CMLL

Puro i Lucha na jednom mjestu
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Al nije ga povrijedio. Skinuo mu je masku i otišao na top rope pozirati. Nije čak ni napao u pauzama između fallova.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Rio146 »

Onda je glupo potraćen fall
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Inače prva dva falla uvijek izgledaju protraćeno. Nikako da iskoriste mogućnosti te stipulacije.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Volador Jr (c) vs Barbaro Cavernario - NWA World Historic Welterweight Championship - CMLL 20.6.2017.
Prvi fall Cavernario odlučio sa dva Springboard Splasha. E sad pošto je heel uzeo prvi fall zna se kakav će biti drugi. Cavernario dominirao i krunisao to Arm Trap Suplexom na ringsideu ali Volador Jr out of nowhere Hurricanrana sa konopaca i 1 - 1. Prva dva falla klasični CMLL fallovi. Treći fall Volador otvara bolje sa Superkickom i Backstabberom ali se Barbaro vraća stvarno lijepim Crossbodyem na ringside. U nastavku pokušava submissionima osvojiti pojas ali ne uspjeva mu. Onda se dogodio malo glupav dio gdje se Cavernario zabio ramenom od ringpost ali je išao dovoljno sporo da se mogao zaustaviti pa je to bilo neuvjerljivo. Volador to koristi i skače Hurricanranom na ringside i Moonsaultom međutim Cavernario jako brzo vraća prednost i baca šampiona u publiku te ga roka glavom od barikadu i skače Diving Splashom na ringside. Ovdje je dakle bilo dobrog high flyinga. U ringu dobili smo dobar dio gdje su obojica puknuli poteze koji su okončali prva dva fall dakle Springboard Splash i Hurricanranu sa konopaca ali ovaj put nije bilo dovoljno. Lijepo povezano. Na kraju obojica promašuju skokove sa top ropea ali Cavernario odlučujuće promašuje i Springboard Splash što Volador koristi za Destroyer i pobjedu. Lijepo odrađeno. 4 i 1/4 je dobilo od Davea, otprilike je realno. Ali moram spomenuti sudiju koji me je užasno iritirao. Prije svega lik se smije u kameru dok broji. Drugo ima 70 godina i tako i hoda. Tačno sam se bojao da neće moći ustati sa poda nakon counta i jako slabo broji. Pa countovi i nearfallovi su tako krasan dio wrestlinga a ovdje to ne može biti istaknuto jer sudija gladi ring kad broji.
8/10

Sherpa na kojoj sam cifri?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Sherpa »

9

Gledaj da su sudci ovdje heelovi i fejsovi i da često igraju ulogu
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

U ovom konkretnom meču sudija je bio nepristrasan.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Našao sam 10. meč. Atlantis vs Villano III iz 2000. WON Match of the Year.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Atlantis vs Villano III - Mask vs Mask - CMLL 17.3.2000.
Na početku je Villano prilično dobro iscijepao Atlantisovu masku tako da je zapravo Atlantis donekle i završio demaskiran ovdje. Onda se dogodio ključni trenutak meča. Suicide Dive Villana na ringside i sudar glavama koji je raskrvario obojicu. Pogotovo se to vidjelo na Atlantisu čija je maska postala crvena od krvi. Pretpostavljam da je to gurnulo ovaj meč na viši nivo jer se krv ne viđa često u CMLLu. Imali smo i doctor spot koji je ubio flow meča ali je podigao atmosferu jer je izgledalo dosta važnije kad vidiš doktore koji se brinu o Atlantisu koji se želi nastaviti boriti. Inače ovaj meč je bio 95% atmosfera publike. Kao wrestling meč je bio dosta vremena dosadan i svodio se na bazične submissione tipa Camel Clutch, Abdominal Stretch, Leg Lock sa Crossfaceom i roll upove. No i tu smo dobili par dobrih dijelova. Dio gdje je Atlantis uhvatio Villana u Boston Crab i mislio da je dobio što je protivnik iskoristio da ga Roll Upa. Atlantis je imao i jako dobru Planchu na ringside. Onda smo opet imali submission igru gdje je Villano uhvatio Atlantisa u Stretch ali mu je ovaj put poklopio i glavu nogom pa dio gdje je Atlantis uhvatio Villana u Stretch Muffler ali tako da ga u isto vrijeme i pinuje pa je Villano morao koristiti snagu svog upper bodya da kickouta. Pred kraj meča smo dobili konačno malo bolji i wrestling. Villano je uvezao Lariat - Legdrop - Running Senton a Atlantis ga srolao za stvarno lijep nearfall. Na kraju je Atlantis uhvatio Villana u Atlantiu i prvi put je Villano preživio ali ne drugi put. Atlantia nije loš finisher, može biti neočekivan što diže publiku. Publika diže ovaj meč ali on sam po sebi nije impresivan čak ni za svoju eru jer je ovo ipak 2000. i tu smo imali Misawu, Kobashia, Kawadu i ostale Japance koji su pružali King's Road klasike. Ovo nije bilo na tom nivou. Ali publika je stvarno bila zagrijana i Atlantis je dobio ogroman pop kad je pobjedio.
5/10 za sam kvalitet meča, publika (a i krv) diže do
6,5/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »


CMLLovi problemi in a nutshell. Lik od 61 godinu je tu a hrva protiv lika od 50 (Ultimo Guerrero).
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Nemoj mi na Ultima.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Moram kad je opravdano. Ne može se u prošlosti živjeti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 18 vel 2022, 16:40 Moram kad je opravdano. Ne može se u prošlosti živjeti.
Pa ne živi u prošlosti, tamo mu je samo vrhunac karijere

A ionako je trenutno bolji nego undertaker
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Markovic619 »

Maki je napisao/la: 27 sij 2022, 12:02 To je najveći problem. Ne znaš ni šta očekivati. U Stardomu Road To showovi možda nisu must see ali znaš da će PPV biti. U CMLLu nisam stekao utisak da je išta must see. Pogledao sam mainevente njihovog najvećeg Aniversario showa i isti su problemi kao sa mečevima na Viernesima. Nikad ne dobijemo recimo priču da neko dugo vremena ganja izjednačenje u fallovima. To može biti dobro pogotovo u Mask vs Mask mečevima. Neko izgubi prvi fall i očajnički se trudi dobiti drugi ali otvara prostor za grešku i da sve izgubi. Ali to nikad ne vidimo. Izjednačenje bude za par minuta. Oslanjaju se na starce kao i WWE što radi a mnogi mladi koji su mogli pogurati kompaniju tipa Dragon Lee su dobili otkaze.

Ja sam ih odlučio pogledati jer je to poznati stil hrvanja a čisto da ne bude da sam donio sud na osnovu dva meča što sam pogledao 2020. Izguraću do značke (mislim da sam na 8 sad) i tjt. Nemaš razloga aktivno ih pratiti. Bolja opcija je eventualno pratiti ako koji meč dobije veliku ocjenu od Davea ili na cagematchu ali na cagematchu CMLL maltene nema ocjenjenih showoa u posljednjem periodu.
Pogledaj nesto od AAA ako hoces dobar lucha libre. Imaju dosta raznovrsniji show. I oni imaju losih stvari ali imaju i odlicnih.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la: 18 vel 2022, 17:18
Maki je napisao/la: 18 vel 2022, 16:40 Moram kad je opravdano. Ne može se u prošlosti živjeti.
Pa ne živi u prošlosti, tamo mu je samo vrhunac karijere

A ionako je trenutno bolji nego undertaker
To nije teško biti. A svakako je problem sa Ultimom i taj što ima jaku backstage ulogu i što je izgleda bio na čelu konzervativne fakcije koja je prekinula potencijalne promjene u načini rada kompanije.
Markovic619 je napisao/la: 18 vel 2022, 17:19
Maki je napisao/la: 27 sij 2022, 12:02 To je najveći problem. Ne znaš ni šta očekivati. U Stardomu Road To showovi možda nisu must see ali znaš da će PPV biti. U CMLLu nisam stekao utisak da je išta must see. Pogledao sam mainevente njihovog najvećeg Aniversario showa i isti su problemi kao sa mečevima na Viernesima. Nikad ne dobijemo recimo priču da neko dugo vremena ganja izjednačenje u fallovima. To može biti dobro pogotovo u Mask vs Mask mečevima. Neko izgubi prvi fall i očajnički se trudi dobiti drugi ali otvara prostor za grešku i da sve izgubi. Ali to nikad ne vidimo. Izjednačenje bude za par minuta. Oslanjaju se na starce kao i WWE što radi a mnogi mladi koji su mogli pogurati kompaniju tipa Dragon Lee su dobili otkaze.

Ja sam ih odlučio pogledati jer je to poznati stil hrvanja a čisto da ne bude da sam donio sud na osnovu dva meča što sam pogledao 2020. Izguraću do značke (mislim da sam na 8 sad) i tjt. Nemaš razloga aktivno ih pratiti. Bolja opcija je eventualno pratiti ako koji meč dobije veliku ocjenu od Davea ili na cagematchu ali na cagematchu CMLL maltene nema ocjenjenih showoa u posljednjem periodu.
Pogledaj nesto od AAA ako hoces dobar lucha libre. Imaju dosta raznovrsniji show. I oni imaju losih stvari ali imaju i odlicnih.
Dosta će vremena proći prije nego ja išta iz Meksika opet pogledam. Ali hvala na preporuci.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Sherpa »

slika
Odgovori