Film

"No good movie is too long and no bad movie is short enough”, Roger Ebert

Filmoljupci navalite
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Maki »

SPOILERI

Godzilla Minus One od mene dobija 4/10. Ništa u ovom filmu nije specijalno. Likovi su karikature. Glavni lik ima ličnu vendetu protiv Godzille jer je zbog čudovišta izgubio sve. Dosadno. To smo imali u onim Godzilla animeima i bilo je bezveze. Ostali likovi su karikature. Žena od glavnog lika je tu samo da umre, njegova posada broda su karikature: ekscentrični doktor, grubi ali dobroćudni kapetan i entuzijastični mladić koji je budućnost zemlje. Previše deus ex machina trenutaka. Glavni lik preživi Godzillinu nuklearnu eksploziju jer ga žena baci u uličicu pored. Pola Tokija je uništeno ali uličica je preživjela. Glavni lik se želi žrtvovati da ubije Godzillu ali deus ex machina saznamo da mu je u avion ugrađeno sjedište koje se izbacuje i on preživi. Žena od glavnog lika biva odnesena shockwaveom nuklearne eksplozije ali deus ex machina na kraju filma se otkrije da je preživjela. Cijeli njen lik se gradio oko toga da umre i na kraju je vrate.

Opet idu na priču Japana koji se poslije rata ujedinjuje za svoju budućnost ali to je već sto puta viđena priča u Godzilla filmovima i nijednom nije bilo ni blizu originalnog filma pa tako ni ovdje. Da, opet imamo motivacione govore o zajedništvu, opet imamo deus ex machina ujedinjenje naroda prije kraju filma kada niz brodova dođe pomoći glavnim junacima u borbi protiv Godzille. I dok je Shin Godzilla bio odličan prikaz sterilnosti i neefikanosti modernog birokratizovanog Japana što je proizvelo konkretne posljedice ovdje toga nema. Godzilla poruši Tokio ali niko bitan ne umre. Samo poruši pokoju zgradu i kraj.

CGI efekti su loši. Godzilla izgleda kao da je ispao iz Star Wars prequela. Dizajn je ništa posebno. Shin Godzilla je uveo nešto novo sa konstantnim mutacijama ali Minus One nema ništa slično. Overall nisam zadovoljan. Godzilla filmovi mogu biti ili ozbiljni ili big monsters beating other big monsters campy zabava. Ovaj film je pokušao ovo prvo ali neuspješno.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17441
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Elite je napisao/la: 08 sij 2024, 09:51 Barbie sinoć pokradena.
Šta bi?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Maki »

Svi hvale Minus One kao najbolji Godzilla film ikad pa ne znam jesam li ja lud ili svi ostali.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

The A-Lister je napisao/la: 13 sij 2024, 09:58
Elite je napisao/la: 08 sij 2024, 09:51 Barbie sinoć pokradena.
Šta bi?
Nije osvojila ništa na Globusima, osim nekih nebitnih tehničkih nagrada.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 13 sij 2024, 11:38 Svi hvale Minus One kao najbolji Godzilla film ikad pa ne znam jesam li ja lud ili svi ostali.
Mislim da je to zato što većina i ne gleda praistorijske japanske crno - bele filmove kome u 2024 nikom nisu bitni :mrgreen:

Što se mene tiče i Godzila i King Kong su smorili sa štancovanjem hiljadu ributova i nastavaka, ali recimo Kralj čudovišta mi je bio sasvim solidan film i taj mi je najbolji od Godzila filmova koje sam gledao.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17441
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 14:36
The A-Lister je napisao/la: 13 sij 2024, 09:58
Elite je napisao/la: 08 sij 2024, 09:51 Barbie sinoć pokradena.
Šta bi?
Nije osvojila ništa na Globusima, osim nekih nebitnih tehničkih nagrada.
Jel Oppenheimer šta uzeo?
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

The A-Lister je napisao/la: 16 sij 2024, 15:12
Jel Oppenheimer šta uzeo?
On najviše mislim uzeo. Za najbolji film (drama), režiju, glavnog i sporednog glumca.

Nisam gledao, a nemam ni želju jer sam pacifista koji smatra da je Hirošima bila genocid.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 14:41
Maki je napisao/la: 13 sij 2024, 11:38 Svi hvale Minus One kao najbolji Godzilla film ikad pa ne znam jesam li ja lud ili svi ostali.
Mislim da je to zato što većina i ne gleda praistorijske japanske crno - bele filmove kome u 2024 nikom nisu bitni :mrgreen:

Što se mene tiče i Godzila i King Kong su smorili sa štancovanjem hiljadu ributova i nastavaka, ali recimo Kralj čudovišta mi je bio sasvim solidan film i taj mi je najbolji od Godzila filmova koje sam gledao.
Sprdaj se ali originalni Godzilla iz 1954. je epski dobar film.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57889
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Sherpa »

Filmovi prije > filmovi sada
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

Sherpa je napisao/la: 16 sij 2024, 16:31 Filmovi prije > filmovi sada
Ima i danas itekako odličnih filmova, samo što ljudi iz nostalgije preferiraju prošlost. I to nije slučaj samo sa filmovima, nego i sa muzikom, književnošću.

U proseku se širom sveta snimi hiljadu filmova godišnje. Zaista me je teško ubediti da ništa od toga ne valja.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17441
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 16:49
Sherpa je napisao/la: 16 sij 2024, 16:31 Filmovi prije > filmovi sada
Ima i danas itekako odličnih filmova, samo što ljudi iz nostalgije preferiraju prošlost. I to nije slučaj samo sa filmovima, nego i sa muzikom, književnošću.
2020s pop muzika je tragedija života. Podrška nostalgičarima!
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57889
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Sherpa »

Nitko ne kaže da ne valja, ali prosjek je niži. Hrpa ih je glupa, prepotentna, dijaloge pišu retardirane osobe jer nitko tako ne zvuči. Površni su, a originalnost često upitna
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la Elite »

Sherpa je napisao/la: 16 sij 2024, 18:01 Nitko ne kaže da ne valja, ali prosjek je niži. Hrpa ih je glupa, prepotentna, dijaloge pišu retardirane osobe jer nitko tako ne zvuči. Površni su, a originalnost često upitna
Pa da ako gledaš samo Holivud gde se mogu složiti da manjka originalnosti (mada ponekad i oni izvade neki biser poput Menu i Perl), međutim filmovi se ne snimaju samo u Americi nego i širom cele evrope svih žanrova. Treba samo dublje kopati i naći će se itekako dosta kvalitetnih ostvarenja. Zavisi ko šta preferira.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6968
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la crocop97 »

Mainstream filmovi su danas jako jadni i zato se čini da nema kvalitetnih novih filmova, ali ima, samo ih treba tražit, a nemaju svi ni vremena ni volje za to. Ne znam više ni kad sam zadnji puta bio u kinu, jednostavno nema razloga za otić i platit kartu.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3024
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Film

Post Postao/la lemonzoo »

Elite je napisao/la: 16 sij 2024, 15:31
The A-Lister je napisao/la: 16 sij 2024, 15:12
Jel Oppenheimer šta uzeo?
On najviše mislim uzeo. Za najbolji film (drama), režiju, glavnog i sporednog glumca.

Nisam gledao, a nemam ni želju jer sam pacifista koji smatra da je Hirošima bila genocid.
Nisam ni ja peder pa sam opet pogledao Barbie. Oppenheimer nije propagandni film.
Uvijek u pravu.
Odgovori