Wrestle Kingdom 17

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17882
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Hangman98 »

E da, disklejmer za ulazak na wrestling twitter narednih par dana:

slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Master of darkness »

Kad pocinje WK po nasem?
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10358
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Markovic619 »

Upravo je show počeo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57869
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Sherpa »

Ajde neka netko bude srce i sam me tega u nekoj spam temi ili pošalje privatnu poruku kada show završi, čisto da ne ulovim ništa spoilera jer nisam u mogućnosti gledati live
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24594
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Maki »

Ajme debut Sashe Banks je bio tako awkward. I još su začinili užasnim botchem.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Rio146 »

Tam Nakano vs KAIRI
Spoiler
Jel vam sad jasno zašto smo Maki i ja protiv NJPW ženske divizije, i zašto smo protiv integracije Stardoma u istu?
Yes Sir!
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13784
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Online

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la AleksaVP »

Bolje je izgledala sa onom ljubičastom kosom ovo kao neka faraonka, ne svidja mi se na prvi pogled.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24594
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Maki »

Rio146 je napisao/la: 04 sij 2023, 11:46 Tam Nakano vs KAIRI
Spoiler
Jel vam sad jasno zašto smo Maki i ja protiv NJPW ženske divizije, i zašto smo protiv integracije Stardoma u istu?
Šta jebote 6 minuta dobile?
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6964
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la crocop97 »

Jebiga tek su uveli pojas i sigurno su ga ugurali na card reda radi, a vjerojatno neće puno bolje prolazit ni ubuduće na takvim većim eventima nego će dobit svojih dvadesetak minuta na finalnim danima B show tourova. Mislim da nema razloga za brigu sve dok ne počnu Stardomove pojase stavljat na svoj card.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Rio146 »

crocop97 je napisao/la: 04 sij 2023, 13:03 Jebiga tek su uveli pojas i sigurno su ga ugurali na card reda radi, a vjerojatno neće puno bolje prolazit ni ubuduće na takvim većim eventima nego će dobit svojih dvadesetak minuta na finalnim danima B show tourova.
Pa zašto su ga onda uveli?

Nisam ni očekivao sa će maineventat show, ili da će imat 20+ min meč, ali meč manje od 6 minuta za glavnu žensku titulu je smiješno. Bolje da ga nisu nikako imali nego ovako.
Yes Sir!
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6964
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la crocop97 »

To je dobro pitanje koje vrijedi i za ostalih 15 nebitnih titula šta su uveli
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17882
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Hangman98 »

Maki je napisao/la: 04 sij 2023, 11:45 Ajme debut Sashe Banks je bio tako awkward. I još su začinili užasnim botchem.
Botch je on KAIRI, nije skontala sta zeli uraditi, odmah pala na mat.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24594
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Maki »

Ma da ali sve je bilo awkward. Glupo ime, random theme, čudna kosa i na kraju botch.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10358
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Markovic619 »

TJP & Francesco Akira vs. Lio Rush & YOH (IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship)
Sve što jedan opener treba biti. Kratak brz meč sa dosta spotova. Lio Rush je bio najbolji, fino se pokazao. Očekivao sam nove prvake ali su TJP i Akira odbranili titule što je možda i bolja odluka nego da su Rush i YOH osvojili titule ***1/4

KAIRI vs. Tam Nakano (IWGP Women's Championship)
Najveće razočaranje na showu. Ne toliko meč, već odluka da ovo traje samo pet minuta, vjerovatno bi trajalo 10-ak minuta da nije bilo Sashinog debija nakon meča. Solidnih pet minuta, Tam je odlično sellala dva backfista. Bilo bi ovo dobro da su dobile duplo više vremena, ovako se završilo prije nego što je počelo. Što se tiče debija Mercedes Mone' odličan trenutak, super reakcija publike, segment očekivan koji nije najbolje izveden. Sve mi se svidja kod nje, sve osim frizure, odvratna **1/4

FTR vs. Hirooki Goto & YOSHI-HASHI (IWGP Tag Team Championship)
Stavljanje titula na FTR je bio loš potez. Meč kao meč je bio jako dobar, ništa loše nije uradjeno, sve je bilo dobro ali ništa specijalno čega ću se za par dana sjetiti. FTR prije mjesec imao tri reigna, sad nemaju ni jedan. Vraćanje titula na Bishamon je dobar potez ***1/2

Ren Narita vs. Zack Sabre Jr. (NJPW World Television Championship)
Kad vidiš Naritu kako izgleda i njegov wrestling stil, odmah znaš ko ga je trenirao. Većina mečeva Sabrea mi nisu zanimljivi ali ovaj je bio zanimljiv, pogotovo razmjena PK-ova. Jako dobar meč, završnica je imala smisla i dobro je odradjena. Sabre jr prvi ikad TV šampion, stvarno ne znam šta će im i ova titula ***1/2

Nakon meča Sabre se pridružuje TMDK-u, nadam se da Taichi ide s njim jer ih ne treba razdvajat. Vidjećemo šta će biti od ovog stablea.

Karl Anderson vs. Tama Tonga (NEVER Openweight Championship)
Najslabiji meč na showu i najočekivaniji rezultat. Šanse nije bilo za Andersona da odbrani. Ali valjda su uspjeli dobiti ono što su htjeli, babyface underdoga Tamu koji se vraća nakon što ga je heel napao prije početka meča. Cijeli meč se vrtio oko Gun Stuna i na kraju je finish botchan, slab meč **

Tetsuya Naito, SANADA & BUSHI vs. Hiroshi Tanahashi, Keiji Muto & Shota Umino
Zadnji Mutov meč u NJPW-u je bio ništa posebno. Ne znam kad je obični trios meč bio ovako visoko pozicioniran na cardu Wrestle Kingdoma. Očekivao sam pobjedu Ingobernablesa, ali na kraju je Umino išao over. Izgleda da će dobiti ozbiljan push, i to u heavyweight diviziji, mislio sam da će prvo biti u juniorima, svakako je ozbiljan talenat, sigurno najveći talenat koji je izašao iz njihovog dojoa u zadnjih desetak godina **1/2

Taiji Ishimori vs. Hiromu Takahashi vs. Master Wato vs. El Desperado (IWGP Junior Heavyweight Championship)
Pošto su 1v1 mečevi Hiromu/Taiji, Hiromu/Despy, Despy/Taiji dosadili i bogu i narodu, ovaj four way meč je pravo osvježenje kao i Master Wato koji je imao odličan nastup i pred kraj bio jako blizu osvajanja titule, na kraju je primio pin. Hiromu dvije godine nije držao titulu tako da sam očekivao njegovu pobjedu, a Wato je moj prvi pik za ovogodišnji BOSJ, vjerovatno skida titulu sa Hiromua na Dominionu. Svakako odličan meč, zanimljiv spotfest, i za mene najbolji meč na showu ****1/4

Will Ospreay vs. Kenny Omega (IWGP United States Championship)
O ovom meču ću se raspisati. Prije svega, i jedan i drugi su imali odlične ulaske. A što se tiče meča, potpuni promašaj, ali ne sa tehničke strane, ovo je bio odličan meč sa super spotovima, svidjelo mi se kako je Omega napadao Willova ledja i vrat, spot sa stolom, DDT na najviši turnbuckle, Poisonrana, backbreaker... ali je bio potpuni promašaj, jer je Omega pobijedio a u zadnjih godinu dana imao samo jedan singles match a Ospreay za to vrijeme main eventao WK, stigao do finala Climaxa i bio šampion pola godine. Užasna odluka da Omega dobije, čovjeka koji je otišao i osnovao drugu kompanije ide over prije čovjeka koji ti bi trebao predstavljati neku budućnost a i sadašnjost. Nije pomoglo ni to što je Omega 10 minuta ubijao Ospreaya koji ništa nije mogao napraviti. Nije mi se svidjelo ni što je bio heel vs heel meč, možda bi sve ispalo dobro da je Ospreay pred kraj meča turnao i dobio, ovako je sve ispalo bezveze. Heel vs heel, 10 minuta Omeginog ubijanja protivnika, Ospreay predstavljen slabo (ne pomaže što je kickoutao na par piledrivera na kraju) i na kraju pobjeda Omege. Problem sa New Japanom je to što u zadnje vrijeme kao da su razvojni brend za AEW. Ne vidim ni jedan razlog zašto je Omega morao pobijediti. Na cagematchu ocjena 9.80, vjerovatno najbolji meč ikad i od Meltzera će dobiti sigurno jedno 6.5 jer zašto ne... meč sa vrhunskim potencijalom ali sa mnogim promašajima i rupama, šteta ***3/4

Jay White vs. Kazuchika Okada (IWGP World Heavyweight Championship)
Klasičan Okada meč. Klasičan White meč. Klasičan Okada vs. White meč. Klasična NJPW main event formula. Tačno sam znao šta će se desiti u svakom trenutku. Isti meč se desio na Dominionu samo sa drugačijim ishodom. Dvadeset minuta se slabo šta dešavalo (dešavalo se ali ništa toliko bitno) osim Whitea i njegovog character worka. U zadnjih 10 minuta naravno White kontrira Rainmaker u Bladerunner, Okada obrnuto, kickouti na finishere, bukvalno ništa novo, sve smo već vidjeli nekoliko puta od istih ljudi. Okada osvaja titulu koju će držati sigurno do narednog WK-a, možda i duže, Shingo je prvi izazivač ***1/2

Super što su se vratili na staro sa jednodnevim showom. Ali ovaj show nije bio pretjerano dobar.

7.5/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24594
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestle Kingdom 17

Post Postao/la Maki »

Meni bi se smučilo da se stalno sve vrti oko Okade. I prošle godine je dva puta na WKu dobio u IWGP World Heavyweight title mečevima.
Odgovori