NXT TakeOver: Vengeance Day

Za WWE događaje koji su iza nas
Odgovori

Ocenite PPV

Anketa je završila: 22 vel 2021, 07:08.

1
0
Nema glasova.
2
0
Nema glasova.
3
0
Nema glasova.
4
3
43%
5
4
57%
 
Ukupno glasova: 7

Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

NXT TakeOver: Vengeance Day

Post Postao/la Markovic619 »

Dave

Blackheart & Moon vs. González & Kai: 4
Gargano vs. Kushida: 4.75
Grizzled Young Vets vs. MSK: 4.5

Martinez vs. Shirai vs. Storm: 3.75
Bálor vs. Dunne: 4.5
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

NXT TakeOver: Vengeance Day

Post Postao/la ejdzejp1 »

Dakota Kai & Raquel Gonzalez vs. Shotzi Blackheart & Ember Moon - Women's Dusty Rhodes Tag Team Classic finale
Bazična tag team formula, ali jako uspješno izvedena. Shotzi i Ember kao fizički inferiorniji tim izoluju Kai kao slabiju polovicu protivničkog tima što im i donosi prednost u meču jer svaki momentum switch dolazi na Kai. Ipak, Gonzalez je presudni faktor i jednom kad ona poveže više poteza, jako teško je zaustaviti. Nije mi se svidjelo što su završni stretch bazirale toliko na nearfallovima koji nisu bili toliko ni uvjerljivi, ali osim toga jedan jako dobar meč. ***1/2

Johnny Gargano (c) vs. KUSHIDA - NXT North American titula
Ovaj meč je bio sve ono što KUSHIDA predstavlja. Tehnički wrestling i grappling inkorporiran u junior stil hrvanja, i ta dva stila odlično idu zajedno. Gargano je svoj dio posla odradio dovoljno dobro, selling je bio spotty ali je bio prisutan, svidjelo mi se kako je posvetio pažnju detaljima u određenim dijelovima meča; kao naprimjer kada je udarao forearme desnom rukom ili kada je zaključao Gargano Escape tako što je desnom rukom držao povrijeđenu lijevu, ali KUSHIDA je bez dileme bio zvijezda ovog meča. Unio je potrebnu energiju da meč ne bi djelovao suho, te je odlično odradio ulogu dominantnog facea protiv chickenshit heela. Sjajan meč. ****1/4

MSK vs. Grizzled Young Veterans - Men's Dusty Rhodes Tag Team Classic finale
MSK nisam baš puno gledao na indiesima, tako da su mi poprilična nepoznanica, ali kroz ovaj turnir su mi se dosta svidjeli. S druge strane, GYV su mi odlični, ponajprije zbog Gibsona tako da mi se jako svidjela odluka da oni budu u finalu turnira. Međutim, meč za mene jednostavno niti u jednom trenutku nije kliknuo. Sve je djelovalo nekako na silu, a drama u završnom stretchu je pogotovo djelovala isforsirano. Dva dobra tima se jednostavno nisu poklopila u ovom meču, ali šta je tu je. **3/4

Io Shirai (c) vs. Toni Storm vs. Raquel Gonzalez - NXT Women's titula
Generalno mi se meč svidio jer nije previše dugo trajao i bio je uglavnom brz od početka do kraja, ali je progresija meča bila jako čudna i djelovalo je da su planirali duži meč ali iz nekog razloga (HHH kaže da je to bila odluka agenta i njih 3) meč je trajao samo 12 minuta. Takođe se desila i ona nezgoda sa stolom što nije njihova greška i neću im to uzeti kao istu jer svakako nije imalo nikakvog uticaja na meč. Sve u svemu dobar meč, samo je moglo biti dosta bolje. ***1/4

Finn Balor (c) vs. Pete Dunne - NXT titula
Kao i KUSHIDA/Gargano, i ovaj meč je bio fokusiran uglavnom na tehnički wrestling, ali glavna razlika jeste to što je ovaj meč bio tehnički meč u kombinaciji sa TakeOver main event formulom, a ne brzim junior stilom. Dosta toga mi se svidjelo. Dunne je naravno bolji tehničar od Balora, ali Balor dobija metu na kojoj bazira svoj gameplan nakon efektnog stompa na Dunneovu nogu. Dinamika šake i noge je radila jako dobro, obojica su se izvlačili iz submissiona koristeći povrijeđeni dio tijela protivnika, selling je bio vrlo dobar i posebno su dobri bili trenuci kao kada je Balor primio potez, ali je legao na Dunneovu povrijeđenu nogu da ga spriječi da nastavi graditi momentum. Još jedan odličan meč za Balora u ovom reignu, on i Dunne se jako dobro poklapaju. Post-match angle je dobro i smisleno odrađen, Undisputed Era nema više ništa za uraditi u NXT-u i ovo je bio dosta dobar način za razdvojiti ih. Zanima me nastavak priče. ****

Dosta dobar TakeOver.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

NXT TakeOver: Vengeance Day

Post Postao/la TheViper »

4.57, najbolji show do sada.
Odgovori