Domaća kinematografija

Filmovi, serije, pozorište, glumci...

Filmoljupci navalite
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 18:27 I opet tvoja riječ protiv moje. Ko određuje ko se razumije a ko ne? Ti? Izvini ali meni je to smiješno, svi imamo svoje viđenje i mišljenje kako za žanrove tako i za glumce.
Određuju profesionalni kritičari koji se u to razumeju, a većina njih se slaže da sapunice nisu kvalitetne i tu se skroz slažem sa Komaniom. I ja isto obožavam latinoameričke sapunice zahvaljujući kojima sam naučio i španski jezik, ali objektivno one nisu kvalitetne i to je činjenica.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17556
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Elite je napisao/la: 26 tra 2023, 19:58
Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 18:27 I opet tvoja riječ protiv moje. Ko određuje ko se razumije a ko ne? Ti? Izvini ali meni je to smiješno, svi imamo svoje viđenje i mišljenje kako za žanrove tako i za glumce.
Određuju profesionalni kritičari koji se u to razumeju, a većina njih se slaže da sapunice nisu kvalitetne i tu se skroz slažem sa Komaniom. I ja isto obožavam latinoameričke sapunice zahvaljujući kojima sam naučio i španski jezik, ali objektivno one nisu kvalitetne i to je činjenica.
Ne nije nikakva činjenica oni imaju svoje mišljenje jednako kao i ja. Ako ja pogledam neku seriju/film mogu reći mišljenje isto kao i drugi. Sapunice kao i bilo koji drugi žanr mogu biti i dobre i loše takođe i glumci koji tu glume. Ja imam 2 zdrava oka i uha i vidim kad je neko dobar glumac, Janko to jeste.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9292
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 26 tra 2023, 19:54
KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 18:15 Zoran Radmilović je isto preminuo mlad kao Glogovac, eto uporedi ga s njim, mada je po meni Radmilović za nijansu ispred Stojkovića.
Ipak se ne bih složio sa zadnjim, mada je i Radmilović jedan od najvećih. Ali Stojković je bukvalno živeo svoje uloge i zbog toga mi niko nije bolji od njega. Naravno moje mišljenje samo.
To su nijanse i nije greška reći ni da je Radmilović najbolji glumac, ni da je Stojković, kao i još par njih (Vuisić, Gaga Nikolić, Berček, Bata Živojinović, Miki Manojlović...) Inače su obojica puni paketi i imaju prednost po meni nad nekima koji slabo imaju ili uopšte nemaju dodira sa pozorištem (Vuisić, Živojiniović, Samardžić...) Radmiloviću dajem prednost iz prostog razloga što je umro mlađi (1933-1985) a i pored toga je ostavio neizbrisiv trag, ostavio ga je i Stojković, ali on je imao duži glumački staž pošto mu je životni vek (1934-2002).
A onda imamo npr. i Petra Kralja koji je odličan glumac, ali je jako slabo glumio u filmovima ili su te filmske uloge bile sporedne. On je recimo takođe bard pozorišne scene ali glumac koji je igrao u veliki broj TV serija i drama. Po IMDb-u je mislim odmah posle Bate Živojinovića po broju filmskih i televizijskih naslova domaćih glumaca, dakle i ovih iz zemalja bivše Juge, Bata ih ima oko 280, a Kralj oko 230.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9292
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Paja Čutura i Jarić T. Živadin 💪

slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

Serija i dvojac koji nikada ne dosadi :romance-heartspink:
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9292
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 28 tra 2023, 01:42 Serija i dvojac koji nikada ne dosadi :romance-heartspink:
Nenad Jezdić i Tihomir Stanić su stvarno dobri glumci, ali stvarno su ove Nove Kamiondžije veliki promašaj.

Inače, ja sam ranije na mojoj fb stranici (Domaće Glumačke Legende) pravio turnir za nojbolju domaću/srpsku seriju i stvarno sam bio iznenađen što su Kamiondžije pobedile. Nekako sam očekivao Vruć vetar i Bolji život u finalu, ali su Kamiondžije ''počistile'' Vruć vetar još u 1/4 finalu. :P
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

A kakvo mišljenje imate o partizanskim filmovima? Kao klinac sam ih obožavao. Sada su mi isto što i Marvel filmovi. Svaki znaš početak, sredinu i kraj. Jedini koji mi se i danas izdvaja i kojeg smatram najkvalitetnijim u tom podžanru je Valter brani Sarajevo. Izvanredno ostvarenje koje je specifično po vrhunskoj glumi, ne samo Bate Živojinovića nego i ostalih aktera, atmosferi, muzici i odlično napisanim likovima, od kojih mi se posebno izdvaja lik kojeg je tumačio Rade Marković.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7027
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la crocop97 »

To je i snimano po uzoru na holivudske spektakle, pogotovo ratne filmove, zabavni su i to im i jest svrha (uz propagandnu funkciju, naravno), sovjeti su ih isto snimali i kod njih su više manje svi bili po istoj formuli, ali "The Ascent" Larise Sheptiko je dobar primjer kako se s tim pričama može puno više kad se ostupi od klišeja, meni jedan od najdražih antiratnih filmova (Sheptiko je inače bila udana za Elema Klimova i zanimljivo je koliko imaju sličnu estetiku).
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17556
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Ja nisam ljubitelj tog žanra.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
BahGawd
Rank 4
Rank 4
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 tra 2021, 14:11
3
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la BahGawd »

Većinu partizanskih filmova sam pogledao kao klinac..Redovno su se davali na televiziji..Tad mi bilo zanimljivo,iako nisam znao ništa.Sada prebacim svaki put,iako volim gledati filmove koji se bave ratnom tematikom.
Jedino šta sam gledao vise puta su Otpisani i to obe tv serije.Pogotovo zbog maestralne glume Steve Žigona,čiji je lik Kriger najveći negativac u celoj kinematografiji Balkana.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9292
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Partizanske filmove sam voleo još kao klinac, a volim ih i sada.
Meni ne smeta što su ''propagandni'', to je naša verzija Western filmova, a i u njima su kauboji predstavljeni kao dobri momci, a Indijanci kao loši, pa nikom ništa.
Gore ste spomenuli Valtera i Otpisane, oni su definitivno najzanimljiviji jer se radnja dešava u gradu, to su ilegalne akcije mladih ljudi/buntovnika, pa baš zbog toga što ti filmovi/serije nisu strogo ''partizanski'' (jer se radnja ne dešava ''po šumama i gorama'') i ne oslanjaju se na istorijske događaje (Bitka na Neretvi, Sutjeska, Kozara, Užička republika...), e baš zbog toga se izdvajaju od ostalih i mogu ih gledati i ovi današnji klinci, a da im uopšte ne bude dosadno. Jednostavno, možeš ih posmatrati kao akcione filmove, tu je recimo i Most isto Hajrudina Šibe Krvavca čiji je i Valter.
Neretva i Užička republika su mi npr. mnogo zabavniji od Sutjeske i Kozare.
Tu su još mnogi drugi filmovi, npr. meni lično najbolja uloga Bate Živojinovića u filmu Tren, onda neki koji nisu strogo ''partizanski'' (Salaš u Malom Ritu, Orlovi rano lete, Balkan ekspres, Hitler iz našeg sokaka, Mirko i Slavko...).
Kapetan Leši sa velikim Aleksandrom Gavrićem (koji je jako mlad poginuo, 1932-1972) je takođe nešto fenomenalno.
Ma ima još mnogo toga...
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 28 tra 2023, 22:41, ukupno mijenjano 2 puta.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9292
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

BahGawd je napisao/la: 28 tra 2023, 14:53 Pogotovo zbog maestralne glume Steve Žigona,čiji je lik Kriger najveći negativac u celoj kinematografiji Balkana.
Mrtva trka sa Šicerom Miodraga Radovanovića 'Mrguda' iz Salaša u Malom Ritu.
''Ko je zapalio žito?'' :?
Elite je napisao/la: 28 tra 2023, 03:00 od kojih mi se posebno izdvaja lik kojeg je tumačio Rade Marković.
Sead Kapetanović. :)
''Dok je ljudi mjeriće se vrijeme.''
''Nosim ti poruku od Valtera... Za tebe i mene poslednju.''
''... Da, sprema se oluja.'' :D

Ma u Valteru su svi genijalni, Gidra recimo.
Dynamite 7 je napisao/la: 28 tra 2023, 14:39 Ja nisam ljubitelj tog žanra.
sApUnIcE sA jAnKoM VoLaRiĆeM sU mNoGo BoLjE! :aha:
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17556
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Pa meni jesu Jankove sapunice bolje ne vidim problem u tome. Ja za razliku od tebe ne kažem da su svi glumci što glume u takvim filmovima loši, naravno da ima i dobrih i loših glumaca. Ali ježim se na rat i taj žanr mi nije ni najmanje zanimljiv.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

Samo što se Otpisani i Valter gledaju već 30 godina i gledaće se još 30. Dok će Volarovićeve sapunice pasti u zaborav za 5 najviše 10 godina. To je samo jeftina zabava za današnje klince koji ne znaju za bolje.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9292
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 28 tra 2023, 18:12 Ja za razliku od tebe ne kažem da su svi glumci što glume u takvim filmovima loši, naravno da ima i dobrih i loših glumaca.
Nisu svi loši, ali i oni koji su dobri se prilagođavaju ovim lošima, verovatno je to neki fazon. :mrgreen:
Šalu na stranu, naravno da ima i dobrih glumaca među njima, ali oni koji su čitavu karijeru gradili na tom žanru teško da mogu da budu dobri.
slika
Odgovori