Religija

Nasumični razgovori
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Elite »

crocop97 je napisao/la: 03 vel 2024, 16:34 Koliko sam upoznat, marksizam podrazumijeva i ukidanje kapitala/privatnog vlasništva što bi dovelo do besklasnog društva, što je u praksi nemoguće.
Pre 300 godina se smatralo da je nemoguće da žena bude nezavisna od muža i ima pravo glasa. Ako nas je nečemu istorija naučila to je da ništa nije nemoguće.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Elite »

Master of darkness je napisao/la: 03 vel 2024, 16:45 A inace je proganjanje suprotnog misljenja, slanje u radne logore, ubijanje politickih neistomisljenika bolje, dok se prica o laznoj jednakosti, dok funckioneri jedu kavijar, a sirotinja pacove.
Bukvalno si opisao Ameriku i većinu evropskih sila danas :lol:

Da se u komunizmu živelo toliko loše ne bi većina danas žalila za Titovim vremenom. To nije moje mišljenje. Sve ankete javnog mnjenja pokazuju da većina smatra da smo najbolje živeli pod socijalizmom.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

Elite je napisao/la: 03 vel 2024, 17:08
Master of darkness je napisao/la: 03 vel 2024, 16:45 A inace je proganjanje suprotnog misljenja, slanje u radne logore, ubijanje politickih neistomisljenika bolje, dok se prica o laznoj jednakosti, dok funckioneri jedu kavijar, a sirotinja pacove.
Bukvalno si opisao Ameriku i većinu evropskih sila danas :lol:

Da se u komunizmu živelo toliko loše ne bi većina danas žalila za Titovim vremenom. To nije moje mišljenje. Sve ankete javnog mnjenja pokazuju da većina smatra da smo najbolje živeli pod socijalizmom.
Ljudi zale za Titovim vremenom jer je pranje mozga ocigledno uradilo svoje i ljudi su ubedjeni da se zivelo bolje + mi danas patimo od posledica socijalizma

A ovo prvo ne, jer iako za mene demokratija nije idealan nacin vodjenja drzave, ovo je svakako bolje, jer imas i slobodu medija, slobodu misljenja i slicno. Evo juce oslobodise ubice Slavka Curuvije, koji je ubijen jer je pricao protiv rezima Slobodana Milosevica. To gusenje medija i indotkrinacija gradjana traje jos od Tita i demonizovanja dinastije Karadjordjevic. Nista novo.
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17433
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Za četrdeset godina će se kmečat da smo sad bolje živjeli.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

The A-Lister je napisao/la: 03 vel 2024, 17:11 Za četrdeset godina će se kmečat da smo sad bolje živjeli.
This
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10358
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Markovic619 »

Imamo kurac, kakva sloboda medija.

Ne patimo mi danas od posljedica socijalizma nego zbog trenutnih vlasti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Sherpa »

Markovic619 je napisao/la: 03 vel 2024, 17:20 Imamo kurac, kakva sloboda medija.

Ne patimo mi danas od posljedica socijalizma nego zbog trenutnih vlasti.
Ja ću govoriti za Hrvatsku, gdje imamo slobodu medija, premda vladajući itekako pokušavaju igrati na istu. Samo trebaš biti pametan i znati koji su mediji u kojoj mjeri neovisni

A posljedice socijalizma itekako imamo. Cijela kultura države je na socijalizmu, vladajuće stranke se tako ponašaju, ne demokratski. Poslodavci se tkao ponašaju, skoro svi aspekti društve kod nas još imaju taj model u dna po načinu razmišljanja.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

Markovic619 je napisao/la: 03 vel 2024, 17:20 Imamo kurac, kakva sloboda medija.

Ne patimo mi danas od posljedica socijalizma nego zbog trenutnih vlasti.
Jer trenutne vlasti rade po modelu socijalizma (samo se ne zovu tako) i onda guse svaki medij, ali itekako postoje oni koji otkrivaju afere i koji pisu slobodno bez pretnji i ubistava kao nekad (gore pomenuti Curuvija)
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24599
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 03 vel 2024, 15:21 Pa i vi ste zadrti vernici koji nemaju svoj stav nego se isključivo oslanjate na citate iz knjige napisane pre 2. 000 godina koju uopšte i ne preispitujete.
Ubiše se vijekovima da nađu rupe Sv. Pismu pa evo ne uspjeva im.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6967
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la crocop97 »

Elite je napisao/la: 03 vel 2024, 17:04
crocop97 je napisao/la: 03 vel 2024, 16:34 Koliko sam upoznat, marksizam podrazumijeva i ukidanje kapitala/privatnog vlasništva što bi dovelo do besklasnog društva, što je u praksi nemoguće.
Pre 300 godina se smatralo da je nemoguće da žena bude nezavisna od muža i ima pravo glasa. Ako nas je nečemu istorija naučila to je da ništa nije nemoguće.
Privatno vlasništvo je nešto što je nastalo usporedno s razvojem civilizacije, jedino su pojedina plemena imala društva gdje se sve dijelilo međusobno, ali se očito s razlogom nisu održala jer je došlo desetak baja sa sjekirama iz drugog plemena i uvelo privatno vlasništvo. Razmjena dobara je prethodila novcu, nekakav oblik posjedovanja stvari je neizbježan, u suprotnom imaš potpunu anarhiju gdje će opet najsuroviji pograbit sve sebi.

A plansko gospodarstvo je isto nelogično i neodrživo, pogotovo danas kad se tehnologija razvija jako brzo i istom brzinom se i mijenjaju potrebe potrošača.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Rio146 »

Elite je napisao/la: 03 vel 2024, 16:17No i najgori oblik komunizma bolji mi je od kapitalizma koji počiva na društvenoj nejednakosti, socijalnoj nepravdi i bombardovanju i ubijanju tuđih naroda u ime "demokratskih vrednosti"
Društvenoj nejednakosti - zašto bi uopće jednakost bila dobra? Imaš dva brata iz iste kuće koji su različiti, a ne dva čovjeka udaljena 400km zračne linije, koji su odrasli u drugačijim vremenima, kulturi, i običajima.

Socijalna nepravda - iako postoji, postoji svugdje u svijetu i u svakom političkom aspektu. Od krajnje ljevice do krajnje desnice.

Bombardiranje i ubijanje tuđih naroda u ime "demokratskih vrijednosti" - Sjeverna Koreja u imenu ima naziv Demokratska. 90% revolucija u africi potiču prokomunističke militantne skupine.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24599
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Kako pristupate kad vam priđu Jehvoini svjedoci? Meni su prošli utorak prišli dok sam sjedio na klupi u gradu i ponudili mi brošure. Da li vam se to nekad dogodilo? Ja sam pristojno odgovorio da nisam zainteresovan. Čak su mi se izvinili ako su me uznemirili.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7621
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

Maki je napisao/la: 14 tra 2024, 20:36 Kako pristupate kad vam priđu Jehvoini svjedoci? Meni su prošli utorak prišli dok sam sjedio na klupi u gradu i ponudili mi brošure. Da li vam se to nekad dogodilo? Ja sam pristojno odgovorio da nisam zainteresovan. Čak su mi se izvinili ako su me uznemirili.
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57870
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Sherpa »

U pravilu odjeb, jer nemam vremena. No jednom prilikom bih volio malo secirati im um o da vidim što bi govorili
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24599
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Pa vjerovatno nešto o Bibliji, o učenjima JS. Ne vjerujem ništa konkretnije od toga jer se inicijacija vrši polako.
Odgovori