Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13788
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Medjedović u 1/2 finalu Nex Gen završnog turnira, bravo mali 👍
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9120
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Tenis

Post Postao/la KOMANIA »

AleksaVP je napisao/la: 01 pro 2023, 06:48 Medjedović u 1/2 finalu Nex Gen završnog turnira, bravo mali 👍
I je l ušao u prvih 100?
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13788
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Čini se da ovo ne donosi nikakve bodove, verovatno zato što igraju novi format do 4 gemova pa dodje ko egzibicija.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13788
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Finaleee, bravo momak!
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Medjedovićev uspeh na ovom turniru nije neko iznenađenje. Odgovara mu ova podloga, ide uz njegov stil igre.
Sviđa mi se što imamo tenisera koji se razlikuje od ostalih koje imamo, jer ima dobar servis i igra napadački. Mora da popravi krštenje i bekhend, ali polako, ima vremena.

Finale će već biti zanimljivo. Dvojica najboljih tenisera na ovom turniru. Fila je dosta uspešniji od Medjedovića, mladji godinu dana, nadomak top 30, ima osvojenu ATP titulu, tako da je on favorit.
Ako Medjedović udjem spreman u meč, onda će ovo biti 50/50.

Ovaj turnir ne donosi ATP bodove, ali daje odredjena momentum igračima, a može se uzeti i dosta novca, što nlće njima svakako značiti.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

Mene ovaj format turnira skroz odbija. Nisam ga nešto pratio.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Dynamite 7 je napisao/la: 02 pro 2023, 00:16 Mene ovaj format turnira skroz odbija. Nisam ga nešto pratio.
Nije loše da se pogleda. Možda će tenis izgledati tako u budućnosti. Dobra strana je što je tempo dosta brži, brže se završavaju gemovi i setovi, sve se svodi na brzo razmišljajje i trenutne odluke.
Ovaj format će imati prednost kod novih teniskih fanova kojima strpljenje nije jača strana.

Ja sam svakako više za format koji trenutno vlada u tenisu. Setovi su duži, pa su igrači u obavezi da čuvaju brejk prednosti, evontualno i preokrenu set u svoju korist. Tako da je prisutna daleko veća psihička i fizička borba. Ima trenutni format još gomilu prednosti, ali neće biti neko iznenađenje ako u budućnosti zavlada ovaj novi, jer se godinama feć radi na tome.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13788
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Svaka čast Hamadu, osvojio je ovaj turnir, nadam se da će mu ovo biti podstrek za sledeću sezonu da nagrize top 100, bravo mali.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57889
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la Sherpa »

@hunter što kažeš na obe stalne optužbe na novaka da zna jako često koristiti doktora i pauze za wc kako bi ubio momentum protivnika? Dal je to uopće dobro regulirano u tenisu i kakav stav imaš potom pitanju
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

Nadal dobro izgledao u povratničkom meču, iako nažalost Thiem trenutno nije mjerilo.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la: 02 sij 2024, 15:55 @hunter što kažeš na obe stalne optužbe na novaka da zna jako često koristiti doktora i pauze za wc kako bi ubio momentum protivnika? Dal je to uopće dobro regulirano u tenisu i kakav stav imaš potom pitanju
Pauza za WC je sasvim legitimna. Mada je teniseri uglavnom koriste da bi se resetovali. Problem kod Djokovića je što to radi previše javno i svima daje do znanja da toalet pauzu uzima zbog toga.

Što se tiče doktora, tu ga ne podržavam. Imao je on trenutke kroz karijeru kada je uzimao pauze jer mu jednostavno nije išlo na terenu.
Pričao je on i tome i rekao da kada ne ide na terenu, svaka bol počinje da smeta(kod tenisera su mini povrede sasvim normalne). Pa on tako pozove doktora.

Što se tiče jučerašnjeg meča, definitivno je imao problem.
Videlo se pri servisu i pojedinim udarcima da nešto nije u redu. To je nešto što ne može da se sakrije.
Isto tako smo imali slučaj kada je u finalu AO 2020 protiv Thiema zvao doktore, a videlo se da mu nije ništa, samo mu nije bio dan.

Ima on te svoje bubice, jer ne može da podnese da izgubi jer ga udarci nisu služili tog dana, radije će da ga neko dobije kada je na svom nivou.

Uglavnom ne podržavam takve pauze kada su bez razloga. Jer sada i kada je stvarno povređen, ljudi misle da folira. A sumnje su opravdane.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13788
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Jesi gledao jutros protiv Di Minaura, šta se desilo pa izgubio u dva seta
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la HunterDX »

AleksaVP je napisao/la: 03 sij 2024, 13:01 Jesi gledao jutros protiv Di Minaura, šta se desilo pa izgubio u dva seta
Demi je bio bolji. 😁
Ma sličan problem kao i dan ranije, pri servisu se baš videlo da ga nešto muči, sad ostaje da vidimo da li je u pitanju teža povreda.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

Nadal ipak ne ide na AO, pitanje ima li išta više od njega.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Šigavi ATP nikada neće ceniti tenisere sa Balkana. Medjedović je prošle godine osvojio next gen završni I mogli su bez problema da mu daju učešće bez kvalifikacija. Umesto toga, dali su igračima koji nisu ni blizu po kvalitetu.

Njegov je problem što je izgubio kvalifikacije, to stoji, ali pitam se kakvu je motivaciju mogao imati kada se nadao pozivu koji nije dobio.

Moraće da sačeka sledeći GS i da do tada udjem u top 100 I poštedi sebe ovih muka. Ne sećam se kada je neki mladi teniser dobio pozivnicu za neki veliki turnir. Bruka.
Odgovori