Teorije zavjere

Nasumični razgovori
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3053
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la lemonzoo »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Ali je zato liga bila među boljim zbog pravila o 27 godina.
Uvijek u pravu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Ali je zato liga bila među boljim zbog pravila o 27 godina.
Nije se to prenijelo na kontinentalnom nivou. Isti uspjeh kao Rumunija.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Master of darkness »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Sorry, ali mi ovo deluje na tipicno pljuvanje po svemu sto je Ex-Yu. Za jednu ne toliko veliku zemlju je to velika stvar. Zemlja ciji su igraci igrali u vrhunskim klubovima. Liga koja je bila vrlo uticajna. A ovo poredjenje sa Rumunijom je smesno. Sta je Rumunija uradila na reprezentativnom nivou? Nista.
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Sorry, ali mi ovo deluje na tipicno pljuvanje po svemu sto je Ex-Yu. Za jednu ne toliko veliku zemlju je to velika stvar. Zemlja ciji su igraci igrali u vrhunskim klubovima. Liga koja je bila vrlo uticajna. A ovo poredjenje sa Rumunijom je smesno. Sta je Rumunija uradila na reprezentativnom nivou? Nista.
Na klupskom nivou je bukvalno isto. 1 osvajanja Kupa Šampiona (Zvezda 91/Steaua 86) i 1 finale (Partizan 66/Steaua 89).
Ne kažem ja da je to mala stvar ali daleko od toga da se Jugoslaviju smatra nekakvom silom, govorim sad za fudbal ali u drugim sportovima tipa vaterpolo i košarka su Balkanci i danas jaki.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Master of darkness »

Ponavljam, Sta je to Rumunija uradila na reprezentativnom nivou uradila da bi mogla da stane u fudbalskom smislu sa Jugom? Isla je kao drzava rame uz rame sa njom i? Meni su za drzave reprezentativne stvari bitnije od klupskih. Znaci neka Juga u polufinalu izbaci Engleze tako sto Dzaja da gol za pobedu i Sekularac koji je prvi fudbaler koji je dobio ocenu 11? Jedini rumuni za koje znam u fudbalu su Belodedic i Hagi.
You leave when you think it's time
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3053
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la lemonzoo »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je u fudbalu na SP imala jedno polufinale i na EP dva finala što nije loše ali daleko je to od neke supersile u fudbalu.
Ali je zato liga bila među boljim zbog pravila o 27 godina.
Nije se to prenijelo na kontinentalnom nivou. Isti uspjeh kao Rumunija.
Ne razumijem što tvrdiš. U klupskom je nogometu Zvezda bila šampion Evrope, i bili su redovni svake godine. https://slobodni.net/showwiki.php?title ... ivsoj_SFRJ

Ovo sve treba prebaciti u drugu temu.
Uvijek u pravu.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9322
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la KOMANIA »

@Maki
Pa i Francuska je osvojila jedan kup šampiona i ima jedno finale. :P
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST @Maki
Pa i Francuska je osvojila jedan kup šampiona i ima jedno finale. :P
Je i Francuska kuburi klupski.
NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST Ponavljam, Sta je to Rumunija uradila na reprezentativnom nivou uradila da bi mogla da stane u fudbalskom smislu sa Jugom? Isla je kao drzava rame uz rame sa njom i? Meni su za drzave reprezentativne stvari bitnije od klupskih. Znaci neka Juga u polufinalu izbaci Engleze tako sto Dzaja da gol za pobedu i Sekularac koji je prvi fudbaler koji je dobio ocenu 11? Jedini rumuni za koje znam u fudbalu su Belodedic i Hagi.
Reprezentativno ne mada je i Juga bila daleko od konzistentnog takmičara na SP i EP.
Da ne spominjem da su sama takmičenja tada bila znatno drugačije jer je Kup šampiona zaista to i bio i nije bilo po 4 kluba iz jakih zemalja pa su i timovi iz manjih lakše dolazili do daljih faza.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Master of darkness »

Kup sampiona (liga sampiona) i to treba da bude jbt, a ne da neki Spursi bez trofeja udju pre Ajaxa jer su zavrsili 4-ti. Svejedno je sto je bila slabija nego danasnje takmicenje, ali su ipak neke ekipe morale da prodju neke jake ekipe. Zvezda je prosla Bayerna. Marseille je kasnije osvojio isto ligu sampiona (2 godine posle cini mi se). Partizan je u finalu 66. igrao sa Realom.
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Maki »

NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST Kup sampiona (liga sampiona) i to treba da bude jbt, a ne da neki Spursi bez trofeja udju pre Ajaxa jer su zavrsili 4-ti. Svejedno je sto je bila slabija nego danasnje takmicenje, ali su ipak neke ekipe morale da prodju neke jake ekipe. Zvezda je prosla Bayerna. Marseille je kasnije osvojio isto ligu sampiona (2 godine posle cini mi se). Partizan je u finalu 66. igrao sa Realom.
Ja ne kažem da uspjeha nije bilo ali ne stalno.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Master of darkness »

Meni ovo dovoljno iskreno. Nikad Jugu ne bih stavio u najjace repke na svetu u istoriji, mozda mi cak nisu ni u top 3 u europi, ali je bila odlicna sa odlicnim uspesima. Rekao sam jednom, reci cu i drugi put, steta za taj Euro 1992. godine.
You leave when you think it's time
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la DVW »

Momci imate li vi šta ponuditi u korist toga da je u Jugoslaviji bilo bolje sem sporta ili je to sve?
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9322
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la KOMANIA »

Kinematografija :D
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17574
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la Dynamite 7 »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Momci imate li vi šta ponuditi u korist toga da je u Jugoslaviji bilo bolje sem sporta ili je to sve?
Šta ti imaš ponuditi da je bilo gore?
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Teorije zavjere

Post Postao/la DVW »

Mrtve ljude npr. Mrtve od strane Brozove tajne policije.
Odgovori