Domaća kinematografija

Filmovi, serije, pozorište, glumci...

Filmoljupci navalite
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la HunterDX »

Goran Bogdan je glumčina.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 15:30
Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 15:27 Pa dobro ja se neću složiti i to je to. Svako ima svoje mišljenje.
Ali to ''Meni je Janko dobar'' je čista subjektivnost, ti nikada nemaš ni trunke objektivnosti.
Zašto subjektivnost? Nije da mi je omiljeni glumac ali čovjek je bio jako dobar gdje god sam ga gledao.Isto tako mogu ja reći da si ti subjektivan zato što ti ne valja.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la lemonzoo »

KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 14:24
crocop97 je napisao/la: 26 tra 2023, 14:17 Nema danas ni dobrih scenarija, to je zapravo najgore jer džabe ti vrhunski glumci ako je materijal smeće
Pa sve u paketu, ali je i činjenica da imamo sve gore i gore glumce.
Uporedi Fabijana Šovagovića i npr. Janka Volarića... Sve ti je jasno.
Zašto bi usporedio Fabijana Šovagovića s Jankom Volarićem? Usporedi ga s nekim tko se smatra top glumcem. Ne znam, možda Bogdan.
Zadnja izmjena: lemonzoo, dana/u 26 tra 2023, 17:27, ukupno mijenjano 1 put.
Uvijek u pravu.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la lemonzoo »

crocop97 je napisao/la: 26 tra 2023, 14:34 Naravno, ali teško je odredit jel ovi novi uopće imaju potencijala ili ne. I Mustafa Nadarević je sa Savršenog kruga i Glembajevih spao na LZN i Generala na kraju jer od nečeg treba plaćat račune. Kod nas je zadnjih godina Nova tv počela štancat neke kvazi humoristične sapunice i vrte desetak istih glumaca u 3-4 serije, a sapunice su, uz kazališta (gdje možda jedino i mogu dobit nešto ozbiljnije) jedino šta mogu radit jer nam je filmska produkcija nepostojeća.
U tebe uvijek hipstersko kmečanje. Pitanje je pratiš li uopće domaću scenu kad ti je Nova TV mjerilo. Jesi pogledao kojeg finalistu Motovuna ili Pule?

Što se tiče Mustafe, glumčeva se kvaliteta mjeri po najboljim ulogama. Ako ih je imao dovoljno onda je velik.
Uvijek u pravu.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6968
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la crocop97 »

Pola tih festivalskih filmova su ili neke feminističke drame ili pretenciozna sranja za koja nikog nije briga, ajde Matanićeva "Zora" je bila ok, ali kog je u državi uopće briga za te festivalske filmove osim užeg kruga gledatelja? A Nova tv, RTL i slične kuće jesu mjerilo, mjerilo mainstreama jer to je ono što će ljudi gledat makar iz navike i/ili dosade i uglavnom produciraju sranja i rekao bih da podcjenjuju publiku.
Zadnja izmjena: crocop97, dana/u 26 tra 2023, 17:44, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

lemonzoo je napisao/la: 26 tra 2023, 17:21 Zašto bi usporedio Fabijana Šovagovića s Jankom Volarićem? Usporedi ga s nekim tko se smatra top glumcem. Ne znam, možda Bogdan.
Ma opet je stara garda glumaca na mnogo višem nivou, uzmi za primer jednog od najvećih epizodista Mata Ergovića, pa tada su i epizodisti bili na zavidnom nivou.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 17:08
KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 15:30
Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 15:27 Pa dobro ja se neću složiti i to je to. Svako ima svoje mišljenje.
Ali to ''Meni je Janko dobar'' je čista subjektivnost, ti nikada nemaš ni trunke objektivnosti.
Zašto subjektivnost? Nije da mi je omiljeni glumac ali čovjek je bio jako dobar gdje god sam ga gledao.Isto tako mogu ja reći da si ti subjektivan zato što ti ne valja.
Ali to što npr. široka masa gleda sapunice u kojima su realno najgori glumci to ne znači da su one dobre, nego da je naš narod naučio da gleda sranja koja mu se serviraju, isto je tako i sa Zadrugom. Pa ja sam kao klinac voleo da pogledam Kursadžije i to mi je bilo wow, ali to je sve najveći otpad. I sada mogu da pogledam neku sapunicu i to je ok, ali da se divim njihovoj ''glumi'' i ''talentu'', prosto ne mogu jer toga u njima nema ili ga ima u jako maloj meri.

Ti možeš da tvrdiš da ja nisam subjektivan u ovom slučaju, ali nisi u pravu.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la HunterDX »

Uz dužno poštovanje prema legendama naše glume, ali mislim da u toj srednjoj generaciji ima par glumica koji prevazilaze većinu tih iz stare garde. Nabrojaću trojicu glumica za koje potpisujemo da su top. Goran Bogdan, Dugalić i Glogovac.
Bogdan mi je uvek imao onu šmekersku crtu koju je imao Šerbedžija, čovek je za svetsku scenu.
Dugalić je godinama bio u senci, ali kada se jednom probio, kao da mu nema ravnih, a čini mi se kao da je trenutno najzastupljeniji.
Glogovac je odigrao toliko različitih uloga i u svim ulogama je bio maestralan. Ako bi igrao u komediji, bio bi maksimalno komičan, ako bi igrao ozbiljnu ulogu,onda bi i tu izdominirao, a oduševio me i u ulozi u filmu Ustav republike Hrvatske, gde je na neverovatan način odradio ulogu homoseksualca.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

Glogovac je mogao da bude novi Bata Stojković. Šteta što je tako rano otišao :cry:
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la lemonzoo »

Glogovac mi je bio bolji od Bogdana.
Uvijek u pravu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 17:47
Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 17:08
KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 15:30
Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 15:27 Pa dobro ja se neću složiti i to je to. Svako ima svoje mišljenje.
Ali to ''Meni je Janko dobar'' je čista subjektivnost, ti nikada nemaš ni trunke objektivnosti.
Zašto subjektivnost? Nije da mi je omiljeni glumac ali čovjek je bio jako dobar gdje god sam ga gledao.Isto tako mogu ja reći da si ti subjektivan zato što ti ne valja.
Ali to što npr. široka masa gleda sapunice u kojima su realno najgori glumci to ne znači da su one dobre, nego da je naš narod naučio da gleda sranja koja mu se serviraju, isto je tako i sa Zadrugom. Pa ja sam kao klinac voleo da pogledam Kursadžije i to mi je bilo wow, ali to je sve najveći otpad. I sada mogu da pogledam neku sapunicu i to je ok, ali da se divim njihovoj ''glumi'' i ''talentu'', prosto ne mogu jer toga u njima nema ili ga ima u jako maloj meri.

Ti možeš da tvrdiš da ja nisam subjektivan u ovom slučaju, ali nisi u pravu.
To što ti ne voliš taj žanr i glumce koji tu glume je isključivo tvoj problem. Klasična subjektivnost, ne moraš to to gledati ni biti fan tih glumaca ali bezveze je da ih pljuješ samo zbog toga.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 18:07 To što ti ne voliš taj žanr i glumce koji tu glume je isključivo tvoj problem. Klasična subjektivnost, ne moraš to to gledati ni biti fan tih glumaca ali bezveze je da ih pljuješ samo zbog toga.
To nije subjektivnost, svako ko se bar malo razume u kinematografiju i zna da proceni šta valja, a šta ne, on će ti reći da su ta sranja od sapunice na nivou dečije školske priredbe što se tiče glume.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 26 tra 2023, 17:58 Glogovac je mogao da bude novi Bata Stojković. Šteta što je tako rano otišao :cry:
Zoran Radmilović je isto preminuo mlad kao Glogovac, eto uporedi ga s njim, mada je po meni Radmilović za nijansu ispred Stojkovića.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 18:14
Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 18:07 To što ti ne voliš taj žanr i glumce koji tu glume je isključivo tvoj problem. Klasična subjektivnost, ne moraš to to gledati ni biti fan tih glumaca ali bezveze je da ih pljuješ samo zbog toga.
To nije subjektivnost, svako ko se bar malo razume u kinematografiju i zna da proceni šta valja, a šta ne, on će ti reći da su ta sranja od sapunice na nivou dečije školske priredbe što se tiče glume.
I opet tvoja riječ protiv moje. Ko određuje ko se razumije a ko ne? Ti? Izvini ali meni je to smiješno, svi imamo svoje viđenje i mišljenje kako za žanrove tako i za glumce.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 18:15 Zoran Radmilović je isto preminuo mlad kao Glogovac, eto uporedi ga s njim, mada je po meni Radmilović za nijansu ispred Stojkovića.
Ipak se ne bih složio sa zadnjim, mada je i Radmilović jedan od najvećih. Ali Stojković je bukvalno živeo svoje uloge i zbog toga mi niko nije bolji od njega. Naravno moje mišljenje samo.
Odgovori