Wrestling Observer

Za sve druge wrestling stvari
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5320
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la ante »

crocop97 je napisao/la: 26 kol 2022, 19:16 New Japan dobije 5* čisto jer meč pređe pola sata i bude 15 minuta razvučene završnice s velikim potezima pa i finisherima
Vjerovatno si u pravu. Što jest jest, mislim da nitko ne radi završne stretchove tako dobro kao što ih rade likovi u NJPW. Ali to i je problem, kad znaš da čitava struktura meča vodi ka tom velikom stretchu koji se događa u svakom velikom main eventu, to izgubi na značaju. Zato su mi se smučili Okadini mečevi, možeš komotno preskočit prvih 15 minuta i nećeš propustiti ništa jer si to sve vidio dosad već 1000 puta.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Hangman98 »

Maki je napisao/la: 26 kol 2022, 19:20 Bilo je i prije vrhunskih performera
Vise zvijezda? Apsolutno! Vise tehnicki potkovanijih hrvaca? Nisam siguran...
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Maki »

Ja mislim da se tadašnji najbolji mogu mjeriti sa današnim najboljim.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Hangman98 »

Stvar je u kvantitetu, mislim da sad imas vise ljudi koji su sposobni odraditi mec blizu 5* nego sto si imao prije. Pa je i inflacija tih ocjena razumljiva, makar po meni. Iako, mogu se sloziti da Dave zna pretjerati, ponekad.
Zadnja izmjena: Hangman98, dana/u 26 kol 2022, 19:26, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6969
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la crocop97 »

Meni neki mečevi koji su po Dejvu prešli 6 nisu ništa bolji od All Japan klasika, reko bi naprotiv zapravo
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Maki »

Hangman98 je napisao/la: 26 kol 2022, 19:25 Stvar je u kvantitetu, mislim da sad imas vise ljudi koji su sposobni odraditi mec blizu 5* nego sto si imao prije. Pa je i inflacija tih ocjena razumljiva, makar po meni. Iako, mogu se sloziti da Dave zna pretjerati, ponekad.
S obzirom koliko su 5* mečeva nabili Kawada, Misawa, Kobashi i Toyota mislim da je frekventnost odličnih mečeva i tada bila veoma veoma visoka. Samo što Meltzer nije išao preko 5. I prije nego je probio skalu 2017. NJPW je često imao 5* mečeve pa se niko nije bunio.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10360
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Markovic619 »

crocop97 je napisao/la: 26 kol 2022, 18:44 Njegova petica znači otprilike 3,75, a ovaj nije bio ni za 4, jest zabavan, al ništa posebno
Ovo. G1 finalu dao 5.75, a meni je meč bio 3.75, i to nije jedini slučaj.
crocop97 je napisao/la: 26 kol 2022, 19:16 New Japan dobije 5* čisto jer meč pređe pola sata i bude 15 minuta razvučene završnice s velikim potezima pa i finisherima
i kickoutima na finishere.
Hangman98 je napisao/la: 26 kol 2022, 19:16 Mozda zato jer su wrestling i sami wrestleri evoluirali. Sve je vise vrhunskih performera, a kad imas kompanije ciji je nacin poslovanja onakav kakav ima AEW, gdje se ne libe dopustiti top talentima iz drugih promocije da ukrste koplja sa njihovim najboljim likovima, postane mi manje cudno sto imamo sve vise takvih ocjena.
podigni kriterijum ako je tako. Svaki veliki NJPW main event je 5+* a mečevi skoro isti, ista formula, isti potezi, ništa novo nećeš vidjeti...
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6969
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la crocop97 »

Hangman98 je napisao/la: 26 kol 2022, 18:57 Tesko je to nesubjektivno posmatrati, svako preferira neki stil ili makar ima tendenciju naklonosti ka istom i gledanja kroz prste necemu sto voli. Npr. za tebe znam da ne preferiras spot festove i tebi tesko da i jedan mec takvog tipa moze prici 5* kategoriji, ali objektivno gledano u svom zanru i onome sto oni jesu i nude, ovaj mec jeste blizu toj ocjeni. Tako da ono... ne mogu sad diskreditovati to samo zato sto i sam vise volim neki dobro pace-ovani, storytelling spektakl u odnosu na spot festove.
Slažem se, ali meni su sptfesti i deathmatchevi dvije krajnosti zanemarivanja psihologije, pacinga i priče i kao krajnosti su osuđene da budu u najbolju ruku samo zabavne. Jer ima i spotfesta, brzih mečeva pa i deathmatcheva koji izbalansiraju sve to uz pričanje priče i to već može bit odlično (Big Japan zna to često odradit kako treba) , ali ponavljanje doslovno istog spota di dođe do nekog ludog tag poteza i near falla koji prekine nečiji tag partner i to u jednom meču ponoviš dovolino puta da me prestane bit briga, e jebiga onda.

Sad potezi jesu luđi, ali wrestleri su bolji akrobati nego što su wrestleri jer džabe ti svi ti potezi ako to nije zaokruženo u nešto smisleno
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Hangman98 »

Slazem se da deathmatch i spotfest tesko mogu zaokruziti pricu i da ista trpi zbog njihvog karaktera, te da bi na nekoj univerzalnoj skali tesko mogli dostici sam vrh, ali opet kazem tesko je to tako objektivno skalirati i postaviti univerzalne kriterije. Tako da preostaje gledanje kroz prizmu onoga sto jesu i sta nude uz prilagodjene kriterije, sto vjerujem da Dave, makar, pokusava postici.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Maki »

Bemli ga meni je opet draže gledati generični spotfest nego generični "tehnički klasik" gdje se valjaju po podu 25 minuta.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6969
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la crocop97 »

Pa i ti čisto tehničarski mečevi su dosadni jer se zanemare svi ostali aspekti na valjanje po podu, to je isto krajnost, zato nisam uopće bio fan Sabrea Jr. - a dok je bio samo lik koji se valja po podu pola sata. Dok imaš Danielsona kao izvrsnog tehničara i nekog ko ima vrhunski suptilni character work i kad je čisto tehnički meč u pitanju, pogotovo kad je heel. Na kraju je sve stvar balansa.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57896
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Sherpa »

Ali koji god stil voliš, danas ima osjetno veći broj ljudi koji su spremni i sposobni odraditi meč tog tipa nego što ih je bilo nekada. Profesionalizam sporta je uzrok tome, a to se odrazilo na wrestling.

Nećeš danas imati ric flair stil di iz kluba ide na meč.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57896
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Sherpa »

dave

09/05 WWE RAW,

Kevin Owens vs Austin Theory 3.5

09/06 WWE NXT 2.0,

Axiom vs Nathan Frazer 3.5

09/07 AEW Dynamite,

Death Triangle vs Cassidy & Best Friends 4.25
Bryan Danielson vs Hangman Page 4.5
Daniel Garcia vs Wheeler Yuta 4.25
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57896
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la Sherpa »

dave

09/16 WWE Friday Night SmackDown,

Ricochet vs Sami Zayn 3.75
Brawling Brutes vs Imperium vs Hit Row vs New Day 4


AJPW Mania In Korakuen Hall,

Kento Miyahara vs Naoya Nomura 4.75 (best match of the week)

09/19 WWE Monday Night RAW,

Bobby Lashley vs Seth Rollins 3.75

09/20 WWE NXT 2.0,

Nathan Frazer vs Axiom 4
JD McDonagh vs Tyler Bate 4.25


09/21 AEW Dynamite Grand Slam,

Chris Jericho vs Claudio Castagnoli 4

The Acclaimed vs Swerve In Our Glory 3.75
PAC vs Orange Cassidy 3.25
Storm vs Deeb vs Athena vs Baker 3.5
Jon Moxley vs Bryan Danielson 4.5
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6969
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Wrestling Observer

Post Postao/la crocop97 »

Cijeli taj All Japanov show izgleda jako dobro, moglo bi se bacit oko
slika
Odgovori