Anime

Kutak za Anime fanove

Filmoljupci navalite
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Elite je napisao/la: 15 srp 2022, 19:54
Maki je napisao/la: 15 srp 2022, 19:27 Ali na kraju Yugi uvijek dobije.
Jednom je izgubio, zbog Faraonove pohlepe, pa je onda Jugi žrtvovao svoju dušu umesto njegove. To mi je jedan od najmoćnijih momenata u seriji.
Da li misliš za ovo prvo kad je imao duel protiv Rafaela pa je izgubio kad su se karte okrenule protiv njega zbog Orichalosa?
You leave when you think it's time
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Master of darkness je napisao/la: 15 srp 2022, 20:21 @Elite šta misliš o Death Note? I još jedno bitno pitanje - Kira ili L? 😁
Obožavam tu seriju. Mislim da sam je gledao 20 puta dosad :D
Ranije bih kao iz topa rekao L, ali što sam stariji i ja počinjem sve više da razmišljam kao Lajto, kako treba počistiti sav trulež sa ovog sveta. Da imam pristup DN verovatno bih isto postupio kao on, samo što ne bih prelazio granicu i ubijao nevine, pa i po riziku da budem uhvaćen.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Elite je napisao/la: 15 srp 2022, 20:26
Master of darkness je napisao/la: 15 srp 2022, 20:21 @Elite šta misliš o Death Note? I još jedno bitno pitanje - Kira ili L? 😁
Ranije bih kao iz topa rekao L, ali što sam stariji i ja počinjem sve više da razmišljam kao Lajto, kako treba počistiti sav trulež sa ovog sveta. Da imam pristup DN verovatno bih isto postupio kao on, samo što ne bih prelazio granicu i ubijao nevine, pa i po riziku da budem uhvaćen.
Mislim da ćemo se ti i ja odlično slagati 😁
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24599
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Kao što sam već rekao Death Note bi bio zanimljiviji da Light nije bio preočiti negativac.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Ali ono što me je najviše oduševljavalo u DN svakako je ta psihološka igra između njih dvojice, konstantno nadmetanje koje je maestralno prikazano. Zato ću uvek tvrditi da je odluka da se L ukloni iz serije tako rano bila ogromna greška. Near mi nije bio dostojna zamena.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Maki je napisao/la: 15 srp 2022, 20:32 Kao što sam već rekao Death Note bi bio zanimljiviji da Light nije bio preočiti negativac.
Pa i ne bih se složio. Negativac u kriminalnom animeu mora postojati. Koga se onda juri u toj situaciji? A Light je postavljen tako da svaki sledeći korak vodi ka njegovom vrhu (ubistvo L-a) pa na njegov pad (otkrivanje identiteta i smrt). Sve je postavljeno po klasičnom dramskom sistemu: uvod (upoznavanje sa Lightom i pronalazak beležnice), zaplet (Light vs L), vrhunac (smrt L-a). Peripetija (Light-Near/Mello) i rasplet (smrt Lighta). Sve je tu postavljeno i moralo je da se ima jedan antagonista. Eh sad to što je glavni zlikovac ujedno i glavni lik je nešto sasvim drugo.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Elite je napisao/la: 15 srp 2022, 20:33 Ali ono što me je najviše oduševljavalo u DN svakako je ta psihološka igra između njih dvojice, konstantno nadmetanje koje je maestralno prikazano. Zato ću uvek tvrditi da je odluka da se L ukloni iz serije tako rano bila ogromna greška. Near mi nije bio dostojna zamena.
Iz posta u post si mi draži 😁

Upravo ta jurnjava poput mačke i miša je učinila Death Note ikonskim animeom. Uz dodatak da mačka i miš imaju 200 iq :D
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24599
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Ali mogli su ga napraviti moralno neutralnijim. Dakle bez manijakalnog smijanja, bez stalnog naslađivanja i arogancije, bez izrazito nemoralnih poteza na samom početku već kasnije. Light je trebao polako padati u maniju a ne odmah na početku prve epizode sebe proglasiti bogom.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Ali to onda ne bi bio Light. Slažem se da se moglo drugačije, ali je i ovako ispao perfektan, iz prostog razloga što se vidi promena iz staloženog lika sa pasivnim pristupom do manijaka sa agresivnim "pobicu sve koji mi stoje na putu" stavom.
You leave when you think it's time
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17887
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Previse je bila nagla, slazem se s' Makijem nekako je bilo sve na prvu loptu, mogao se dosta bolje odraditi karakterni napredak. Nije da nisu imali prostora.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Pa i ne bih se složio. Nije Death Note Naruto ili DB pa da možeš da polako svedes sve u 200 + epizoda. 38 epizoda po cca 20 minuta nije mnogo. Tu treba da upakujes motive, karakterni razvoj za minimum 5-6 likova da oni budu bogati karakterom, da izgradis negativca i pozitivca. Nimalo lak zadatak.
You leave when you think it's time
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Master of darkness je napisao/la: 15 srp 2022, 20:37

Iz posta u post si mi draži 😁

Ne znam da li ću ti ostati drag ako ti priznam da mi je FMA iz 2003 najdraži anime ikada, a da Brotherhood ne podnosim nikako. :mrgreen:
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Master of darkness »

Nisam pratio nijedan tho hahaha. Pogledaću nekad ovaj iz 2003.
You leave when you think it's time
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17887
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Anime

Post Postao/la Hangman98 »

Nisam mislio na vremenski aspekt, nego na moc glavnog lika. "Pisem u svesku ime" vrlo je pitko i lagano za manipulisati istom.
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 15 srp 2022, 20:37 Ali mogli su ga napraviti moralno neutralnijim. Dakle bez manijakalnog smijanja, bez stalnog naslađivanja i arogancije, bez izrazito nemoralnih poteza na samom početku već kasnije. Light je trebao polako padati u maniju a ne odmah na početku prve epizode sebe proglasiti bogom.
Da, tačno je da bi bilo bolje da je bio više siv, a manje negativan lik. Ali onda bi psihološka borba između njega i L - izgubila na snazi da je prikazan pozitivnije. Ja ga nisam voleo zbog svega što si naveo, ali sada, sa današnje perspektive, mislim da je bio u pravu za većinu toga, sem za ubijanje nevinih. Ovo društvo je trulo i treba ga promeniti - na ovaj ili onaj način.
Odgovori