Dave Meltzer

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Hangman98 »

slika



A Dragunov vs Trick 4*. Sramotno.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Hangman98 »

A vala i on kenja, zamisli da Kurt fucking Angle nije imao 5* mec, po njemu.

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57906
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

Ovisi što gledaš, poanta tog perioda nije bila u sjajnim mečevima nego često u overbookiranom kaosu. na šok momentima. kada usporediš to sa onime što su kobashi i misawa recimo radili to je bila dan i noć razlika u samoj kvaliteti meča
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10361
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Markovic619 »

Da on ima neke stroge kriterijume, pa hajde ali nema. Svaki drugi Ospreayov meč je 5* u zadnje vrijeme. Koliko ih je bilo samo prošle godine? Sad dijeli 5* šakom i kapom.

Ako je wrestling bolji trenutno u odnosu na period od pre 15-20 godina onda bi kriterijum trebao biti drugačiji, a ne da imamo milion mečeva koji predju granicu 5* i koja je razlika izmedju 5.5 i 5.75* interesuje me :lol: :lol:
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6973
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Angle je i u TNA-u imao mečeva koji bi trebali bit 5* po njegovoj skali, pogotovo mečevi protiv Joea

I ovisi šta se gleda pri ocjenjivanju i šta je uopće dobar "work". Meni dobar work podrazumijeva uvjerljivost i smislenost meča, mora imat logiku i izgledat kao borba, to je u biti ono što bi trebala bit "sportska prezentacija", a ne uvođenje bodovnog sustava za sportski štih, a ljudi ustaju nakon tri Canadian Destroyera. Po tom ovi suvremeni prenapucani polusatni veliki mečevi nisu ništa bolji od recimo WWE main event formule jer su krojeni po istom principu
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10361
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Markovic619 »

crocop97 je napisao/la: 14 vel 2024, 00:22 I ovisi šta se gleda pri ocjenjivanju i šta je uopće dobar "work". Meni dobar work podrazumijeva uvjerljivost i smislenost meča, mora imat logiku i izgledat kao borba, to je u biti ono što bi trebala bit "sportska prezentacija", a ne uvođenje bodovnog sustava za sportski štih, a ljudi ustaju nakon tri Canadian Destroyera. Po tom ovi suvremeni prenapucani polusatni veliki mečevi nisu ništa bolji od recimo WWE main event formule jer su krojeni po istom principu
Za ovo sebi računaj +10 reputacije :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57906
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

Markovic619 je napisao/la: 14 vel 2024, 00:13 Da on ima neke stroge kriterijume, pa hajde ali nema.
Al imao je. U periodu za koji govori jako malo mečeva je dobilo 5*

Dal je to inflacija ili se i njemu ukus promijenio. Vjerojatno i jedno i drugo.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6973
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

A to za evoluciju wrestlinga, u pravu je, ali djelomično. Veterani biznisa u Flairivo doba su se isto bunili da mečevi postaju neuvjerljivi (Karl Gotch i ekipa koji su priznavali samo work catch wrestiing), ali sad je situacija dosta drugačija jer je ova nova škola potjerala jedan aspekt u ekstrem i zanemarila pričanje priče kroz pokret.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10361
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la: 14 vel 2024, 00:37
Markovic619 je napisao/la: 14 vel 2024, 00:13 Da on ima neke stroge kriterijume, pa hajde ali nema.
Al imao je. U periodu za koji govori jako malo mečeva je dobilo 5*

Dal je to inflacija ili se i njemu ukus promijenio. Vjerojatno i jedno i drugo.
Jeste imao. Samo je trebao ostati na tome, ili imati još strožije kriterijume jer se wrestling promjenio.

Sad 5* meč ništa ne znači.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Elite »

Apsurd mi je tražiti realnost u pro - rvanju. Zato postoji Boks i MMA.

Istina i meni smeta kada priče oko kojeg se mečevi postavljaju nemaju smisla i logike, ali sama struktura meča ne mora uopšte biti realistična, zato što pro - rvanje nije sport, već cirkuska predstava.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57906
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

Nije samo nova škola nego i stav publike te što isti želi konzumirati. Cijela američka sportska industrija zabave je highlight heavy fokusirana. Zato je i wrestling danas pun takvih spotova. I dalje mnogi hrvači mogu napraviti ono što ti spominješ.

Dodaj na to i da su fizikalije i atleticizam jako otišle gore. Nije sve samo steroidi. sve to je utjecalo na smjer wrestlinga.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6973
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Cilj wrestling meča je pokušat izgledat kao uvjerljiva borba koja ima neku pozadinu odnosno priču iza sebe, a za pričanje priče unutar meča moraju postojat pravila i potezi moraju imat posljedice, prema tome se i postavlja dinamika heela i facea. Kako će publika bit emocionalno uključena ako je nebitno tko je pobjednik i ako gledaju samo nepovezano nizanje poteza? Da mi se gleda gimnastika, gledao bih gimnastiku.

Ukratko, wrestling meč je priča unutar priče koja se priča pokretima
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6973
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la crocop97 »

Sherpa je napisao/la: 14 vel 2024, 00:47 Nije samo nova škola nego i stav publike te što isti želi konzumirati. Cijela američka sportska industrija zabave je highlight heavy fokusirana. Zato je i wrestling danas pun takvih spotova. I dalje mnogi hrvači mogu napraviti ono što ti spominješ.

Dodaj na to i da su fizikalije i atleticizam jako otišle gore. Nije sve samo steroidi. sve to je utjecalo na smjer wrestlinga.
To je točno, ali je jako loše da se to događa i publika dugoročno navikne na ono na što je naučena, a sad je naučena da je forma važnija od sadržaja. Daj im redovno i konkretnih priča i mečeva s jakom strukturom i vidjet će, nije bezveze MJF tako odskočio u AEW-u
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Hangman98 »

Vise gledat na wrestling kao scenu borbe iz filma, sa pozadinskom pričom. Nerijetko se desi da u toj sceni bude nekih stvari koje se ne bi dogodile u stvarnom zivotu (ustane nakon bacanja kroz stolove, izbjegne nesto sto nije bas realisticno da moze, nevjerovatno brzo se oporavi), tako i ovdje. Ne treba imati prestroge kriterije prema tome, ocekivati prerealistican pristup, ipak nije simulacija mma, a i takav wrestling mi je dosadan.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57906
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Dave Meltzer

Post Postao/la Sherpa »

Ali nije podigao gledanost. Niti će iteko postići s tim pristupom jer jednostavno cijela kultura svijeta je otišla u tom smjeru. Wrestling prati, može ne pratiti i ostat će iza. Kao što je ostato iza nakon što je AE era završila. Nešto što su drugi kopirali od njih u mjeri koliko su mogli za svoj sport (pogotovo promo aspekt).

I to što je jako udarilo na tadašnji wrestling pa do danas - MMA. Oni ne moraju glumiti opake borce kao wrestleri, kad to jesu. To jako utječe na percepciju
slika
Odgovori