Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Rio146 »

Upravo na novoj TV ovaj remake Karate Kida iz 2010. i sad u pauzi sam googlao ovu malu što svira violinu…mala grmi 😍
Spoiler
slika
Yes Sir!
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Onaj stari Karate Kid mi je bolji nego ovaj remake.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Najgore šta uopće ne uči karate u remakeu.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3022
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la lemonzoo »

Kad smo kod Jadena Smitha.
Uvijek u pravu.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10428
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Imam HBO Max pa sam pogledao The Suicide Squad. Dobar film!
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17425
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Pogledao sam Elvisa. Preporučam čak i ako niste njegov fan
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

Pogledao sam najnovijeg Betmena. Dosta dobar. Jako mi se dopala mračna i depresivna atmosfera kojom ceo film odiše. Mislim da je najbliža stripovskom Betmenu dosad. Po svojoj strukturi daleko više neo - noar misterija, nego superherojski blokbaster. Možda malo previše dug i razvučen i završnica mlaka, ali kako ovo predstavlja tek uvod u novu Betmen sagu, ne zameram im previše. Robert Petinson izvrstan. Najbolji filmski Betmen odmah nakon Ben Afleka. Ponovo je pokazao da je jedan od najboljih glumaca nove generacije. :cool:
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10428
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Pogledao sam A Quiet Place Part II i wow, mozda najkvalitetnija moderna horror franšiza! Jedva čekam nastavak ali vidim da dolazi tek 2025
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10428
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Elite je napisao/la: 26 srp 2022, 18:14 Pogledao sam najnovijeg Betmena. Dosta dobar. Jako mi se dopala mračna i depresivna atmosfera kojom ceo film odiše. Mislim da je najbliža stripovskom Betmenu dosad. Po svojoj strukturi daleko više neo - noar misterija, nego superherojski blokbaster. Možda malo previše dug i razvučen i završnica mlaka, ali kako ovo predstavlja tek uvod u novu Betmen sagu, ne zameram im previše. Robert Petinson izvrstan. Najbolji filmski Betmen odmah nakon Ben Afleka. Ponovo je pokazao da je jedan od najboljih glumaca nove generacije. :cool:
Potpisujem! Jedva čekam nastavak i ne bi se žalio da dobijemo i Catwoman film!
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17425
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Pogledao Maigreta. Solidno, ali nekako mi se čini nedovršeno. Lako za ispratiti, predvidivo doduše.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la azo »

Večeras kreće SFF

Poziv svim Sarajlijama, ali i ostalim ako budu u prilici, ako ništa bar malo da prošetate do grada
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3022
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la lemonzoo »

Men - Neki muškomrzački horor. Brzo sam izgubio interes pa sam ga ugasio.

The Godfather - Misim da sam ga gledao samo u osnovnoj školi. Vidio sam u filmu neke elemente koji su kasnije kopirani milijun puta (Sleeping with the fishes... itd.). Svi likovi su brutalni, bez ikakve lažne patetike.
Spoiler
Čak ni Tom Hagen nije dobio zasluženo za ono što je uradio.
Uvijek u pravu.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17859
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Film

Post Postao/la Hangman98 »

slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6951
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Film

Post Postao/la crocop97 »

Im Westen nichts Neues/All Quiet on the Western Front (2022)
Nisam gledao onaj iz 1930. ni onaj tv film iz 1979. pa ne znam kakvi su usporedbi s ovim, zato ću jedino usporedit s izvornim materijalom tj romanom. Vizualno jako dobro, pogotovo za nešto što je pušteno na streaming servis, predobro zapravo jer je ovo film za kina i s tehničke strane teško je nać zamjerku (jedino nepotrebna pozadinska glazba i čudni zvukovi tijekom scena gdje se uopće ne uklapaju i ne pridonose ničem). Ali karakterizacija likova skoro je nepostojeća i nije mi jasno zašto bi netko napravio ekranizaciju tako sjajnog romana s hrpom kvalitetnih dijaloga, živopisnih likova i promišljanjima o ratu da bi na kraju iskoristio deset posto toga, zadržao okvirnu priču i ono najvažnije zanemario. U romanu je ta grupica vojnika detaljno opisana, razgovaraju o onome što žele nakon rata, o svojim strahovima, obiteljima, nisu jednodimenzionalno topovsko meso i zato svaka smrt ostavlja emocionalni dojam. U filmu umjesto toga ima dosta dugih kadrova ničeg, previše scena ratovanja, koje ne postiže ni približan efekt onom što se postiglo u romanu, a to je kaotičnost i užas rovovskog napada, gušenje u dimu i plinu, gmizanje po leševima, izgubljenost vojnika na bojištu, pogotovo mlađih. Stavljen je i prevelik naglasak na politiku, dobro je što su preko iskompleksiranih časnika koji su do položaja došli tijekom mira i koji svoje ratne fantazije pokušavaju ostvarit preko mladih ljudi koji ginu na tisuće na tjednoj bazi otvorili i taj aspekt rata, ali roman svejedno ima bolji pristup, iz rata u mir pređe se odjednom, do vojnika samo dođe glasina o primirju, kao da ga je donijela nevidljiva sila i to što jedan proglas ljudi za koje vojnici ni ne znaju kako izgledaju znače život ili smrt čini rat još više besmislenim. Možda su htjeli prikazat kako vojska tretira ljude samo kao brojeve i oruđe jer je skoro svaki pokušaj dijaloga između vojnika prekinuo netko tko ih tjera da idu nešto radiit, prebrojavat mrtve i slično, ali svaka odabrana tema je nerazrađena. Skoro pa nema narativne linije, scene doslovno mogu bit i nasumično poslagane (sve osim zadnje) i ne bi se primijetilo da nešto nije u redu. Nije ni potpuni promašaj, ali je definitivno film razvikan. 6,5/10
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Mislim da je ima nekakav limitiran theatrical run. Tia sam pogledat film al sad kad pročitam ovo :?
slika
Odgovori