Anime

Kutak za Anime fanove

Filmoljupci navalite
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Yugi makar nikad nije spašen od poraza tako što mu motor otkaže i to se računa kao draw.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Pocetak Yu Gi Oh serijala ne mogu da belezim kao relevantan, jer se vidi da su kreatori zamislili kao kratak serijal, te su kasnije dodavali pravila igre, ali Yugi je imao srece, ali je to cela poenta njegovog Faraona. Te price o deckovima ostavi dalje negde, DM je pionir Yu Gi Oha i samim tim ne mozes da ocekujes kvantnu fiziku kao u 5ds ili u GX. DM je imao najbolje napisane likove (Bakura, Marik, Kaiba, Atem), imao smislenu pricu i dobar ending, jer je bas deciji anime, kao i ceo Yu Gi Oh.
You leave when you think it's time
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

GX i 5DS nisu nikakva kvantna fizika, veoma su jednostavni. Međutim pored toga što su jednostavni takođe su i smisleni. Svaki karakter ima svoj poseban archetype. Jaden ima Elemental Hero Archetype, Dr Crowler ima Ancient Archetype, Jesse ima Crystal Beast Archetype itd. U DM niko neka archetype nego svi imaju random nabacana čudovišta koja su uglavnom non effect. U DM postoji Polymerization i Fusion Summon međutim to gotovo da se ne koristi. Dvoboji su uglavnom dosadni i predvidivi. Što se tiče Yugia, ja nemam problem s tim što je on dobio moć faraona, nego s tim što je predstavljen kao savršeni dobrica koji pobjeđuje jer vjeruje u srce u kartama i moć prijateljstva. Yugi je mogao biti predstavljen kao neko ima dobre i loše strane kao i svaki čovjek, da se kako vrijeme odmiče razvija kao karakter i pokaže zašto je faraon izabrao baš njega. A ne da bude savršeni dobrica koji dominira od prve do poslednje epizode i ne ostvaruje skoro nikakav karakterni napredak
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Maki je napisao/la: 15 tra 2024, 21:50 Yugi makar nikad nije spašen od poraza tako što mu motor otkaže i to se računa kao draw.
Nijedan Yugioh nije savršen, svaki ima svoje mane, Yusei nije protagonista po mom ukusu, ne volim te unbeatable karaktere, koja je poenta gledanja animea ako znam da će Yusei uvijek pobijediti. Jaden je od njih trojice ubjedljivo najbolji protagonista. Ima ogromnu harizmu, ima i vrline i mane, jako je dobar duelista ali nije unbeatable, zna ponekad da izgubi
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Jabuchillo je napisao/la: 15 tra 2024, 21:45 Prije svega problem je protagonista to jest Yugi. Dječak koji u sebi ima samo dobrotu i ništa drugo
Po tome je onda i Dragon Ball sranje.

DM je jedini Yu - Gi - Oh! serijal koji priznajem i volim. Ostalo za mene ne postoji.

I da, Yu - Gi - Oh! jeste Anime za decu. Za tu ciljanu publiku je napravljen. Ako želiš Anime sa dubinom i nesavršenim likovima imaš Neon Genesis ili Death Note. Yu - Gi - Oh! nije takva vrsta Anime.
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Elite je napisao/la: 16 tra 2024, 12:07
Jabuchillo je napisao/la: 15 tra 2024, 21:45 Prije svega problem je protagonista to jest Yugi. Dječak koji u sebi ima samo dobrotu i ništa drugo
Po tome je onda i Dragon Ball sranje.

DM je jedini Yu - Gi - Oh! serijal koji priznajem i volim. Ostalo za mene ne postoji.

I da, Yu - Gi - Oh! jeste Anime za decu. Za tu ciljanu publiku je napravljen. Ako želiš Anime sa dubinom i nesavršenim likovima imaš Neon Genesis ili Death Note. Yu - Gi - Oh! nije takva vrsta Anime.
Dragon Ball nisam pogledao, izuzev par epizoda dok sam bio klinac pa ne mogu da procjenim. Yu Gi Oh jeste anime za djecu, ali ne samo DM, nego su i GX i 5DS takođe za djecu pa su daleko bolji. Sve si rekao ovom rečenicom "DM je jedini Yugioh serijal koji priznajem, ostalo za mene ne postoji". Dakle vjerovatno nisi ni pogledao ostale. Ja sam pogledao ili bar probao da gledam svaki od prvih 5 serijala. Zexal i ARC V sam pogledao svega par epizoda i nikako mi se nije svidjelo, a koliko sam vidio nije ni velikoj većini Yugioh communitya. Oni su teško sranje. DM nije toliko sranje, ima dosta toga pozitivnog, ali negativne strane koje sam već gore naveo ubijaju sav užitak gledanja. Ne kažem da su GX i 5DS savršeni, imaju i oni dosta toga što je trebalo biti bolje, ali daleko su iznad DM. Kada sam imao 10-11 godina pogledao sam DM,GX i 5DS. DM sam jedva izdržao da pogledam, u GXu sam uživao, 5DS mi je bio ok. Danas imam 19 godina i prije nekih pola godine sam krenuo rewatch. DM sam odradio rewatch pedesetak epizoda i odustao, jednostavno nisam više mogao podnijeti koliko je loše. Prešao sam na GX rewatch, stigao sam do 120 epizode i jednako uživam kao i kad sam bio klinac. Kad to završim planiram odraditit 5DS rewatch. Za Vrains sam čuo da je dobar, daću mu šansu u budućnosti, mada mislim da će dueli biti neshvativi za mene s obzirom da postoje Pendulum i Link pozivanja koja su prekomplikovana
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Gledaj nultu sezonu ako hoćeš malo mračniji pogled na YGO.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Od ostalih serijala probao sam GX par epizoda i bezveze mi je. A inače smatram besmislenim da serijal koji nosi naziv Yu - Gi- Oh! se nastavlja bez glavnog lika po kome je nazvan. Nek promene naziv pa mi neće smetati.
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Yugioh ne nosi naziv po Yugiu. Svakom protagonisti ime počinje na Yu. Yugi,Yusei,Yuma,Yuya,Yusaku. Jedini izuzetak je Jaden/Judai. Ukusi su različiti, ja ne mogu nikog ubjediti da zavoli GX, mada mi je nejasno kako je nekome bezveze gledati harizmatičnog protagonistu koji je very skilled, ali zato uživa gledati perfektnog dobricu koji nikad ne pobjeđuje skillom nego uvijek prijateljstvom i srcem u kartama (u duelu sa Mai na Pegazovom turniru Yugi čak nije znao ni šta ima u svom decku pa mu je Atem morao objasniti kako da pozove Black Soldiera)
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Nepopularno mišljenje: Death Note je daleko više "good guy vs bad guy" nego što se govori. Ni u jednom trenutku Light Yagami nije ništa drugo sem čisti negativac i zlotvor dok su na Lovoj strani svi prikazani kao pošteni i pozitivni od Yagami Soichira do Aizawe i Matsude. Trebali su postepenije ići sa Lightovim padom u megalomaniju a ne da na kraju prve epizode on kaže da će biti bog novog svijeta.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Pa nije nepopularno. Uglavnom se većina slaže za Lajta da je psihopata. Mada su tu priču borbe dobra protiv zla izbalansirali sa uvođenjem Meloa koji je bio loš i protiv Kire.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Nije baš tako. Dosta ljudi misli da je Kira imao dobre namjere.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Evo da zaključimo raspravu koji Yu - Gi - Oh! serijal je najbolji
https://gamerant.com/every-yugioh-anime-ranked/

Ovo je naravno samo jedan od mnogobrojnih sajtova. Na svakom mestu na internetu DM je stavljen na prvo mesto najboljih serijala. Može neko da ga ne voli, ali ovde je reč o objektivnoj činjenici.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Pa to je subjektivno mišljenje ljudi. Ne postoje objektivni kriterijumi po kojima se to mjeri.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Pogrešno. Kada dve tri osobe kažu isto to je subjektivno. Kada sto različitih osoba širom sveta kažu isto, e tada je to objektivno. Jer ne može da jedna osoba bude u pravu, a sto drugih da greši.
Odgovori