Religija

Nasumični razgovori
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9139
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la KOMANIA »

Maki je napisao/la: 02 vel 2024, 22:28
Dobro da si mi pojasnio ja stvarno mislio da je bio komunista... 😛
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24652
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la: 02 vel 2024, 22:33
Maki je napisao/la: 02 vel 2024, 22:28
Dobro da si mi pojasnio ja stvarno mislio da je bio komunista... 😛
Znam da ti u to ne vjeruješ ali ima stvarno ljudi koji se lože na tu priču. Što je jako bizarno.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9139
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la KOMANIA »

Maki je napisao/la: 02 vel 2024, 22:35
KOMANIA je napisao/la: 02 vel 2024, 22:33
Maki je napisao/la: 02 vel 2024, 22:28
Dobro da si mi pojasnio ja stvarno mislio da je bio komunista... 😛
Znam da ti u to ne vjeruješ ali ima stvarno ljudi koji se lože na tu priču. Što je jako bizarno.
Ko kaže da ne verujem, ako sam to čuo u partizanskim filmovima onda verujem... 😅
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 02 vel 2024, 22:28
KOMANIA je napisao/la: 02 vel 2024, 22:08
Elite je napisao/la: 02 vel 2024, 19:35 ateista i komunista
Znaš li ti onu pesmicu:

"Petokraka sa pet roga
ja se borim protiv Boga,
ne borim se protiv Hrista
jer je bio komunista". 🤣
Gospod Isus Hristos nije bio nikakav komunista u boljševičkom satanskom smislu. Mitropolit Filaret Voznesenjski u svojoj monumentalnoj Moralnoj teologiji objašnjava razliku:
"Istorija Crkve iz apostolskog vremena govori nam da su u to vreme vernici imali sve zajedničko, kao što kaže knjiga Dela Apostolskih. I sada ovaj hrišćanski tip zajednice postoji u opštežiteljnom monaštvu, koje se smatra najboljom formom hrišćanskog asketskog života. Dakle, deljenje imovine je, sa hrišćanske tačke gledišta, veoma prihvatljivo, i štaviše: ovo je svetao, idealno uzvišen tip hrišćanskih međusobnih odnosa, čiji su primeri postojali i postoje u životu pravoslavne Crkve.

Koliko je velika razlika između takvog hrišćanskog deljenja imovine i marksizma-komunizma! Jedno je udaljeno od drugog kao nebo od zemlje. Na kraju krajeva, hrišćanske zajednice ne predstavljaju nezavisni cilj kojem bi hrišćanstvo težilo. Ne, one su posledica i proizvod duha ljubavi koji je Crkva prvih vremena udahnula. Štaviše, ove hrišćanske zajednice bile su potpuno dobrovoljne. U njima niko nije govorio: „Daj tvoje, ono je naše“, već su se, naprotiv, sami hrišćani žrtvovali tako da „niko od njih ništa svoje nije nazivao svojim“. Što se tiče socijalističkog komunizma, u njemu je deljenje imovine cilj koji se mora postići po svaku cenu, i bez obzira na sve. Tvorci komunizma to postižu čisto prinudnim putem, ne zaustavljajući se na bilo kakvim merama, čak ni na prebijanju svih koji nisu saglasni… Osnova ovog komunizma nije sloboda, kao u hrišćanskim zajednicama, već nasilje, i ne samopožrtvovana ljubav, već zavist i mržnja.

Glavna borba komunizma je borba protiv hrišćanstva. U svojoj borbi protiv hrišćanstva komunizam ide toliko daleko da odbacuje čak i elementarnu, opštepriznatu, pravdu. U svojoj klasnoj ideologiji, komunizam suštinski krši svaku pravdu. Predmet njegove brige nije opšte dobro svih građana države, već samo interesi njegove stranke. Sve grupe stanovništva, radnici, seljaci i intelektualci, ostavljeni su van svake brige komunističke vlasti. Oni mogu da gladuju, mogu da nemaju ni kopejku prihoda – vladajuće „sfere“ nemaju nikakve veze sa tim. Šta je ovo ako ne kršenje pravde i izrugivanje miliona ljudi?

Komunizam negira svaku religiju. U stvari, on sam je religija – najfanatičnija koja je ikada postojala na svetu, najnetolerantnija i najmračnija. Hrišćanstvo je religija koja vodi ka Nebu, komunizam je religija koja vodi u preispodnju. Hrišćanstvo propoveda ljubav prema svima; komunizam propoveda klasnu mržnju i uništenje onih koji nisu saglasni. Hrišćanstvo je uzvišena religija zasnovana na veri u pobedu Istine i Ljubavi Božije. Komunizam je religija kojoj je cilj stvaranje zemaljskog „raja“ (raja životinjske sitosti i duhovnog divljaštva). Nije uzalud krst na grobu hrišćanina, a crveni kolac na grobu komuniste. Kako je ovo indikativno, jasno i simbolično za obe strane! S jedne strane, vera u pobedu života nad smrću i dobra nad zlom. S druge strane – potpuna tama, mrak i praznina, bez ikakve radosti, utehe ili nade. I dok svete mošti podvižnika hrišćanske vere posle smrti cvetaju nepropadljivošću i blagouhaju, truli leš balsamovanog „Iljiča“ najbolji je simbol komunizma.
"
Koja propaganda jbt. Crkva je bolja i od Gebelsa, mora im se to priznati. Čuj boljševici satanisti :lol:
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7631
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

Komunjara i ateista tvrdi da bolje zna religiju od religioznih ljudi i izjednacava crkvu sa nacizmom. Izbrisi komentare, smejace ti se pametni ljudi.
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24652
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 02 vel 2024, 22:39 Koja propaganda jbt. Crkva je bolja i od Gebelsa, mora im se to priznati. Čuj boljševici satanisti :lol:
Naravno da su bili satanisti. Niko nije gonio Crkvu gore od komunista.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7631
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

I da, boljsevici su najvece zlo koje je hodalo planetom. Da je srece bilo da je Marxu poput grckog filozofa pala kornjaca od strane orla na glavu pa da ne izmisli tu nakaznu ideologiju, zasnovanu na nerealnim ciljevima.
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17443
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

“Off Topic”
Da samog sebe uhvatim kako pišem esej od pet poglavlja na temu religije, ozbiljno bih razmislio o pronalasku posla

Ili upisivanju još jednog (ovaj put nekog korisnog) faksa
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Elite »

Nemam ništa protiv satanista. Dapače, skroz kul likovi. Kad god sam neraspoložen pustim ovu stvar


Ali komunizam blage veze nema sa satanizmom i samo budala može da tvrdi da ima. Ispade sad ako je neko protiv crkve taj je automatski satanista :lol:

A o proganjanju je licemerno kada vernici pričaju bilo šta, kada je crkva ta prva koja je proganjala sve neistomišljenike i spaljivala ih na lomači.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7631
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

Elite je napisao/la: 02 vel 2024, 23:28 A o proganjanju je licemerno kada vernici pričaju bilo šta, kada je crkva ta prva koja je proganjala sve neistomišljenike i spaljivala ih na lomači.
A crkva nije proganjana, kao ni vera? Neron nista? SSSR, Mao Cedung i Komunisticka Kina? Danasnja Evropa koja nam propagira kako je nenormalno biti relgiozan i kako samo maloumni to rade? Kakav osecaj superiornosti. Nista druga strana ne valja, a mi smo nevine dusice. Srecom revolucija pojede svoju decu.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7631
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

The A-Lister je napisao/la: 02 vel 2024, 23:06
“Off Topic”
Da samog sebe uhvatim kako pišem pokusaj nekog reality checka, ugasio bih telefon
Ispravljeno
You leave when you think it's time
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Elite »

Master of darkness je napisao/la: 02 vel 2024, 23:48 A crkva nije proganjana, kao ni vera? Neron nista? SSSR, Mao Cedung i Komunisticka Kina? Danasnja Evropa koja nam propagira kako je nenormalno biti relgiozan i kako samo maloumni to rade? Kakav osecaj superiornosti. Nista druga strana ne valja, a mi smo nevine dusice. Srecom revolucija pojede svoju decu.
Crkva je ta koja je prva proganjala i to vekovima ranije nego ovi. Nerona ne računam. On je proganjao malu sektu. Tada još nije bila crkva. Mada svakako da ne odobravam proganjanje bilo koga i bilo čega. Samo kažem da je licemerno da crkva o tome trubi, a ona je prva proganjala druge.

A laž je da je crkva bila zabranjena u SSSR ili recimo u SFRJ. Samo više nisu imalli uticaj na društvo kao u vremenu monarhije. U Kini svakako hrišćanstvo nikada nije ni bilo dominantno.

Možda je reč "nenormalno" preterana, ali jeste apsurdno da u 21 veku neko i dalje veruje u bajke. Ali svakom svoje. Svakako je dobro što institucija koja smatra žene za nižim bićima i da treba da budu potčinjene muškarcu više nema uticaja na društvo kao nekada.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7631
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

Elite je napisao/la: 03 vel 2024, 00:41
Master of darkness je napisao/la: 02 vel 2024, 23:48 A crkva nije proganjana, kao ni vera? Neron nista? SSSR, Mao Cedung i Komunisticka Kina? Danasnja Evropa koja nam propagira kako je nenormalno biti relgiozan i kako samo maloumni to rade? Kakav osecaj superiornosti. Nista druga strana ne valja, a mi smo nevine dusice. Srecom revolucija pojede svoju decu.
Svakako je dobro što institucija koja smatra žene za nižim bićima i da treba da budu potčinjene muškarcu više nema uticaja na društvo kao nekada.
Zamisli ovo rec i bit u fazonu "kako sam KuL" :roll:
You leave when you think it's time
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24652
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Ali lol za ovo sa ženama.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6979
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la crocop97 »

Nisam se htio upecat u raspravu, ali što se tiče komunizma, jednako je loš kao i svaki drugi totalitarni režim i vrijeme je da ga se institucionalno izjednači s nacizmom, zapravo su ideološki i jako slični (okrivi jednu skupinu za sve probleme svijeta kao opravdanje za pljačku i otimačinu vlasti, nacistima su to bili Židovi, komunistima bogata klasa, s tim da su i komunisti progonili Židove pa i ostale manjine). I njihov stav prema ženama je isto bio zadrt, a dobar dio homofobije na ovim prostorima je i zbog komunističkih kulturnih normi, pogotovo mačo JNA kulture
slika
Odgovori