Football Manager

FM

Interaktivna zabava
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Master of darkness »

Dynamite 7 je napisao/la: 05 lip 2022, 22:47 Hvala Vajpere što si dobio Atalantu :obscene-drinkingcheers: .
Hvala Atalanti sto nije skinula bar bod Viperu :( i dalje je trka aktuelna
You leave when you think it's time
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Šligo momci (za koje čujem da su tvrdi za poludit) odradili zadnju sezonu, 2036.

Idemo natjecanje po natjecanje

Irish President's Cup
Ilitiga superkup. Igrali protiv Dundalka, izgubia 0:2 jer mi je izašla ne C nego Z postava.

Irish League Cup
Zadnje dvi godine smo ga osvajali. Nažalost ništa od threepeata. U prvoj rundi dobili Athlone Town 8:0, u drugoj Galway United 4:0, u 1/4 finala Limerick FC s 5:1, polufinale UCD s 4:1 i u finalu vječni Dundalk. 1:1, nakon penala koji su išli 5:4 uzima Dundalk.

Irish Leinster Senior Cup
Osvojili šesto za redom. Ušli u 4. rundi, izbacili Longford s 2:0, četvrtini finala Finn Harps sa 7:0, polufinale Shamrock Rovers s 2:0 i za kraj Bohemians s 2:1.

Irish Senior Challenge Cup
U prvoj rundi opet Finn Harps i opet 0:7. Zatim UCD s 3:1, Bohemians 0:3, St Pat's Athletic 0:2 i finale Shelbourne 1:4. Trofej se vratio u vitrinu nakon pauze od dvije sezone.

All-Ireland Champions Cup
Još se čeka klub iz Sjeverne Irske da uzme ovo. Probao je Glentoran. Dobili ih doma 5:0, u gostima s c postavom izgubili 2:1. 7 za redom :D

Irish Premier Divison
Ova godina dosta uža od prošle. Malo opa Šligo na početku jer sam ostao bez nekih udarnih igrača, Dundalk bia puno bolji nego zadnjih godina i čak smo imali nešto nalik utrci za titulu. Tek smo nakon 21. kola zasjeli na vrh tablice, to mjesto je do te točke ima Dundalk. Bodovi mi 90, Dundalk 86. Ostatak lige dosta iza nas, trećeplasirani St Pat's je završia s 63. Oni su i uz nas dva jedini klub s pozitivnom gol razlikom.
Na kraju 28-6-2, obe izgubljene Dundalk u gostima. Ovo nam je 7 titula za redom. Mislim kako je zadnja da je u redu proć sve igrače koji su dobili medalju i potpomogli, pogotovo jer sam ovo zadnji put napravia prije 5 sezona.
Spoiler
Steven Campbell - Jedan od rijetkih koji se zadrža s prošle liste. Tad je ima 25 i bia AMC u naletu, sad ima 30 i skoro je oboria rekord asistencija u sezoni. Falila mu jedna. Poredbe radi, vridi 3.3m. 3.2m više nego prije 5 godina. Ima nastup manje (24), isti broj golova (4) i duplo više asistencija (12), jedan put manje je POM, al je zato avg rating 7.59, naspram 7.23. Usudim se reć da je jedina preostala legenda u klubu.

Christopher Schlingerman - Još jedan s prošle liste. MC, Irac, doveden, ili točnije rečeno vraćen, u klub 2030. 2031. je ima 22 godine. vridia 28k i bia na izlazu iz kluba. Ove godine ima 21 i vridi 1.5m. 7 nastupa manje (21), jedan gol više (2031 je ima 0) i 7.03 rating (2031 6.92).

Paddy Lally - AML, 26 godina, Irac. I on je bio tada. I zadnji je koji je bia. I ima znantno umanjenu ulogu u usporedbi. 6 nastupa (imao 28), u kojima nije napravia ništa s ratingom 6.72. Da planiram ostat reka bi da ću ga prodat.

Moris Galić - DR, 27, Hrvat. Došao odmah nakon te 2031 da popuni rupu na desnom beku. Stigao iz Osijeka za 500k. Sad vridi 2.2m. Suludo bitan igrač i odigra je sezonu života. 27 nastupa, 3 gola, 10 asistencija i 3 POM. Rating 7.65. Dovoljno da osvoji nagradu za igrača godine u ligi. Završio tu ispred dva Dundalkova igrača, jedan ima 9 golova i 11 asistencija kao MC, a drugi 30 golova što je više od moja top 2 golgetera skupa.

Simon Hancox - A/MC, 25, Irac. Stigao kad i Galić za 130k iz Shamrocka. Malo opao u usporedbi s prošlom sezonom, al i dalje respektabilan. 24 nastupa, 2 gola, 2 asistencije, 6.97. Vridi 2.2.

Dieter Schlöffel - ST, 24, Nijemac. Mukte doveden iz druge njemačke 2032. 25 nastupa, al samo 7 ko prvotimac. Usporedbe radi prošle godine je bia 22 puta prvotimac. 6 golova, 6 asistencija, 1 POM i 6.99. Vridi 2.5m.

Paul Shaughnessy - MC, 23, Irac. Produkt akademije. Još nije ima sezonu s dvoznamenkastim brojem nastupa. Ove godine 5, 6.74. Vridi 300k.

Mark Lyons - DC, 29, Irac. Ukrao ga Dundalku za milijun i po 2033. 22 nastupa, 1 gol, 1 asistencija, 1 POM. 7.30. 2.6m vridi.

Javier Prieto - GK, 21, Belgijac. U klub je doveden 2032, iz Kortrijka za 1.5m, da pokrpa odlazak glavnog golmana u City, pokaza se ko dostojna zamjena. 35 nastupa, 14 primljenih golova, 23 clean sheeta. 6.80 prosječna ocjena. Proglašen golmanom sezone.

Francesco Simoni - AML, 21, Talijan. I on doveden 2032, za 150k iz Livorna. Bila je to dobra godina izgleda. 1 nastup, jedan gol, 8.80 rating :lol: Prošle godine je ima 12 utakmica, godinu prije toga 22. Vridi 350k.

Vinny Barrett - AMC, 22, Irac. Isto ukraden Dundalku, iste godine i za iste novce. 19 nastupa, 2 gola, 5 asistencija i 2 POM. 7.21. Vridi 1.3m.

Lee Garner - MC, 27, Irac. Mukte potpisan 2033. iz Southamptona. 22 nastupa, 13 golova, 2 asistencije i 6 POM. 7.53 rating i vridi 3.8m. Proglašen drugim najboljim irskim igračem godine.

Connor Hannon - AMC, 22, Irac. Produkt akademije s 2 nastupa i 6.65 ratingom. Vridi 165k.

Ben Smith - GK, 21, Irac. Produkt akademije sa solidnim potencijalom. Al nižim od Prieta, jbg. 2 natupa, 6.80.

Gareth Austin - AML, 30, Englez. Doveden 2034 mukte iz Bruggea, koji ga je 2 godine ranije platia 7 milijuna West Hamu. 21 nastup, 9 golova, 1 asistencija i 2 POM. 7.11. Trenutno na posudbi u Mechelena u Belgiji.

Aleksandar Mehić - DC, 20, Bosanac. Doveo ga 2034. za 3.6m iz Bayerna. 16 nastupa, 2 asistencije i 1 POM. 7.11. Vridi 160k.

Paul O'Connor - DC, 20, Irac. Produkt akademije. 20 nastupa, 1 gol i 7.20. Vridi 775k. Najbolji U21 igrač u irskoj.

Michael Carney - DL, 19, Englez. Doveo ga za 875k iz Liverpoola prošle godine. 14 nastupa, 1 asistencija i 6.98. Vridi 525k.

Stig Sandnes - ST, 20, Norvežanin. Stigao za 250k iz Tromsoa 2034. 11 Natupa, 2 gola, 1 asistencija i 6.77. Prošle godine imao duplo manje nastupa a bio duplo bolji. Vridi 240k.

Vyacheslav Novik - DL, 19, Bjelorus. Doveden 2035 iz Islocha za 500k. 6 nastupa, 6.82. Vridi 160k.

Luka Kos - DL, 21, Slovenac. Doveo ga iz Maribora za 1.9m prošle godine. 25 nastupa, 1 gol, 5 asistencija i 2 POM. 7.35. Vridi 2.4m. Treći najbolji mladi igrač lige i najbolji mladi slovenski igrač.

Daniel Opazo - AML, 20, Čileanac. Stigao za milijun iz Colo Coloa prošle godine. 26 nastupa, 6 golova, 6 asistencija i 7.13. Imao najljepši gol sezone.

Nelson Idehen - AMR, 20, Nigerijac. Čovjek čudo, možda najbolji transfer koji sam napravia u Šligu. Doveden za 35 tisuća iz druge belgijske, sad vridi 350. 23 nastupa, 9 golova, 4 asistencije, 3 POM i 7.47.

Mikey Dolan - AMR, 19, Irac. Produkt akademije i ovo mu je prva godina da igra u prvoj postavi. 9 nastupa, 4 gola, 1 asistencija i 1 POM. 7.19. Vridi 135k. Drugi najbolji U21 igrač irske.

Andy Mahon - MC, 27, Irac. Dovedn ove godine za 7 milijuna i pokazao se kao promašaj. Donekle. Jako skup promašaj. 20 nastupa, 2 gola i 6.82. Žali bože potrošenih funti.

Moussa Diouf - MC, 19, Francuz. Doveden za 4.9. iz Lyona ove godine. 26 nastupa, 2 gola, 1 asistencija i 1 POM. 7.04.

Nenad Radovanović - ST, 20, Srbin. Wonderkid iz Jagodine. Partizan dobio 8m za njega i ispostavit će se da su pokradeni. Doveo ga ove godine i odmah je srušio klupski rekord za broj golova u sezoni. 29 nastupa, 15 golova (u svim natjecanjima ima 31) i 3 POM. 7.28 rejting. Vridi 5m. Treći po broju golova u ligi. Inače srušio rekord Kinguea koji je u svojoj prvoj punoj sezoni 2032 postavio rekord od 30 golova.

Warren Kelly - AML, 19, Irac. Uzeo ga Dundalku ove godine jer su me dobili dva puta. 3 nastupa, 2 asistencije i 7.20. Vridi 400k, doveden za 1m.

Chris Morrison - DC, 17, Škot. Produkt akademije i u drugoj godini s klubom već ima pokoji nastup u prvoj postavi. 6 utakmica, gol, asistencija i 7.14. Vridi 13.5k.

Kieran Quinn - DR, 18, Irac. Produkt akademije. Imao jednu utakmicu zbog krize s ozlijedama. 6.80 i vridi 12.5k.
Ima još igrača šta su igrali al su prodani pa ko ih jebe :mrgreen: U prvih 11 lige su Prieto, Kos, Galić i Radovanović.

Čempionz Lig
Ušli u predzadnjoj rundi kvala. Izvukli Astanu. Doma 1:1. U gostima 0:0. Na away goal pravilo ošli kući. Mislia sam da je micanje gola u gostima loš potez, al šteta šta nije uvedeno ranije.

Europa Lig
Upali u grupu s CSKA, Herthom i Marseillom. Dobili Marseille u obe. I to druga u gostima je bila luda. Poveli 0:1 u drugoj minuti, oni okrenu na 2:1 i onda završi 2:6. Dva remija, Hertha i Moskva 0:0 i 1:1. Dvi izgubljene. 0:5 od Herthe i 0:1 od CSKA. Na kraju završili drugi, iza nepobijeđene Herthe i isprid Marseilla. U nokaut fazi izvukli Porto. U gostima 2:0 za njih, doma 1:2 za njih. Prilično slabo i tia sam neki iskorak za zadnju al jbg. Teško je išta kad ti ponajbolji igrači ostanu samo nekoliko sezona.

Bilo kako bilo prilično sam zadovoljan saveom. Ne sumnjam da bi kad tad bia konkurentan u nekom europskom natjecanju al jednostavno je domaća liga postala predosadna da bi nastavia igrat.

Sve skupa dosta trofeja, točnije 51
Lesotoanska premier liga
2 mongolske premier lige, mongolski kup i mongolski superkup
1 el salvadorska treća liga
1 azijski ekvivalent kup uefe, 2 omanska kupa, 1 omanski superkup i 1 omanski liga kup
1 afrički kup nacija, 3 zapadnoafrička kupa nacija
7 irskih premier liga, 6 irskih liga kupova, 5 običnih kupova, 7 okružnih (nez kako bi ih drukčije nazva :mrgreen:) kupova, 7 irskih superkupova jedne i 5 irskih superkupova druge varijacije.
Tu je još bilo jedno drugo misto u Omanu, savršena sezona u Irskoj, odveo El Salvador na svjetsko,odveo Mongolski klub u azijsku kup uefu, odveo Obalu Bjelokosti na svjetsko.
Tu su još i individualne nagrade poput 2 puta trener godine u Mongoliji, jednom u Omanu i tri puta u Šliga.

Idući izazov, iako ne znam koliko je izvediv, je ić državu po državu i uzimat nasumične klubova iz najnižih rangova i probat napravit nešto. Što je točno to nešto će ovisit od kluba do kluba jel :D
Edit: 3 pravila da sebi olakšam. Jedine lige koje ću simat (uz onu koju igram) će bit svi rangovi susjednih država. Aktivirat pravilo da se svim klubovima popuni broj igrača jer mi se ne igra s hrpom sivih shittera. I lista ide abecedno, dakle prva "država" koja me dopada je Abhazija :mrgreen:

E da i da ne zaboravim.
U Hrvatskoj je prvak bia isključivo Dinamo od kad sam počea save. Drugo i treće misto je šareno koliko je konzistentno. Generalno neka kombinacija Osijeka, Hajduka i Rijeke. Tu i tamo se zalomi neka Lokomotiva ili Gorica.

U Srbiji su se izmjenjivali Partizan i Zvezda, iako Partizan ima više i uzea je zadnjih 7 za redom. Jedino 2021/22 je bilo drukčije jer je prvak bia Partizan, a na drugo misto di je tribala bit Zvezda je bia Čukarički. Zvezda treća.

U Bosni dominacija Sarajeva. Tri puta nisu bili prvi, dva zbog Zrinjskog i jednom zbog Radnika iz Bijeljine. Drugo misto je generalno pripadalo Zrinjskom dok treće niko nije uzea više od 2 puta za redom.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la azo »

Imam slican izazov i ja gdje idem ligu po ligu. Trenutno sam uzeo sa

Goricom, Zrinjskim, Balkanijem vjerovatno ce biti i Partizan za par dana :mrgreen:
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Dynamite 7 »

Čestitke bratu Masteru na tituli :clap: :bow-yellow: .
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Master of darkness »

Hvala hvala 😁 vrhunska sezona je bila. Aleksa i Viper imaju za cim da zale, ali tu je uvek sledeća sezona 🙂
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Dynamite 7 »

Nažalost nesretno nisam uspio ostvariti cilj a to je da budem u top4, Atalanta ispred zbog gol razlike. Jedino je pozitivno što u utorak igram finale Evropa Lige protiv PSV-a.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la AleksaVP »

Slabo si kiksao i mene si dobio i nije se moglo više, osvojio sam jedan kup pa nije skroz bačena sezona ali idemo dalje. Šteta što su Vuk, Azo i Hangman odustali od igranja. Čestitke Masteru. 👍
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Master of darkness »

Hvala Aleksa :D

Vala bila je dosta dramaticnija sezona nego sto sam ocekivao. U two horse trci mene i Vipera je na kraju Aleksa bio drugi :) I da je imao jos jedan bod bio bi sampion. Zanimljivo :D
You leave when you think it's time
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la AleksaVP »

Našao si kad da izgubiš, kada nisam mogao nikako da te prestignem. :lol:

Ali dobro, kup i -1 u ligi sasvim solidna sezona, još sam i Vipera dobio na kraju.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Master of darkness »

Jbg pobedjuje se kad je bitno, gubi se kad je nebitno :mrgreen: kad sam vec znao da cu da dobijem stavim 4-3-1-2 da vidim kako ce da izgleda i izgubim.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Dynamite 7 »

Mene je loša igra u derbijima koštala samo 2 pobjede od 8 utakmica protiv top 4 i to obje protiv Atalante. Još po 3 poraza i remija.
Znači bez pobjede protiv Milana,Intera i Palerma.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Master of darkness »

Pa realno je da je Atalanta mocna ekipa. Ne kapiram sta se desilo da ovako padne u formi lik.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dobra je ekipa ali i jaka konkurencija u ligi.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la AleksaVP »

Master of darkness je napisao/la: 17 lip 2022, 17:13 Pa realno je da je Atalanta mocna ekipa. Ne kapiram sta se desilo da ovako padne u formi lik.
Nije ulazio verovatno neko vreme i ne menja igrače kada se neko povredi ili bude suspendovan a sama igra to ne radi mislim i eto ti odgovora.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Football Manager

Post Postao/la AleksaVP »

Mogu da se kupuju igrači od Parme. Kažite koga želite da se dogovorimo, ponudio sam za Van Dajka ali ako je neko želeo pre povućiću ponudu.
slika
Odgovori