Omiljena stipulacija

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Omiljena stipulacija

Post Postao/la DVW »

Koja vam je omiljena stipilacija? Koju vrstu matcha najviše volite gledati? Ja volim hardcore pa su mi najdraži gimmick matchevi. TLC bi bila jedna od stipilacija koju jedva čekam, ali to bi koristio samo kad je PPV ili rijetko kad se neki veliki feud završava. Isto vrijedi i za Hell in a Cell. Steel Cage mi nije mrzak mada ga ne smatram dovoljno ozbiljnim za neki veći event. Kao main event Rawa i nešto što će poslužiti razvitku priče da. Last Man Standing je npr. jako zanimljiva i brutalna stipilacija, a previše se koristila na weekly showovima da je izlizana isto kao Falls Count Anywhere. Nije jedini cilj mlatiti se među publikom i okružiti kroz arenu da bi se vratili u ring. Može se to na hiljadu drugih načina. I Quit i Iron Man sa No DQ klauzulom su takođe sjajne vrste matcheva iako ih već duže vremena nije bilo. Ladder match je dobar kad su high flyeri u pitanju. Tables povremeno koristiti u manjim feudima. Tornado Tag Team matchevi su odlični takođe. Ne mogu se sjetiti više gimmick matcheva da su meni dragi, ne računam Money in the Bank i Elimination Chamber, to je nešto drugo. Ovo sve naravno ne znači da singles matchevi, submission matchevi, Royal Rumble match i neki takvi ne mogu valjati. Čak naprotiv. Brutalnost ne znači kvalitet s tim da ako je booking dobar brutalnost je najbolji mogući začin. Ne treba pretjerivati, ali s vremena na vrijeme malo krša, loma i krvi je potrebno. Zašto da ne?
Zadnja izmjena: DVW, dana/u 28 sij 2020, 17:43, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Sake »

S obzirom da mi je svjež u glavi, Royal Rumble mi je omiljena stipulacija trenutno. Lucha Underground je ovu stipulaciju odlično iskoristila takođe.

2 out of 3 falls (još bolje 3 Stages of Hell ali mora biti dobro strukturisan).

Tag Team TLC/Ladder/Tornado match. Volim haotičnu prirodu tag team mečeva, nikad nije dosadno i onda kada dodaš ove stipulacije postane samo još luđe.

Tu su još WarGames, Gauntlet, Elimination Chamber...
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Maki »

Money in the Bank mi je drag, mada dosta zavisi od izbora pobjednika. Za razliku od Royal Rumblea, MitB se zaista često koristio kao sredstvo pushanja novih lica.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Sherpa »

ni jedna

singles mečevi ftw
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la DVW »

Vidiš Sake zaboravio sam na 3 Stages of Hell. Ne sjećam se koje su stipilacije sačinjavale, ali jako brutalan match su na ljeto 2009 imali Orton i Triple H. Kao što kažeš haotično je zakon. Što više haosa to bolje. Zato su dobri timski matchevi bez pravila. Zato je MITB sjajan. Izbor pobjednika je druga tema, ali ko god da pobjedi pretežno bude iznenađenje. Ranije bi značilo da će postati prvak 100%. Sad kad su failali Cena, Damien Sandow i Corbin uvijek je strah da će uprskati opravdan.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Sherpa »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Sad kad su failali Cena, Damien Sandow i Corbin uvijek je strah da će uprskati opravdan.
mitb je stipulacija u kojoj, osim ako nisi poštenjačina koja kaže 'ja želim meč tad i tad' si budala ako ne uspiješ keširati. i to u potpuno apsolutu te s velikim početnim slovom Budala
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
DVW je napisao/la:QR_BBPOST Sad kad su failali Cena, Damien Sandow i Corbin uvijek je strah da će uprskati opravdan.
mitb je stipulacija u kojoj, osim ako nisi poštenjačina koja kaže 'ja želim meč tad i tad' si budala ako ne uspiješ keširati. i to u potpuno apsolutu te s velikim početnim slovom Budala
TBF, Cenin i Strowmanov fail je upravo bio rezultat toga. Sandow i Corbin su druga priča.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la DVW »

Slažem se Sherpa. Tako je 2012 postupio maloumni Cena. Borio se sa Punkom za WWE titulu usred feuda sa Big Showom koji ga je screwao. Mudro. Iako ne mora da znači, npr. Rob Van Dam je najavio keširanje i postao prvak, ali nepotrebno je to. Utemeljena praksa na ranjivom protivniku radi i ne treba je mjenjati. Strowmana neću spominjati jer je Lesnar umješan, a ni sam Lesnarov cash-in jer za tog čovjeka pravila ne vrijede.
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la TheViper »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Strowmana neću spominjati jer je Lesnar umješan
Strowman je tu ispao budala, najavio cash in, pa turnao i sa Drewom i Dolphom napao Romana. Zar nije logicnije da je prvo turnao, pa uradio cash in? Sto je najgore, cim je Reigns morao da ode zbog leukemije vratili ga kao face, sto znaci da su ga stavili kao heela samo da bi Roman dobio dobre reakcije.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Maki »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST
DVW je napisao/la:QR_BBPOST Strowmana neću spominjati jer je Lesnar umješan
Strowman je tu ispao budala, najavio cash in, pa turnao i sa Drewom i Dolphom napao Romana. Zar nije logicnije da je prvo turnao, pa uradio cash in? Sto je najgore, cim je Reigns morao da ode zbog leukemije vratili ga kao face, sto znaci da su ga stavili kao heela samo da bi Roman dobio dobre reakcije.
Ili je jednostavno mogao dovesti Drewa i Dolpha tek tokom tog Universal meča. Ovako je ispao glup jer je otkrio svoje asove prije najbitnijeg poglavlja.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la Sherpa »

DVW je napisao/la:QR_BBPOST Tako je 2012 postupio maloumni Cena
DVW je napisao/la:QR_BBPOST Utemeljena praksa na ranjivom protivniku radi i ne treba je mjenjati.
ne slažem se. zato što mislim da se mitb može puno bolje predstaviti ako su bookeri pametni, a ne da svi koji imaju mitb budu korišteni potpuno identičnom 'heel koji udara kada je protivnik prebijen' šablonom. jednostavno ne stvoriš karatketer liku time, štoviše, oduzmeš ga

Sheamus je imao mitb dok je imao onaj keltik ratnik gimmick. on je po osvajanju mitb trebao tražiti 30 minutni iron man meč za titulu u zamjenu za svoj mitb kovčeg. pokazao bi da je ratnik koji želi borbu i do plijena dolazi borbom. no on je išao istim seth rollins like heel gimmickom koji totalno nije išao uz njegova lika.

a onda kada tako ugrabi naslov, onda prvo odlučio da će braniti protiv koga god smatra vrijednim, a prvi takav će biti osvajač turnira za prvog izazivača.

i imaš potpuno drugačiji booking i potpuno drugačijeg lika od bilo koga do sada. i ovaj scenarij funkcinira neovisno da li je on heel ili face, u njegovom slučaju jelte
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la DVW »

Ma nisam analizirao toliko duboko baš, ali princip je najlakši i zato sam njegov pobornik. Šta će izazivati ranije i mješati se u nečiji feud kad je neizvjesno i mi ga očekujemo da se pojavi svaki PPV kad je World title match ili kad prvak šeta backstageom na npr. Rawu. To naravno uvijek bude onda kad se mi najmanje nadamo. Drugo je da nam bude teaseano nekim segmentom ili nečim, drugo je da sam najavi. Bez obzira koliki taj isti Sheamus ratnik bio sam si rekao, nije budala. Budala kao Braun Strowman koji zna da Lesnar ima neraščišćenih računa sa Romanom i da će mu upropastiti šansu. Nema pomoći ni od Drewa ni Dolpha kad smo imali Deana i Setha.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la HunterDX »

Dovar HIAC meč se uvek pamti, tako da mi je to omiljena.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la DVW »

Kad sam se već dotakao Lesnara htio bi još nešto reći. Ja mislim da bi bio pun pogodak da se njega buildalo kao powerhouse destroyera koji par puta godišnje odradi neki brutalan feud koji završi brutalnim gimmick matchom. On bi tu nekoga dobro unakazio, ne nužno morao dobijati, ali svakako bi matchevi bili strava. Pravo hardcore ime ne bi bio Mick Foley nego Brock Lesnar, ali oni ne gledaju šta je bolje za nas nego za svoj džep. Napravili su forever Champa i lika koji je prekinuo Undertakerov WrestleMania streak bezveze. Nepotrebno. I sad niko ne voli wrestlera koji je samo svojim pojavama bio prava atrakcija fanovima. Šteta. Baš šteta. Mogli smo ga pamtiti po dobrom. Ovako ga ne mogu ni nacrtanog. Znam da nisam jedini.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10296
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Omiljena stipilacija

Post Postao/la ~MandyRose~ »



Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Odgovori