Anime

Kutak za Anime fanove

Filmoljupci navalite
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Elite je napisao/la: 25 ožu 2023, 12:45 Isto kao i Dragon Ball.
Meni je dobar Super, Z do Cell sage je ok poslije meh.
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Nisam ni gledao Super serijal iskreno. Po meni trebalo je završiti na polovini Zed serijala, nakon poraza Frize. Sve nakon toga mi je priča izgubila smisao. Inače prvi serijal iz osamdesetih meni savršenstvo. :romance-heartspink:
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la azo »

Hangman98 je napisao/la: 25 ožu 2023, 12:47
Elite je napisao/la: 25 ožu 2023, 12:45 Isto kao i Dragon Ball.
Meni je dobar Super, Z do Cell sage je ok poslije meh.
Nadam se da računaš i cell sagu. Kao fan Gohana to mi je najdraži dio
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

azo je napisao/la: 25 ožu 2023, 13:55
Hangman98 je napisao/la: 25 ožu 2023, 12:47
Elite je napisao/la: 25 ožu 2023, 12:45 Isto kao i Dragon Ball.
Meni je dobar Super, Z do Cell sage je ok poslije meh.
Nadam se da računaš i cell sagu. Kao fan Gohana to mi je najdraži dio
Da cool mi je i Cell saga ali kad vidim kako su unistili Gohana poslije ostavlja gorak ukus haha
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

:lol:



slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24600
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Koja nostalgija. Objektivno gledano Loudworksove sinhronizacije nisu bile top tier ali su tako nostalgične.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Nekako su mi hrvatske bile bolje i profesionalnije. Moguce da je i do toga sto su se vrtile kod nas prije srpskih.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24600
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Ali stvarno jesu Loudworks radili bruku crtanih, praktično su jedno vrijeme monopol imali na tim sinhronizacijama.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Dragon Ball jedan mi je od najdražih Anime serijala, koji iako nema možda dubinu kao neke ozbiljnije Anime mi je poseban jer mi je obeležio detinjstvo. Međutim nikada ga nisam odgledao do kraja. Gledao sam samo ono što se kod nas prikazivalo. Posle toliko godina, odlučio sam da odgledam čitav serijal. Ne znam koliko ima epizoda (verujem ne manje od hiljadu xD), ali sam rešio svakako da odgledam sve.

Trenutno gledam prvi serijal. Kakav je ovo jedan divan povratak u detinjstvo. Totalno me hvata nostalgija dok se ponovo družim sa Gokuom, Krilinom, Bulmom, Kornjačinim vračem (najjači seksualni perverznjak ikada xD), Ulongom... Koliko god kasniji serijali bili možda malo ozbiljniji i brutalniji u smislu akcije, za mene će prvi serijal uvek ostati najdraži i najposebniji i jedna od mojih glavnih asocijacija na detinjstvo :blush:
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Redoslijed ti je:

- Dragon Ball
- Dragon Ball Z
- Dragon Ball Super

* Postoji i Dragon Ball GT, ali on nije canon i mnogi ga smatraju najlošijim serijalom, tako da ga mozes preskočiti osim ako ne zelis vidjeti SSJ4 tranaformaciju.

Nema hiljadu ep, nije One Piece.
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Baciću pogled i na GT jer mi deluje zanimljivo. Ima i neki novi što je nekanon. Zove se Heroji. Ali taj mi deluje baš loše.
Pitanje je šta će uopšte sada biti sa kanonom kada više nema Torijame.

Da, sad vidim da sveukupno ima nešto više od 600 epizoda. Mislio sam da je više :mrgreen:
A imaju i filmova dosta. Samo trebam videti kako hronološki da ih gledam i kako su povezani sa serijalom.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Elite je napisao/la: 28 ožu 2024, 14:04 Baciću pogled i na GT jer mi deluje zanimljivo. Ima i neki novi što je nekanon. Zove se Heroji. Ali taj mi deluje baš loše.
Pitanje je šta će uopšte sada biti sa kanonom kada više nema Torijame.

Da, sad vidim da sveukupno ima nešto više od 600 epizoda. Mislio sam da je više :mrgreen:
A imaju i filmova dosta. Samo trebam videti kako hronološki da ih gledam i kako su povezani sa serijalom.
Heros je promotivni anime za istoimenu igru, to je vise kao fan servis jer imas tipa dva Gokua iz razlicitih timeline-ova, likove koje su fanovi prizeljkivali tipa Cooler sa novom formom koja nikad nije postojala itd. To je ono bas mozak na pasu tip serijala.

Sad ne znam jesi li gledao DBZ filmove, posto ih ima bas dosta, a od DBS filmova ide ti, po redoslijedu:

- Battle of Gods (tako i pocinje Dragon Ball Super serijal sa ovim arcom)
- Resurrection of Frieza
- Broly
- Super Hero

Najavljena je i sezona 2 Dragon Ball Supera serijala, ali nikako da objave kad krece.
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Guglao sam i naleteo na neki Kai serijal što je valjda skraćena verzija Zeda. Pa ću videti šta pre od ta dva gledati.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Elite je napisao/la: 28 ožu 2024, 16:21 Guglao sam i naleteo na neki Kai serijal što je valjda skraćena verzija Zeda. Pa ću videti šta pre od ta dva gledati.
Remasterovana verzija sa poboljasnom animacijom i na novo snimljenim glasovima. Ja bih ipak isao sa OG Zedom, nekako mi je bolja energija i to sub verziju (japanska sa titlovima) umjesto američke.
slika
Avatar
Jabuchillo
Rank 3
Rank 3
Postovi: 46
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
Status: Online

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Činjenica koju ljudi nisu spremni prihvatiti: Duel Monsters je sranje

Prvo da naglasim nisam nikakav hejter DM nego su ovo jednostavno činjenice. Naravno da DM ima svojih dobrih strana i toga ću se dotaći, ali mnogo je više onih loših. Prije svega problem je protagonista to jest Yugi. Dječak koji u sebi ima samo dobrotu i ništa drugo, jedini je bio u stanju da riješi hiljadugodišnju zagonetku i spoji se sa drevnim faraonom Atemom i tako je postao nepobjediv u dvobojima, nebitno u koliko teškoj situaciji se nalazi uvijek će pobijediti jer uz sebe ima moć prijateljstva i vjeruje u srce u kartama, u svaki dvoboj ulazi iz plemenitih ciljeva jer hoće nekome da pomogne ili treba nekog da spasi. Zajebi me tih bajki o savršenom dobrici. U Simpsala Grim (ako ne znate to su crtani koji se zasnivaju na bajkama braće Grim, dakle ciljana publika su jako mala djeca) protagonisti su manje savršeni i manje dobrice od Yugia. Nepobjedivi Yugi nikad ne pobijedi skillom nego uvijek zahvaljujući prijateljstvu i srcu u kartama odnosno zahvaljujući plot armoru. Pa jebote kome je zanimljivo gledati 200+ epizoda takvog sranja. Pored problema protagoniste tu je i problem igre. Deckovi gotovo svakog lika se svode na random nabacana non effect čudovišta, pa djeca u trećem osnovne bi sastavili bolji deck. Onda je tu problem sezone 1 gdje apsolutno ništa nema smisla i gdje je gotovo svaki duel plot armor. Zatim su tu likovi sa neiskorištenim potencijalom, prvenstveno Kaiba. Najvažniji lik u Yugioh istoriji, čitava priča prva 3 Yugioha ne bi bila moguća bez njega, međutim imao je jako malo bitnih pobjeda i prilično mnogo bitnih poraza, veoma loš booking za nekog ko bi trebao biti no2. Pozitivna strana DM je ta priča o Egiptu,drevnim faraonima,hiljadugodišnjim elementima,Exodiji,božanskim kartama itd, nijedan Yugioh nema tako dobru priču. Takođe pozitivna strana je Joey koji je sjajan no3 i koji bi po meni trebao biti protagonista, jednostavno ima sve osobine potrebne za to, sličan je sa Jadenom iz GX. DM ima dobrih strana, ali ove loše strane ubiju dobre i tako nas dovode do toga da je anime sranje, iako mi je jako drag. Nije sad da je kompletno sranje gdje se ništa ne može ispraviti, uz određene ispravke bi mogao dostići nivo GX i 5DS ako ne i biti bolji, ali tako je sa većinom animea ovakvog tipa, naprave dosta toga sa velikim potencijalom ali na kraju to nikako ne iskoriste i ti kao gledalac u glavi možeš napraviti scenario koliko bi sve bilo bolje uz samo nekoliko promjena
Odgovori