The Lord of the Rings

Filmoljupci navalite
Odgovori
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

The Lord of the Rings

Post Postao/la Elite »

Pošto imamo GOT temu, red je da se otvori i za konkurentsku seriju :D

Fora mi je kako je serija napljuvana sa svih strana pre nego što je i prva epizoda izašla. Ne kažem da će ovo biti odlično. Moguće je da bude promašaj epskih razmera. Ali ja bih da se prvo pogleda nešto pa tek onda da se kritikuje.

Što se mene tiče, odlučio sam unapred da ovu seriju neću upoređivati ni sa knjigama ni sa trilogijom. Posmatraču je kao zasebno ostvarenje i kao takvo imam ogromna očekivanja.

Jedva se čeka subota :dance:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6980
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la crocop97 »

Meh
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la azo »

Nemam neki hype kao za hotd
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la HunterDX »

Pogledao prve dve epizode. Prvi utisak mi nije tako loš, obzirom da sam se bojao nekog njihovog kiksa. Ima serija svojih mana, ali ništa što bi trebalo da odbije gledaoce.
Vidi se da se drže i LOTR filmova, što mi se baš dopada.
Vilenjaci su ovde u prvom planu, ali zašto jebeno liče na Hobite? Makar većina i uglavnom imaju kratku kosu. U nekim momentima zaboravim da su u pitanju vilenjaci dok ih gledam.

Uzeli su drugo doba za priču. Vreme kada su se kovali prstenovi, što bi moglo biti zanimljivo. Znam da nemaju detaljne zapise, jer je Tolkina sprečila smrt da sve objasni, ali neka se drže onog što imaju i možda ispadne dobra serija na kraju.

Sve izgleda brutalno, vidi se da nisu štedeli.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la azo »

Znači radnja je prije originalne trilogije?
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la HunterDX »

azo je napisao/la: 04 ruj 2022, 13:38 Znači radnja je prije originalne trilogije?
Dosta pre. Nešto posle Morgotovog pada i ratova sa Sauronom.
Većina veruje da je Sauron nestao i da je pobedjen, svi osim Galabriel, koje ne odustaje od potrage za njim.
Prstenovi još nisu nastali, tako da mi je interesantno doba koje obradjuju.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la azo »

Budem onda i ja naknadno bacio oko, nakon što zavrsim hotd
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la Elite »

Nikako da bacim komentar na seriju.

Prstenovi moći je serija koja je napljuvana sa svih strana pre nego što je prva epizoda uopšte izašla. Te što vilovnjaci imaju kratku a ne dugu kosu, te što ima tamnoputih patuljaka i vilovnjaka, te šta će Hobiti u drugom dobu bla, bla. Ja sam od početka rešio da se ne opterećujem time i ne upoređujem seriju sa knjigom i trilogijom, već da je posmatram kao zasebno ostvarenje inspirisano Tolkinovim svetom što u suštini i jeste.

Na osnovu prve dve epizode mislim da će ovo biti jako dobro. Vizuelno je savršeno. Vidi se da je istina da je najskuplja serija svih vremena (250 miliona dolara koštala). Scenografija je toliko raskošna i moćna da te svaki kadar upije u ovaj svet. Preporučujem da ga gledate na nekom velikom tv ako ste u mogućnosti, da potpuno doživite tu atmosferu.

Ono što zameram je što za razliku od HOTD koji nas polako epizodu po epizodu uvodi u njihov svet i upoznaje sa likovima, ovde mi je nekako zbrzano. Zasad imamo 5 - 6 glavnih likova na četiri različita delova sveta i nemaš pojma koja je njihova uloga i na koji način će ih ujediniti. Svakako nadam se da će sve ispasti smisleno jer zaista želim da ova serija uspe i bude kvalitetna.

Od likova zasada mi se najviše dopada Nori. Jako mi je zanimljiva i po svemu sudeći ona će ovde biti pandan Frodou. Već se vide sličnosti, svojeglava, željna odlaska iz svog mesta, željna avanture. Mislim da će ona biti od presudnog značaja na kraju za radnju ove serije.

Galadrijel mi se isto mnogo dopada. Sviđa mi se kako je prikazuju ovde. Kao snažnu i borbenu ženu koja ne odustaje od svoje borbe protiv zla, čak i kad joj niko više ne veruje. Glumica koja je igra ovde mi je pravo otkriće. Zasad najjača karika u glumačkoj ekipi serije. :clap:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6980
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la crocop97 »

Meh, glorificirana fan fikcija autora koji nemaju ništa ozbiljnije iza sebe i koji su si umislili da mogu napisat bolju priču od Tolkienovog materijala (i pokazuju očito nerazumijevanje Tolkiena i kao autora i kao mislioca čim idu na to da Tolkienov svijet prilagođavaju suvremenosti, što su otvoreno izjavili da im je bio cilj) , realno serija postoji čisto jer se Bezos odlučio kurčit s lovom
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la HunterDX »

Mislim da će moći da se sudi tek nakon prve sezone. Ima serija i dobrih i loših strana.


@Elite Meni je Nori bespotrebna kao lik. Hobiti kao vrsta su totalno nebitno za to doba. Razumem da su ih namerno ubacili, verovatno zbog njihove popularnosti i nostalgije, ali njima ovde nema mesta. Razočaraću se ako ih budu gurali.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la Elite »

HunterDX je napisao/la: 06 ruj 2022, 21:27


@Elite Meni je Nori bespotrebna kao lik. Hobiti kao vrsta su totalno nebitno za to doba. Razumem da su ih namerno ubacili, verovatno zbog njihove popularnosti i nostalgije, ali njima ovde nema mesta. Razočaraću se ako ih budu gurali.
Ovo bi bilo tačno da je ona Hobit, ali nije nego je Harfut, a oni jesu postojali u drugo doba. Imam osećaj da hejteri pljuju napamet, a sami nemaju pojma o Tolkinovom svetu. Pre bih rekao da je reč o fanaticima Džeksonove trilogije nego samog Tolkina.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la HunterDX »

Znam šta su, al su mi isti kurac. Ovde Vilenjaci imaju najvaći uticaj i najviše se radi preko njih.

Spoiler
Ako si pratio radnju, onda znaš da će se Sauron uskoro pojaviti u telu vilenjaka i da će uspeti da ih nadmudri. Takodje je Sauron opsednut vilenjacima, tako da će pokušati da ih kontroliše. Za razliku od ljudi i patuljaka, Vilenjake je daleko teže kontrolisati. I to je glavna radnja, to želim da vidim.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: The Lord of the Rings

Post Postao/la HunterDX »

Treća epizoda me je pozitivno iznenadila. Sad je tek jasno zašto su prve dve izašle istog dana, uspeli su da kroz njih predstave likove, a od treće su počeli da ih razvijaju. Par misterioznih likova, za koje se samo nagadja ko i šta bi mogli da postanu u jednom trenutku.
Odgovori