Pitanja

Nasumični razgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57889
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la Sherpa »

I ti si trebao potražiti stručnu pomoć :(
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la raptor1989 »

Sherpa je napisao/la: 06 sij 2023, 00:50 I ti si trebao potražiti stručnu pomoć :(
Trebao sam, prijatelju, ali nisam. Kao što sam rekao, preponosan i pretvrdoglav da bi molio za pomoć. Najgori su ožiljci koji se ne vide, patnja koja ne prolazi i bol koja se ne liječi. Zato sam u prošlome postu rekao da ne prolaze sami kroz to. Ako im je potrebna stručna pomoć, neka je pronađu. Ti dani su iza mene, prijatelju. Nova je godina preda mnom, godina u kojoj planiram učiniti puno lijepih stvari za sebe i za druge. Nemam vremena osvrtati se i otvarati stare rane. Moraš si svaki dan omogućiti da radiš ono što voliš. Promjena neće nastupiti tek tako, već moraš biti strpljiv i čekati da se sve posloži. Tek tada ćeš znati da istinski napreduješ ka svome cilju.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la lemonzoo »

Treba li snimiti biopic o Harambeu? Znate li da mu njegovo ubojstvo nije jedina životna tragedija?
Uvijek u pravu.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la Rio146 »

Vrijede li dva života jednako?

Jučer ušao u raspravu s prijateljem oko toga. Nešto smo pričali o potresima u Turskoj pa sam spomenuo Christiana Atsua. Na šta je on reagirao kao da njegov život ne vrijedi više od ostalih 50k ljudi šta su umrli. Dal vrijedi isto život jedne samohrane majke koja odgaja dvoje djece, radeći dva posla kako bi im omogućila nekakvo školovanje i bolji život nego što je ona imala, i jednog narkomana koji krade novac kako bi kupio drogu i koji siluje djevojke.

Da li je moj život i život Cristiana Ronalda isto vrijedan? On koji je donirao milijune, platio na desetke operacija, darovao krv nebrojeno puta, pomaže centru za liječenje raka...Ja? Možda sve skupa par tisuća kuna kad se sve zbroji.
Yes Sir!
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9119
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la KOMANIA »

Pa trebalo bi da svi vredimo isto, svi smo mi ljudi i pred Bogom smo jednaki. To što je neko poznat ne čini ga važnijim. Npr. naravno da je celom regionu bilo žao što je umro Siniša Mihajlović (on je fudbaler i znaju ga milioni ljudi), ali ništa manje nije žalostan ni odlazak nekog običnog čoveka od 50 godina iz našeg okruženja koji takođe mlad ode sa ovog sveta, a iza sebe ostavi ženu, decu, rođake, prijatelje, kojima je takođe jako žao. Ne meri se vrednost ljudi po tome koliko je ko poznat ili popularan.
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 27 vel 2023, 19:47, ukupno mijenjano 2 puta.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la Dynamite 7 »

Tvoj i Ronaldov život vrijede jednako, on donira zato što ima više novca od tebe. Iskreno silovatelje ubice i slične ne žalim. Što se tiče Atsua nije njegov život vrijedniji od drugih ali logično je da pišu o njemu kao i o ostalim poznatim osobama.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Pitanja

Post Postao/la Maki »

Kao ljudska bića svi vrijedimo jednako. Ali to je na apstraktnom nivou. Ako se spustimo na polje konkretnog onda ne, ne mogu reći da su svi jednako vrijedni. Ne smatram da jednaku vrijednost ima normalan čovjek i neki ubica npr.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9119
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la KOMANIA »

Dobro to jeste, ja sam pričao o tome kako nema razlike između običnih ljudi i poznatih (sportista, glumaca, pevača...).
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57889
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la Sherpa »

Ne. Jer nije život samo to nego i stvari koje radiš kroz njega. Neki nemaju kao ronaldo pa ulažu više svog vremena u pomaganje drugima, dok neki ulažu u distrakciju drugih. Neki se ponašaju kao da žele biti dio zajednice, drugi su smeća od ljudi. I prema ljudima se treba odnositi kako se oni odnose prema tebi, ili barem do neke mjere.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6968
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la crocop97 »

Imali smo sličnu situaciju nedavno kad je Ćiro umro dok su ljudi umirali u Turskoj i Siriji pa su neki kritizirali zašto se toliko govori o Ćiri tijekom prave tragedije, ali ako uzmemo kontekst Hrvatske ima smisla jer smo mala država kojoj je umrla, mislim da neću pogriješit ako ako ovako kažem, očinska figura najpopularnijeg sporta s kojim se dobar dio stanovništva poistovjećuje, što ne znači da žrtve potresa nisu bitne tu, nego nam nije toliko blisko da bi nas pogodilo. Isto vrijedi i za ostale poznate osobe, sportaše, glazbenike, široj zajednici bi bilo više žao da umre Ronaldo nego Mato Čmrljić iz Koprivnice koji pola dana visi u kladionici, ali obitelj i prijatelje Mate Čmrljića bi bilo briga za Ronalda da im umre netko tako blizak, koliko god da je ovaj više dao široj zajednici. Kontekst je sve. Recimo da se neka prosječna osoba nađe zatrpana u nekoj zgradi skupa s Ronaldom nakon potresa i da ih nađu i ekipa za spašavanje i liječnici odluče spasit Ronalda prije te osobe ili ju ostavit da umre da bi spasili Ronalda čak i ako im je do te prosječne osobe lakše doć, to bi bilo neetično i u takvim situacijama svaki život vrijedi jednako.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la Rio146 »

Jako dobar komentar cro :clap: zapravo se jako slažem s rečenim
Yes Sir!
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la raptor1989 »

Rio146 je napisao/la: 27 vel 2023, 19:35 Vrijede li dva života jednako?

Jučer ušao u raspravu s prijateljem oko toga. Nešto smo pričali o potresima u Turskoj pa sam spomenuo Christiana Atsua. Na šta je on reagirao kao da njegov život ne vrijedi više od ostalih 50k ljudi šta su umrli. Dal vrijedi isto život jedne samohrane majke koja odgaja dvoje djece, radeći dva posla kako bi im omogućila nekakvo školovanje i bolji život nego što je ona imala, i jednog narkomana koji krade novac kako bi kupio drogu i koji siluje djevojke.

Da li je moj život i život Cristiana Ronalda isto vrijedan? On koji je donirao milijune, platio na desetke operacija, darovao krv nebrojeno puta, pomaže centru za liječenje raka...Ja? Možda sve skupa par tisuća kuna kad se sve zbroji.
Vrijednost života gubi se jedino onda kada se čini zlo, bilo da je riječ o malom ili velikom zločinu, lažima, podmetanjima ili bilo kakvom pokušaju prljanja tuđega imena. Mogao bi navesti mnoštvo primjera, ali nema potrebe pošto svatko tko ovo čita će shvatiti što želim reći. Isto tako mislim da čovjek koji u svemu vidi crno, bez obzira što svojim iskrivljenim razmišljanjem nikada nije fizički ili psihički naudio nekome, ne može biti iznimka u ovome slučaju. Gubi se na vrijednosti ako ista ta osoba ne poduzima ništa da se vrati na pravi put, ne traži rješenje izlaska iz određenog problema i ne pokazuje drugima da je dovoljno jaka ili spremna prihvatiti da joj treba pomoć. Nije sramota tražiti pomoć, već negirati da je potrebna i nastaviti kao da se ništa nije dogodilo. Suosjećanje, pomaganje drugima, pozitivno razmišljanje, jedan osmijeh dnevno, pokoja šala, ... . Živjeti na pravilan način je puno teže nego ići krivim putem, ali na vama je samo da odaberete kakva osoba želite biti. Vrijednost života se mjeri po vlastitim djelima.

Ja osobno mislim da sam dosta izgubio na vrijednosti kada nisam želio zatražiti stručnu pomoć, već sam se sa svojim demonima borio sam i bez ikakve prave podrške od strane obitelji i prijatelja. Pokušavam je vratiti pozitivnim razmišljanjem (prije sam bio puno više negativan, skeptičan i tvrdoglav) i pomaganjem drugima, ali u određenoj mjeri da isto to pomaganje ne postane oblik iskorištavanja koji bi me jednog dana mogao koštati prijateljstva. Dovoljno mi je puta u životu bio zaboden nož u leđa i ne želim da se ista stvar ponovi. U ovu godinu sam ušao jači i odlučniji da stanem na kraj svemu onome što mi je prošle godine prouzročilo patnju. Pritom ne mislim da ću gaziti preko drugih da ostvarim taj cilj, već na stabiliziranje poslovnog i privatnog života. Ne bi si nikada oprostio da se spustim tako nisko i fizički ili psihički naudim nekome. Na pravome sam putu da je povratim, samo se treba istoga držati zadane putanje i ne dozvoliti drugima da te mijenjaju. Budi ono što jesi. Prava vrijednost se može steći na više načina, ali isto tako izgubiti ako ćeš samoga sebe prisiljavati na promjene u vlastitome životu. Za sve postoji rješenje, ali ono isto ne smije biti problem koji će ti se kasnije obiti od glavu.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la HunterDX »

Potrebna mi je pomoć oko kupovine računara. Neka se javi neko ko se razume, poslaću mu link prodavnice i navešću cenu po kojoj želim da uzmem računar.
Ne razumem se preterano u računare, a opet mi nije potrebna neka mašina. Nešto do 600 ili 700 eura.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la HunterDX »

Baš vam hvala. 😁
Trebala mi je pomoć oko konfiguracija.
Ali svakako hvala.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57889
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pitanja

Post Postao/la Sherpa »

HunterDX je napisao/la: 03 ožu 2023, 18:54 Potrebna mi je pomoć oko kupovine računara. Neka se javi neko ko se razume, poslaću mu link prodavnice i navešću cenu po kojoj želim da uzmem računar.
Ne razumem se preterano u računare, a opet mi nije potrebna neka mašina. Nešto do 600 ili 700 eura.
Ja ti se ne razumijem ali možda preporuka - za ove novce idi na jači procesor s integriranom grafičkom, pa onda pravu grafičku kupiš kasnije.

No više od toga ti baš neznam :(
slika
Odgovori