Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Marinac 6 na Novoj :dance: :dance: .
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la KOMANIA »

Dynamite 7 je napisao/la: 08 sij 2022, 23:53 Marinac 6 na Novoj :dance: :dance: .
Jel to sa Becky i HBK-om?
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

KOMANIA je napisao/la: 09 sij 2022, 03:21
Dynamite 7 je napisao/la: 08 sij 2022, 23:53 Marinac 6 na Novoj :dance: :dance: .
Jel to sa Becky i HBK-om?
Jeste.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2995
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
3
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la lemonzoo »

Uvedena nova kategorija u ovogodišnjoj Zlatnoj malini.

WORST PERFORMANCE by BRUCE WILLIS in a 2021 MOVIE
(Special Category)
Bruce Willis / "American Siege"
Bruce Willis / "Apex"
Bruce Willis / "Cosmic Sin"
Bruce Willis / "Deadlock"
Bruce Willis / "Fortress"
Bruce Willis / "Midnight in the Switchgrass"
Bruce Willis / "Out of Death"
Bruce Willis / "Survive the Game"
Uvijek u pravu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

TV premijera filma o Ćiri sad na Sport klubu.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Master of darkness »

KOMANIA je napisao/la: 02 lis 2021, 21:51 Evo jednog primera, skoro je jedan bolesni youtuber pozvao pratilice da daju 10 ovom sranju kako bi se našlo na prvom mestu serija i kada neki stranac vidi ocenu da pogleda i da se kao zapita "šta je bre ovo". :roll:
https://m.imdb.com/title/tt14192814/?ref_=ext_shr_lnk
Mario Vrećo je odličan YouTuber koji svakako ne zaslužuje da se naziva bolesnikom.

Sama poenta ovog pokreta je sprdnja. Ima jedan klip gde je ispljuvao sam show govoreći da je previše seksisticki nastrojen. On ima dosta klipova gde ismejava trendove u društvu. Prozivao je Didi J, Vedrana Badjuna, Macu Diskreciju, Estradnu školu i slično. On i Ozbiljne Teme su najbolji Youtuberi u Srbiji.
You leave when you think it's time
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la KOMANIA »

Tvoje mišljenje, poštujem, za mene je ono bilo bolesno i bzvz.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Master of darkness »

Danas je 50. Rodjendan jednom od najboljih, ako ne i najboljem filmu svih vremena. Godfather prvi deo koji je ušao u top tier filmova. Sutra ću napisati dužu recenziju i samu analizu po čemu je taj film perfektan.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Vrhunski film, ali meni lično malo dosadan što ne umanjuje njegovu veličinu.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Master of darkness »

Verovatno ti je dosadan jer je pacing jako spor i radnja je jako spora, ali sama priča, atmosfera, gluma Marlona Branda, Al Pacina, Jamesa Caana i mnogih drugih je zaista nešto izvanredno.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Glumci su za 10.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Master of darkness »

Prvobitno sam hteo da pišem o filmu "The Godfather" i o tome zašto ga smatram najboljim filmom svih vremena. Skoro mu je bila 50. godišnjica i hteo sam da napišem nešto tako. Međutim, hteo sam malo da kombinujem stvari i da napišem jednu drugačiju analizu, a to je o dva lika i jednom sjajnom glumcu

Analiza - Al Pacino kao dve različite mafijaške ličnosti.

Al Pacino je zasigurno sebi zacementirao mesto kao jedan od najvećih glumaca svih vremena. Jedan od ljudi koji su obeležili čuvenu "New Hollywood" eru koja je iznela fantastične filmove. Sam Al je u filmovima poput Godfathera pokazao klasu, ostalo je samo bio njegov standardni nivo.

Jedna od odlika glumaca je moć transformacije. Sama činjenica da su neki glumci mogli odigrati potpuno različite uloge na potpuno drugačiji način je nešto neverovatno. Glumci poput Eastwooda, Stalonea su kriminalno podcenjeni u aspektu igranja različitih uloga. Jedan od glumaca sa moćima transformacije je zasigurno Al Pacino. U ovoj analizi ću se baviti njegovim najpoznatijim filmovima - The Godfather (1972) i Scarface (1983). Analiziracu oba filma jedan po jedan da bih mogao izvući zaključak (Slede spojleri za one koji nisu gledali filmove, ako ima takvih).

The Godfather

U Godfather trilogiji Al Pacino igra Michaela Corleonea, mladjeg sina Don Vita Corleonea. U hijerarhiji je to izgledalo ovako: Najstariji sin Sonny je bio odabrani za posao, jer nije završio školu i živeo je takav život. Fredo je uvek bio gledan kao nesposobni lik koji samo muva žene, Connie kao ćerka je na početku filma prikazana kao mlada koja se udaje za Carla, koji ulazi u porodicu Corleone. Don Vito Corleone je hteo da skloni Michaela od porodičnih poslova, te Michael odlazi u marince. U najranijem delu filma vidimo Michaela kao dobroćudnog lika, koji se pak ne srami posla svoje porodice. Lojalan im je, ali ipak ne želi da bude u njihovim poslovima. To je rekao i svojoj devojci Kay. Kako odmiče film, porodica Corleone upada u probleme. Vito je odbio predlog Solloza, turskog mafijaša koji je hteo da ubaci svoj posao sa drogom u New York, ali nije to mogao bez odobrenja Don Vita. U tom trenutku je pokušan atentat na Vita, koji to ipak preživljava. Michael, iako ne želi da se meša u porodične poslove, želi da zaštiti oca i da pokuša da pomogne Sonnyu u poslu. Tu vidimo već napredniju stranu Michaela što se tiče kriminala. Postaje vojnik porodice koji je još lojalniji. Ubija Solloza i policajca MekKlaskija i beži na Siciliju. Tu upoznaje devojku Apoloniju, koja je ubijena kasnije u neuspešnom atentatu na Michaela. Tu se povlači crta i tu njegov život kreće putanjom kriminala. Michael je umro taj dan. Onaj dobroćudni momak je postao hladan, što je pokazao povratkom u Ameriku, koji je inicirao Don Vito nakon što je Sonny ubijen u zasedi. Tu odgovornost pada na njega: Vito je star i ne može da se bori sa 5 familija New Yorka, Fredo je i dalje onaj nesposobni, Sonny je mrtav, pa je Michael postao Don. Rivali su mislili da će ubistvom Sonija rešiti probleme, no postojala je jasnija razlika između Michaela i Sonija - Michael je bio više proracunjljiv, dok je Sonny bio temperamentan. Tu Michael dobija svoju finalnu fazu, koja će mu ostati do kraja trilogije. Vodja, genije za bitku na ulicama, lojalan SAMO svojoj porodici.

Scarface

Scarface je prvobitno trebao da bude remaster filma iz 1932. godine, koji se bavio životom Al Kaponea. Na kraju je ta ideja odbačena, te je Kubanski izbeglica Tony Montana upao u igru. Tony je politički zatvorenik koji je otišao u Ameriku nakon ubistva jednog državnika. Preseljen je u izbegličku četvrt, zajedno sa svojim prijateljima. Tony je temperamentan, jak na rečima, a bogami i na delima. Imao je ono potrebno da uspe. Kako bi on to rekao:
"Sve što imam na svetu su moja muda i moja reč i ne kršim ih ni zbog čega"
Kao takav karakter, sa pojavama njegove nežnije strane je postao relatable nama gledaocima, koji smo pronašli nešto da ga zgotivimo. Njegov karakter se menjao kroz vreme i prema odredjenim ljudima: Elviri, Djini (sestri), Meniju (Najbolji prijatelj). Bio je beskompromisan prema neprijateljima i vodilo ga je srce. Bio je zaštitnički nastrojen prema sestri i nije dao nikome da joj priđe, pa ni najboljem prijatelju. Tony se kao karakter menjao kroz vreme. Na početku je bio Kubanski izbeglica sa mudima od čelika, koji se nije plašio ni od najvećih narko bosova na svetu. To pokazuje njegov odnos prema Frenku i Sosi, Kolumbijskom narko imperatoru. Glavni razlog zašto Tony nije bio na nivou Sose je jer se nije mešao u politiku. Vremenom Tonijev biznis raste. Ubija Frenka i postaje glavni čovek za kokain u USA. Međutim, na putu do vrha su se desile mnoge stvari. Tony je imao sve: Ženu koju je voleo, biznis koji mu je omogućio da njegovi praunuci ništa ne rade, ali nešto nije štimalo. Na putu do vrha je dobio napade paranoje, prekomerno je konzumirao kokain, kao i njegova supruga Elvira. Najviše ga je pogadjao brak sa Elvirom jer nisu mogli da imaju dete zbog zavisnosti od droge. Toniju je ego rastao sve više i više, što se nekima poput Menija nije svidjalo jer je Tony sve zasluge preuzimao za sebe. Na kraju mu se desila jedna stvar - Perfect storm. Sve ga je pogodilo u perfektnom trenutku i uništilo ga je. Napuštanje od strane Elvire, nestanak Menija kad mu je najviše trebao i činjenica da je sa njegovom sestrom uprkos njegovim upozorenjima da je se kloni. Možemo diskutovati da li je ubistvo Menija opravdano, ali Tony, pun besa u efektu Kokaina je to video kao izdaju ga je ubio. Tony nikad nije bio zadovoljan životom, uvek je hteo više. Mislio je za sebe da je nedodirljiv, no ipak je bio neko iznad njega - Sosa. Nakon što nije uspeo da uradi posao koji ga je Sosa zamolio da završi, ušao je u sukob sa samim Sosom. Ovo potvrđuje rečenicu "mala riba se zaleti kada postane veća riba, no zaboravi da je iza nje ajkula koja je dala ribi da poraste zarad svog interesa". Cela nedodirljivost mu je došla glave i završio je tragično. Zašto je ovaj karakter tako voljen, iako je prouzrokovao mnogo loših stvari? Odgovor je jednostavan - bio je relatable i postao je simpatičan gledaocima sa svojim stavom da sve treba ići mudima i da ne preza ni od koga.

Zaključak o likovima

Michael Corleone je simpatičan dečko koji je vremenom postao vodja svoje mafije. Čovek koji je spletom okolnosti došao tu i pokazatelj njegove genijalnosti je dovoljan da postane genijalan karakter. Na to nadodajte kompleksnost odnosa sa Kay, sa Fredom, Haymanom Rotom i sa svojom decom.
Tony Montana je čovek koji je došao sa samo odecom na sebi i napravio imperiju. Problem je nastao kada nije znao da stane sa svojim egom i sa time da bude zadovoljan sa onim što ima. Svojim egocentričnim potezima je oterao ljude od sebe i samog sebe doveo do ćorsokaka, što je dovelo do njegove smrti.

Zaključak o glumcu

Al Pacino je u ovim filmovima, kao i u "Scent of a woman", "Serpico" dokazao svoju klasu i genijalnost. Ako niste pogledali ove filmove, topla preporuka. Ne znate šta ste propustili.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Al Pacino je odličan glumac i u Scarfaceu je odlično glumio. Ipak meni je lik Tony Montane odbojan nikako mi nije sjeo iako je odglumljen vrhunski. U velikoj većini slučajeva me nervira glorifikacija i romantizovanje kriminalaca tako da mi je kraj bio ispravan.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Master of darkness »

Sa ovim drugim delom se slažem, ali je Tony bio mnogo više od običnog narko bosa. Sosa je prikaz narko bosa koji je odvratan. Mnoge je Tony kupio kad nije hteo da ubije decu i ženu novinara UN. Ne treba romantizovati kriminalce, ali njegov put i cela nežna strana ga je učinila simpatičnim.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dobro ima neke crte ljudskosti to je tačno,ali za ubistvo po meni nema pravo opravdanje.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Odgovori