Domaća kinematografija

Filmovi, serije, pozorište, glumci...

Filmoljupci navalite
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 25 tra 2023, 21:42 Šteta što nova nije ni za onu stvar.
Elite je napisao/la: 26 tra 2023, 01:21 Nema danas, niti će ikada više biti glumaca poput Bate Stojkovića, Paje Vuisića, Čkalje, Bate Živojinovića, Zorana Radmilovića, Dragana Nikolića...
O hvala Bogu da se ti i ja oko nečeg složimo. :D
Respect! :bow-yellow:

Inače, po meni je Vuk Kostić precenjen glumac, a slažem se sa Hunterom za Marka Janketića.
Ok mi je i Milan Marić, ali po meni je Andrija Kuzmanović br. 1 od mladđe generacije, iako je i on već blizu 40-e, ali negde od 1983. godišta kreće neka nova ekipa pa ih zbog toga svrstavam u mlađu generaciju, a tu su po godištu i Nikola Rakočević, Marko Janketić, Viktor Savić, Radovan Vujović...
Od ovih baš mlađih Denis Murić se nekako najviše izdvaja još od Ničijeg deteta i Enklave pa sve na ovamo do Zlatnog dečka.

Međutim, svakako iz generacije u generaciju dobijamo sve lošije i lošije glumce. Danas svi žele da budu glumci, pa dobijamo i sve više tatinih i maminih sinova i ćerki, a filmova i serija je previše i retko šta valja. Takođe, nekada je za dobrog glumca bilo potrebno da pre svega imaš ozbiljan talenat, a sada je dovoljno da je neko lepuškast i zgodan, kao da nam trebaju manekenčići a ne ozbiljni glumci.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6979
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la crocop97 »

Nema danas ni dobrih scenarija, to je zapravo najgore jer džabe ti vrhunski glumci ako je materijal smeće
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

crocop97 je napisao/la: 26 tra 2023, 14:17 Nema danas ni dobrih scenarija, to je zapravo najgore jer džabe ti vrhunski glumci ako je materijal smeće
Pa sve u paketu, ali je i činjenica da imamo sve gore i gore glumce.
Uporedi Fabijana Šovagovića i npr. Janka Volarića... Sve ti je jasno.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6979
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la crocop97 »

Naravno, ali teško je odredit jel ovi novi uopće imaju potencijala ili ne. I Mustafa Nadarević je sa Savršenog kruga i Glembajevih spao na LZN i Generala na kraju jer od nečeg treba plaćat račune. Kod nas je zadnjih godina Nova tv počela štancat neke kvazi humoristične sapunice i vrte desetak istih glumaca u 3-4 serije, a sapunice su, uz kazališta (gdje možda jedino i mogu dobit nešto ozbiljnije) jedino šta mogu radit jer nam je filmska produkcija nepostojeća.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

A dobro to što kažeš za Mustafu i LZN, opet je on tu bio na vrhuncu zadatka i izneo je seriju na svojim leđima. Boga pitaj kakva bi bila bez njega.
Imaš i kod nas primer Bele lađe i Laneta Gutovića.
To su jednostavno majstori starog kova koji i od g**** mogu napraviti pitu. Dakle, ponovo je dosta i do glumaca.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la HunterDX »

A ljudi će bez mnogo razmišljanja probati da oskrnave novu generaciju. Iz stare garde retko ko spominje Berčeka, koji je jedan od najboljih. Pa i Diklić je bosta dobar.

Isto su tako pričali i o generaciji koja se rodila 60-tih i 70-tih. Tu su bili Manda, Nikola Kojo, Sergej, Milivojević, Jezdić, Ćetković,Glogovac, Bijela, Dugalić....


Ima ih i danas. Istina da je tu gomila loših glumaca, ali ima dobrih, koji bi uz dobre finansije i scenario odradili vrhunski posao.

U senkama nad balkanom se videlo koliko jak scenario znači i koliko svi glumci izgledaju dobro. Možda mi je Marija Bergam malo kritična, dok su svi ostala bili na vrhuncu.
Andrija Kuzmanović je fenomenalan i nekako mi se najviše ističe od svih glumaca.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

KOMANIA je napisao/la: 26 tra 2023, 14:24
crocop97 je napisao/la: 26 tra 2023, 14:17 Nema danas ni dobrih scenarija, to je zapravo najgore jer džabe ti vrhunski glumci ako je materijal smeće
Pa sve u paketu, ali je i činjenica da imamo sve gore i gore glumce.
Uporedi Fabijana Šovagovića i npr. Janka Volarića... Sve ti je jasno.
Janko predobar glumac.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 15:01 Janko predobar glumac.
Dobro ti verovatno ni ne znaš ko je Fabijan Šovagović kad ti je ovaj dobar, ne krivim te. :lol:
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Znam ko je, ali samo kažem da je i Janko dobar.
Ili ćemo pljuvati ljude samo zato što su malo mlađi?
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

HunterDX je napisao/la: 26 tra 2023, 14:55 A ljudi će bez mnogo razmišljanja probati da oskrnave novu generaciju. Iz stare garde retko ko spominje Berčeka, koji je jedan od najboljih. Pa i Diklić je bosta dobar.

Isto su tako pričali i o generaciji koja se rodila 60-tih i 70-tih. Tu su bili Manda, Nikola Kojo, Sergej, Milivojević, Jezdić, Ćetković,Glogovac, Bijela, Dugalić....
Berček lagano može da se nađe u TOP 5 najboljih glumaca sa ovih prostora svih vremena i ne bih se složio da ga ne spominju dovoljno, jednostavno prvo nabroje ove nešto starije pokojne glumce 20-ih, 30-ih, te evntualno 40-ih, ali Berček je definitivno u tom rangu. Takođe su tu i Rade Šerbedžija, Miki Manojlović, Petar Božović, Lazar Ristovski, Bogdan Diklić, Lane Gutović, Danilo Lazović, Marko Nikolič, Branislav Lečić, Meto Jovanovski...

Ja za ove rođene 60-ih i 70-ih volim da kažem srednja generacija, a tu naravno ima sjajinih glumaca: Štimac, Laušević, Zoran Cvijanović (1958. godište, ali je nekako baš više igrao sa ovim mlađima, pa ga tu i svrstavam), Bjela, Manda, Žika Todorović, Nikola Kojo, Glogovac, Jezdić, Ljuba Bandović, Đuričko, Sergej Trifunović, a naravno tu su i glumci iz regiona kao npr. Filip Šovagović, Goran Navojec, Rene Bitorajac, Goran Bogdan, Emir Hadžihafizbegović, Nikola Ristanovski... Ali opet se tu vidi neki pad u odnosu na one starije, a kod ovih mlađih je to još veća razlika.
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 15:12 Znam ko je, ali samo kažem da je i Janko dobar.
Ili ćemo pljuvati ljude samo zato što su malo mlađi?
Uopšte nije stvar u tome što su mlađi, nego što su nebo i zemlja.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Pa dobro ja se neću složiti i to je to. Svako ima svoje mišljenje.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9138
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 26 tra 2023, 15:27 Pa dobro ja se neću složiti i to je to. Svako ima svoje mišljenje.
Ali to ''Meni je Janko dobar'' je čista subjektivnost, ti nikada nemaš ni trunke objektivnosti.
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la Elite »

Od ovih "mlađih" (mada sad više spada pod srednju generaciju) koji mi je odličan je Goran Bogdan. Bio je fenomenalan u filmu Otac i to je jedan od retkih novijih domaćih filmova koji su stvarno odlično napisani, iako žanrovski verovatno ne leži svima.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6979
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Domaća kinematografija

Post Postao/la crocop97 »

Otac je odličan, a Bogdan je ostvario puno već samim tim što je bio u konkurenciji s jednim Madsom Mikkelsenom za istu nagradu
slika
Odgovori