Pitanja o sportu

Samo ime kaze, zastocitasovo...

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Dynamite 7 »

A bilo je svakakvih poena tako da je to teško reći,ali svakako odličan poen.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17860
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Hangman98 »

Cool save, ali Earvin je to radio on daily basis:

slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la TheViper »

Hangman98 je napisao/la: 13 ožu 2022, 18:11ali Earvin je to radio on daily basis:
Da, ali Vanja Grbić je rekao bih među prvima koji je to pokrenuo :)

Meni je baš žao što naša odbojka izumire, a to nam je jedan od trofejnijih sportova. Mi nakon Pariza nećemo da imamo ozbiljnu reprezentaciju. Ljudi koji su stvarali asove prešli na žensku odbojku. Nemamo top igrača kojim je rođen posle 1993 godine. U ligi ima igrača koji su sa 40 godina nosioci svojih ekipa.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17860
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Hangman98 »

Negdje sam vidio da je neki srpski odbojkas izmislio smec servu (ne drzite me za ispravnost termina, nisam neki odbojkaski mag :D)
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10357
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Markovic619 »

Covjek je iz svlacionice izvuce :D
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la TheViper »

Hangman98 je napisao/la: 13 ožu 2022, 18:24 Negdje sam vidio da je neki srpski odbojkas izmislio smec servu (ne drzite me za ispravnost termina, nisam neki odbojkaski mag :D)


Verovatno misliš na ovo, ponovo je Vanja Grbić revolucionar :D

Taj momenat nas je te godine potencijalno koštao finala i još jedne zlatne medalje.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Master of darkness »

Najboljih 11 igrača koje ste gledali po pozicijama?

Meni je to ovako:
Neuer
Lahm-Ramos-Nesta-Marcelo
Pirlo-Iniesta-Modric
Messi-Ronaldo-Ronaldinho
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Dynamite 7 »

Teško je izabrati 11 ali evo probaću:

Casillas- Ovde nisam imao dileme svaka čast Buffonu i ostalima ali Iker je klasa za sebe izuzetno pouzdan golman. Uvijek će mi biti tužan način na koji je otišao iz Madrida.

Marcelo- Odličan prema naprijed ali dobar i nazad jako važan dio Reala prethodnih godina.Mogao bi i Carlos tu ali sam ga baš malo pratio.

Paolo Maldini- Ni njega nažalost nisam puno pratio ali dovoljno da vidim kakav je dominantan igrač. Mnogi kažu najbolji štoper ikad.

Ramos- Da gledamo samo i isključivo defanzivu možda ne bi bio tu,ali ogroman napadački uticaj i veliki broj golova od toga neki važni daju prevagu da se nađe tu. Gol protiv Atletica u finalu LŠ će sigurno u istoriju.

Maicon- Maicon iz perioda kada je bio u Interu je nešto nevjerovatno bolesno dobar igrač. Šteta što je imao neke povrede i nije malo duže bio na tom nivou.

Andrea Pirlo- Mozzart stvarno genije, slobodnjak mu je bio skoro ko penal.

Modrić- Luka i dan danas igra na najvišem mogućem nivou čak izgleda i da je sve bolji. To što je prekinuo dominaciju Messija i Ronalda i uzeo zlatnu loptu pokazuje kakav je igrač.

Iniesta- Nisam neki fan ali ima stvarno veliku karijeru. Gol protiv Holandije u finalu 2010. je vjerovatno najpoznatiji.Sa Španijom i Barcelonom je sve osvojio.

Messi- Nimalo mi nije drag ali jednostavno sam ga morao staviti.

C.Ronaldo- Po meni najbolji kog sam gledao,pitanje da li će se ikada roditi takav igrač. Najbolji strijelac ikad.

Ibrahimović- Trebao mi je jedan klasični špic i odabrao sam njega. Bilo je još opcija ali Zlatan ipak jako dugo traje,osvojio je većinu liga u kojima je igrao i zabio puno lijepih golova onaj protiv Engleske je među najboljima ikad. Nervira me njegovo ponašanje ali kao igrač je top klasa.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la TheViper »

Ja moram dobro da razmislim.

PS Maldini nije štoper, to je igrao pred kraj. Skoro celu karijeru bio levi bek.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dobro ja sam ga i gledao pred kraj.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Master of darkness »

Evo jednog pitanja za kolege iz Hrvatske

Da li mislite da vam je breaking point u padu vaše košarke smrt Dražena Petrovića? Nekako mislim da ste izgubili bitnog vodju za sve to i da je tu krenuo period gde vaša reprezentacija ne osvaja medalje (iako je često bila blizu). Nekako mislim da se tu fokus prebacio na fudbal i tu kreću da se beleže uspesi.

Nadam se da ću dobiti duži odgovor, pogotovo od @Sherpa pošto on prati košarku :)
You leave when you think it's time
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Rio146 »

Iako nisam baš pratio domaću košarku toliko, ovo je moje mišljenje. Hrvatska je bila u sportskom usponu u predratnom stanju. Cibona je '80-ih bila jedna od jačih ekipa u europi, a krajem '80-ih i KK Split. Dinamo je bio dosta konkurentan u Jugoslavenskoj ligi, a Hajduk je bio dosta dobar u europi. Nakon rata sve je se moralo podizat ispočetka pa tako i sport. Država je nekako (čini mi se) više gurala nogomet nego košarku. Dinamo je postao Tuđmanova nacionalna promocija s imenom Croatia. Cibona i Zadar su se nadmetali u domaćoj ligi i nikog nije bilo pretjerano briga za košarku, kada je se nogomet gurao u prvi plan. Negdje 2010.-2012. Cedevita postaje relevantna, ali i to je vrlo brzo propalo. A na tvoje pitanje o Draženu, moguće da je međutim i on je imao 29 godina u vrijeme smrti. To znači još 5-6 godina aktivne košare, ali opet nismo dobili nikoga iza njega da ga zamijeni. Pisalo bi nam se isto sa i bez njega.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Sherpa »

Rekao bih da je to točka kada kola kreću nizbrdo. No mislim da je puno veći problem u tome kako se vodila vžnaša košarka. Kk split (kao jugoplastika) i cibona su bivši prvaci europe, koji su gradovi spasili od bankrota, zato što su godinama bili krava muzara nekim ljudima. Kk zagreb je prije 11 godina bio prvak hrvatske sa super ekipom, danas više ne postoje jer su propali. Zadar je isto u govnima s financijama. To sve vidiš na aba ligi i koliko su konkurentni.

Jedina iznimka je bila cedevita, koja je bila daleko najzdraviji projekt, i svjetlo na kraju tunela za našu košarku. I koliko god oni imali svoj set problema u nekim drugim stvarima, odlazak u sloveniju nas je dodatno zakucao. Da, nisu stvorili bazu fanova, zato što su ljudi o dalje više voljeli cibonu.što je ok, to je klub s tradicijom. Ali do te mjere da su željeli da jedini stabilan klub propadne? To je suludo. Ostavština komunističkog razmišljanja, jer oni nisu gradski klub nego nečij privatni. To što su ti gradski klubovi punili nečije privatne džepove godinama, i financirali svoje pizdarije našim (gradskim) novcem uz blagoslov grafonačelnika kriminalca. To sve nije važno, samo nek tedejski i njegov projekt propadnu? Suludo zar ne. Kada smo na temi gradonačelnika, dolazak ovoga je najbolja stvar što se dogodila u zadnjih par godina. Odlučio im je ne dati pare na lijepe oči, nego po kriterijima, što je natjeralo Cibonu da složi mladu, jeftiniju i perspektivnu momčad. Vjerojatno najbolju od odlaska šarića u nba.

A tu imamo i tu reprezentaciju. Prvo ne pomažu ovi sistemi kvalifikacija, pošto sve što nama vrijedi igra u klubovima koji ne puštaju igrače, pa moramo igrati s itekako upitnim ekipama. Drugi je u odnosu prema sportu. Mene srce boli kada vidim prilog o treningu repke prije velikog natjecanja. Kada ih stave u neklimatitirane dvorane sredinom osmog mjeseca. Pa to nisu ljudski uvjeti, to nisu uvjeti za profesionalni sport. To je mučenje. Kroz kojeg oni prolaze, neki od njih svaku godinu kada se kvalificiranom. Mislim da to nije na razini modernog sporta. A moram dodati da nam niti stručni kadar nije baš najbolji. Dok o savezu ne želim ni pričati. Sce je trulo, no nitko ne želi napraviti ništa konkretno da stvari krenu na boje.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la TheViper »

Hrvatska kao reprezentacija uvek ima odlicne pojedince, ali vidi se da nesto fali. Po mom misljenju problem su struka i plejmejker. Godinama je Ukic prva opcija, a on nije igrac kojeg nesto preterano cenim. Dok smo mi sa druge strane imali 3-4 sjajna resenja na toj poziciji, a samim tim i osvajali medalje. Teodosic, Markovic, Jovic, Micic.

Povukao bih paralelu sa rukometom. Jedan od razloga zasto je tu Hrvatska iznad Srbije je taj sto na najbitnijoj poziciji ima top resenja. Duvnjak, Cindric, Karacic.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57839
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pitanja o sportu

Post Postao/la Sherpa »

Al to je dublji problem. Nama play fali već 20 godina. I kaj se postiglo po tom pitanju? A meni se čini da je play ona pozicija koju svi klinci žele igrati kada kreću trenirati, možda se varam.

Ukić je sjajan igrač za naše standarde kojeg su tijekom karijere jako krivo koristili iz razno raznih pobuda. A kada je on sam shvatio što bi mu bilo najbolje za njega samoga već je zagazio u tridesete. Da je to shvatio ranije bio bi bolji igrač i vjerojatno imao nešto bolju nba karijeru, premda ne bi on nikada bio pretjerano važan igrač tamo.
slika
Odgovori