Dave Meltzer

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6972
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Hangman98 je napisao/la: 14 vel 2024, 01:06 Vise gledat na wrestling kao scenu borbe iz filma, sa pozadinskom pričom. Nerijetko se desi da u toj sceni bude nekih stvari koje se ne bi dogodile u stvarnom zivotu (ustane nakon bacanja kroz stolove, izbjegne nesto sto nije bas realisticno da moze, nevjerovatno brzo se oporavi), tako i ovdje. Ne treba imati prestroge kriterije prema tome, ocekivati prerealistican pristup, ipak nije simulacija mma, a i takav wrestling mi je dosadan.
Wrestling ima svoju logiku koja u stvarnosti i nema logike, npr ono da je rub ringa najtvrđi dio, da je komad šperploče koji zovu stol opasan i slično, ali znaš da je to bitno za izvođenje meča i za priču, ako to kršiš onda ništa nema težinu više i moraš nasilje samo gurat u ekstrem da bi publika uopće bila zadovoljna.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5320
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la ante »

Hangman98 je napisao/la: 13 vel 2024, 23:37 A vala i on kenja, zamisli da Kurt fucking Angle nije imao 5* mec, po njemu.

Michaels na WM nije pravi protivnik i prava platforma :lol: :lol: zemljo otvori se
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57902
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

I koliko je taj meč dobio? 4,75. Na eventu gdje su ukrali show, a dva meča za titule su zbirno imali manji rejting.

Prava platforma ne znači samo event, nego i gdje si pozicioniran na tom eventu. A za HBKa je prilično jasno rekao da je za top mečeve bio iznimka.
slika
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5320
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la ante »

Što im onda nije dao 5 kad je po njegovim riječima 4.75 isto kao i 5. Što se pravi sitničav onda
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57902
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

Pa zašto bilo kojem meču nije dao 4,75 kad mu je dao pet? Zato što je stvar osobnog ukusa. I što se svi palite na taj njegov osobnu ukus
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6972
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Njegove ocjene jesu subjektivne, to kaže i sam, ali te ocjene oblikuju i wrestling kulturu i utječu na ukus publike, što je logično jer je najrelevantniji u tom području. Zato meni i jest problem kad vidim da za odličan Knockouts title meč da oko dvije zvjezdice, dok će neki random flippy meč s Dynamitea dobit preko četiri jer eto, bilo je poteza.

Isto tako neke kompanije dobiju pažnju i pohvalu tek kad neki njegov favorit odradi meč tamo i taj meč odmah bude bolji od 99 posto stvari koje je kompanija prethodno proizvela, npr Ospreay vs Josh Alexander 2, koji nije ni blizu Alexanderovim najboljim mečevima koje nije ni gledao ili je ocijenio poprilično nisko s obzirom na to kolike ocjene dobiju mečevi iz njemu dragih kompanija. I kroz taj meč se vidjelo koliko je Alexander bolji worker od Ospreaya, samo što nema 85 ili koliko već 5,5* mečeva pa ispada manje bitan. On htio ili ne htio oblikuje percepciju fanova, koja nije uvijek dobra
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10361
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Markovic619 »

crocop97 je napisao/la: 14 vel 2024, 16:11 Isto tako neke kompanije dobiju pažnju i pohvalu tek kad neki njegov favorit odradi meč tamo i taj meč odmah bude bolji od 99 posto stvari koje je kompanija prethodno proizvela, npr Ospreay vs Josh Alexander 2, koji nije ni blizu Alexanderovim najboljim mečevima koje nije ni gledao ili je ocijenio poprilično nisko s obzirom na to kolike ocjene dobiju mečevi iz njemu dragih kompanija. I kroz taj meč se vidjelo koliko je Alexander bolji worker od Ospreaya, samo što nema 85 ili koliko već 5,5* mečeva pa ispada manje bitan. On htio ili ne htio oblikuje percepciju fanova, koja nije uvijek dobra
Ovo. Jedini Impact mečevi za koje je dao 5* su mečevi lika koji nije TNA/Impact wrestler... a bilo je dosta boljih mečeva, pogotovo od ovog Ospreay/Alexander meča koji jeste bio odličan ali ni blizu 5.5* koliko je on dao, nije bio za više od 4.5*
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57902
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

Sve to stoji, ali isto tako imaš i veličinu meča. Ospreay je tom meču dao jako puno na značenju. Neovisno o Alexandru, kojeg ja prilično volim, Ospreay je dao jednu dodatnu težinu. Stavi mene u taj meč umjestoi ospreaya, da izvedem sve identično ko on, u konačnici bi to bio lošiji meč jer ja istome ne dajem ni malo na značenju
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Elite »

crocop97 je napisao/la: 14 vel 2024, 16:11 Njegove ocjene jesu subjektivne, to kaže i sam, ali te ocjene oblikuju i wrestling kulturu i utječu na ukus publike, što je logično jer je najrelevantniji u tom području. Zato meni i jest problem kad vidim da za odličan Knockouts title meč da oko dvije zvjezdice, dok će neki random flippy meč s Dynamitea dobit preko četiri jer eto, bilo je poteza.

Isto tako neke kompanije dobiju pažnju i pohvalu tek kad neki njegov favorit odradi meč tamo i taj meč odmah bude bolji od 99 posto stvari koje je kompanija prethodno proizvela, npr Ospreay vs Josh Alexander 2, koji nije ni blizu Alexanderovim najboljim mečevima koje nije ni gledao ili je ocijenio poprilično nisko s obzirom na to kolike ocjene dobiju mečevi iz njemu dragih kompanija. I kroz taj meč se vidjelo koliko je Alexander bolji worker od Ospreaya, samo što nema 85 ili koliko već 5,5* mečeva pa ispada manje bitan. On htio ili ne htio oblikuje percepciju fanova, koja nije uvijek dobra
Sad bar znamo koji je tvoj problem sa Dejvom. Što se usuđuje da savršenom i božanstvenom TNA - u ne daje visoke ocene :lol:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6972
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Dao sam TNA kao primjer zato što jedino to pratim redovno pa to poznajem i zato što je treća najveća američka kompanija, a prvi sam kritičan prema njima i to do sitničavosti.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6972
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la: 14 vel 2024, 21:24 Sve to stoji, ali isto tako imaš i veličinu meča. Ospreay je tom meču dao jako puno na značenju. Neovisno o Alexandru, kojeg ja prilično volim, Ospreay je dao jednu dodatnu težinu. Stavi mene u taj meč umjestoi ospreaya, da izvedem sve identično ko on, u konačnici bi to bio lošiji meč jer ja istome ne dajem ni malo na značenju
Ali ništa tu ne umanjuje činjenicu da je dao premalo za druge mečeve, Alexander vs Ospreay 2 može dobit napucanu peticu tom mentalnom gimnastikom, ali bilo je mečeva koji legitimno ulaze u 4,5 plus teritorij 7 nisu dobili ni blizu. I taj meč je ujedno i TNA meč koji je najbliži New Japan formuli (za koju i sam tvrdi da mu je draža od američke) i vjerojatno ne bi dobio peticu da su radili stilom kojim Josh inače hrva.

Ne vidim kako je u kayfabeu World title ili Knockouts title meč manje velik meč od meča s Willom, ali ajde dobro.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57902
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

crocop97 je napisao/la: 15 vel 2024, 12:53 Ne vidim kako je u kayfabeu World title ili Knockouts title meč manje velik meč od meča s Willom, ali ajde dobro.
U keyfabeu je svaka titula neke komapnije najveća na svijetu. ali je itekako važno dal izazovemo ti il ja ili netko tko je osvajao hrpu prestižnih (no u keyfaveu kompanije manje vrijendih) titula.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6972
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Ali tom logikom isto tako može doć i Lesnar i odradit jedan od svojih rutinskih lijenih mečeva i treba mu onda dat 2 ocjene više jer je velika zvijezda. Pa ni Ospreay nije imao status koji sad ima kad je počeo dobijat sve te petice, ali mu se sviđalo kako hrva.

Moja poanta nije čak ni da TNA-u daje premalo, često se i slažem s njegovim ocjenama, ali budu premale kad se uzme u obzir koliko precjenjuje daleko slabije mečeve, pogotovo kad se radi o New Japanu i AEW-u. Smiješno mi je da dobro postavljen i odrađen TNA meč dobije isto koliko, ako ne i manje nego nasumični spotfest s Dynamitea, ali eto, značenje dobrog "worka" se očito promijenilo.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10361
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Markovic619 »

Elite je napisao/la: 15 vel 2024, 00:36 Sad bar znamo koji je tvoj problem sa Dejvom. Što se usuđuje da savršenom i božanstvenom TNA - u ne daje visoke ocene :lol:
Kakve gluposti ti pišeš...

Čovjek je rekao da jedan TNA (naglasak na TNA) meč nije zaslužio tu ocjenu koju je dobio i da je bilo dosta boljih mečeva. Što u TNAu što u ostalim promocijama.

A što se tiče ocjena, njegove ocjene za WWE, TNA i Stardom mečeve su dosta realne. Samo što precjenjuje AEW I NJPW, i to dosta često. Pa onda odredjeni mečevi iz ostalih promocija izgledaju slabije iako su bili bolji. Zadnji primjer Trick/Ilja NXT meč.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57902
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

@cro ide u oba smjera, diže prestiž, ali diže i očekivanja od samog meča. Otprilike se slažem s kritikom koju iznosiš, al opet se vraćamo na to da ljudi previše gledaju na te njegove ocjene kao sveto pismo. Meni je to samo neka referentna točka s kojom se mogu, i ne moram složiti nakon što odgledam meč. Jer i ja imam svoj osobnu ukus. Neću ići plakati po twitteru ako je nekom meču dao više ili manje nego što mislim da treba. Tu možemo prokomentirati, no to je maksimalno što ću napraviti. On je u pravu sa svojim ocjenama, ja sa svojim, ti sa svojim
slika
Odgovori