Konosuke Takeshita

All Elite Wrestling
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Elite »

Ja nisam primetio takve mečeve u WWE, ali dugo vremena ih i ne pratim za ozbiljno, osim par isečaka iz yt. Takav meč sa puno finišera je bio između Romana i Kodija na prethodnoj WM i bio mi je odličan meč, ali su zasrali sa pobednikom. Da nije to bilo, bio bi mi čak 5*.

Ali naravno da dosta zavisi i od performera koji izvode te mečeve. Okada, Omega, Ospraj mogu od bilo koga izvući 5* meč iz razloga što su vrhunski i savršeni performeri. Rolins naprimer da izvede dvadesetak finišera u jednom meču opet bio bi dobar meč, ali ništa više od toga.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Hangman98 »

Previse ste zaglibili u rat izmedju kompanija pricu i zauzimanje strana. Endžoj vresling.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la crocop97 »

Pa nitko nije ni htio uć u raspravu o kompanijama nego smo komentirali ovaj meč, koji je simptom jednog šireg problema.

Mislim da je besmisleno uopće ulazit u raspravu da potez koji se s razlogom zove finišer mora ili završit meč ili se nastavak meča mora opravdat nekako, ja se i dalje držim zlatnog pravila da skidam četvrtinu ili pola zvjezdice za svaki finišer kickout. Ne kužim zašto bi u kayfabeu uopće toliko oslabio finišer jer s vremenom to potpuno gubi na težini jer publika ionako zna da neće bit kraj, ubije i to malo umjetne drame.

I ovo da su Omega, Ospreay ili Okada najbolji workeri ikad je samo narativ koji gura Dave i fanovi takvog stila, ne mora se uzimat ko sveto pismo.
Zadnja izmjena: crocop97, dana/u 06 ožu 2024, 14:54, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la crocop97 »

I ovo "većina se slaže da je ovo 6,75* na kvadrat meč" ne drži vodu jer isto tako ima i nekoliko milijuna fanova koji neće ni pogledat te mečeve, tako da o kojoj većini je uopće riječ?

I mogao bih samo uživat u wrestlingu da ljudi na sve strane ne trče okolo nakon što prime 3 canadian destroyera
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Markovic619 »

Hangman98 je napisao/la: 06 ožu 2024, 12:58 Previse ste zaglibili u rat izmedju kompanija pricu i zauzimanje strana. Endžoj vresling.
Nikakvo zauzimanje strana, ja samo poredim kako se gleda na takve mečeve u WWE-u a kako npr. u NJPW i AEWu. Ne svidjaju mi se nigdje takvi mečevi.
Elite je napisao/la: 06 ožu 2024, 12:04 Ali naravno da dosta zavisi i od performera koji izvode te mečeve. Okada, Omega, Ospraj mogu od bilo koga izvući 5* meč iz razloga što su vrhunski i savršeni performeri. Rolins naprimer da izvede dvadesetak finišera u jednom meču opet bio bi dobar meč, ali ništa više od toga.
Daj nemoj zajebavat. Ispadoše ova trojica sveto trojstvo wrestlinga... Ospreay nije savršen performer, možda u parkouru jest ali u wrestlingu nije. I šta kakvo ti je to poredjenje sa Rollinsom ne shvatam. Otkad je spamanje finishera ključno za kvalitet meča? Ova trojica kad to naprave e to je prava stvar, bravo momci, a kad to napravi Rollins e onda je to sranje... zašto je l on to slabije izvodi ili zato što nije u AEWu? Rollins ima pet puta bolji character work od te trojice što si naveo.

Samo mi nije jasno to sa finisherima, to može uticati jedino negativno na meč. Može se odradit odličan meč ili po tvom 5* meč sa mnogo adrenalinskih spotva a da se izvede samo 2-3 finishera u meču, pa čak i 1.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Hangman98 »

crocop97 je napisao/la: 06 ožu 2024, 14:45 ja se i dalje držim zlatnog pravila da skidam četvrtinu ili pola zvjezdice za svaki finišer kickout.
Iskreno ne bih volio da nikada nema kickouta na finisher, bilo bi mi isuvise predvidivo ako bih znao da ce mec sigurno zavrsiti nakon toga, svaki put.

A ono, otkad finisher nije super cuvan u kayfabe-u? Zadnjih 20-ak godina, to je odavno praksa tako da ne vidim razlog za neko pretjerano čuđenje i overreacting kada se desi kickout na finisher, da bi mi ga degradiralo za pola zvjezdice, u ukupnom pogledu. Al postujem svaciji pogled, no ne moram se sloziti.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la crocop97 »

Može se netko uhvatit za uže nogom ili rukom, netko može predugo čekat da ide po pin, nakon finišera može ić potez koji se čuva za situacije kad sve zakaže (npr 90s All Japan super finišeri) ili se može izvest jača verzija finišera, može se svašta. Kickouti na finišere su najjeftinija drama kao što su jump scareovi jeftini trikovi u horror filmovima, na to se vadiš kad ne znaš gradit atmosferu.

Meč može bit odličan i bez ijednog nearfalla, mislim da su Styles i Suzuki u G1-u imali takav meč, ne znam koje godine, sjećam se samo da su bili u Korakuenu
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Elite »

Baš mene briga za Dejva i njegov narativ. Okada, Omega i Ospraj su meni lično subjektivno najbolji in ring performeri današnjice, kao što je i nekom drugom Džoš Aleksander najbolji performer današnjice.

A Rolinsa sam spomenuo samo kao primer. Poenta je da ne može svako sa spamovanjem finišera imati 5* meč, nego samo vrhunski performeri. Rolins ima harizmu i energiju, ali u ringu meni lično i nije tako vau.
crocop97 je napisao/la: 06 ožu 2024, 14:49 I ovo "većina se slaže da je ovo 6,75* na kvadrat meč" ne drži vodu jer isto tako ima i nekoliko milijuna fanova koji neće ni pogledat te mečeve, tako da o kojoj većini je uopće riječ?
Mislim naravno na većinu koja je gledala a koja je uglavnom po komentarima oduševljena mečom. Oni koji ga nisu gledali svakako da nisu ni merodavni da daju sud.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Hangman98 »

crocop97 je napisao/la: 06 ožu 2024, 15:50 Može se netko uhvatit za uže nogom ili rukom, netko može predugo čekat da ide po pin, nakon finišera može ić potez koji se čuva za situacije kad sve zakaže (npr 90s All Japan super finišeri) ili se može izvest jača verzija finišera, može se svašta. Kickouti na finišere su najjeftinija drama kao što su jump scareovi jeftini trikovi u horror filmovima, na to se vadiš kad ne znaš gradit atmosferu.

Meč može bit odličan i bez ijednog nearfalla, mislim da su Styles i Suzuki u G1-u imali takav meč, ne znam koje godine, sjećam se samo da su bili u Korakuenu
Necu previse ulaziti u dubiozu, različiti su nam pogledi, smatram da gledas na to previše konzervativno. Ne bih rekao da su kickouti na finisheri ocajnicki pokusaju izvlačenja reakcije i pokazatelj nekompetencije za natjerati publiku na rekaciju, vec na njih gledam kao dio priče unutar meca, nadjačavanje protivnika, adrenalin rush trenutak kada ides i van svojih mogucnosti, nesto sto je prisutno u svakom segmentu borbe na bilo kom polju, pa i u realnom zivotu. Koliko puta uradimo nesto sto mislimo da je nemoguce, izborimo se sa necim sto mnogi smatraju da je nemoguce. Takodjer i u realnim borbama, ne zavrsi svaki mma mec polugom, ma koliko neki borac bio majstor za to, nekad se desi da se protivnik izvuce, prezivi udarac koji bi nekoga nokautirao.

Ali svakako smatram da treba imati ukusa i u tom segmentu i ne pretjerivati. Take i Ospreay su presli granicu, vjerovatno usljed Willove zelje da sto vise pokaze u prvom mecu kao full time clan, ali ne mogu osporiti ono dobro sto se desilo van tog pretjerivanja.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Markovic619 »

Kickouti na finishere bi bili dosta bolji momenti da se ne koriste skoro u svakom meču. Evo na Revu koliko je takvih mečeva bilo. Pola carda.

Slažem se sa tobom Hangmane oko nadjačavanja protivnika ali to ne može biti priča svakog meča.

Kickout na finishere nekad mogu biti jako dobri. Ako oko toga imaš neku priču, tipa Biancin kickout na WM protiv Becky prije 2 godine jer je bilo odradjeno dobro. Biće dobro i kad Cody ove godine kickouta na Samoan Spike plus Spear, ako se odradi dobro, naravno :D

A Ospreay/Take meč je imao i većih problema od kickouta na finishere...
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la crocop97 »

Mislim da bi mečevi nekad trebali završit i potezom koji nije finišer ako se taj potez dobro postavi ili da završi prekidom suca ili nokautom, to je po meni puno bolji način za razbit formulu nego ubijanje finišera.

Evo nedavno je Nemeth dobio meč običnim superkickom u godini gospodnjoj 2024..i izgledalo je super
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Markovic619 »

crocop97 je napisao/la: 06 ožu 2024, 16:27 Mislim da bi mečevi nekad trebali završit i potezom koji nije finišer ako se taj potez dobro postavi ili da završi prekidom suca ili nokautom, to je po meni puno bolji način za razbit formulu nego ubijanje finišera.

Evo nedavno je Nemeth dobio meč običnim superkickom u godini gospodnjoj 2024..i izgledalo je super
Sjećam se i Gunthera koji je tad još bio Walter, kad je na TakeOveru dobio Ciampu chopom. Ali to su ozbiljno gradili kroz cijeli meč pa je zato na kraju imalo smisla.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58271
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Sherpa »

Ma cijelo pitanje finishera možeš postaviti i sa druge strane. A to je da nemaš ideju kako dokrajčiti protivnika pa ideš sa onim što ti je finisher, no nisi mu nanio dovoljno štete do tog trenutka da tvoj najjači potez napravi ono što je potrebno.

Pogotovo koliko su danas svi atletski dobro građeni (što malo ubija raznolikost hrvača). Al sigurno više paze u kojem su stanju nego osamdesetih, nisu svi bili ric flair koji može drito s tuluma odraditi fantastičan meč jer je bio u vanserijskoj kondiciji za svoje vrijeme.

Ja se slažem da ima previše finisher kickoutova baš zbog tog popa, al se ne slažem da ih uopće ne treba niti - baš zbog tog popa.

Takvo je vrijeme u kojem smo trenutno, što zapravo pokazuje da većini to paše.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la: 07 ožu 2024, 10:05 Ma cijelo pitanje finishera možeš postaviti i sa druge strane. A to je da nemaš ideju kako dokrajčiti protivnika pa ideš sa onim što ti je finisher, no nisi mu nanio dovoljno štete do tog trenutka da tvoj najjači potez napravi ono što je potrebno.
I to je točno, samo što bi nakon prvog finišera onda trebalo radit na tom tom dijelu tijela koji treba načet protivniku da finišer upali, protivnik treba sellat to kao i komentatori, a ne nastavit lupat nasumične poteze kao da se ništa nije desilo prije par minuta. A trebalo bi zapravo od početka meča naznačit koji će dio tijela tko napadat i naglasit kako bi mu to moglo pomoć za pobjedu, što opet trebaju sellat i komentatori. A koliko često se to danas događa?

Ovo je bio visokobudžetni PWG meč i ništa više.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Konosuke Takeshita

Post Postao/la Markovic619 »

crocop97 je napisao/la: 07 ožu 2024, 12:34
Sherpa je napisao/la: 07 ožu 2024, 10:05 Ma cijelo pitanje finishera možeš postaviti i sa druge strane. A to je da nemaš ideju kako dokrajčiti protivnika pa ideš sa onim što ti je finisher, no nisi mu nanio dovoljno štete do tog trenutka da tvoj najjači potez napravi ono što je potrebno.
I to je točno, samo što bi nakon prvog finišera onda trebalo radit na tom tom dijelu tijela koji treba načet protivniku da finišer upali, protivnik treba sellat to kao i komentatori, a ne nastavit lupat nasumične poteze kao da se ništa nije desilo prije par minuta. A trebalo bi zapravo od početka meča naznačit koji će dio tijela tko napadat i naglasit kako bi mu to moglo pomoć za pobjedu, što opet trebaju sellat i komentatori. A koliko često se to danas događa?
A što je najbolje od svega je to što smo zapravo u ovom meču to i dogodilo sa onim brainbusterom na turnbuckle, što je i publika sellala i komentatori a onda sve su sjebali sa Ospreayovim no sellom na jebeni suplex...

Po meni je taj spot trebao biti u prvom dijelu meča i onda gradit završnicu sa Takeshitinim napadima na Ospreayova ledja, tu bi moglo biti i dobrih nearfallova bez kickouta na finishere npr. Ali jbg svejedno je kad Ospreay ne zna sellat.
Odgovori