AEW Revolution 2022

Jedan od velike četvorke

Arhiva prethodnih događaja

Ocenite PPV

Anketa je završila: 14 ožu 2022, 18:26.

1
1
7%
2
0
Nema glasova.
3
1
7%
4
5
36%
5
7
50%
 
Ukupno glasova: 14

Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17720
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022 – recenzija

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Maki je napisao/la: 09 ožu 2022, 15:33 Meni je kul da neko takve konstitucije radi high flying.
SSP sa Full Geara je bio impresivan.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022 – recenzija

Post Postao/la Hangman98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la: 09 ožu 2022, 15:31 Možeš radit high flying stvari i opet kad nekog udreš da izgleda uvjerljivo.
Stiffness junkie :mrgreen:
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la crocop97 »

Nikako da pogledm cijeli show, nekoliko sam mečeva preskočio i ostaje mi main event za danas da mogu pogledat Dynamite pa ću samo ukratko dat dojmove za pogledano

Jericho i Kingston su odradili vrlo dobar, možda i odličan meč. Prenijeli su emociju, dramu i mržnju i to je sve što sam želio da bude, čak je i sam wrestling bio na razini, Kingston je dirigirao ovo i Jericho se bogami potrudio. Počeli su žestoko, udarci su bili korektni i poprilično stiff, drago mi je zbog Kingstona i zanima me nastavak njihovog programa. ***3/4 (možda ****)

Flippy spotfest s jednim timom viška - interakcije Bucksa i reDRagona su izvukle ovo, mogao je bez problema bit meč samo između njih, Jurassic Express mi je drag tim, ali nisu tu pridonijeli priči uopće, jedino što je bilo kaotičnije. I kužim zašto je nekom to bilo odlično, ali nije to za mene. I finiš stretch je predugo trajao, bilo je najmanje 3 near falla koji su mogli bit kraj meča. ***1/4

Dog Collar meču sam se najviše veselio i mogu samo reć svaka čast, gimmick meč koji nije tu gimmicka radi i to se vidjelo već dok su im stavljali lanac. Punk je odlično sellao koljeno, potezi su imali smisla i posljedice, a MJF-u sve pohvale za jako dobro snalaženje u ovakvom meču. Krvavo i prljavo s jakom psihologijom, plus očekivani turn Wardrlowa, nešto mi govori da će kad tad doć do još jednom Punk - MJF meča. ****1/2

Iskreno, nisam nikad bio fan Moxleya, ali da može odradit meč, može. Ovo je također preraslo u krvavi brawl i bome i dalje cringeam svaki put kad Bryan dobije neki udarac u glavu, ali valjda zna šta radi. Pokušali su nadjebat jedan drugog u stiff potezima i nasilju i ispali su obojica zaštićeni za dalje. Kraj je došao dosta naglo, ali sviđa mi se jer ima smisla ako meč i segment nakon gledamo kao cjelinu. **** 1/2 Regal je odličan dodatak kompaniji, kako sjajan debi, napokon figura autoriteta koja prirodno ima autoritet, vjerojatno će on screen voditi nekakav stable jer je Danielson spominjao regrutiranje mlađih wrestlera i tu bi moglo doć do sukoba između Bryana i Moxa oko tog tko je bolji mentor i eto još jednog meča.

Nadam se da u main eventu neće bit krvi jer je već bilo sasvim dovoljno, pogotovo ako uzimamo u obzir i zadnjih nekoliko Dynamitea
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Markovic619 »

Dave

Leyla vs Kris- 2.5
Hook vs QT- 2.5
House of Black vs PAC, Penta Oscuro, Erick Redbeard - 4.25
Eddie vs Jericho-4.75
Three way tag- 4.75

Ladder match-3.75
Jade vs Tay- 2.25
Punk vs MJF- 4.75
Britt vs Thunder- 3.25
Mox vs Danielson- 4.75
Sting, Darby, Sammy vs AFHO- 4
Hangman vs Cole- 4.5
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Markovic619 »

AEW REVOLUTION

Chris Jericho vs. Eddie Kingston
Odličan meč za otvoriti show. Publika je bila baš zagrijana za ovaj meč. Bio je ovo meč sa dobrim storytellingom i psihologijom. Strašan posao je odradio Jericho. Na početku publika je bila 50-50 ali Jericho se pobrinuo da budu na strani Kingstona. Prvo srednji prst prema publici a onda i odgurivanje sudije. Odlična odluka da Aubrey Edwards sudi u ovom meču. Što se tiče samog meča sa tehničke strane, odličan. Razni suplexi pa Jerichov Lionsault i Walls of Jericho, Kingstonov spinning back fist, super razmjena chopova. Na kraju Eddie dobija sa submissionom koji meni ne izgleda baš uvjerljivo. Na kraju Chris nije pružio ruku Eddieju kao što sam i očekivao. Ide se ka njegovom heel turnu. Svidja mi se odluka da se Santana i Ortiz ne mješaju u ovaj meč. Odličan početak showa ****

Jurrasic Express vs. Young Bucks vs. reDRagon (AEW World Tag Team Championship)
Prva stvar, nemam osjećaj da su Jungle Boy i Luchasaurus šampioni. Slabo se pojavljuju na Dynamiteu i po mom nekom mišljenju, trenutno su peti najzanimljiviji tim u diviziji. Druga stvar, kad vas molim, neka bude three way meč a ne da jedan tim stoji u ćošku i gleda. Treća, negdje na polovini meča (pa do kraja) se nije znalo ko gdje udara. Klasika Young Bucks. Meni je ovaj meč bio odličan, razumijem i ljude kojima se ovo nije svidjelo. Jungle Boy je bio odličan, sad je over još više, Luchasaurus fantastičan, tenzije izmedju Bucksa i reDRagona... odličan meč koji je mogao biti i drugačije odradjen ****

Keith Lee vs. Orange Cassidy vs. Wardlow vs. Ricky Starks vs. Powerhouse Hobbs vs. Christian Cage (Face of the Revolution Ladder Match)
Očekivao sam više od ovog meča. Bilo je na trenutke jako zanimljivo, naravno kad je fokus bio na Orangeu. Njegovi načini da dodje do "krofne" su bili inovativni i jako dobro odradjeni. Meč je na trenutke bio predvidljiv i neki spotovi su mogli biti jako opasni. Lee je toliko moćan da je uspio baciti Orangea iz ringa u svlačionicu skoro. Nezgodan pad Cassidya. Takodje Wardlowov powerbomb na kraju. Najbolji spot u meču je bio Starksov Spear kroz ljestve na Christiana. Wardlow osvaja što i nije neko iznenadjenje. Mogao bi i osvojiti titulu pošto je jako popularan ali prvo da vidimo šta će biti sa njim i MJF-om nešto kasnije ***1/2

Shane Strickland is #AllElite. Dobar wrestler. Svakako bolji potpis i korisniji od Christiana.

Jade Cargill vs. Tay Conti (TBS Championship)
Užasnu ulaznu pjesmu ima Conti. Prvo šta smo vidjeli nakon zvona za početak meča neću komentarisati. Jade uspješno brani titulu u jednom kratkom meču. Ispravna odluka. Prosječan meč za koji sam imao ravno nula interesa **

CM Punk vs. MJF (Dog Collar Match)
Nisam fan ove stipulacije i mislim da nikada nisam gledao Dog Collar meč. Ali ovaj meč su odradili odlično. Odmah su krenuli sa igricama, prije početka meča sa ulaznim pjesmama. Punk je nosio cijeli meč, odmah na početku je uradio ono što je MJF njemu uradio na zadnjem Dynamiteu pred ppv. Odlično iskorištena stipulacija i lanac, čak i nije bilo momenata gdje je lanac zajebavao. Punk je napadao ruku MJF-a, ovaj je to odlično sellao. Selling je u cijelom meču bio odličan. Storytelling i psihologija na visokom nivou. Meč je malo usporio sa ubacivanjem tacksa u ring. Odličan Superplex MJF-a. Wardlowov turn dobro odradjen. Ostavili su prostor za još jedan meč Punka i MJF-a ****1/2

Britt Baker vs. Thunder Rosa (AEW Women's Championship)
Ultra mega dosadno. Vjerovatno najgori meč na showu kad uzmemo u obzir kvalitetu samog meča i trajanje. Overbooking je pomogao da ne zaspim tokom gledanja. Da nije bilo overbookinga ništa se ne bi moglo vidjeti u meču od preko 15 minuta. Ne sjećam se ni kako je Britt dobila ovaj meč. Sve sam zaboravio. Što je još gluplje odmah su najavili #1 contenders meč, i Rosa će vjerovatno dobiti titulu na sljedećem Dynamiteu. Ako će tako biti onda Rosa nije trebala biti izazivać na ovom ppvu **1/4

Bryan Danielson vs. Jon Moxley
Odličan meč u kojem nisu ništa novo i specijalno napravili. Odlični chopovi, kickovi, suplexi, submissioni... Krv u ovom meču mi nije nekako sjela. Nije bilo toliko hardcore da prokrvare. Kao npr. u meču Punka i MJF-a. Finish je ok odradjen jer je ovo samo podloga za njihov drugi meč. Post match segment sa Regalom fantastičan. Vjerovatno dobijamo sada taj stable ****1/4

A.H.F.O. vs. Sting, Darby Allin & Sammy Guevara
Još jedan spotfest tag team meč. Vidjeli smo ovaj meč zbog dva spota ili bolje da kažem zbog dvije izgibije. Sammyev Spanish fly sa stagea na rampu kroz stol i Stingov Frog splash na Andradea kroz 4 stola. Ovaj drugi je bio lud, fantastičan i jedan od najboljih momenata na ppvu. Za kraj Darby promašuje Coffin Drop. Solidan meč ***1/4

Hangman Page vs. Adam Cole (AEW World Championship)
Supeeeerrkiiick Paaaartyyy. Na početku Cole je svoj napad fokusirao na Pageovu ruku. To je kratko trajalo, Hangman je dobro sellao... prvih minut i po. Onda su počeli sa spotfestom i sa jedno milion superkickova. Bolje da su nastavili sa napadima na ruku i sellingom. Ali morali su ovo napravit jer je publika bila umorna a i imali su i prosječan build up. Coleov superkick na Hangmanov Moonsault je bio odličan. Svidjela mi se završnica. Excalibur je ubjedljivo najbolji komentator trenutno u pro wrestling svijetu ***1/2

Jaka četvorka. Nije mi za peticu, ako bi izbacili žensku diviziju sa carda možda bi i mogla neka petica. Ali i ovako jako dobar ppv.

8.5/10
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17720
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Prvo šta smo vidjeli nakon zvona za početak meča neću komentarisati.
:lol: :lol: :lol:

Meni nije smetalo, iako su Brock i Kurt to bolje odradili :)
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Markovic619 »

Nije ni meni smetalo. Samo mi nije jasno zasto se to desilo uopste...
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17720
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Nekako su morali podići buzz oko meča, hype je ionako bio slab za isti. 🤷🏾‍♂️😂

Al meč su sasvim dobro odradile, zanimljivi mi je od Rosa vs DMD bio.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17720
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Tek sad sam skužio da nisam ocjene svoje dao.

Leyla vs Kris- ***
Hook vs QT- ***
House of Black vs PAC, Penta Oscuro, Erick Redbeard - ***¾
Eddie vs Jericho- ****
Three way tag- ****¼
Ladder match- ****
Jade vs Tay- ***
Punk vs MJF- ****¾
Britt vs Thunder- **½
Mox vs Danielson- ****½
Sting, Darby, Sammy vs AFHO- ***¾
Hangman vs Cole- ****

Jedina zamjerka Britt vs Rosa naravno. Od meča do izbora pobjednika. I po tko zna koji put moram pohvaliti Stinga. Treba moći sa 62 ili koliko već godina letit kroz stol. Malo mi je žao Hangmana koji je nekako dobar dio reigna u sjeni ostalih zbivanja u AEW. Nema loš meč u svom reignu.
Show nije bolji od All Outa i Full Geara, al opet odličan PPV.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Markovic619 »

The A-Lister je napisao/la: 12 ožu 2022, 11:08 zanimljivi mi je od Rosa vs DMD bio.
sve je bilo zanimljivije od tog meca. Ipak meni je bio malo kvalitetniji. Svejedno oba bezveze.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Hangman98 »

Bas me interesuje buy-rate za PPV, da li je nadmasilo sve prethodne Revolucije. Otkako je Punk tu, buy-rate je bas skocio za svaki PPV na kome se pojavio. Pa nek gospodin sa nakvasenom kosom i dalje kaze da nije pomjerio iglu.

EDIT:

Ako je vjerovati Wiki Miljkovic 170k sto bi bio drugi najprodavaniji AEW PPV ikad, odmah iza All Out 2021 (Punkov debi na PPV-ima)

slika

slika
Zadnja izmjena: Hangman98, dana/u 12 ožu 2022, 11:28, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17720
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ne mogu procijeniti koliko će biti ali sigurno su nadmašili prošlogodišnji Revolution (135k). Očekujem najmanje 150k, ali ne puno više od toga.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12355
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Rio146 »

Ko god šta pričao Punk je draw
Yes Sir!
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17720
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ako je stvarno 170k, odlična brojka.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: AEW Revolution 2022

Post Postao/la Hangman98 »

Jos uzmi u obzir da je stream 50$ na FITE TV-u tako da je zarada prilicno velika.
slika
Odgovori