

Jako zabavan meč Lojera i Homicida.

Sabre i Konors odličan meč. Sjajno prikazana tehnička majstorija, što se naravno od Sabrea i očekuje.

Kairi i Mercedes bez sumnje MOTN. Kreće laganim tempom, da bi od sredine meča postalo daleko dinamičnije i do samog kraja zadržali adrenalin na vrhuncu. Završnica nakon Mercedesinog obaranja sudije i borba izvan ringa fenomenalno odrađeni. Pobednica očekivana, mada sam ja jedan od retkih koji su ovde navijali za Kairi. Mercedes jeste veće ime i u ovom trenutku isplativija za NJPW, ali kad je već Kairi prva IWGP prvakinja, mogli su da joj ostave titulu još neko vreme. Ali sportski pozdrav i zagrljaj njih dve nakon meča mi je bio sjajan.

Da li zbog toga što su Kairi i Mercedes iscedili atmosferu, ali meč Okade i Tanahašija mi je bio nešto mlak, iako su u pitanju dve legende. I nešto mi je bio prekratak, što je neobično za NJPW ME.

Ovo je nekako više bio američki šou. Izuzev ME, nijedan meč nije bio skroz japanski.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Maki »

Inače ovo je ako se ne varam prvi KAIRIn poraz otkako se vratila u Stardom/Japan. U nekim drugim okolnostima bi mi vjv bilo krivo što je izgubila od nekoga ko će eventualno napustiti NJPW/Stardom ali ne vjerujem Stardomovom bookingu gdje bi vjerovatno izgubila od nekog kome pobjeda ne treba tipa Utami ili Giulia. Stoga mi je okej što joj je prvi poraz Mercedes.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Battle in the Valley 2023

Post Postao/la Maki »

Po meni je 4 i po previsoka ocjena za KAIRI i Mercedes ali dobro uzima se u obzir i značaj meča.
Odgovori