Make a story

Samo ime kaze, zastocitasovo...

Interaktivna zabava
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Dynamite 7 je napisao/la: 13 srp 2022, 23:53 Zar nisu trebale ostati 4 želje?
Dobar si. Meni u glavi nesto bilo da je bilo 3 :D Hvala na ispravci!
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Sedeo sam sa Luciferom u svom stanu. Jedno pet minuta smo ćutali, pa mi je onda rekao:
- Odlično si ono odradio. Zanimljivo si iskoristio svoje sposobnosti. Da poželim da postaneš jedan od mojih demona.
- Neka, ja ipak pretendujem na najviše pozicije, a tu kapiram da nemam šanse. Ipak si ti vladar pakla.
- Opa, imamo ambicioznog ovde. Znam jednog niskog Francuza kojem toga nije nedostajalo, pa je ratovao protiv 6 velikih država. Sada guli
pakao nalik Tantalu.
- Ja želim nešto više od toga, znaš. Ceo život sam proveo na niskim pozicijama. Pa makar da postanem nešto više na onom svetu.
- Ako se budeš dokazao, naravno da ćeš dobiti nešto. Ako budeš loš, bivaš kažnjen. Prosto jednostavno. Da li upravo govorimo o tvojoj trećoj
želji?
- Da. Želim da nakon što moj život ovde istekne, da dobijem jednu bitniju poziciju na onom svetu.
- Ne garantujem Anđeosku poziciju, ali zato mogu da ti garantujem demonsku. Da li imamo dogovor?
- Da, imamo dogovor.
Ponovo pucketanje prstiju. Ovaj put nisam osetio nikakav osećaj niti strujanje kroz telo. Rekao mi je:
- Ovaj put nemamo strujanje, jer se tvoj efekat oseća tek nakon što prođe naš ugovor ili ako ga raskineš. Čisto da napomenem, ako ti bude imalo
čudno.
- Ma ne, shvatio sam odmah o čemu se radi. Sama ideja da ću imati neku poziciju da mogu da kažem da nisam samo običan čovek koji će biti
mučen je zapanjujuća.
Pogledao me je sa osmehom, pa mi je rekao:
- Ti znaš da ćeš morati da mučiš ljude, zar ne? Misliš da to možeš psihički da izdržiš? Mnogi kažu da mogu, ali ništa ne mogu kad vide nekog koga
znaju.
- Mislim da ja to mogu. Nemam neka preterana osećanja prema nekima poznatim. Video si da su se rastrgli oko mog stana, kao neki lešinari.
Kasnije smo prošetali jednim vrtom, pa me je priupitao:
- Imaš još dve želje, a nemaš još mnogo vremena. Moji su ugovori kratkotrajni. Poželi sad nešto, pa iskoristi poslednju kad budeš hteo. To ti je
moj poklon za određeni posao sa šefom mafije. Oni ipak rade ono što bih ja radio da sam čovek, pa mi je u neku ruku drago da skidaš
konkurenciju.
- Onaj šef će ti ponuditi posao. Daću ti mogućnost da pročitam misao svakog čoveka, pa bih mogao da pročitam i kakav mi posao on nudi. Jako
čudno. Moguće da govori o tvojoj sposobnosti da ne osetiš bol. Jesi li siguran da želiš na to da potrošiš jednu od svoje dve želje?
- Da, siguran sam u to.
Pucketanje prstima i ponovo to vražje strujanje kroz telo. Prislonio sam ruku na glavu i provalio da želi da režiramo moje „Samoubistvo“ pa bi na opkladama uzimao novac. Delovalo mi je zanimljivo pa sam otišao kod njega. Sedeo je i stavivši cigaretu na pikslu rekao:
- Ne znam šta ono bi onog dana, ali imam zanimljivu ideju. Možemo da..
- Možemo da iskoristimo moju sposobnost da režiramo moje „samoubistvo“ i da uzmemo novac na opkladama.
- Kako to znaš??
- Imam ja svoje izvore. Kada krećemo?
- Imam pozive već večeras.
- Koliko para?
- Moglo bi da kapne oko 2000 evra.
- Moj deo je?
- Pola novca.
- Dogovoreno.
Došlo je vreme ponoći. A mi smo pokupili jedno deset ljudi. Svi su dali po 200 evra. Hrabro sam se popeo i pogledao na dole. 10. sprat je bio u pitanju, a ja nisam prezao ni od čega. Smrt nije bila opcija. Šef mi je rekao:
- Šta čekaš mali. Skači, ljudi čekaju.
Skočio sam vrlo lako. Ono što nisam očekivao je da se vreme na trenutak uspori i da imam opet strujanje. Tada se vreme opet nastavilo, a ja sam udario o pod. Ovaj put sam osetio bol. Osećao sam se izdano i povređeno u isto vreme. Lucifer me je izdao.

To be continued
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17438
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ja peti red prije kraja: 🙂👀🧐

Ja na kraju: ☠️☠️☠️
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Šta kažeš inače? Da li ti se dopada stil pisanja i/ili sama ideja? :D
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17438
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Volim plot twistove, samo nastavi :)
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Sledeći part bi trebalo da bude finalni.
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17438
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Čudo je da ovaj nije bio finalni :lol:
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Pa ono, biće završni twist i ending. Planirao sam to, pa ću onda napraviti novu priču.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Ja kako te izradi Lucifer :doh: .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Jbg, ne igraš se sa gospodarom pakla :D
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Dynamite 7 »

Baš me zanima jesi li umro.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Videćemo u finalnom partu :D
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Final part


Probudio sam se teško povređen I sa jakim bolovima. Povrh svega sam se osećao duhovno slomljen. Izdano od strane čoveka koji mi je obećao sve. Krenuo sam da psujem kao nikad u životu. Osećao sam se toliko loše. U tom trenutku je došao isti onaj čovek u crnom odelu kao na početku. Rekao sam mu besno:

- ŠTA SI TI URADIO!?!?!? IZDAO SI ME, TI BESKIČMENJAČKA ZMIJO. TI JEDNOĆELIJSKA AMEBO!
- Pa samo je istekao ugovor. To je sve. Kada ti istekne ugovor, oduzimaju ti se sve moći I sve nestaje kao senka. Ti si samo uradio sve u određenom vremenu.
- A jel tako? Pa onda šta tražim ovde?
- Pa jedna od tvojih želja je da postaneš demon ovde. To ćeš I postati.

Pucketanje prstiju. Sada mi više nije toliko drago. Postao mi je odvratan. Osetio sam jako strujanje i dobio sam krila i okružila me je crna vatra. Zvanično sam postao demon. Pitao sam ga:

- Šta sad?
- Sada mučiš ljude dok ne dođeš do veće pozicije. Što više mučenja, to je viša pozicija.
- Jasno.

Odveo me je u drugi krug pakla, gde stoje bludni grešnici. Mučio sam ljude sa nekim osećajem pravde po etičkom stavu. Čovek za čovekom je dolazio i došao je jedan nizak čovek sa naočarama. Krenuo sam da ga dovodim u sobu gde se osoba sve dok mu se svi ekstremiteti ne otkinu sa tela. Krenuo sam i krv je šikljala na sve strane. Čuo sam osobu kako vrišti i pomislio sam da radim lošu stvar, ali sam se setio da je čovek bludnik i da je sve to zaslužio. Jedno veče sam otišao da spavam i razmislio sam da li su ti ljudi sve to zaslužili. Sve vreme sam ubeđivao sebe da je to što sam uradio etički ispravno i da je u redu ubiti grešnog čoveka iznova i iznova. Sutradan sam odveo čoveka da gori u ramu slike. Gori sve dok se meso ne raspadne do kostiju, pa se to telo vrati u celost, pa se proces opet desi. Teško je odrediti da li je osoba kriva ili ne, ali to nije moj posao. Mučenje sam odradio kroz razne metode – Nabijanje na kolac, Španski magarac, Živo zakopavanje, Nabijanje na krst, Razvlačenje ekstremiteta do tačke kidanja, Spaljivanje na živo, ostavljanje u pećinu da umre od gladi, bacanje sa litica ponovo i ponovo kroz dane i dane. Jednog kobnog jutra sam otišao na posao nakon godina i razmišljao sam dobro o svemu. Pojavio mi se impozantan čovek. Kada sam ga spremao za mučenje, rekao mi je:
- Nemoj mene, brate. Bludničar sam samo zato što sam morao da prevarim suprugu.
- Da, da. Svi ste vi nešto morali.
- Brate, meni je žena obolela od raka. Da bih izlečio svoju suprugu, morao sam da dam ogromnu svotu novca. Spavao sam sa jednom ženom, samo da bih mogao da obezbedim rate.
U tom trenutku sam osetio jezu kroz telo. Odveo sam ga podsvesno i mučio ga do iznemoglosti. Uveče sam osetio takav strah i prebledeo sam u licu. Osetio sam da sam konačno shvatio da neko nije nužno kriv. Osećao sam groznicu. Hteo sam u sekundi da prestanem ovo da radim. Sve mi je bilo muka. Osetio sam da mi se ovaj život mnogo ne razlikuje od života ovde. Mizerija, jad i čemer. U trenutku sam vrisnuo:
- NE MOGU VIŠE!
Vrisak koji je izašao iz moje kože. Osećao sam se bezvoljno, nemoćno. Osećao sam se kao beskičmenjak koji je prečicom hteo do boljeg života i koji je konačno shvatio da to ne ide tek tako. Teško je izvući iz te situacije. U tom trenutku se pojavio Lucifer u svojoj punoj formi. Jedna veličanstvena, a istovremeno i zastrašujuća forma. U tom trenutku govori:
- Ja ne znam šta ti tačno hoćeš. Ti si pokušao da budeš nešto više, a na kraju si ostao samo još jedan patuljak u našem sistemu, bez ikakve šanse za napretkom. Ukratko rečeno – ti si samo mala riba u velikom bazenu. Postao si veća riba samo zato što ti je jedna ajkula to dala. Umislio si da si prevelika riba, pa sam morao da te vratim u veličinu.
- Imam još jednu želju, zar ne? Želim da ne radim ovo više. Muka mi je ovog posla.
- Okej, ali to znači da ćeš biti mučen.
- To mi je bolje nego da mučim ljude koji potencijalno nisu krivi.
Više nema pucketanja. Vratio sam se u ljudski oblik. Tada sam upitao:
- Šta je moja kazna? Koje mučenje si pripremio za mene?
- Nešto što će ti biti inovativno i kreativno.
Stvorio sam se u ljudskom svetu, u normalnom odelu. Bilo mi je sve čudno, dok nisam proživeo svoj sasvim normalan dan pre samoubistva. Pitao sam se šta se dešava i onda se Lucifer pojavio. Pitao sam ga:
- O čemu se radi?
- E pa vidiš, ti si vodio mizeran život koji si prezirao. Sada ćeš ga živeti zauvek. Svaki tvoj dan će proći kao najgori koji si mogao zamišljati dok si bio živ. Loša stvar je što ne možeš da se ubiješ ili izvučeš. Naravno, loša za tebe.
U tom trenutku je nestao. Shvatio sam da je moj život zapravo jedan beskrajni plavi krug i u njemu zvezda. Razlika između stvarnog života i ovog je što je ta zvezda zaista nedostižna. Otišao sam i uzeo pištolj i pucao u glavu, ali ništa. Moj život je jedna velika mizerija
Igrao sam igru sa Djavolom i izgubio.

End.
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17438
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Jako zanimljiv kraj, sviđa mi se kak si završio i ne bih tom liku bio u koži.

Samo jedno pitanje, što je Španski magarac?
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7622
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Make a story

Post Postao/la Master of darkness »

Španski magarac je metoda inkvizitora. Tu se osoba stavi na drvenu spravu u obliku slova V, samo naopako. Stavi se tako što osoba ide na sam vrh i kako se navlači na dole, telo mu se malo po malo sece na pola do konačnog prepolovljavanja
You leave when you think it's time
Odgovori