Posao

Stalni ili sezonski

Nasumični razgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57914
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Posao

Post Postao/la Sherpa »

Točno, odlično, no samo ti kažem, ako vidiš da tu ima više, da imaš neku ljubav, da ti se to sviđa, tu ima puno prilike za napredovanje. baš puno.

recimo ovdje bi za kuhara taj iznos bio loš. vrlo loš štoviše, a mi nismo čak ni neki ekonomski vrh europe.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la donniedemonD »

A gde radis ako nije tajna?

Ja sam 2.godine radio na recepciji u Lukovskoj Banji, hotel sa 4 zvezdice. Kuvari su imali 37k dinara platu (320 evra). Dugogodisnji. Neverovatno mi je da postoji pocetna plata od 450 evra u Srbiji za kuvara.

Postoji verovatnoca da cu na leto da zavrsim u hrvatskoj na moru, sezonski u restoranu nekom. Trazi se veza aktivno.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13795
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la AleksaVP »

Do kada si radio u Lukovskoj banji ako nije tajna, ja sam radio etison pod u novom hotelu prošle godine pa smo se možda susretali tamo. :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57914
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Posao

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:21 Postoji verovatnoca da cu na leto da zavrsim u hrvatskoj na moru, sezonski u restoranu nekom. Trazi se veza aktivno.
Ne treba ti veza za to. samo pošalji mailove na hrpu lokacija, to je to.

Nije ovo Srbija da ti za svaki najmanji posao treba veza.
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la donniedemonD »

31. Decembra sam dao otkaz...
bio sam aktivan na onim radnim akcijama. Sigurno smo se sretali. Ja sam se jedanput zalepio za lepak kad je neko lepio etison hahaha... Bese neko mladji, pa smo se smejali... Bila bi fora da si bio ti...
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la donniedemonD »

Sherpa je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:26
donniedemonD je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:21 Postoji verovatnoca da cu na leto da zavrsim u hrvatskoj na moru, sezonski u restoranu nekom. Trazi se veza aktivno.
Ne treba ti veza za to. samo pošalji mailove na hrpu lokacija, to je to.

Nije ovo Srbija da ti za svaki najmanji posao treba veza.
Tako ce i biti verovatno. Ali trenutno pokusavamo da me ubace u neki jaci hotel mozda... Plate su oko 1000 evra i jace.

Dolazim tamo iskljucivo radi posla i provoda. Sto zaradim, ide uvece na tulum. Zelim par meseci za sebe.

Ozbiljan period krize iza mene je, raskinuta veridba i sva depresija koja ide uz to.

Sad mi treba restart posle 6 meseci lupanja glavom o pod.

Hvala Serpa.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13795
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la AleksaVP »

Nijue mi ostalo u sećanju to nešto :D
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la Wulf7X »

KOMANIA je napisao/la: 18 ožu 2022, 19:44 Ma za sve treba vremena, a 400-450 evra nije ni malo loše, plus plaćeni prevoz, ide mi staž, zdravstveno sam osiguran, imam 2 slobodna dana nedeljno, ne moram da jedem suv sendvič za vreme ručka, tojest imam klopu... Ja sam za sada zadovoljan.
Dabogda se udavio u nekoj čorbi...osim ako ne dobijem besplatan ručak :lol:
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la donniedemonD »

Ne znam kad si bio... U septembru sam bio svaki dan na akciji, i tad se bas lepio etison negde...
Po hodnicima.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57914
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Posao

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:29
Sherpa je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:26
donniedemonD je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:21 Postoji verovatnoca da cu na leto da zavrsim u hrvatskoj na moru, sezonski u restoranu nekom. Trazi se veza aktivno.
Ne treba ti veza za to. samo pošalji mailove na hrpu lokacija, to je to.

Nije ovo Srbija da ti za svaki najmanji posao treba veza.
Tako ce i biti verovatno. Ali trenutno pokusavamo da me ubace u neki jaci hotel mozda... Plate su oko 1000 evra i jace.

Dolazim tamo iskljucivo radi posla i provoda. Sto zaradim, ide uvece na tulum. Zelim par meseci za sebe.

Ozbiljan period krize iza mene je, raskinuta veridba i sva depresija koja ide uz to.

Sad mi treba restart posle 6 meseci lupanja glavom o pod.

Hvala Serpa.
Ovisi što si voljan raditi, na dobrim lokacijama je čak isplativije biti konobar, pogotovo ako dobro barataš engleskim. Lova od tringelta / bakšiša zna biti jako dobra.

Samo se raspitaj, još ima budala koje zajebu radnike i ne plate, ali sve manje. Jer se pročuje i nitko im ne dolazi raditi. Te pametno biraj lokaciju gdje ćeš.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8778
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la Wulf7X »

donniedemonD je napisao/la: Sto zaradim, ide uvece na tulum. Zelim par meseci za sebe.
RIP Ekopel

Ajd vodiš i mene da čistim pod neki 😔
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la donniedemonD »

Engleski znam perfektno da ne budem lazno skroman.

A od poslova kononabarstvo jedino dolazi u obzir. Nisam najbolji konobar na svetu, ali sjajno improvizujem. Snacicu se, samo sto kazes da zabodem lokaciju kako treba. Drugar prosle godine na baksisu u sezoni uzimao jos jednu platu maltene.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57914
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Posao

Post Postao/la Sherpa »

Ma čak ne trebaš znati perfektno, ali svakako znaš više nego dovoljno. Da znaš još jedan jezik, ponajprije njemački ili talijanski, mogao bi birati najbolje poslove. al da, na bakšišu mjesečno možeš zaraditi još jednu plaću ako si na super lokaciji gdje su gosti izdašni (pogotovo ako žrtvuješ malo zabavu i radiš neke noćne klubove)
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3026
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la lemonzoo »

Sherpa je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:35
donniedemonD je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:29
Sherpa je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:26
donniedemonD je napisao/la: 18 ožu 2022, 21:21 Postoji verovatnoca da cu na leto da zavrsim u hrvatskoj na moru, sezonski u restoranu nekom. Trazi se veza aktivno.
Ne treba ti veza za to. samo pošalji mailove na hrpu lokacija, to je to.

Nije ovo Srbija da ti za svaki najmanji posao treba veza.
Tako ce i biti verovatno. Ali trenutno pokusavamo da me ubace u neki jaci hotel mozda... Plate su oko 1000 evra i jace.

Dolazim tamo iskljucivo radi posla i provoda. Sto zaradim, ide uvece na tulum. Zelim par meseci za sebe.

Ozbiljan period krize iza mene je, raskinuta veridba i sva depresija koja ide uz to.

Sad mi treba restart posle 6 meseci lupanja glavom o pod.

Hvala Serpa.
Ovisi što si voljan raditi, na dobrim lokacijama je čak isplativije biti konobar, pogotovo ako dobro barataš engleskim. Lova od tringelta / bakšiša zna biti jako dobra.

Samo se raspitaj, još ima budala koje zajebu radnike i ne plate, ali sve manje. Jer se pročuje i nitko im ne dolazi raditi. Te pametno biraj lokaciju gdje ćeš.
Ali ako bude radio ko konobar neće se imati kada kurvati i drogirati. Vidiš da je na reboundu. Bolje kuhinja, bit će slobodan iza 22 h, vjerojatno će biti i koji slobodan dan.



@donnie
Mislim da je u Hrvatskoj u sezoni težak deficit s radnicima pa samo traži oglase.


Oglasnici za posao
https://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx - najbolji
https://www.moj-posao.net/
https://www.posao.hr/
http://www.boljiposao.com/
https://friendlyhr.rs/kandidat#usluge - ovo su Srbi. Mislim da im se mora platiti, ali vjerojatno ti mogu naći dobar poslić. Mogu ti dati broj lika koji radi tamo ako treba.
Zadnja izmjena: lemonzoo, dana/u 18 ožu 2022, 21:51, ukupno mijenjano 1 put.
Uvijek u pravu.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3026
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Posao

Post Postao/la lemonzoo »

Zanemari. Sad vidim da ne zna kuvati.
Uvijek u pravu.
Odgovori