Sportska priča

za sve nasumične sportske razgovore

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Master of darkness »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ove susrete nisi mogao gledati ni na jednoj televiziji kod nas.
To i jeste najveci problem, sport nije dovoljno eksponiran. Ne znam kako je vani.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17580
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Dynamite 7 »

NeleSine215 je napisao/la:
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ove susrete nisi mogao gledati ni na jednoj televiziji kod nas.
To i jeste najveci problem, sport nije dovoljno eksponiran. Ne znam kako je vani.
Realno i da se više prenosi,većina ljudi kod vas će prije gledati tenis( Đokovića) nego stoni tenis.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9273
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la emirates »

Za vaterpolo je prilicno jasno, to je veoma niche sport. Cak je i rukomet 23. na listi, a tek vaterpolo u kojem se kvalifikacije za SP u Evropi igraju izmedju 12 ekipa.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la TheViper »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Ladno nema vaterpola. :palica:
Vaterpolo nije profitabilan sport, zarada je gotovo nikakva. Tu i da postanes prvak Evrope mozes ubrzo da se ugasis (Becej). Dovoljno je pogledati plate vaterpolista, koji su medju najboljim na svetu. Otprilike imaju 100K godisnje (samo oni najbolji, ostali manje) sto je mizerija, jedino mozda Pro Recco placa malo vise. Znaci, vecina klubova traje dok imaju nekog sa strane da finansira.

Zato i nema previse jakih reprezentacija. Tu smo mi, Hrvatska, CG, Madjarska, Italija, Spanija i donekle Grcka.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17798
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Prijatelj kaže da je treniro tajlandski boks. Kaže da je tamo jedan potez koji je zove ippon. Ja mislim da je ippon u judu, ali ne vjerujem da je u tajlandskom boksu. Zna li itko više o tome?
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17580
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Dynamite 7 »

Kao i ti čuo sam za džudo,a o Tajlandskom boksu nemam pojma.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Master of darkness »

Zapoceo bih jednu debatu koja je svima vama poznata, a to je Jordan vs Lebron. Da pokazem zapravo neke osnovne stvari po kojima mozemo da poredimo ovu dvojicu atleta. Merila po kojima cu da uporedjujem ovu dvojicu su:
Accolades
Statistika
Dugovecnost
Nedostatci (mane oba igraca)
Eye Test
Accolades:
Sto se tice osvajanja nagrada stvar stoji ovako:
Jordan
6 titula (6-0 u finalima)
5 MVP
6 Finals MVP
11 All-Nba
9-All-Defense
14 All-star utakmica
10 Scoring titles
Lebron
4 titule (4-6 u finalima)
4 MVP
4 Finals MVP
16 All-NBA
6 All-defence
17 All-star
1 scoring titles
Kao sto ovde moze da se vidi, Jordan je u vecini bolji. Lebron je bolji u All-star i All-NBA, ali cemo tu doci do trece tacke. Neki kazu "Bolje je igrati u finalu i izgubiti, nego ne igrati finale" sto je po meni najgluplja konstatacija. Pogledajte da je jedan NFL tim 4 godine za redom igrao finale superbowla. Ja potpisujem da bi svi oni dali sva 4 finala za jedan osvojen superbowl, jer nijednom u te 4 godine nisu osvojili.Postoji i argument da Jordan nije imao konkurenciju, a sta su bili Bad Boysi iz Detroita? Kasnije Malone-vi Jazzersi? Ovde jedna tackica za Jordana i 1-0 u rezultatu.
Statistika.
Statistiku je jako zeznuto gledati, pogotovo jer nisu ista pozicija, ali cemo je ovde usporediti. Statistika u regularnoj sezoni:
30.1 Points 27.0
6.2 Rebounds 7.4
5.3 Assists 7.4
2.3 Steals 1.6
0.8 Blocks 0.7
2.7 Turnovers 3.5
38.3 Minutes 38.2
49.7 Field goal % 50.4
32.7 3-point % 34.5
83.5% FT% 73.3
Playoff:
33.4 Points 28.7
6.4 Rebounds 9.0
5.7 Assists 7.2
2.1 Steals 1.7
0.9 Blocks 0.9
3.1 Turnovers 3.7
41.8 Minutes 41.5
48.7 Field goal % 49.5
33.2 3-point % 33.7
82.8 Free throw % 74.0
U regularnoj sezoni je Jordan skoro u svemu bolji, a razbicemo i taj mit o field goal% kod Lebrona. Lebronu se dosta suteva bazira na sutevima unutar 3 stope (Zakucavanje, polaganje etc.). Van tri stope (Niski post, poludistanca, 3p) on u poslednjih 6 sezona u proseku belezi oko 34% suta iz igre sto je jako los podatak. Jordan na primer, u svojoj poslednjoj sezoni u kojoj je imao 40 godina je sutirao oko 40% suta iz igre. Nije impresivno, ali je daleko bolje. Ono u cemu Jordan takodje prednjaci je i taj clutch period. Lebron u clutch periodu ima oko 21% suta iz igre, sto je toliko kriminalno. Takodje postoje price da Lebron ne sme da udje u kontakt u clutch periodu da mu ne sviraju slobodna bacanja, jer se plasi da ce da ih promasi. Jordanov Clutch period stat je oko 50%, sto znaci da mu procenat suta iz igre ne mrda. Sto se tice ove statistike, 2-0 za Jordana. Ajmo dalje.
Dugovecnost
Ovde cu najmanje trositi reci, jer nema ovde sta puno da se kaze. Lebron je iznad Jordana po broju odigranih sezona i tu bod odlazi kod njega. 2-1 za Jordana i dalje.
Nedostatci
Najveca Lebronova kletva je sto ide na igraca koji nema nedostatke. Jordan je bio savrsen igrac. Atletski nadmocan, stil igre, odbrana, sutevi, ulazi, taj suludi pobednicki mentalitet. Sad ce neko reci da Jordan nije bio dobar suter za 3, ali ako cemo realno, nije ni LBJ. Jordan je igrao u vreme kada sut za 3 poena nije bio toliko vazno oruzje. Prosecno su ekipe u NBA sutirale 9,5 puta po utakmici, dok je sam Jordan sutirao 2,4 suta po utakmici za 3. Jordanov procenat pogodjenih suteva je 32.7 a prosek tog vremena je bio oko 34-5%, sto znaci da je bio prosecan. Sada je isto prosek 35%, ali je sada sut za 3 poena mnogo vaznije oruzje i tu onda ova mala prednost LBJ postaje jos manja. Lebron ima sledece nedostatke: Sut van 3 stope, neigranje odbrane, slobodno bacanje, sut za 3 poena. 4 ogromna njegova nedostatka. Sto se mene tice, 3-1 za Jordana.
Eye test
Ovde ja ne mogu kao neko ko nije gledao Jordana da kazem nesto o njemu, jer ovo zahteva nekog ko je gledao obojicu. Raspitao sam se i dobio ovakav odgovor. "Kad god bi gledao Jordanovu utakmicu, imao bi osecaj da je on najbolji u svim smerovima na terenu. Uvek je skakao, davao poene, igrao odlicnu odbranu, cak i na centrima (zalepio Mutomba). Imao sam osecaj da gledam najboljeg kosarkasa na svetu" Lebron danas i zadnjih ko zna koliko cesto u odbrani izgleda nezainteresovano, nema toliko dobre procente, sam zna da stane i da ne sutne za 3, jer je svestan svojih mogucnosti i loseg procenta za 3. Sto se tice Eye testa, 4-1.
Evo pitanje za ovu debatu. Da li je ovo bila debata? Nakon svih ovih istrazivanja i jurnjave sam tek uvideo koliko je Jordan ispred LBJ. Kad se pogledaju neki veliki igraci, poput Kareema, Wilta i Russela, mozemo reci da su oni sasvim drugi tipovi igraca. Russel je bio veliki pobednik i odlican defanzivac, Wilt je bio izvrstan u napadu i imao neverovatnu statistiku, Kareem bio veliki pobednik i izvrstan u napadu, sa verovatno najneodbranjivijim sutom svih vremena (Skyhook, ali njegov, takoreci zglobni). Pitali su se sta bi se desilo da se karakteristike svih tih igraca spoje u jednog, ali postoji vec jedan igrac, a to je MJ23. Covek koji je prekinuo dvogodisnju dominaciju Bad Boys Pistonsa, mentalna gromada, covek koji je otisao 2 godine iz kosarke da igra bejzbol, vratio se i opet uzeo 3-peat. Covek koji je gurao svoje igrace do ivice i nije se ustrucavao sam da ode na ivicu, da bi pobedio. Za mene je Jordan G.O.A.T
Komentar?
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58321
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sportska priča

Post Postao/la Sherpa »

Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST Statistiku je jako zeznuto gledati
točno, nisu ista pozicija, ali nije niti isto vrijeme u kojem igraju. danas su brojke drugačije, igra se drugačiija košarka. a ovisno o tome kakva se košarka igra je drugačiji i repertoar šuteva. te iako si to tako postavio, napravio si neke pogrešne pretpostavke (barem po mom mišljenju). recimo za lebrnove šuteve iz blizine, polaganja i zakucavanja - zato što je toliko fizički moćan - zato je u mogućnosti to raditi.

Isto imaš i ovaj clutch period stat. LeBron nije jednom sam nosio momčad. Svi znaju da njega treba čuvati, sve oči obrane na njemu. Jordan je u svojim najjačim bulsima uz sebe imao 3 hall of fame igrača (pošto računam da kukoč ulazi, a tu su još pippen i rodman) - što znači da ne možeš se dovesti u situaciju da samo njega čuvaš. Zbog toga lebronov postotak pati. kod analiziranja statistike moraš gledati i zašto je nešto tako.

A Lebron ima nedstataka? Sve ovo što si kazao za Jordana možeš kazati i za Lebrona - Atletski nadmocan, stil igre, odbrana, sutevi, ulazi, taj suludi pobednicki mentalitet. LeBronov najveći nedostaata je taj što on ne može parirati Jordanu po pitanju toga koliko je zbog njega košarka dobila na popularnosti, što pak sa sobom povlaći vrijeme u kojem je igrao. A igrao je u vremenu kada je televizija postala globalna, što se uzima kao početak modernog sporta kojeg poznajemo - početak devedesetih. A tada je on počeo sa svojom dominacijom. i svih 6 njegovih prstena dolazi iz tog perioda.

nadalje. ti si tada imao priliku odgledati maksimalno jednu ili dvije utakmice tjedno, i puno si više pratio kroz popratne emisije koje su tv kuće van amerike imale. ti si jordana znači gledao svega nekoliko puta godišnje - i bio je poseban. danas uz nba tv ili kako se god već zove, svi mogu gledati sve utakmice, te ako gledaš lebrona svaki dan on više nije poseban, jer ti je stalno na ekranu - smatraš ga sjajnim, ali ne posebnim. Što je promjena u tome kako se sport danas konzumira, u odnosu kako si u kojoj mjeri se mogao konzumirati prije 30 godina. Sve to mjenja percepciju ljudi o određenim igračima.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10411
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Markovic619 »

Mozemo ih poredit tek kad LeBron zavrsi karijeru. Ono sto trenutno znamo jest da je James fizicki mocniji i dugovjecniji igrac. Tako da on ima u sebi jos nekoliko vrhunskih sezona. A mozda i titula.

Znamo da je LeBron jedini koji je okrenuo 3-1 u finalu i osvojio. Vodio je Cavse sam do finala bez Irvinga 2018.
Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST Jordan je igrao u vreme kada sut za 3 poena nije bio toliko vazno oruzje. Prosecno su ekipe u NBA sutirale 9,5 puta po utakmici, dok je sam Jordan sutirao 2,4 suta po utakmici za 3. Jordanov procenat pogodjenih suteva je 32.7 a prosek tog vremena je bio oko 34-5%, sto znaci da je bio prosecan. Sada je isto prosek 35%, ali je sada sut za 3 poena mnogo vaznije oruzje i tu onda ova mala prednost LBJ postaje jos manja.
kakve to veze ima... Nisu pravila mijenjanja kroz ovih 30 godina. LeBron sutira vise ali samim tim i pogadja vise jer ima bolji procenat. Nema veze koliko je to vaznije danas
Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST Lebron ima sledece nedostatke: Sut van 3 stope, neigranje odbrane, slobodno bacanje, sut za 3 poena. 4 ogromna njegova nedostatka.
:lol: :lol: pa to uopste nisu nedostaci koji se puno primjete kod LeBrona, vec sam objasnio sut za tri poena. To je dobar procenat za nekog ko ne vazi za nekog fantasticnog sutera. Odbranu igra ok.
Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST jer je svestan svojih mogucnosti i loseg procenta za 3.
drugim rijecima - pametan. Koristi svoju fizicku dominaciju da probije pod obruc jer zna da tu ima prednost. Ne sili ko sivonja.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Master of darkness »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Svi znaju da njega treba čuvati
A niko nije cuvao Dwayne Wade-a u Heatu ili Chrisa Bosha, niko nije cuvao Irvinga u Clevelandu? Pricati kako je Lebron u tim momentima mi je malo eh... A uostalom, clutch period se cesto naziva i period koji traje pri zadnjim momentima, kada je utakmica u prelomu (nekih 2-3 minuta pre). Tu mi je postotak od 21% stvarno mali. Ne trazim da sutira svaki sut i da pogodi u tom periodu, ali pad od 30% za razliku od onih 50,4% je enorman.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST recimo za lebrnove šuteve iz blizine, polaganja i zakucavanja - zato što je toliko fizički moćan - zato je u mogućnosti to raditi.
Ali nije samo to problem, ako cemo tako, onda je Deandre Jordan najbolji suter svih vremena, jer frajer vecinu poena da iz zakucavanja i polaganja, sto su danas laki poeni, jer u vecini slucajeva u regularnoj sezoni njegov cuvar glumi drvo i pusti ga da zakuca. Moj problem sa njim je sto on kada izadje iz 3 stope je prosto sterilan u napadu, nije svestran, sto je veliki nedostatak za nekog za kojeg uopste postoji debata za GOATA kosarke.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST LeBronov najveći nedostaata
Ne znam licno koliko pratis NBA, ali kad gledam Lebrona u odbrani nekad mi dodje da placem. Vidim ga kako ide iza Davisa, a igrac mu stoji na poludistanci ili na liniji za 3p. To je pokazatelj koliko je danasnja kosarka zapravo samo shoot and run. Nekad se vidi i da stoji na protivnickoj polovini dok traje napad za protivnika. Eto koliko ga je briga za odbranu. Skoro uvek je tako, ne samo u regularnoj sezoni.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Master of darkness »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST pa to uopste nisu nedostaci koji se puno primjete kod LeBrona, vec sam objasnio sut za tri poena. To je dobar procenat za nekog ko ne vazi za nekog fantasticnog sutera.
34% u vremenu kad svi zivi sutiraju trojke je dobar procenat? Gde zivimo jadna majko :doh:
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Odbranu igra ok.
Ekipa iz 90-tih salje pozdrave. To je odbrana, a ne ova sramota koju igra false king.
You leave when you think it's time
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13997
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la AleksaVP »

Kobe who :?

Svaka čast lebronu ali meni se Jordan treba porediti samo sa Kobeom
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Master of darkness »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST kakve to veze ima... Nisu pravila mijenjanja kroz ovih 30 godina. LeBron sutira vise ali samim tim i pogadja vise jer ima bolji procenat. Nema veze koliko je to vaznije danas
Za nekog ko sutira duplo vise trojki po mecu ocekujes vise u tom aspektu u odnosu na MJ. Lebron u proseku sutne oko 4 trojki, dok je Jordan kroz karijeru sutirao 2,4.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Master of darkness »

AleksaVP je napisao/la:QR_BBPOST Svaka čast lebronu ali meni se Jordan treba porediti samo sa Kobeom
Mislim da je Kobe dosta mistificiran zbog rane smrti. Svakako All-time great, ali je Jordan ipak iznad njega.
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10411
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Sportska priča

Post Postao/la Markovic619 »

Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST 34% u vremenu kad svi zivi sutiraju trojke je dobar procenat?
pa sad mora i on sutnuti 30 trojki po utakmici ko Curry, Harden i ostali :lol:

Ja koliko vidim poredimo LeBrona i Jordana. A statistika kaze da James ima bolje procente. I da je bolji suter za tri poena.
Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST Ekipa iz 90-tih salje pozdrave. To je odbrana, a ne ova sramota koju igra false king.
opet poredis vremena... Salje King pozdrave Curryu, to je odbrana :whistle: :whistle: :lol:

Odgovori