Epizoda 23 - Eksperiment

Wrestling e-fed
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57867
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Sherpa »

Na ekranu se pojavljuje čovjek u doktorskoj kuti, lica skrivena kako mu nitko ne bi znao identitet. "Isabel Allende kazala je kako samoća nikome ne čini dobro. I bila je u pravu. Mi ovdje imamo hrvače, ljudi koji u spremni sami sebi, ali i drugim nanositi bol zbog zabave puka. Mi mo ovog puta otišli malo dalje. Tri tjedna izolacije. Prije nego smo im postavili jedan mali test. Neću vam kazati što je taj test bio, to ćete vidjeti idući tjedan. Vjerujte mi, isplatit će se. Ali ću vam prikazati što su neki od njih rekli.

Oliver

Oliver nije dozvolio da kamerman udje u ćeliju, pa je zahtevao da ostane ispred.
*Nisam raspoložen da preterano govorim, niti imam uslove da se sredjujem i živim kako sam navikao, niti Luja i ja imamo povlastice kao šampioni. Moje mentalno stanje se menja, navikavam se na ovo mučenje, zato ću izaći besniji nego ikad. Za Luju je ovako nešto sasvim normalno, znam da mnogo lajše podnosi ovo od mene, ali zato jesmo tim, najbolji tim.
Hoću da češće izlazim iz ćelije, makar češće morao da imam mečeve, samo hoću da izadjem, ne želim kamere, ne želim pažnju, ne želim ništa. Hoću slobodu! Hoću mečeve! Udalji se od mojih vrata!*

Ali Shadi

Nedostaje mi moja porodica...hrana manje više, bez nje se može. Uradio bih sve samo da napustim ovaj prokleti zatvor. Čuo sam od jednog stražara da se šuška o nekom pokušaja bijega. Objektivno nema šanse da uspijemo, ali čak i to mi je dalo nade. Uradio bih sve samo da vidim svoju porodicu i djevojku bar na momenat, bar na sekund da je mogu zaglit. Ne shvatam poentu da neko ljude drzi radi sopstvene zabave. Samo da mi padne na šake argh. Ali udara šakom od zid i vjerovatno ju je povrijedio.

Stevo

Nešto se čudno događa. Ili planiraju nešto veliko, ili su nas se jednostavno odlučili riješiti i ostavit da trunemo ovdje dok svi ne izgubimo razum ili umremo kao miševi. Izgubio sam pojam o vremenu u ovom mraku, minute osjećam kao dane, a dane kao sekunde. Ti "dani" koje imam se sastoje od spavanja i vježbanja u apsolutnom mraku. U početku bi tišinu samice proparao tu i tamo neki vrisak zatvorenika nad kojim su se zaštitari odlučili iživljavati, ili škripanje ruzinavih željeznih vrata, no više nisam siguran umišljam li sve to ili se to stvarno događa. Čujem korake, pozive upomoć, pa čak i spominjanje mog imena, da bi sve to stalo iste sekunde čim bih probao skrenuti pozornost. No ipak, pri zdravoj svijesti me drži upravo moja mašta. Pridodajem tim ruzinavim, željeznim vratima okolinu u obliku ružno uređene uredske sobe, s jednim velikim stolom na distalnom kraju prostorije. Krike pridodajem onom crvu u odijelu, koji moli za milost na koljenima dok mu pucam prst po prst, smijući mu se u facu. Ubrzo će halucinacije postati stvarnost.

Luja

Ludi Luja sedi i bulji u titulu, kezeci se i smejuci se. Njegov ludacki osmeh, na prvi pogled, bez bilo kakvog povoda u polumraku jedva otkriva njegove izlomljene zube, zahvaljujuci ekstremno krvavom mecu za timske titule. Kamera se priblizava, a Luja konacno skrece pogled sa titule i naglo okrece lice prema kameri. "Zasto prekidate moj mir i spokoj? Toliko vas zanima kako se osecam, zar ne? Ja sam navikao na ovaj nacin zivota. Ziveo sam usamljen jos kad sam dosao na balkan i u ovu usranu amatersku kompaniju. Bas zato u inat vama bednim smrtnicima ja ne osecam apsolutno nista. Jedini prijatelj kojeg sad imam je Oliver, jedini je on dostojan mog prisustva ovde. Toliko sam propatio u zivotu, da ovakva ljigava situacija i stanje za mene ne predstavljaju nista specijalno. Kao sto u Bibliji pise da Bogu Ocu 1000 dana traju kao jedan dan i obratno, tako je potpuno isto i meni! I 1000 dana da provodim u ovom samici, trajace mi kao jedan dan, jer ja sam Bog Otac rvanja, je li kapirate sada, smrtnici? A ova titula (poljubi je) je Sveti Duh rvanja bez koje ne mozemo da funkcionisemo i ona povezuje mene, Boga Oca, i Olivera, Boga Sina, i mi smo Sveto Trojstvo rvanja, savrsena zajednica, delujemo i funkcionisemo kao jedno, i nama niko ne moze nista! Kako mogu da se osetim lose i ugrozeno u ovoj ludnici, u ovoliko losem stanju, kako smo Oliver i ja istrpili sve ove povrede(pokazuje po citavom telu), zar ste toliko maloumni da ne mozete da shvatite? To je potpuno logicno, kada delujem kao bestelesno bice, odnosno Bog! Dok nas Sveti Duh, odnosno nase titule nadahnjuju da se ponasamo ovako kako se ponasamo, hladnokrvno i bestelesno, bez ikakvog uticaja zlonamerne spoljne sredine na nas, mi cemo i dalje delovati kao Gospod, iznad svih, i do kraja vekova, niko nam nece stati na crtu. Amin, slava samom sebi! (Stavlja ruku preko kamere, i nesmetano nastavlja da bulji u titulu, kao da mu ona naje neki vid snage i energije)

Alex

Došli su baš onako teški dani za životinju, nalazim se se u nekoj rupi nekako preživljavam ovu sramotu gde sam zatvoren ali izboriću se sa njom kao i sa svakom teškom situacijom koju sam imao u životu, život ti tako postavi neke prepreke kao test koji moraš preći da bi bio spreman na neki veći nivo, tako da sam ja speman da prebrodim to a šta me tek čeka videćemo.

Ghettoven

Nisam ni očekivao drugačiju reakciju od Shadia, vjerojatno bi i ja tako reagirao. Samo time što sam napravio, pokazao sam da bi napravio sve kako bi došao do vrha, pa čak izdati i brata svoga. Ne zanima me više nitko, nikome ne želim polagati račune zašto to radim, jer samo želim doći do vrha i postati BWA prvak. Jedan cilj, jedan plan, i jedan put do vrha. Nema nazad. Svaki dan fizički vježbam, jer nas pokušavaju u ovim tamnicama psihički ubiti, ali ja ću se vratiti jači nego ikada. Nema stajanja.

Šime

U slabo osvijetljenom kadru vidi se samo Šimino neobrijano lice, krvave oči i podočnjaci kao da nije spavao mjesec dana.
"Zatvorili su me, zatvorili su svih nas, jer se boje. Boje se jer sam već ostvaria jedno obećanje. Boje se jer znaju da su oni idući. I sad smo izolirani dok ne poludimo, da bi se okrenuli jedan na drugoga, da nas se možete lakše riješit jednog po jednog. Prokužia sam vam planove i bolje za vas da nikad ne izađem iz ove samnice."

Serđo

Zadnja tri tjedna najbolji prijatelji su mi očito miševi. Jer nikako ne izlazim iz ove samnice u koju sam strpan iz pitaj boga kojih razloga. Nikoga ne vidim, ni sa kim ne komuniciram, jedem što se nađe na podu ovdje, odnosno što izviri iz poda. Neandertalski život. Potpuno neandertalski život. I što bih sad, trebao biti optimističan? Reći kako je sve super, kako je sve fantastično, kako je genijalan ovaj život u samnici, kako se nikada nisam osjećao bolje u životu. S jedne strane je to u redu jer ne moram imati kontakte s onim ostalim debilima koji samo traže nekakve glupe razloge da se potuku i da izazovu nerede. Ovdje je bar mir, ako ništa drugo. I miševi i zmije su puno bolji prijatelji nego ljudi, barem su me ova tri tjedna to naučila. No, ne osjećam se dobro iskreno. Psihički sam izmoren, nemam volje za životom i to je jednostavno to. Ali valjda će i ovo jednoga dana proći. Kao što je sve do sada prošlo u ovom šugavom zatvoru.

Balkan

Mislili ste da ja ovo ne mogu izdržati? Varate se dragi moji! Ja sam rođen u siromštvu, jer je moj otac bio luzer u ovom našem poslu. Stidim se tog coveka sto mi je uopste bio otac! Ali stidim se pametnjakovića koji tvrde da ne žive na Balkanu, a zna se gde žive. Zbog toga je moj odabir bila, ovaj bio, kako god, Dario. Dokazao sam da pravi Balkanci imaju veća muda od izdajnika, onaj meč je za mene bio šala a za tebe pakao. Znaj da sam sada ja glavni i ti ćeš me slušati narednih mesec dana. Čuvaj me se jer ja nisam samo gospodin, već i divlja zver od 2 metra koja je prošla i najgore i najbolje, a ti si obična budala koja nezna kako se zove oblast na kojoj živi. Ja ću te naučiti i zato želim da sva tvoja obeležja budu u Balkanskom stilu i da ponavljas ''Ja sam Balkanac''. Toliko od gospodina kučko.
slika
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
4
Status: Offline

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Fallen »

Šta je ovo, neki izmišljeni wrestling? Jako dobro napisano.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57867
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Sherpa »

Fallen je napisao/la:QR_BBPOST Šta je ovo, neki izmišljeni wrestling? Jako dobro napisano.
Da, članovi foruma su 'virtualni likovi'. oni su pisali što njihovi likovi misle nakon tri tjedna u samnici. i kao što vidiš, ovo je epizoda 23

u ovoj sekciji ćeš naći i ostale epizode.
slika
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
4
Status: Offline

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Fallen »

Kul! Bravo za zamisao. :)
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57867
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Sherpa »

pročitaj, prouči, ako se budeš htio pridružiti svi su dobrodošli
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Slobodno se pridruži :D
slika
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
4
Status: Offline

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Fallen »

Jel smeju zombi likovi, demoni ili tako nešto? :D
Oduvek su me privlačili takvi mračni gimmicki u stilu Takera i Stinga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57867
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Sherpa »

Ne.

Možeš imat gimmick da si jedan, tj da misliš da si demon ili zombie ili nešto treće. Al nadnaravne moći nećeš imat
slika
Avatar
Fallen
Rank 5
Rank 5
Postovi: 235
Pridružen/a: 27 tra 2020, 18:53
4
Status: Offline

Epizoda 23 - Eksperiment

Post Postao/la Fallen »

A ok smisliću već nešto. :)
Odgovori