Žene u WWE-u

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58319
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Sherpa »

4horsewomen of NXT je bio početak toga, ali prava stvar se naravno dogodila na main rosteru. No ni ti nije bilo odmah, nego smo imali one 3women timove koji su bili baš jedno veliko ništa. Tako da bih ja rekao da je prvi pravi trenutak bio onaj WM 32 ženski triple.

No i nakon toga je bilo dosta tih divas asepkata s hrvačicama koje zapravo to nisu nego su samo zgodne
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

Preskačem svu raspravu o Divas vs Joshi, a da kažem za ovo makijevo pitanje, svakako je to bio period Paige i 4 Horsewomen iz NXT dana, i trajao je nekako do onoga all women PPVa. Po meni.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Evolution je bio solidan PPV 2018. mada je bio u sjeni Crown Jewela i Khashoggijevog ubistva.

Slažem se da je NXT period označio početak evolucije. išao bih toliko daleko da kažem da je to prvi put da je žensko hrvanje stavljeno na mapu u Americi. TNA je imao jedan jak period sa Knockout divizijom ali bili su previše iza WWEa da bi se to moglo karakterisati kao podizanje stocka ženskog wrestlinga.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58319
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Sherpa »

Tna je napravio puno no nije imao oči javnosti na sebe, nije mogao postaviti narativ revolucije kao što je wwe postavio

I koji je to postavio kao da su oni prvi u bilo kojem sportu, a kaskali su barem 10 godina.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

Iako je TNA imao tu revoluciju krajem ‘00 početkom ‘10, pitanje je koliko je to bilo zapravo dobro? Možda nam izgleda iz ove perspektive da je bilo nešto wow, a zapravo je čitava industrija bila daleko ispod prosijeka a oni zapravo neki prosijek.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Zavisi šta ti je reper. Ako ti je reper Japan onda naravno da je bilo ispodprosječno ali u poređenju sa tadašnjim WWEom to je bilo i više nego odlično.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

Al Boga pitaj kakva je tad scena bila u Japanu. Takahashi i Sakura su bile netko i nešto. Kana je bila na indyu, a Stardom je tek dolazio, a Ice Ribbon previše indy za neki regionalni a kamo li nacionalni nivo. Taman je GAEA nekako prestala sa radom, a svi znamo kako to i nije bio bas neki period za Japansko Joshi hrvanje.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Maki »

To da ali više sam govorio generalno da porediš sa Japanom a ne striktno u istom periodu. Mada ne sumnjam da je i tada bolje bilo hrvanje u Japanu nego u Americi, pogotovo u WWEu.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

To svakako, al bas govorim za taj period 2008-2012. TNA je imao jaču žensku diviziju od WWE-a, ali moje pitanje je dal je tad bila bolja od japanske scene?
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Čisto sumnjam. Nije da je TNA imao 5* bangere kod žena samo su bili dva koplja iznad nisko postavljenog standarda iz WWEa.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7033
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la crocop97 »

Večeras ide epizoda Impacta s Grace vs Yamashita Knockouts title mečom (samo što je dosta random meč i uopće nije trebao bit za titulu), bit će prvi puta da gledam Miyu pa ćemo vidjet, ne znam šta uopće očekivat

A po in ring radu Knockouts divizija je zadnjih nekoliko godina bolja nego što je ikad bila i Knockouts titula nekad ide u main event preko muške titule ako je priča dovoljno jaka
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

Maki je napisao/la: 02 svi 2024, 22:12 Čisto sumnjam. Nije da je TNA imao 5* bangere kod žena samo su bili dva koplja iznad nisko postavljenog standarda iz WWEa.
Al nije ni Japan u to vrijeme imao bangere
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Možda i jeste samo su prošli ispod radara.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12368
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Rio146 »

Moguće, al siguran sam da bi naletio negdje na internetu o nekom vanserijskom mecu.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Žene u WWE-u

Post Postao/la Maki »

Zavisi. Joshi wrestling je uvijek bio niche nichea a tad je baš bilo mračno doba. Nije nemoguće da je jednostavno sve prošlo ispod radara do uspona Stardoma kad se ponovo pojavila publika za joshije.
Odgovori