Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3047
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la lemonzoo »

Sherpa je napisao/la: 16 sij 2024, 18:01 Nitko ne kaže da ne valja, ali prosjek je niži. Hrpa ih je glupa, prepotentna, dijaloge pišu retardirane osobe jer nitko tako ne zvuči. Površni su, a originalnost često upitna
Generaliziranje. Bilo je i 1931. hrpa bezveznih filmova, samo što ih je progutalo vrijeme pa ne znaš ni da postoje.
Uvijek u pravu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Sherpa »

Ma naravno da je generalizacija. I jasno mi je da je tada bilo smeća. Ovo je više neki trend koji vidim po pitanju opće kvalitete, gdje je dobar dio filmova na istu šablonu
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1521
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

lemonzoo je napisao/la: 16 sij 2024, 19:39 Nisam ni ja peder pa sam opet pogledao Barbie. Oppenheimer nije propagandni film.
Barbi nije nikakav "pederski" (ovu odvratnu reč treba spaliti :roll: ) film već jedna odlična društvena kritika sa ugla feminizma. To što na Balkanu i dalje ima zatucanih mozgova kojima su žene dobre samo za kuhinju je druga stvar.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 20:10
lemonzoo je napisao/la: 16 sij 2024, 19:39 Nisam ni ja peder pa sam opet pogledao Barbie. Oppenheimer nije propagandni film.
Barbi nije nikakav "pederski" (ovu odvratnu reč treba spaliti :roll: ) film već jedna odlična društvena kritika sa ugla feminizma. To što na Balkanu i dalje ima zatucanih mozgova kojima su žene dobre samo za kuhinju je druga stvar.
Implikacija da ako nisi feminist misliš da su žene dobre samo za kuhinju je smiješna.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la crocop97 »

Meni je novi val westerna i neo westerna nešto najbolje što se dogodilo u zadnjih nekoliko godina u holivudu (Wind River, Hell or High Water, Bone Tomahawk, Never Grow Old, Power of the Dog, Old Henry), western kao žanr i danas ima ogroman potencijal kad se makne od svojih klišeja, ovi novi westerni su bolje napisani od suvremenih art filmova koji su ili edgy kič ili sadržajno isprazni
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1521
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 16 sij 2024, 20:16 Implikacija da ako nisi feminist misliš da su žene dobre samo za kuhinju je smiješna.
Ali istinita. Ako nisi feminista znači ne smatraš da žene trebaju biti jednake sa muškarcima, da trebaju imati posao i sopstvenu karijeru nezavisno od muža i dece. Ili si feminista koji poštuje žene i njihovo pravo na jedakost ili konzerva čiji mozak je ostao zaglavljen u srednjem veku i kome je svrha žena da rađaju mužu decu i peru mu veš. To su stvari koje Barbi kroz alegoriju i humor odlično prikazuje.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 20:58
Maki je napisao/la: 16 sij 2024, 20:16 Implikacija da ako nisi feminist misliš da su žene dobre samo za kuhinju je smiješna.
Ali istinita. Ako nisi feminista znači ne smatraš da žene trebaju biti jednake sa muškarcima, da trebaju imati posao i sopstvenu karijeru nezavisno od muža i dece. Ili si feminista koji poštuje žene i njihovo pravo na jedakost ili konzerva čiji mozak je ostao zaglavljen u srednjem veku i kome je svrha žena da rađaju mužu decu i peru mu veš. To su stvari koje Barbi kroz alegoriju i humor odlično prikazuje.
Feminizam je odavno postao nešto sasvim deseto od jednakosti žena. To je sad pokret koji mrzi muškarce.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3047
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la lemonzoo »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 20:10
lemonzoo je napisao/la: 16 sij 2024, 19:39 Nisam ni ja peder pa sam opet pogledao Barbie. Oppenheimer nije propagandni film.
Barbi nije nikakav "pederski" (ovu odvratnu reč treba spaliti :roll: ) film već jedna odlična društvena kritika sa ugla feminizma. To što na Balkanu i dalje ima zatucanih mozgova kojima su žene dobre samo za kuhinju je druga stvar.
I Oppenheimer je jednako dobra kritika rata. Smiješno je nepogledati ga samo zato što ne voliš atomske bombe.
Uvijek u pravu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17557
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Dynamite 7 »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 14:36
The A-Lister je napisao/la: 13 sij 2024, 09:58
Elite je napisao/la: 08 sij 2024, 09:51 Barbie sinoć pokradena.
Šta bi?
Nije osvojila ništa na Globusima, osim nekih nebitnih tehničkih nagrada.
Odlično.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Kme kme

ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5438
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la ante »

Neka se skine s twittera neko vrijeme, bit će joj lakše

Inače, vidim da twitter još uvijek dominira u kategoriji najgora usrana septička jama na internetu

slika
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la crocop97 »

Gledao sam samo Scorseseov film od svih nominiranih za najbolji film pa ne znam kakvi su ostali, ali izgleda mi kao poprilično jadna godina za Oscare, zanimaju me još The Zone of Interest i Past Lives, možda pogledam i taj Barbie da vidim oko čega se digla tolika prašina.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Bez teksta sam. Al u to vrijeme se nije znalo da je štetan, ako se ne varam?

Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1521
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

Oppenheimer

Krećem u moje tradicionalno gledanje Oscar filmova. Prvi na redu je ujedno i jedan od glavnih favorita za nagradu ove godine.

Zanemariću moje lično negativno mišljenje o liku i delu Oppenheimera i osvrnuću se na sam film isključivo... A film je prilično meh. Film traje tri sata i za ta tri sata smo dobili jedno veliko ništa. Ovo je u suštini klasičan Nolan. Pokušava da napravi vizuelno remek - delo dok priča od toga pati. Likovi su plitko i površno napisani i nije me bilo briga ni za jednog od njih. Oppenheimer mi je krajnje neubedljiv lik i ona njegova griža savesti pred kraj (koja glupost, dva sata pravi bombu i onda nakon što je bomba bačena kreće da se kaje kao da nije znao kako će bomba biti iskorišćena wtf) mi je jeftin pokušaj patetike.

Vizuelno je lepo snimljeno, ali nije mi ni toliko wow kao mnogima. Scena eksplozije u The Tree of Life jede scenu detonacije ovde za doručak.

Gluma je odlična i najbolji adut filma. Posebne pohvale za Robert Downey Jr koji je iznenađujuće odličan u svojoj ulozi.

No odličan kasting mi je nedovoljan da film izvadi iz proseka.

Ovaj film je samo potvrdio činjenicu koju Nolan i njegovi obožavaoci odbijaju da prihvate. Christopher Nolan je dobar reditelj, ali očajan scenarista i dok ne bude počeo da angažuje druge pisce, filmovi će mu biti ovako sterilni.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7028
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la crocop97 »

Nolan dođe ko Tarkovski s AliExpressa, strašno precijenjen, pogotovo kao scenarist, slažem se.
slika
Odgovori