NBA

Najjača košarkaška liga na svijetu

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje

Ko osvaja ove sezone?

Golden State Worriors
3
33%
Miami Heat
1
11%
Boston Celtics
4
44%
Dallas Mavericks
1
11%
 
Ukupno glasova: 9

Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Master of darkness »

U moru superugovora i 250 miliona po sezoni za igrace koji ne isplacuju 20% toga ovo je dobar ugovor za Boston.
You leave when you think it's time
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Jabuchillo »

Kako me nerviraju ljudi koji prozivaju Jokića zbog njegovog ponašanja u NBA. Tu prije svega mislim na Amerikance, ali ima i naših ljudi koji to rade. Evo npr sinoć je Jokić dobio pitanje da li je uzbuđen za playoff, on je rekao da je uzbuđen što ima par dana odmora pa može otići na bazen sa ćerkom. Klasični Jokićev odgovor. Međutim našli su se stručnjaci da pišu "imaju i drugi igrači djecu pa ne seru ovako,smara više sa tom skromnošću,ako ga nije briga za košarku neka ide raditi na njivu u Sombor". Posebno sam zapazio komentar "ima i Dončić dijete pa se drugačije ponaša". Prije svega svima treba biti jasno da su ljudi različiti. Evo npr Jokić i Dončić, oni su po ponašanju potpuno različiti, obojica se ponašaju kako treba, ali se različito ponašaju. Dončić je klasični američki zabavljač,ima nadrealne statlines (73 poena ili 60/21/10),svaku veče izvede nekolicinu highlight poteza,na svakom zagrijavanju pogađa nevjerovatne trickshots,ima ogromnu popularnost u medijima (što se kaže iskače iz frižidera),često dolazi na urakmicu na specifične načine (obučen kao teksaški kauboj ili sa onim svojim tenk autom),on je bukvalno definicija američkog superstar zabavljača. Jokić je potpuna suprotnost,nema nadrealne statlines (mislim njegovi svakodnevni tripl dablovi su nevjerovatni,ali prosječni gledaoci to zaborave za par dana,dok će ove Dončićeve statlines pamtiti zauvijek),nema društvene mreže samim tim ima daleko manje medijskog prostora,sebe ne smatra nikakvim superstarom nego čovjekom koji samo radi svoj posao,nije opsjednut košarkom nego uopšte ne razmišlja o njoj u slobodnom vremenu,nikad ne privlači pažnju svojim dolascima na utakmicu (ne dolazi bjesnim kolima i u ludim outfitima, nego uvijek bude obučen ili normalno ili kulturno),ne obraća pažnju na svoju statistiku nego mu je samo stalo do pobjede tima (koliko puta mu je falio skok ili asistencija do tripl dabla na par minuta do kraja i on se nije vraćao u igru da to nabudži),igra fundamental košarku. I Dončićevo i Jokićevo ponašanje je skroz ok,nekom se više sviđa Dončić,a nekom Jokić,ali ne možemo ni jednog ni drugog kritikovati za ponašanje. Meni se lično znatno više sviđa Jokić,jer je toliko drugačiji od svih,a opet toliko normalan. Kod Dončića mi se ne sviđa što je skroz izamerikanizovan,kao da je čitav život tamo i da nema nikakve veze sa Evropom,generalno svi evropski superstarovi su se razlikovali od američkih superstarova po ponašanju,tačno si na njima vidio da nisu iz Amerike,na Dončiću se to nikako ne primjeti,kad ne bih znao ko je bio bih ubijeđen da je Amerikanac. Opet da naglasim,ne kažem da je to Dončićevo ponašanje loše i da ga treba hejtovati,to je skroz ok i nikako ne zaslužuje hejt,samo se meni jednostavno ne sviđa. Tako je i sa Jokićem,možda se nekima ne sviđa njegova jednostavnost,ali besmisleno je pljuvati ga zbog toga,čovjek je jednostavno takav.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58315
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Sherpa »

Ajmo ne ignorirati glavnu stvar - nije odgovorio na pitanje. Budi fer i odgovori na ono što te se pita

Ti mediji i sav taj cirkus oko njega su razlog zašto imaš plaću koju imaš.

Jer takvim odgovorima nije skromnost nego kreiranje iatog tog cirkusa na drugačiji način.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Master of darkness »

Pa odgovorio je. Samim tim što je to izjavio je rekao da ga to zanima samo kad dodje Game time, a da inače želi da bude sa porodicom. Čovek je porodicu stavio na prvo mesto i to je to.

Ti mediji stalno nameštaju pitanja igračima tako što su iskrivljavali izjave drugih i stavljali ih u pogrešni kontekst (čuvena Rodmanova "Da je Bird crnac" izjava) tako da prema idiotskim medijima nemam nimalo poštovanja.
You leave when you think it's time
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13989
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Jabuchillo »

Sherpa je napisao/la: 15 tra 2024, 15:33 Ajmo ne ignorirati glavnu stvar - nije odgovorio na pitanje. Budi fer i odgovori na ono što te se pita

Ti mediji i sav taj cirkus oko njega su razlog zašto imaš plaću koju imaš.

Jer takvim odgovorima nije skromnost nego kreiranje iatog tog cirkusa na drugačiji način.
Odgovorio je na pitanje. Pitali su ga da li je uzbuđen što uskoro počinje playoff, on je rekao ne već da je uzbuđen jer će provesti par dana sa ćerkom na bazenu. Činjenica je da su mediji razlog zašto igrači imaju tolike plate i kad igrači ne bi bili zabavljači za publiku ne bi bili privlačni medijima i samim tim ne bi imali tolike plate. Ali ako su drugi zabavljači za publiku, ne mora to biti i Jokić. Pošto su većina lige zabavljači, ti možeš biti potpuno normalan i svejedno imati ogroman ugovor ako si dobar košarkaš. Kad bi se svi ponašali kao Jokić onda ne bi imali tolike ugovore. Ali malo ko će se ponašati kao Jokić jer svi žele da budu superzvijezde i imaju milione pratilaca. Ljudi koji prozivaju Jokića ga bukvalno prozivaju zato što hoće da bude normalan a ne cirkuzant
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13989
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Jabuchillo »



Chris Paul je već na koledžu bio prljav igrač
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13989
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la AleksaVP »

Ovo Cris Paul?
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10408
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Markovic619 »

AleksaVP je napisao/la: 22 tra 2024, 22:46Ovo Cris Paul?
Rondo meni se čini... ako se ne varam
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7670
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Master of darkness »

Braca ne znaju meme :mrgreen:

Inace se braca ne podnose, a lik koji je sreo Ronda je ovo rekao

You leave when you think it's time
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Jabuchillo »

Ne znam zašto ljudi misle da Shai ima ikakve šanse za MVP? Koji je njegov argument? Tokom sezone je argument bio prvo mjesto OKC, međutim na kraju ih je Denver stigao i imaju identičan skor. Zbog tiebreakera OKC jeste prvi, ali to su skroz izjednačeni timovi, zamisli budeš MVP zato što tvoj tim ima bolji tiebreaker protiv tima tvog konkurenta. Dakle što se tiče timskog učinka, Shai nema apsolutno nikakvu prednost nad Jokićem. Što se tiče statistike, Shai ima 4 ppg više i predvodi ligu u steals, ali razlika u reb i ast je ogromna u korist Jokića. Takođe veliki faktor su efikasnost i advanced stats gdje Jokić ima veliku prednost. Jedina dva argumenta za Shaia u odnosu na Jokića su ppg i steals, dakle jasno je da nema nikakve šanse da bude MVP
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13989
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la AleksaVP »

Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 121
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la Jabuchillo »



All time great igrač,jedan od najboljih defanzivaca ikad,svojevremeno tukao LeBrona i Big 4 Celticse u playoffu,ali mozak mu nikad nije bio jača strana,što potvrđuje otkako je van lige. "I'm still in shape". Da si in shape ne bi igrao na Tajvanu. Mislim i u ovim godinama Dwight bi mogao dati neki doprinos,ali lik bukvalno implicira da bi Lakersi pobijedili Denver da je on tu. Druže da su tri Howarda u Lakersima, oni ne mogu pobijediti Denver
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13989
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: NBA

Post Postao/la AleksaVP »

Odgovori