Općenita rasprava o wrestlingu

Nasumične misli o hrvanju...

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17886
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Hangman98 »

Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:43
Hangman98 je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:40
Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:36 Pa dobro ne mogu biti bukvalno WWE 2.0. Ne postoje dvije identične promocije ma koliko sličan proizvod imale. Ali poenta je da je AEW tada u drugoj polovini 2021. bio najbliži WWEu a veliki dio toga je ubrizgavanje starpowera Punka i Bryana. I to se nažalost raspalo zbog Punkove nezrelosti i Bryanove nezrele nesebičnosti. Ali je bio trenutak kad je to sve radilo a AEW nikad nije bio jači.
Imas i taj faktor sto su u tom periodu i dalje bili 'new kid on the block" pa je sve izgledalo privlacnije i zanimljivije, iako ne sporim doprinos koji su dostavili Punk i Bryan.
Već su dvije godine postojali tada. Jednostavno su bili bolji i sa većim zvijezdama a nije još došlo do sukoba.
WWE produkt je u 2021.g. je bio znatno losiji nego sada. Imas i taj faktor.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24598
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Maki »

Hangman98 je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:53
Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:43
Hangman98 je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:40
Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:36 Pa dobro ne mogu biti bukvalno WWE 2.0. Ne postoje dvije identične promocije ma koliko sličan proizvod imale. Ali poenta je da je AEW tada u drugoj polovini 2021. bio najbliži WWEu a veliki dio toga je ubrizgavanje starpowera Punka i Bryana. I to se nažalost raspalo zbog Punkove nezrelosti i Bryanove nezrele nesebičnosti. Ali je bio trenutak kad je to sve radilo a AEW nikad nije bio jači.
Imas i taj faktor sto su u tom periodu i dalje bili 'new kid on the block" pa je sve izgledalo privlacnije i zanimljivije, iako ne sporim doprinos koji su dostavili Punk i Bryan.
Već su dvije godine postojali tada. Jednostavno su bili bolji i sa većim zvijezdama a nije još došlo do sukoba.
WWE produkt je u 2021.g. je bio znatno losiji nego sada. Imas i taj faktor.
Jeste AEWu se potrefilo da poboljšavanje WWEa dođe u isto vrijeme kad i Brawl Out što je prvi veliki skandal u istoriji AEWa.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:43 Već je jednom to eskaliralo.
Al ako pogledaš eskaliralo je točno na osobi za koju bi dobar dio ljudi rekao da će na njoj i eskalirati. Ne znači da su svi ostali tako spremni reagirati tako, nego su sretni ako ih šef tretira dobro i kako oni žele.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24598
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Maki »

Našao sam na redditu sliku koja upoređuje prvih deset Dynamitea 2021, 2022, 2023. i 2024. Jasno se vidi da je početak 2022. baš peak AEWa.

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:54 Jeste AEWu se potrefilo da poboljšavanje WWEa dođe u isto vrijeme kad i Brawl Out što je prvi veliki skandal u istoriji AEWa.
Ovo ti jako govori o licemjerstvu wrestling fanova. Mnogi su jedva čekali to da mogu srat po AEWu jer su u WWE taboru. No što su kazali kada je krenulo prljavu rublje ljubljenog bivšeg šefa kompanije? Tada su svi ti šutjeli poput malih miševa

I dokle god je takav mentalite nema šanse da AEW može i blizu WWE. Kakav god proizvod imali.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24598
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la: 14 ožu 2024, 20:00
Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 19:54 Jeste AEWu se potrefilo da poboljšavanje WWEa dođe u isto vrijeme kad i Brawl Out što je prvi veliki skandal u istoriji AEWa.
Ovo ti jako govori o licemjerstvu wrestling fanova. Mnogi su jedva čekali to da mogu srat po AEWu jer su u WWE taboru. No što su kazali kada je krenulo prljavu rublje ljubljenog bivšeg šefa kompanije? Tada su svi ti šutjeli poput malih miševa

I dokle god je takav mentalite nema šanse da AEW može i blizu WWE. Kakav god proizvod imali.
AEW je bio blizu WWEu kad je WWEov proizvod bio loš. Fanovi kažnjavaju WWE od kraja Attitude Ere tako što prestaju pratiti. AEW neće nikad prestići WWE ali mislim da im mogu postati prava konkurencija. Ne baš WCW nivo ali ne puno ispod. Tj. mogli su a da li mogu opet vidjećemo.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da se previše gleda da su to bili fanovi wrestlinga koliko fanovi pizdarija koje je wwe stavljao na telku. I kad nema tog prestali su pratiti, pogotovo kada su nastale emisije koje nude isti k.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24598
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Maki »

Pa kako god ali ti ljudi su gledali a onda prvo polako a zatim rapidno počeli prestajati sa gledanjem. A to je kriv užasan WWEov proizvod koji se godinama nije poboljšavao. Ima to i do drugačije prezentacije ali recimo RA era nije bila ništa manje "ekstremna" od Attitude Ere pa je krenuo pad jer je kvalitet showova opao. Imao si Reign of Terror umjesto Rocka i Austina, JBL koji je do juče bio midcarder muscle guy ti je 300 dana world champion odjednom a nemaš čak ni holy shit ovo se dogodilo element kao sa Jinderom itd da ne idemo u detalje.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6966
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la crocop97 »

AEW je nastao na buntu protiv Vincentovog WWE-a, tog WWE-a više nema i može se reć da je WWE opet kul (čak i uz sve skandale, što govori koliko publiku zaboli za backstage drame… pogotovo njihove casualce), pogotovo ako sad za Maniju odrade većinu bookinga kako treba. Zato AEW nema ni potrebu više bit neka kontrakultura i bookirat za smarkove nego izgradit se kao alternativa kojoj identitet nije utemeljen na kontriranju. Budi drugačiji, ali ne kao edgy klinac koji nosi čakije u školu
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Sherpa »

Al nije samo na buntu nego na želji za nečim drugačijim. I je dosta drugačije, sa tom idejom sportskog pristupa.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6966
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la crocop97 »

Jedina kompanija za koju se može reć da ima sportski pristup je GLEAT sa svojim Lidet UWF divizijom, sve ostalo su marketinški trikovi. Koji sportski pristup kad se ljudi ustaju nakon nekoliko velikih poteza zaredom, imaju sportski pristup po pitanju podloga odnosno manjka podloga za mečeve i rankinga, ali to je to.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Sherpa »

Pa naravno da je sve marketinški trik, zna se da je wrestling skriptiran i tu nema pomaka. Tako da možeš imati samo privid borbe, kakva god ona bila. Ako želiš gledati baš borbu gledat ćeš MMA
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 18:56 Punkov i Bryanov debut su podigli AEW do (sadašnjeg) vrhunca.
Hmm, jesi li siguran u ovo? Ja bih pre rekao da su Moksli i Emđejef ti koji su kompaniju podigli do vrhunca. Naročito Emđejef koji je i doveo dosta novih fanova. Ja lično znam neke koji nisu pratili AEW dok nisu naišli na Emđejefove promoe pa su radi njega počeli gledati.

Pankov povratak iako je na početku delovalo kao velika stvar, na kraju ništa on bitno nije tamo napravio, osim ona dva meča sa Emđejefom gde opet za njihov kvalitet više dajem zasluge Emđejefu nego Panku.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6966
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la: 14 ožu 2024, 20:42 Pa naravno da je sve marketinški trik, zna se da je wrestling skriptiran i tu nema pomaka. Tako da možeš imati samo privid borbe, kakva god ona bila. Ako želiš gledati baš borbu gledat ćeš MMA
Pa onda je bolje imat privid borbe koji i pokušava izgledat kao borba uz postavljenu priču nego nasumične mečeve s nasumičnim sekvencama, nije ništa više sportski nego WWE, samo fanovi mogu svršavat na turnirske mečeve koji su razvučeni na 2 mjeseca programa i pravit se da gledaju superiorniji wrestling
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24598
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Općenita rasprava o wrestlingu

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 14 ožu 2024, 20:45
Maki je napisao/la: 14 ožu 2024, 18:56 Punkov i Bryanov debut su podigli AEW do (sadašnjeg) vrhunca.
Hmm, jesi li siguran u ovo? Ja bih pre rekao da su Moksli i Emđejef ti koji su kompaniju podigli do vrhunca. Naročito Emđejef koji je i doveo dosta novih fanova. Ja lično znam neke koji nisu pratili AEW dok nisu naišli na Emđejefove promoe pa su radi njega počeli gledati.

Pankov povratak iako je na početku delovalo kao velika stvar, na kraju ništa on bitno nije tamo napravio, osim ona dva meča sa Emđejefom gde opet za njihov kvalitet više dajem zasluge Emđejefu nego Panku.
Jesam. Ovdje pričam o starpoweru ne nužno o kvaliteti. MJF sigurno nije doveo više fanova od Punka. To nema ni 0,1% šanse.
Odgovori