Religija

Nasumični razgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Danas obilježavamo spomen jednog velikog svetitelja crkve sv. Vasilija Velikog, episkopa Kesarije Kapadokijske. Pored njegovih brojnih dostignuća kao teologa čitavo čovječanstvo je zadužio osnivanjem prvih civilnih bolnica. Današnja raširenost bolnica je zasluga ovog velikog svetitelja. A onda neki kažu da hrišćanstvo nije doprinijelo čovječanstvu.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17892
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Hangman98 »

slika
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57910
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Sherpa »

Licemjernje i bahatost na n-tu

slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Šta je ovdje bahato? Ne znam puno o dotičnom doduše.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57910
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Sherpa »

Dvije stvari - prvo čokoladna jaja, al to manje više

Drugo - bahatost da nemre izgovoriti ime blagdana u ovako službenoj objavi. A da vidiš kako bi reagirao da netko bajram nazove 'ovaj blagdan'. Toliko je za suživot, a nema dostojanstvo kazati 'uskrs' koji je tolikim sugrađanima važan.

Ne znam ni ja ništa o njemu, niti želim znati
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Dobro jeste pomalo ofirno mada ne kao kad je Karićka čestitala kalendar ali je opet lijepa poruka ako ništa. Nije mi prvo to zapalo za oko.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Joj ovog lika kad vidim mučno mi je.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57910
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 09 tra 2023, 23:10 Dobro jeste pomalo ofirno mada ne kao kad je Karićka čestitala kalendar ali je opet lijepa poruka ako ništa. Nije mi prvo to zapalo za oko.
To sam vidio da se spominje ali nisam ulovio kad se dogodilo.

kad to gledamo, da ovo nije više izolirani slučaj, da se ne želi spomenuti ime blagdana sugrađana drugačije vjerske ispovjesti... ajmo reći da meni ne izgleda slučajno. A ako nije slučajno, onda nije ni lijepa nego licemjerna poruka.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »



Orthoweeb :D
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Elite »

Jbm mu koji debili. Posle što smatram religiju kancerom. Da su ti religijski mozgovi uopšte pažljivo čitali Bibliju u koju se toliko kunu, zapazilli bi da su Isus i njegovi Apostoli krštavali isključivo ODRASLE osobe koji su za tim izrazili želju, ne bebe kojih se ništa nije pitalo. Ja ateista i komunista poznajem bolje veru od njih :lol:

Btw, za one koji ne znaju ćirilicu suština je u sledećem "Ko ne krsti dete pre smrti, ubica je svog deteta" :mrgreen:


slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9139
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 02 vel 2024, 19:35 ateista i komunista
Znaš li ti onu pesmicu:

"Petokraka sa pet roga
ja se borim protiv Boga,
ne borim se protiv Hrista
jer je bio komunista". 🤣
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 02 vel 2024, 19:35 Jbm mu koji debili. Posle što smatram religiju kancerom. Da su ti religijski mozgovi uopšte pažljivo čitali Bibliju u koju se toliko kunu, zapazilli bi da su Isus i njegovi Apostoli krštavali isključivo ODRASLE osobe koji su za tim izrazili želju, ne bebe kojih se ništa nije pitalo. Ja ateista i komunista poznajem bolje veru od njih :lol:

Btw, za one koji ne znaju ćirilicu suština je u sledećem "Ko ne krsti dete pre smrti, ubica je svog deteta" :mrgreen:


slika
Provjerimo ovu tvrdnju.
"A kad se krsti ona i dom njezin, zamoli nas govoreći: Ako smatrate da vjerujem u Gospoda, uđite u moj dom i ostanite. I prinudi nas." (Djela apostolska 16:15).

"I uzevši ih u onaj čas noći opra im rane; i odmah se krsti on i svi njegovi." (Djela apostolska 16:33).

"A krstih i dom Stefaninov; dalje ne znam da li nekog drugog krstih." (1 Korinćanima 1:16).

Iz pomenutih stihova jasno je da su apostoli krštavali ČITAVE DOMOVE a u te domove su spadala i djeca. Evo jasan biblijski dokaz:
"Đakoni da budu muževi jedne žene, koji dobro upravljaju djecom i svojim domovima." (1 Timoteju 3:12).

Tako da je iz priloženog jasno da je krštavanje beba potpuno biblijska praksa.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24657
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

KOMANIA je napisao/la: 02 vel 2024, 22:08
Elite je napisao/la: 02 vel 2024, 19:35 ateista i komunista
Znaš li ti onu pesmicu:

"Petokraka sa pet roga
ja se borim protiv Boga,
ne borim se protiv Hrista
jer je bio komunista". 🤣
Gospod Isus Hristos nije bio nikakav komunista u boljševičkom satanskom smislu. Mitropolit Filaret Voznesenjski u svojoj monumentalnoj Moralnoj teologiji objašnjava razliku:
"Istorija Crkve iz apostolskog vremena govori nam da su u to vreme vernici imali sve zajedničko, kao što kaže knjiga Dela Apostolskih. I sada ovaj hrišćanski tip zajednice postoji u opštežiteljnom monaštvu, koje se smatra najboljom formom hrišćanskog asketskog života. Dakle, deljenje imovine je, sa hrišćanske tačke gledišta, veoma prihvatljivo, i štaviše: ovo je svetao, idealno uzvišen tip hrišćanskih međusobnih odnosa, čiji su primeri postojali i postoje u životu pravoslavne Crkve.

Koliko je velika razlika između takvog hrišćanskog deljenja imovine i marksizma-komunizma! Jedno je udaljeno od drugog kao nebo od zemlje. Na kraju krajeva, hrišćanske zajednice ne predstavljaju nezavisni cilj kojem bi hrišćanstvo težilo. Ne, one su posledica i proizvod duha ljubavi koji je Crkva prvih vremena udahnula. Štaviše, ove hrišćanske zajednice bile su potpuno dobrovoljne. U njima niko nije govorio: „Daj tvoje, ono je naše“, već su se, naprotiv, sami hrišćani žrtvovali tako da „niko od njih ništa svoje nije nazivao svojim“. Što se tiče socijalističkog komunizma, u njemu je deljenje imovine cilj koji se mora postići po svaku cenu, i bez obzira na sve. Tvorci komunizma to postižu čisto prinudnim putem, ne zaustavljajući se na bilo kakvim merama, čak ni na prebijanju svih koji nisu saglasni… Osnova ovog komunizma nije sloboda, kao u hrišćanskim zajednicama, već nasilje, i ne samopožrtvovana ljubav, već zavist i mržnja.

Glavna borba komunizma je borba protiv hrišćanstva. U svojoj borbi protiv hrišćanstva komunizam ide toliko daleko da odbacuje čak i elementarnu, opštepriznatu, pravdu. U svojoj klasnoj ideologiji, komunizam suštinski krši svaku pravdu. Predmet njegove brige nije opšte dobro svih građana države, već samo interesi njegove stranke. Sve grupe stanovništva, radnici, seljaci i intelektualci, ostavljeni su van svake brige komunističke vlasti. Oni mogu da gladuju, mogu da nemaju ni kopejku prihoda – vladajuće „sfere“ nemaju nikakve veze sa tim. Šta je ovo ako ne kršenje pravde i izrugivanje miliona ljudi?

Komunizam negira svaku religiju. U stvari, on sam je religija – najfanatičnija koja je ikada postojala na svetu, najnetolerantnija i najmračnija. Hrišćanstvo je religija koja vodi ka Nebu, komunizam je religija koja vodi u preispodnju. Hrišćanstvo propoveda ljubav prema svima; komunizam propoveda klasnu mržnju i uništenje onih koji nisu saglasni. Hrišćanstvo je uzvišena religija zasnovana na veri u pobedu Istine i Ljubavi Božije. Komunizam je religija kojoj je cilj stvaranje zemaljskog „raja“ (raja životinjske sitosti i duhovnog divljaštva). Nije uzalud krst na grobu hrišćanina, a crveni kolac na grobu komuniste. Kako je ovo indikativno, jasno i simbolično za obe strane! S jedne strane, vera u pobedu života nad smrću i dobra nad zlom. S druge strane – potpuna tama, mrak i praznina, bez ikakve radosti, utehe ili nade. I dok svete mošti podvižnika hrišćanske vere posle smrti cvetaju nepropadljivošću i blagouhaju, truli leš balsamovanog „Iljiča“ najbolji je simbol komunizma.
"
Odgovori