Teme tjedna/sedmice/nedelje

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24601
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema nedelje: Da li je razdvajanje New Daya pametna odluka?

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Radije jedan tim koji drži monopol al bar da valja nego mrtva divizija, šta je ono šta ćemo sad dobit. WWE nikad nije marija za tag diviziju, zbog New Daya su donekle morali.
Nisu marili ni kad je New Day bio, samo su im davali random title reignove.
Avatar
Liquid Swords
Rank 2
Rank 2
Postovi: 11
Pridružen/a: 18 lis 2020, 20:39
3
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Liquid Swords »

Sorry što vraćam ovu temu iz naftalina, ali ova rasprava jedna mi je od najzanimljivijih što se tiče praćenja Pro Wrestlinga na području Ex-Yu i to zato iz razloga što mi je fascinantno kako je wrestling na našim prostorima univerzalno odbačen kao potpuna glupost, a krivu percepciju o njemu ima valjda 80 posto ljudi koji ga ne prate (barem se meni tako čini). U mom slučaju, čak i ako netko razumije u čemu je bit wrestlinga, još uvijek prevladava averzija. Iz prve ruke sam od kazalištaraca čuo (znači, ljudima koji se bave nečime što je vrlo povezano s kečerima) stavove tipa "ne mogu to gledat, meni je to ko balet, ko da plešu" i slične stvari. I ono, to je potpuno legitimno i ne smeta mi, samo što mi je zanimljivo da ni kod ljudi koji zapravo razumiju o čemu je stvar nema davanja prilike ili interesa.

Stoga mi je bilo jako zanimljivo čitati ovaj thread i zapravo prodrijeti u korijene cijele stvari. Slažem se da je u mnogočemu problem u krivom pristupu ljudi koji su bili uključeni u prenošenje wrestlinga na ovim prostorima, ali i oni su sami imali predrasude i kriv pogled na cijelu industriju. Odakle to? Kako se uopće pogrešna percepcija o wrestlingu pojavila na Balkanu? Nisam upoznat s povijesti takvih priredbi na ovim prostorima, ne znam je li početkom 20-og stoljeća bilo 'narodnog hrvanja' na ovim prostorima kao u ostatku Europe.

Moje iskustvo je da ga dosta ljudi povezuje sa stereotipom "dumb Americans". Ako to usporedimo sa sportom k'o sportom, slično se nekoć gledalo i na NFL, a danas isti broji sve veću popularnost i ljudi ga prihvaćaju. Recimo, dosta ljudi još misli o bejzbolu kao 'najglupljem sportu na svijetu', ali on svejedno ima OK bazu fanova, posebno ako se uzme u obzir činjenica da sve više propada. Ipak, wrestling je nešto drugo i nisam siguran da su to ispravne paralele.

Često i ja razmišljam kako bi to bilo da netko ovdje pokrene wrestling promociju, ali mislim da je to jednostavno nemoguće. Pritom mislim da glavni problem čak i nije krivi pogled publike na to što wrestling nudi, već, kao i s mnogim drugim stvarima u industriji zabave, premalo tržište. Naprosto ne mogu vidjeti na koji bi način kečeri ovdje uspjeli. Jedino da, ne znam, neka komercijalna televizija otkupi Raw, SmackDown ili Dynamite, u projekt uključi ljude koji to stvarno vole i koji bi mogli ljudima približiti proizvod, da tako nešto traje tipa 15 godina, možda bi se formirala generacija i publika za nešto domaće u što bi onda trebao uložiti, ne znam, neki milijarder. Ovako, nema šanse, bez obzira na to što javnost svašta može prožvakati i gledati, kako se i vidi po raznim realityjima i showovima na ovim prostorima.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Sherpa »

Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Sorry što vraćam ovu temu iz naftalina
nema toga ovdje, dok tema nije zaključana slobodno je vratiš.
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST još uvijek prevladava averzija
zapravo se jako malo govoi kako je dio toga zbog mazohizma kojeg wrestling donosi. ti moraš biti spreman sam sebi nanjeti bol ako želiš ući u taj svijet kao hrvač. naravno, to nije razlog zašto ne gledati, ali i ja često se ne osječam ugodno nakon nekog glupg bumpa, pošto u podvijesti imaš činjenicu da je opasno.
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Odakle to? Kako se uopće pogrešna percepcija o wrestlingu pojavila na Balkanu?
hulk hogan. zanemarimo sada pogled iz perspektive fana. iz perspektive običnog čovjeka on je radio neke fejk looking poteze i bio je tipični američki junak. a mi nismo baš ti koji puše tipične američke junake, štoviše, živciraju nas. puno manje nego dumb american bih ja rekao.
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Često i ja razmišljam kako bi to bilo da netko ovdje pokrene wrestling promociju, ali mislim da je to jednostavno nemoguće.
imaš PHK
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Jedino da, ne znam, neka komercijalna televizija otkupi Raw, SmackDown
RTL je to napravio, no što je to značilo kad su imali potpuno krivi pristup tome i što nisu angažirali nikoga stručnoga. mi smo ih s prohrvanja probali kontaktirati, ali nismo nikada dobili odgovor.
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Ovako, nema šanse, bez obzira na to što javnost svašta može prožvakati i gledati, kako se i vidi po raznim realityjima i showovima na ovim prostorima.
točno, u pravu si, wrestling ima jako puno paralela s time. ali jedna velika razlika, cilja na mušku populaciju.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la lemonzoo »

Ljudi ovdje ne prihvaćaju ni bejzbol ni hrpu drugih stvari, ne vidim razlog zašto bi me to trebalo sikirati. Ne treba mi nečija potvrda da gledam nešto što me zanima. Druga je stvar ako si entuzijast i volio bi populizirati kečere u nas.

Jedini način da se nešto popularizira kod nas je da ga dovedeš na nacionalnu televiziju s domaćim spikerom. Bez toga će to i dalje biti hipsteraj. I Formula 1 i NBA su opali kod nas otkad se ne prikazuju na HRT-u, na primjer.
Recimo meni je jako zanimljiv sport Rugby Union i volio bih to pratiti. Probao sam prije koju godinu i odustao nakon par utakmica jer mi se nije dalo peglati sa skidanjem mečeva australske lige s piratskih stranica i paćenjem s engleskim spikerima koje pola ne razumiješ.
Uvijek u pravu.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la lemonzoo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Jedino da, ne znam, neka komercijalna televizija otkupi Raw, SmackDown
RTL je to napravio, no što je to značilo kad su imali potpuno krivi pristup tome i što nisu angažirali nikoga stručnoga. mi smo ih s prohrvanja probali kontaktirati, ali nismo nikada dobili odgovor.
I ona dvojica na OBN-u prije 10-ak godina su bili kreteni pa je to opet to prikazivanje dosta populariziralo kečere kod nas. Prije toga ne vjerujem da je puno ljudi uopće to zanimalo.
Uvijek u pravu.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ovisi na koji način kreteni, ako su okrenuli na neku zajebanciju onda vidim zašto bi upalilo, neki ninja warriors đir. RTL je pokuša potpuno ozbiljno, a doveli ljude koji nemaju blage veze da komentiraju.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la lemonzoo »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ovisi na koji način kreteni, ako su okrenuli na neku zajebanciju onda vidim zašto bi upalilo, neki ninja warriors đir. RTL je pokuša potpuno ozbiljno, a doveli ljude koji nemaju blage veze da komentiraju.
Većinom je bila zajebancija. Sjećam se ispočetka da su se i malo pretjerano sprdali, kao da ispadne da je njima ovo voditi ispod časti.

To su ovi likovi.
Uvijek u pravu.
Avatar
Liquid Swords
Rank 2
Rank 2
Postovi: 11
Pridružen/a: 18 lis 2020, 20:39
3
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Liquid Swords »

zapravo se jako malo govoi kako je dio toga zbog mazohizma kojeg wrestling donosi. ti moraš biti spreman sam sebi nanjeti bol ako želiš ući u taj svijet kao hrvač. naravno, to nije razlog zašto ne gledati, ali i ja često se ne osječam ugodno nakon nekog glupg bumpa, pošto u podvijesti imaš činjenicu da je opasno.
Da, slažem se. Ali ono, kod borilačkih sportova je ista stvar pa rastu. Recimo, MMA dobiva puno medijske pozornosti posljednjih godina i aktivno se probija u mainstream, ljudi gledaju, raspravljaju o spremnosti boraca i slično. Dosta je tu pomogao Rogan i Inkubator koji preslikava taj pattern kod nas, ali što se nanošenja boli tiče, i tu postoji taj faktor koji poprilično dobro prolazi.
hulk hogan. zanemarimo sada pogled iz perspektive fana. iz perspektive običnog čovjeka on je radio neke fejk looking poteze i bio je tipični američki junak. a mi nismo baš ti koji puše tipične američke junake, štoviše, živciraju nas. puno manje nego dumb american bih ja rekao.
Ima logike, posebno stoji činjenica da nas good-ol' američki junaci živciraju. :D
imaš PHK
A dok sam pisao post mislio sam više ono, wrestling promocija na nekoj komercijalnoj razini. Svaka čast PHK, podržavam to što rade i odlično je što postoji neka baza na kojoj se može graditi, ali u globalu gledano, stoji ono što si ti (ili već netko, ne sjećam se tko) na ovom threadu napisao. Fanovi PHK su fanovi PHK, ne nužno i wrestlinga. Ne znači da se to ne može promijeniti, ali živo me zanima kako bi izgledalo kad bi neki investitor došao, odriješio kesu i puknuo, npr., PHK na televiziju. Vjerojatno bi propalo, ali full me zanima na što bi to ličilo.
RTL je to napravio, no što je to značilo kad su imali potpuno krivi pristup tome i što nisu angažirali nikoga stručnoga. mi smo ih s prohrvanja probali kontaktirati, ali nismo nikada dobili odgovor.
Da, jako ovisi o principu. Ovako na prvu, mislim da bi se i u medijskoj sferi kakva je sad dalo naći ljudi (novinara, komentatora) koji bi znali o čemu se radi i bili stručni. Ivković i Bulić na SK-u svako malo u prijenosima NFL-a bacaju neke wrestling reference, Los je pričao u svom podcastu da aktivno prati neki podcast o profesionalnom wrestlingu tako da mislim da ipak nismo sami. Al' ak nemaš dobar temelj onoga koji prava kupi, možeš se fućkat.
Ljudi ovdje ne prihvaćaju ni bejzbol ni hrpu drugih stvari, ne vidim razlog zašto bi me to trebalo sikirati. Ne treba mi nečija potvrda da gledam nešto što me zanima. Druga je stvar ako si entuzijast i volio bi populizirati kečere u nas.
Ma ni mene ne sekira niti mi treba validacija, jednostavno mi je zanimljivo takvo stanje kakvo je. Ali, što se entuzijazma tiče, s jedne strane bih definitivno volio vidjeti povećanje popularnosti.
Recimo meni je jako zanimljiv sport Rugby Union i volio bih to pratiti. Probao sam prije koju godinu i odustao nakon par utakmica jer mi se nije dalo peglati sa skidanjem mečeva australske lige s piratskih stranica i paćenjem s engleskim spikerima koje pola ne razumiješ.
Isto je meni s Aussie Rulesima. Meni je to super sport, gledao sam par utakmica preko BT Sporta, ali prevelika mi je to tlaka. Čudno mi je kako to nitko ne prenosi s obzirom da imamo nekoliko specijaliziranih sportskih kanala koji imaju masu programa.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Sherpa »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST Probao sam prije koju godinu i odustao nakon par utakmica jer mi se nije dalo peglati sa skidanjem mečeva australske lige s piratskih stranica i paćenjem s engleskim spikerima koje pola ne razumiješ
tu se malo varaš, pošto ve više ljudi kupuje direktno od sporta. znam dobar broj ljudi koji su kupili nfl ili f1 pa da mogu gledati sve što požele. vjerojatno ih ima još više za nba, al kako ja nisam fan košarke to baš i ne iskrsne u razgovoru. slično je i za ufc.
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST neki ninja warriors đir. RTL je pokuša potpuno ozbiljno, a doveli ljude koji nemaju blage veze da komentiraju.
ninja ratnici su super primjer. uvijek je bilo zabavno. dok je wwe na rtlu imao problem što su imali jednog znalca, ali koji je znalac borilačih sportova, gdje se nije uspio navinuti da ovo nije to kompletno. premda da mu daš dvije tri godine, mislim da bi bio odličan play by play. no problem je color, tu su doveli osobu koja je bila potpuni promaša. i koliko god se trudio, mislim da nije imao nikoga da mu iskreno kaže - čuj, ovo valja, ovo ne.

pa zamili da je vince čuo da su lesnar vs reigns njemac vs talijan, ili štogod je rekao, pa torpedirao bi ga odmah iz kompanije.
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Recimo, MMA dobiva puno medijske pozornosti posljednjih godina i aktivno se probija u mainstream, ljudi gledaju, raspravljaju o spremnosti boraca i slično
al ako pogledš, ima i wrestling toga. pa cijela rasprava oko okade koju smo imali se svodi na to. problem je što wwe nikada nije bilo briga za taj način predstavljanja wrestlinga. isključivo spectacle
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Ivković i Bulić na SK-u svako malo u prijenosima NFL-a bacaju neke wrestling reference
ja njih jako volim. ali imaš veliki problem s tim referencama koje bacaju. on su zlatno doba wwea koje nema veze s ovime što se danas događa. tako da njihovo spominjanje macho mena, takera ili nekoga sličnoga, ne pomaže baš puno da kreneš prema toma.
Liquid Swords je napisao/la:QR_BBPOST Čudno mi je kako to nitko ne prenosi s obzirom da imamo nekoliko specijaliziranih sportskih kanala koji imaju masu programa.
gledanost. oin imaju nekakve podatke, znaju koliko što košta i znaju da li im se isplati kupiti. ne želiš raditi s minusom., pogotovo ako e vidiš plus u budućnosti.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST pa zamili da je vince čuo da su lesnar vs reigns njemac vs talijan, ili štogod je rekao, pa torpedirao bi ga odmah iz kompanije.
Ili d aim koristi stvarna imena :lol:
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la lemonzoo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST Probao sam prije koju godinu i odustao nakon par utakmica jer mi se nije dalo peglati sa skidanjem mečeva australske lige s piratskih stranica i paćenjem s engleskim spikerima koje pola ne razumiješ
tu se malo varaš, pošto ve više ljudi kupuje direktno od sporta. znam dobar broj ljudi koji su kupili nfl ili f1 pa da mogu gledati sve što požele. vjerojatno ih ima još više za nba, al kako ja nisam fan košarke to baš i ne iskrsne u razgovoru. slično je i za ufc.
Što kupuju? Ne kontam.
Opet to ne može premašiti broj ljudi koji bi gledali da to emitira HRT i uz to ima popratne emisije.
Uvijek u pravu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Sherpa »

lemonzoo je napisao/la:QR_BBPOST Što kupuju? Ne kontam.
nfl pass, na kojem dobiješ pristup svim utakmicama, gdje više nisi vezan uz lokalnog patnera koji prenosi po vlasttom nahođenju. ili f1 di uz utrku dobiješ sve treninge, kvale, razgovore s ljudima iz momčadi. gdje možeš birati kameru iz koje gledaš utrku, možeš gledati cijelu utrku s lijeve gumme određenog vozača.

to je budućnost prema kojoj se ide.

precjenjuješ hrt. po pitanju bilo kakvih takvih stvari, pola onih koji su zadrto vezani uz hrt ti to neće gledati pošto je njima nfl ono tamo američko sranje. bilo koja javna televizija može postići iste brojke sa sportom. A po pitanju specijaliziranih sportova, tko voli sport ima sportske pakete i malo što propušta.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la lemonzoo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST

precjenjuješ hrt. po pitanju bilo kakvih takvih stvari, pola onih koji su zadrto vezani uz hrt ti to neće gledati pošto je njima nfl ono tamo američko sranje. bilo koja javna televizija može postići iste brojke sa sportom. A po pitanju specijaliziranih sportova, tko voli sport ima sportske pakete i malo što propušta.
Ja sam ispričo svoje iskustvo vezano za rugby union. Dopao mi se kad je Sportska TV prenosila svjetsko prventstvo u Novom Zelandu. Kasnije sam probao to upratiti i brzo odustao zbog gore navedenih razloga. Trebalo je prvo istražiti kako i što da pratim jer tu treba gledati i specijalizirane emisije ili barem čitati neke portale. To je teško kad nemaš pojma o ničemu. Puno bi mi lakše bilo da je to umjesto mene odradio HRT, a ja se samo izvalim u fotelju.
Uvijek u pravu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: Zašto wrestling nije priznat na balkanu?

Post Postao/la Sherpa »

E jebiga, ima onih koji će rado to sami pratiti.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema tjedna - Pad imperije?

Post Postao/la Sherpa »

Prije samo početka, želi razjasniti jednu stvar - WWE je najveća wrestling kompanija na svijetu. Financijski stoje bolje nego ikada. I nisu niti blizu toga da propadnu. Imajući to na umu, evo teme.

Koliko je WWE dozvolio AEWu da uđe u wrestling biznis i postane im konkurencija?

WWE je već zadnje desetljeće u padu po pitanju gledanosti. Brojke koje danas ima su bile potpuno nezamislive prije par godina. Pasti ispod 2 milje za RAW, to više nije slučajnost nego realnost. I to nije samo zbog toga što je televizija u padu (a je), nego zato što im je program loš. Određeni fanovi wrestlingna su tražili alternativu, što su i dobili u NXTu u jednom periodu. uz naglasak kako je teško nekoga zvati alternativom kada je i dalje ista kompanija.

NJPW je onda dobio momentum, a tu nastaje AEW. Hahaha što nam oni mogu, drugorazredni amateri? NXT će ih lakoćom poraziti. I dok je NXT dobio pokoji tjedan u glednosti, u konačnici nije dobio niti jedan u key demo. I nakon godinu i pol dana maknuo se iz rata u kojem je brutalno poražen. I to poražen uz to da je izgubio ono što ga je činilo posebnim. I danas smo došli do točke gdje AEW high nije puno manji od RAW low brojki.

Što je u zadnje dvije godine WWE napravio? Može li netko reći da je program u tom periodu postao bolji, ili barem na razini onoga što AEW pruža? Iako su imali dobrih momenata u ove dvije godine, moj odgovor je ne. Pogotvo za RAW. Dodajte na to da je kompanija, uz rekordne profite, dala u godinu dana jedno stotinu otkaza. Dok s druge strane AEW planira dovesti neka fantastična imena s kojima može podićći brojke, koji su dodali drugi show, otvorili suradnju sa svima - što znači da wwe nije samo protiv aewa nego maltene protiv kompletne preostale wrestling scene.

Mnogi govore kako rade isto što wcw kada je propao. jesu li oni sami svojom pasivnošću i sigurnošću u sebe doveli do toga da im se aew približi. I mogu li napraviti išta da to poprave, pošto se modus operandi nije promijenio u zadnjih 10 godina, a kamo li u zadnje dvije. Mogu li oni na duge staze izgubiti ovaj rat? Hoće li zaistakrenuti ka putem prodaje?
slika
Odgovori