A song of ice and fire

Interaktivna zabava
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Elite »

Dobro, ovde se više govori o bitkama i broju mrtvih. Ja više mislim na surovost i brutalnost koja je pratila obe strane u Plesu. Po tom pogledu smatram taj rat daleko brutalnijim od pet kraljeva. Ja se iz Sudara ne sećam nijednog monstruoznog zločina kao što su činjeni uoči osvajanja Survišta.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Maki »

Koji zamak je Survište? Ne znam ih po našim imenima.

Rat 5 Kraljeva je bio jako brutalan. Dovoljno je reći Red Wedding. Derači koža Boltoni sad vladaju Sjeverom.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 24 ruj 2022, 18:14 Koji zamak je Survište? Ne znam ih po našim imenima.

Tumbletone
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Maki »

Pljačka Maidenpoola u ratu 5 Kraljeva je vjv najsličniji događaj.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Elite »

Ovo već liči na nadmetanje dva navijača čiji klub je bolji, pa složimo se da se ne slažemo :mrgreen:
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Elite »

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Maki »

Martinov izbor. Uništiće svoj legacy ako ne završi. Ty Franck i Daniel Abraham su napisali cijeli The Expanse u periodu u kojem je Martin "pisao" Winds of Winter.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Elite »

ASOIF će sigurno biti završen. Isuviše je to značajan projekat da ostane nedorečen. Pitanje je samo hoće li ga završiti Martin ili ćemo imati istu situaciju kao sa WOT? Lično više bih voleo da bude prva opcija, jer bi kvalitet nastavaka bio upitan da druge osobe završe njegovo delo, pa makar po njegovim nacrtima.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Maki »

Šanse su jako male da Martin to završi. 11 godina je prošlo od zadnje knjige a Winds čak nisu ni predviđeni kao zadnja knjiga u serijalu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: A song of ice and fire

Post Postao/la Maki »

Pala mi je na pamet potencijalna promjena u seriji a neću pisati u temu tamo pošto je spoiler. Vjerujem da će u seriji Rhaenyra biti aktivnija u ratu. U knjigama koliko god da je narativ naklonjen crnima Aegon II zapravo ide i bori se za tron koji vjeruje da je njegov. Učestvovao je u borbi protiv princeze Rhaenys i iako je tu bio teško povrijeđen mrdnuo je guzicom. Rhaenyra nije učestvovala ni u jednoj borbi u ratu i čak je bila neaktivna kad je King's Landing gorio.
Odgovori