Hulk Hogan

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17442
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Maki je napisao/la: 26 stu 2021, 19:50 Smiješna ideja. Da nije bilo Hulka WCW ne bi ni postao ozbiljna konkurencija.
Naravno da to nije istina.
Al kad gledaš najgore trenutke WCW-a, vidiš da oni ponajveći uključuju Hogana. Starrcade '97 (meč koji je toliko jednostavno bookirati), Fingerpoke of Doom, overpushani nWo.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Maki »

Jeste ali opet ne vidim kako se od tog dođe do zavjere da je Vince mogao predvidjeti šta će se desiti.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la lemonzoo »

Uvijek u pravu.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17442
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Dio 1
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Maki »

10. Warrior nije pokopan.

9. Nikakvog smisla ovo nema. Rude je pokopan jer je hrvao nekoliko house show mečeva sa Hoganom gdje ga je ovaj dobio. Kakav je to burial? Ako je ko pokopao Rudea to je bio Warrior koji ga je dobijao i 1989. i 1990.

8. Ček po njima je Hogan koji je tek došao u WCW trebao odmah gubiti feudove? Kakva je to logika? Dobiješ jednu od najvećih wrestling zvijezda i ti ga bookaš da izgubi.

7. Yokozuna nije pokopan. Prije svega već je imao jedan meč prije tog tko da nije bio na 100% plus je izgubio jer je dobio so u oko, isti način na koji ne on pobjedio Breta. To nije bila čista Hoganova pobjeda. Ne spominje se ni da je upravo Yokozuna vratio pojas od Hogana.

6. To da je Roberts bio popularniji od Hogana je rekao sam Roberts. Ne vidim zašto se to uzima kao potvrđeno. Ovo je 1986. vrhunac Hulkamanie. Nije 1995. kad je Hogan bio na silaznoj putanji. Teško mi je povjerovati da je iko bio popularniji od njega 86e.

5. Stoji.

4. Ček pa WCW je loše isplanirao Kidmanov push jer su ga odmah iz ničega gurnuli u feud sa Hulkom. Čak i da je Kidman to odlučno dobio ne bi uspjelo jer nije bilo organskog razvoja već je to bio Russo booking.

3. Stoji.

2. U WCW stoji u WWF ne.

1. Stoji.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Hangman98 »

Hulk Pogan.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7624
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Master of darkness »

Mislim da se opasno zaboravlja ko je i šta bio Hulk Hogan. Jedan od najpopularnijih wrestlera ikad. Čovek za čije je vreme wrestling bio mainstream, a on ga gurnuo na veći Level. Dan danas je on jedan od all time greats kojeg ćemo pamtiti samo kao wrestlera. Ako bi se osnovao Mount Rushmore wrestlinga, Hogan bi morao da bude tu.
You leave when you think it's time
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Hangman98 »

Niko mu ne spori hrvacku karijeru, vec ljudske kvalitete i odnos prema kolegama.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7624
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Master of darkness »

No gura se narativ da je Hogan svojom zlatnom lopatom omogućio sebi da ostane pri vrhu, a uvek je bilo kredibnih wrestlera koji su bili šampioni. Kako to? Jel Hoganu lopata zakazala ili?
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Maki »

Tako su svi veliki kečeri radili u to doba. Prvo gledaš sebe a onda sve ostale. Ric Flair je odbio izgubiti NWA titulu od Lugera jer ju je OBEĆAO Stingu. Isti taj Flair je napustio WCW kad su ga htjeli spustiti niz card i promjeniti mu gimmick i čak je odnio world title pojas da paradira sa njim po WWFu a NWA/WCW je od njega napravila megazvijezdu a zatim je napustio WWF i vratio se u WCW kad ga je WWF htio spustiti niz card. Stone Cold je odbio izgubiti od Lesnara jer nije bio pravi trenutak. Da ne spominjem one koji imaju izgrađeniju reputaciju backstage političara.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7624
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Master of darkness »

No to im je pomagalo da ostanu kredibilni. Znali su da kažu ne na gluposti. Naravno, neke stvari treba da im se zameraju, ali to odbijanje je od njih napravilo zvezde pre samog bookinga.
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Maki »

Slažem se. Ali slušajući IWC Hogan je trebao gubiti od svakog sa kim je ikad feudao.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Hangman98 »

Master of darkness je napisao/la: 04 pro 2021, 20:06 No gura se narativ da je Hogan svojom zlatnom lopatom omogućio sebi da ostane pri vrhu, a uvek je bilo kredibnih wrestlera koji su bili šampioni. Kako to? Jel Hoganu lopata zakazala ili?
Sta je trebalo da ih ne bude nikako da bi etiketiranje Hogana kao nekoga ko je bio veliki egoista i covjeka koji je nastetio mnogim ljudima u wrestling industriji na ovaj ili onaj nacin bilo ocito?
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7624
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Master of darkness »

To i jeste poenta mog statementa. Po IWC svi bitniji su trebali da gube svako malo. Da li bi Romanov reign bio dobar, da je izgubio od Jey Usa 2020.? Niko od ovih zvezda ne bi to bio. HBK jeste bio asshole, ali ne bi bio showstopper da je gubio.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7624
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Hulk Hogan

Post Postao/la Master of darkness »

Hangman98 je napisao/la: 04 pro 2021, 20:13
Master of darkness je napisao/la: 04 pro 2021, 20:06 No gura se narativ da je Hogan svojom zlatnom lopatom omogućio sebi da ostane pri vrhu, a uvek je bilo kredibnih wrestlera koji su bili šampioni. Kako to? Jel Hoganu lopata zakazala ili?
Sta je trebalo da ih ne bude nikako da bi etiketiranje Hogana kao nekoga ko je bio veliki egoista i covjeka koji je nastetio mnogim ljudima u wrestling industriji na ovaj ili onaj nacin bilo ocito?
Pa kad čitam neke komentare IWCa dobijem utisak da jeste tako bilo. Hogan i samo Hogan.
You leave when you think it's time
Odgovori