Kako prevazići zasićenje kečerima?

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24391
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maki »

Kolega Viper nam se žalio da je zasićen kečerima u Danima zajednice. Ovo je nešto što se sigurno mnogima desilo tokom njihovog praćenja pa ako su uspjeli prevazići mogu napisati kako. Ja sam više puta imao ovu situaciju.

2011. kad sam napustio gledanje na oko godinu. Vratio me TNA. Bio sam tad u nekakvoj rebel anti-WWE fazi i palio se na TNA iako je objektivno tad već ta promocija bila u declineu sa Hoganom na čelu. Gledao sam neko vrijeme TNA i odustao.

2015. me vratio NJPW jer sam htio biti kul na OWFu i gledati nešto što je bilo tad baš popularno. Odgledao WK te godine i dogurao do Wrestling Dontakua i odustao. Nije mi kliknulo iskreno koliko god se trudio.

2017. me vratio WWE jer sam se bio začudio koliko su TNA i NJPW likova dovukli. Styles, Joe, Nakamura, Roode. Još sam čuo malo nešto o PWG, o Steenu i El Genericu pa sam vidio da su i oni u WWEu. To je u ranijim periodima bilo nezamislivo. Dakle 2011-12. i 2015. ti su ljudi bili sinonim za wrestling van WWEa i kako je tamo wrestling dobar. Još kad sam čuo da su dovukli likove poput Stinga i Goldberga koji su isto bili označeni kao osobe koje WWE neće ni štapom dotaknuti. Pomislio sam ma čim su ih toliko dovukli znači sad je tamo puno bolje sve. Pa bio sam u krivu. :mrgreen:

2020. sam doživio prvi put da su me obaveze spriječile da pratim. I onda sam odustao. Ali svakako sam bio na ivici zasićenja i prestao bih najvjv u svakom slučaju. Dvije stvari su me očuvale da još gledam makar nešto: Stardom i ovaj forum. Stardom jer mi je bilo krivo prestat nakon par mjeseci gledanja. Ali uglavnom ovaj forum. Jer bilo mi je žao odavde otići i napustiti account na kojem sam naspammao hiljade postova. Al nisam htio da bude ko OWF gdje bi samo pisao o newrestling temama. Tako da sam ostao upućen u WWE. Ne znam iskreno zašto nisam toliko u AEW. Valjda je WWE prva ljubav a prva ljubav zaborava nema.

Vaša iskustva? Ja recimo eto nikad nisam imao situaciju da me vrati neki storyline koji se pročuje tipa kako je mnoge vratio Pipebomb ili Bryanov Yes push ili evo nedavno Punkov dolazak u AEW.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17334
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Kvaliteta. Prestati aktivno gledati ono što ti se stvarno ne gleda. Ja bi umro da gledam Raw ili SmackDown u kompletu. Probao sam ranije ove godine i to live. Nije išlo. Ni highlightove ne gledam. Uđem na Instagram, vidim šta se desilo i dosta mi je. Gledam PPV-ove al ni to cijelo. Impact isključivo X-divizija. Tamo baš ima ekipe koju volim pratit. NJPW prema preporuci (Cagematch ili Najbolje godine). AEW cijeli gledam al neke showove preskočim, ak je slab, nezanimljiv card. Mada i iz lošeg carda znaju izvući kvalitetan show.
Uglavnom, treba znat filtrirat. Reko je netko danas, imaju Raw SmackDown jako dobrih stvari, ali gledat cijeli show je mučenje. Em jer oduzima puno vremena, em nije vrijedno sve gledat.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24391
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maki »

Joj nekad mi je krivo što sam toliki bigot prema TNA tj. Impactu. Stalno ih hvale ali ja takve predrasude imam svaki put. Mislim ne planiram ih početi gledati, muško hrvanje je prema svemu sudeći moja prošlost, ali volio bih da ih malo više cijenim. Jer nekako kad god neko iz WWE preće tamo za mene je to ogromna stepenica dolje.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17334
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Pa za Krossa bi recimo bio upgrade. Bolje nego nosit debilnu kacigu u svakom slučaju. To ovisi nekad i o hrvaču, ne nužno u kompaniji.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24391
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maki »

Kross i jeste za TNA.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Dynamite 7 »

Ja nisam imao zasićenje ali sam imao prinudnu pauzu nakon što su prestali davati WWE na OBN-u. Neko vrijeme nisam pratio,ali kada mi je internet postao dostupan i kada sam se počeo snalaziti jednostavno sam se vratio gledanju WWE-a. NXT me zasitio kad su učestvovali na onom SSeriesu i od tad nisam to prevazišao. Želim dati šansu NXT-u 2.0 ali nikako da se natjeram.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maridius98 »

Zasićenje se nužno desi, ali ako nešto iskreno volite, mislim da ćete se vratiti kad-tad. Prestao sam da gledam rvače kada su prestali da se emituju na FOX-u. Nije više bilo in i nisam imao sa kim da porazgovaram, iako sam aktivno pratio šta se dešava preko društvenih mreža. Doduše gledao sam WM i Summerslam svake godine. U tom periodu sam dosta istraživo i pronašao sam ROH. To me je vratilo rvanju. Drugačije, za mene novo i nije me opterećivalo kao WWE. Jednočasovni program sa nekoliko PPV-a godišnje. Lagano. Gledao sam tada i nešto malo TNA-a. Velika se frka digla oko onog meča između Sting-a i Hardy-ja na Victory Road-u 2011. Tu sam uhvatio priču oko Aces and Eights koja mi je tada bila genijalna. Opet pauza, sve do ovog foruma. The rest is history.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24391
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maki »

Uglavnom je ta priča. Pronađu se nove promocije za pratiti i onda se ponovo pojavi želja za praćenjem.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Sherpa »

Ja sam dosta kasnije ušao u wrestling, i s prilično više godina nego većina vas. Kako vrijeme ipak donosi neko iskustvo, kroz druge medije / hobije / interese sam naučio i kako nikako ne mogu probati / popratiti sve unutar istoga.

I isto tako sam naučio kako žonglirati njima, pa su mi sasvim normalni periodi kada neki hobi aktivno ne pratim / konzumiram, nego samo onako marginalno proletim kroz dešavanja.

Možda mi je zbog toga teško pregoriti, pošto već imam ugrađene mehanizme kako da mi se to ne dogodi. Kako držati interes za nečim godinama, iako znam da za to nemam vremena koliko bih volio da imam.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la TheViper »

Sad sam tek video temu.

Moje zasicenje nema veze sa WWE, to me skoro ni ne zanima + ima alternativa u vidu AEW-a. Voleo bih aktivnije da pratim, ali jednostavno mi se ne da. Ne znam zasto, iako mi se svidjao svaki njihov PPV koji sam pogledao.

Mala pauza moze da bude dobra, jer kada nakon iste pogledam neki show mozda mi bude bolji nego sto jeste.

Iskreno, da nema forum odavno bih prestao da pratim. Ovako je zanimljivije kada imas sa nekim da komentarises.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24391
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maki »

Pa moguće je i da AEW nekome ne klikne. Dobro ti kažeš da ti se njihovi PPVi sviđaju ali ne mora svakome tako biti. Ima i pored AEWa alternativa.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Sherpa »

Gdje je djelomično pitanje da li je netko fan wrestlinga ili wwea. Ako je ovo drugo, bojim se da nema pomoći.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24391
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Maki »

Da ali imaš i onih koji nisu WWEovci ali im ne paše ni AEW.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la Sherpa »

Apsolutno, i takvi će naći alternativu. Negdje. Nekakvu.

Oni koji su wwe fanovi neće nu probati. Pogotovo kada čujem ono o odanosti kompaniji, od čega mi se bljuje.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9010
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Kako prevazići zasićenje kečerima?

Post Postao/la KOMANIA »

Sherpa je napisao/la: 09 stu 2021, 13:12 Gdje je djelomično pitanje da li je netko fan wrestlinga ili wwea. Ako je ovo drugo, bojim se da nema pomoći.
Ovo je donekle moja priča, iako sam ranijih godina gledao i pomalo TNA-Impact, vrlo malo NJPW, po neki meč ROH-a i nešto aktivnije jedan period AEW i NWA. BJW ranije ponekad u sprdnji sa par drugova. Jedino me WWE koliko toliko drži, inače bi do sada verovatno prestao da pratim wrestling, a kao što reče Viper i ovaj forum eventualno. WWE je navika, nešto što manje više pratim aktivno 5+ godina (ono pre u sprdnji kao klinac na FOX-u i po nešto na YT-u ne računamo za ozbiljno, ali tamo negde od leta 2016. što se poklopilo i sa tim ponovnim brand splitom, a realno je taj period bio i jedan od boljih, po meni i najbolji od tada do sada.) Gledao sam po nešto i sa drugovima, skoro svaki RR meč sa jednim, pošto se njemu taj koncept mečeva sviđao, ali nikako nije išao dalje od toga. Eventualno neki MITB meč, ili oni neki mečevi tipa Cena/Takera vs. JeriShow vs. DX, ili npr. Cena/Mysterio/Batista vs. Orton/JeriShow, pa Cena/HBK vs. Taker/Batista... Dakle multi-man mečevi, dok je jedan drug pratio vrlo kratak period i skoro aktivno ppv-e i Raw i SD.
Međutim, evo Sherpa je u međuvremenu napisao ovo "odanost kompaniji", definitivno kod mene to nije slučaj, jednostavno je u pitanju navika koja se već polako gasi.
Odgovori