Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

Džofrija sam mrzeo kao i većina ovde, ali bio je odličan lik. Jedan od onih koje si uživao da mrziš. Bez njega bi serija bila manje zanimljiva. Kao što je i postala manje zanimljiva, mada ne samo zbog njegovog odlaska.

Što se tiče glupih kraljeva, Rob (kralj na severu) je ipak bez konkurencije.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Meni je Tywinova smrt teško pala. Baš se osetio pad nakon njegove smrti.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Balon Greyjoy najgluplji kralj ubjedljivo.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la: 21 lis 2022, 14:08 Balon Greyjoy najgluplji kralj ubjedljivo.
Reč kralj mi nikako ne ide uz njega.
Njegov brat mi je bio jako dobar kad smo kod njihove porodice. Jedino mi je krivo što mu nisu dali više prostora.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Bukvalno jedini razlog zbog kojeg je Balon išta napravio jeste Theonova glupost zauzimanje Winterfella.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la: 21 lis 2022, 17:12 Bukvalno jedini razlog zbog kojeg je Balon išta napravio jeste Theonova glupost zauzimanje Winterfella.
Lik je uništio svog sina koji je već bio iskompleksiran. Nabio mu je komplekse, ovaj je popustio i izdao Starkove, onda doživeo pakao.
Balon je bio najveći klošar medju vladarima.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Spoiler
10. epizoda leakala i brate usrali su seriju. Promjenili su stvari iz knjige tako da nije Aemond ubio Lukea već mu se Vhagar oteo kontroli. Šta? Koja jebena glupost. Spammuju stalno kako se dešavaju ti nesporazumi i to dovodi do rata ali newsflash rat je već tu. Ja sam kritikovao seriju da je previše naklonjena ka crnima i da su zeleni previše zli ali to se ne odnosi na jebenog Aemonda. Vidjeću da li ću gledati s2 uopšte
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Spoiler
Uz izuzetak glupavog dijela gdje Aemond nije odgovoran za Lukeovu smrt fantastična epizoda. Rhaenyri se svijet srušio. Izgubila je oca, ćerku i sina u kratko vrijeme.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5316
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la ante »

Spoiler
Borba između Aemonda i Lukea je bila vizualno odlična ali logike nigdje. Zašto bi Arrax išao zapaliti Vhagara kad je jasno uspostavljeno da jahači kontroliraju zmajeve i da oni skoro nikad ne rade kontra njihovih zapovijedi (van Kanibala). I još su išli na to da Aemond očito nije htio ubiti Lukea, dok je u knjigama prilično jasno da je išao na to da ga ubije. Čini mi se kako pokušavaju retconnati Aemonda u koliko toliko dobrog lika. Sretno im pokušavanje pravdanja njegovog dvotjednog divljanja u riverlandsu lol. Sviđa mi se kako izgleda Storm's End.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Spoiler
Jako je glupo što se stvari stalno dešavaju zbog nekakvih nesporazuma i grešaka. Alicent krunisala sina jer je krivo razumjela Viserysa, Cole slučajno ubio Beesburryja jer ga je prejako gurnuo, Aemond slučajno ubio Lucerysa. Nije mi problem što je Aemond izgubio kontrolu nad Vhagarom to mi ima smisla ali ne u ovom trenutku. Ubistvo Lucerysa je ključno za Aemondov dalji razvoj.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Spoiler
Verujem da su i ostali pisali o epizodi koja je izašla pre premijere, ali ostajem pri stavu da ne otvaram spoilere.
Dobra epizoda, sa gomilom gubitaka za Rhaenyru i sada će definitivno krenuti u rat.
Nije mi jasno zašto Aemond nije ispao full negativac, ovo ubistvo bi ga baš podiglo kao velikog negativca. Više mi je uz njega išlo da je vrištao i smejao se nakon što se osvetio za izgubljeno oko. Ovako su ga prikazali kao nekog ko želi da izbegne rat.
Mogu da razumem da su oni porodica i da je sve ovo poput izbegavanja nuklearnog rata.
Ali mnogo slučajnosti i svi su mi previše naivni. Na kraju će do rata doći zbog saobraćajne nesreće.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Spoiler
U knjigama jeste full negativac.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

FINALE SEZONE OSVRT!
► Prikaži “Spoiler”


#teamblack
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Spoiler
I nije baš tako. Aemond je u knjigama prijetio Lucerysu ubistvom dok su još bili u Storm's Endu. Kasnije ga je Maris isprovocirala da krene za njim i prilično je jasno da ga je isprovocirala da ga ubije. Aemondovi postupci nemaju smisla ako mu cilj nije bio da ubije Lukea. Zašto ga je onda krenuo ganjati Vhagarom u oluji? Da ga zaplaši? To je već uradio u Storm's Endu. Da se osveti za oko? Ne vidim kako mu je mogao samo iskopati oko u vazduhu na zmajevima. Serija je jednostavno izmjenila to da bi Aemond ispao simpatičniji lik ali zeleni svakako već imaju simpatičnog Targaryena Daerona pod uslovom da ga stvarno i vidimo u seriji. Aemond je zabavniji kao full psihopata pošto on i tokom rata povlači glupe emotivne poteze.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

► Prikaži “Spoiler”
Odgovori