Šah

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Odgovori
Avatar
Jabuchillo
Rank 4
Rank 4
Postovi: 96
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Šah

Post Postao/la Jabuchillo »

Dosta ljudi je ishejtovalo Nepa jer nije predao Fabianu kad je bio u lošoj poziciji. Nikako ne razumijem takve ljude. Činjenica je da Nepu remi ništa nije značio, a da je time oduzeo Fabianu šansu da ide u tiebreaker sa Gukeshom, međutim i Nepo bi pobjedom išao u tiebreaker tako da je bilo sasvim logično da ne odustane iako je u lošoj poziciji. Osim toga Fabiano je sam sebi kriv što nije iskoristio dobru poziciju. Vjerovatno je i Nepu krivo što se završilo tako kako se završilo, a to je remi koji i njega i Fabiana ostavlja bez šansi, ali to je šah. Bilo bi veoma nefer prema Gukeshu da Nepo tek tako pokloni pobjedu Fabianu. To je Candidates turnir, svaka pobjeda mora biti krvavo zarađena, nema nikakvih poklona
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7668
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Šah

Post Postao/la Master of darkness »

Nema potrebe ni generalno. Ne podrzavam predaju, osim bezizlazne situacije. Znao sam da gubim i +15 u materijalu pa sam se borio do kraja. Nekako mi je glupo tek ovde, posto drugome useravam plasman.
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58253
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Šah

Post Postao/la Sherpa »

Predati na ovom nivou bi bilo sramotno kada i sam igraš za titulu. Obojca su odigrali maestralno, fabi nije vidio nevjerojatno tešku poziciju jedno 20-30 poteza unaprijed. Zato eval bar jako vara. Kapa do poda za oba, i zaslužili su onak pljesak kojeg si dobili
slika
Odgovori