Best in the World (2021)

Ring of Honor
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Best in the World (2021)

Post Postao/la Sherpa »

Pošto nismo imali pre event temu, evo post event

Bandido uzeo titulu, rush je izgleda to odradio u maniri osamdesetih - kickout na finisher, sretna pobjeda na roll up kao način gdje pristaje pobrati L, te ga pretuko nakon
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Best in the World (2021)

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST rush je izgleda to odradio u maniri osamdesetih - kickout na finisher, sretna pobjeda na roll up kao način gdje pristaje pobrati L, te ga pretuko nakon
:? :? :? Ako ovo vodi nekoj čistoj pobjedi Bandida onda super, ako ne onda sranje
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Best in the World (2021)

Post Postao/la ejdzejp1 »

Rey Horus vs. Demonic Flamita - preshow
Nešto više od klasičnog preshow meča, lucha wrestling odrađen čisto izuzev par spotova koji su bili klimavi, pomiješan sa nešto historije između njih dvojice. Na trenutke previše za mene, međutim ništa loše. Demonic Flamita me jako podsjeća na heel Fenixa iz LU, način na koji radi u ringu i izrazi lica su jako slični. ***1/4

PCO & Danhausen vs. The Bouncers - preshow
Dosta drugačije od prvog meča, klasični preshow tag team meč sa nešto komedije i solidnom akcijom. Danhausen mi jako dobro funkcioniše u ovom ROH rosteru, drugačiji je jer niko osim njega ne radi komediju i samim time se ističe u odnosu na ostatak rostera. **1/2

The Briscoes vs. Brian Johnson & PJ Black
Prvi meč u glavnom dijelu showa, i odličan izbor za otvaranje. Poprilično brza akcija bez odugovlačenja, dužina meča perfektna (8 i po minuta) i odlično ispričana priča s kojom su išli. Brian Johnson je izvanredan. Da iko gleda ROH, on bi vjerovatno bio hvaljen kao jedan od najboljih heelova danas. PJ Black mi je nekako izgledao kao najslabija karika u meču, ali čak je i on odradio svoj posao bez nekih grešaka i dobro se uklopio s ostalom trojicom. Jako dobro. ***3/4

EC3 vs. Flip Gordon
Na internetu sam vidio dosta hejta za ovaj meč (valjda jer je cool hejtati Flipa zbog stvari koje promoviše izvan hrvanja), ali meni je bio dobar. Flip me kao heel podsjeća na Ospreaya, ili na ono što bi Ospreay trebao biti. Letenje smanjeno ali ipak prisutno, a opet oko sebe ima tu heel auru i čak i kada je protiv karaktera kao što je EC3, uspijeva se nametnuti kao heel iako dosta sella. Otkad gledam ROH, EC3 mi je jedan od onih likova čiji program ću gledati nebitno šta radi, takvu prisutnost ima. Meč je imao netipičnu strukturu za face/heel meč, gdje je face dominantan a heel ga na sve načine pokušava usporiti. Kao takav nije bio specijalan, ali je bio dobar. Malo su zakazali s bookingom, meč je bio pomalo nepotreban jer Flip ima meč za titulu poslije tako da mu poraz ovdje nije trebao, ali isto tako EC3 još uvijek ne smije izgubiti. ***1/4

Shane Taylor Promotions (c) vs. Dalton Castle, Eli Isom & Dak Draper - ROH World Six-Man Tag Team titule
Ovi six-man tag team mečevi su, pored Pure divizije, nešto najkonzistentnije što ROH trenutno može ponuditi. Nikad nisu dugi, nema odugovlačenja, priča je uvijek prisutna i kompletna, te što je najvažnije, niti u jednom trenutku nije dosadno što bi trebala biti obaveza svakog ovakvog meča, jer kada meč počne gubiti energiju, tu su uvijek još četiri čovjeka koja mogu vratiti energiju. Ovaj nije bio ništa drugačiji; STP su dominantni prvaci i prihvatili su meč kao laganu odbranu titule, dok je u Daltonovom timu svako za sebe (ostala dvojica nisu ni htjela biti u meču) i čim tim počne funkcionisati, Daltonova sebičnost pokvari sve. Meč podređen priči, ali opet sa dovoljno supstance da bude dobar i kao meč. ***1/4

Josh Woods vs. Silas Young - Last Man Standing
Nakon običnog meča i Woodsovog pure meča, jedini logičan nastavak priče je last man standing meč kao tip meča u kojem je Young specijalista. Nisam veliki fan modernih hardcore mečeva u zadnje vrijeme jer su mi nekako svi na isti kalup, lijena struktura sa milion "brutalnih" spotova koji bi trebali unijeti dramu u meč bez truda da se spotovima da smisao, a i jednostavno sam ih vidio previše. Međutim, Woods i Young znaju šta rade, pa je ovaj meč bio takav da nije imao previše spotova, skoro svaki je bio lijepo uveden i ispraćen, te su odbrojavanja bila dobro tajmirana i ne previše korištena. Za mene jedan jako zabavan meč. ***1/2

Jay Lethal vs. Brody King
Jedan od najboljih squasheva koji sam ikad vidio i prototip koji bi trebao biti korišten za ovakve mečeve ubuduće. Počinje 50-50, Lethal dobija nešto ofanzive, Brody ga prekida i započinje svoj heat segment kao i u svakom klasičnom face-heel meču, to traje nekoliko minuta, izgleda kao da grade Lethalov comeback i taman kad sam pomislio da će isti započeti s nekom kontrom, Brody udara dva brutalna poteza i pobjeđuje samo tako. Dobija se efekat antiklimatičnog kraja, ali to ovdje i jeste poenta. Face se nikad nije vratio u meč, izgleda bespomoćno dok heel izgleda dominantno. Nekad ne treba imati tehnički klasik ili epik da bi se dobio sjajan meč, dovoljno je uraditi nešto ovakvo. ****

Jonathan Gresham (c) vs. Mike Bennett - ROH Pure titula
Moram priznati da i nisam bio baš nešto nahypean za ovaj meč iako mi je Gresham u top 3 wrestlera ove godine, ponajviše zbog skeptičnosti prema Bennettu. Međutim, ovakvog Bennetta još nisam vidio. Bilo je kao i svaki drugi Greshamov meč, jasna i kompaktna priča od početka do kraja, dosta malih detalja u načinu rada koji doprinose toj priči i podređivanje pravila istoj, te čist wrestling kojeg je milina gledati. Daleko od toga da je to radio sam u ovom meču, jer je Bennett takođe bio odličan. Jakom energijom i odličnim sellingom je doprinio ovom meču jednako koliko i Gresham, toliko da sam čak pomislio kako bi mogao i pobijediti. Još jedan specijalitet iz pure divizije. ****1/2

Tony Deppen (c) vs. Dragon Lee - ROH World TV titula
Način na koji su postavili ovaj meč i iskoristili ranking sistem za to je jako interesantan. Meč je bio kao i svaki drugi Dragon Lee meč, znači kratak, brz i jako stiff. Nemam ništa za reći osim da je bio jako, jako dobar. ***3/4

The Foundation (c) vs. Violence Unlimited - Fight Without Honor za ROH World Tag Team titule
Prvi meč koji mi se baš i nije svidio na ovom showu. Nije bilo toliko loše, ali jednostavno za mene je bilo previše nakon već jednog meča sa oružjem, a ovaj je još bio i klasični garbage wrestling meč. Svidjelo mi se kako su se nadovezali na prošli meč i odmah započeli ovaj, te kako su bookirali ovo sve zajedno (Williams nije clearan, Lethal je squashan pa Gresham ostaje jedini član Foundationa koji može biti partner Titusu) gdje Foundation nisu oštećeni iako su izgubili, ali meč nije bio dobar. **1/4

Rush (c) vs. Bandido - ROH World titula
Dosta me podsjetilo na Rush/Lethal u početku, klasična main event struktura koja je opet dovoljno drugačija u tajmingu i potezima da se razlikuje od ostalih mečeva. Sredina je bila back-and-forth sa postepenim ubacivanjem u višu brzinu, dok je završnica bila jako dobra do zadnje minute koja je djelovala poprilično zbrzano i malo kvari dojam o meču. Nemam problem s krajem, kraj je takav da je pratio priču u kojoj je Rush jasno superiorniji ali previše olako shvata protivnika, ali je djelovalo kao da im je zafalilo vremena da to izgrade pa su samo ispucali sve što su trebali i egzekucija je bila zbrzana. Dobar meč svejedno, samo je mogao biti i bolji da su dobili još jednu minutu. ***1/2

Vrlo dobar show, svaki meč osim jednog su bili ono što su trebali biti, a čak i taj jedan je imao pozitivnih strana. Odličan pacing showa i raspored mečeva takođe, sve pohvale za to.
slika
Odgovori