AJPW

Puro i Lucha na jednom mjestu
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Rio146 »

Najbolji trenutak showa

slika
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24585
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Maki »

Čestitke na povratku. Otkud baš AJPW od svih promocija?
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Rio146 »

Iskreno nemam pojma :lol: došlo mi. A i hoću AJPW flair ikonicu ove godine, tako da eto :D
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24585
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Maki »

Pa fino. AJPW jw istorijski značajna promocija pa je šteta što nije više bila zastupljena na portalu.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17430
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Itekako. Al trenutno mi se ne čine previše popularni. Možda nam ja šiknem neki AJPW meč kad budem birao u temi Gledanje mečeva (da, priključit ću se) :)
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24585
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Maki »

Da i ja mislim da nisu pretjerano značajni sad. Mislim da sam negdje 2015. gledao par njihovih mečeva ali to čisto da pogledam nešto od njih ali nisu me zainteresovali.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

Bravo za povratak kolega. Samo jako!!!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW Prime Night 2021 – recenzija

Post Postao/la Rio146 »

Hvala momci 😁
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Rio146 »

AJPW New Year Wars 2022 - Day 1

Dan Tamura vs Ryo Inoue
Ovo je bio dobar opener. Iskustvo protiv srčanosti. Ryo Inoue se trudio svim silama zadobiti neku dominantniju poziciju i uspostaviti svoj tempo, međutim Dan Tamura lagano to zaobilazi i pokazuje protivniku da nisu na istom nivou. Nakon 5-6 minuta Dan pobjeđuje s Boston Crabom.

Jun Saito & Shuji Ishikawa vs Rei Saito & Rising HAYATO
Malo dosadnjikav meč na momente, ali zadnje dvije minute bile su dobre. Prvo su htjeli Rising HAYATA predstaviti kao nikakvu prijetnju jer je građom manji od svih u ringu, i uspjeli su donekle u tome. Nakon jedne dobre springboard akcije daje tag Rei Satu, koji u zadnje dvije minute izmjenjuje seriju Chopova i šamara s Jun Saitom. Meč završava kao i prošli gdje Jun s Boston Crabom tjera Rei na predaju.

Andy Wu, Black Menso-re, Masanobu Fuchi, Takao Omori & TAMURA vs Baliyan Akki, Raimu Imai, Seigo Tachibana, Takayuki Ueki & Yoshitatsu
E ovo je bio loš meč. Klasičan filler multi man meč, koji je tu samo do popuni vrijeme. Jedina stvar vrijedna spomena je da sam po prvi put vidio pištolj u ringu. Ueki sa svojim gimmickom policajca donio je pištolj u ring, ali Fuchi mu izbija pištolj iz ruku i nastavlja ga tući. Za kraj Omori s Lariatom uzima pobjedu nad Tachibanom. Palac dolje.

CIMA, Super Crazy & TAJIRI vs Izanagi, MUSASHI & SUGI
Zanimljiv meč. Nisu ništa specijalno pokazali, ali nije bilo ni loše. SUGI je imao nekoliko solidnih highflying poteza, ali to je manje više bilo to. Kraj je vrlo dobro odrađen gdje Super Crazy pogađa jedan jači Powerbomb za pobjedu nad SUGI-em.

Battle Royal
Kratak ali i zabavan meč. Svi su brzo poispadali, na kraju su ostali Akki, Ueki, Devil Murasaki, Tachibana i Rising HAYATO. Dok se Akki penjao na kut ringa, Devil Murasaki ga je izbacio, a za to vrijeme HAYATO pinuje Uekia. Dok su Tachibana i Murasaki izmjenjivali udarce na apronu, HAYATO radi dropkick obojici i on osvaja Battle Royal. Uglavnom zabavan meč.

Hikaru Sato, Shotaro Ashino & Suwama vs NEXTREAM (Atsuki Aoyagi, Kento Miyahara & Yuma Aoyagi)
Hm...nije bio loš meč. Suwama i Miyahara su imali jednu dobru sekvencu. Shotaro Ashino je odradio jedan jako dobar meč ovdje, i pokazao da ima jako puno potencijala. Nažalost po njega ovdje je pretrpio pin od Yume Aoyagia. Inače jedan prosječan meč. Nakon meča Miyahara udara Suwami Piledriver na apron.

Abdullah Kobayashi, Daisuke Sekimoto & Ryuji Ito vs TOTAL ECLIPSE (Koji Doi & Kuma Arashi) & Ryuki Honda
Prvo su dečki iz Total Eclipsea odvojili Kobayashia od ostatka tima, i dominirali nad njime. Kasnije Seikimoto i Ito dovlače oružje u ring, i izjednačuju stvari. Kuma Arashi je nekako MVP ovoga meča, jer je imao nekoliko vrlo dobrih poteza a najbolji je bio Samoan Drop na Abdullahu. Kraj meča dolazi tako što Abudullah nakon Diving Elbow Dropa pinuje Arashia. Ono, nije baš najbolji meč, ali svakako zanimljive stvari sam vidio. Kad sam se probudio nisam mislio da ću gledati Abdullaha kako radi Diving Elbow Drop.

All Asia Tag Team Title Match
STRONGHEARTS (El Lindaman & T-Hawk) (c) vs TOTAL ECLIPSE (Hokuto Omori & Yusuke Kodama)

Malo je falilo da ga prijavim za najbolje godine. Početak malo slab. Na trenutke ne povezani potezi. Sredina puno bolja. T-Hawk ima jedne od najboljih Chopova danas. Odjekuje cijela arena od njegovih Chopova. El Lindaman i T-Hawk su imali dobru sekvencu s timskim potezima i bilo je odlično. Omori i Kodama nekako nisu imali tu kemiju, ili ih je zasjenila kemija El Lindamana i T-Hawka da nisam mogao obratiti pažnju. Mislio sam da će STRONGHARTS-i obraniti titule, ali Omori pinuje El Lindamana za pobjedu.

Sveukupno: Prva dva meča solidna, nakon toga jedna rupa gdje nismo vidjeli ništa pretjerano zanimljivo, ali opet na kraju je bilo dobro. AJPW mora početi pružati bolje mečeve, kako bi vratili onaj stari sjaj, ako to uopće žele. Većina rostera im je preko 40, a oni koji su mladi i koji imaju potencijala postati nositelji promocije, moraju početi pobjeđivati. Ashino, Yuma Aoyagi i Rising HAYATO su upravo ti momci oko koje se može promocija dignuti na noge. Lijepo je imati legende, ali ne opstaje se od njih.
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Rio146 »

Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Rio146 »

AJPW New Year Wars 2022 - Day 2

Seigo Tachibana vs Ryo Inoue
Kao što smo mogli i očekivati, vrlo lagana pobjeda Tachibane. Većinu meča je bio u prednosti i imao kontrolu nad situacijom. Inoue je imao par ofenzivnih poteza, ali Seigo je puno iskusniji borac od njega. Tachibana pobjeđuje sa Single Legom.

Andy Wu, Black Menso-re & Hiroshi Yamato vs Evolution (Dan Tamura & Hikaru Sato) & Ryuji Hijikata
Jedan vrlo vrlo solidan meč. Otvaraju Wu i Hijikata. Malo su sporije krenuli, ali kako je meč odmicao bio je sve bolji. Odlična interakcija Sate i Yamatoa. Vrlo dobar tehnički wrestling. Na kraju su ušli svi u ring, i bilo je vrlo zanimljivo. Sato prvo radi Side Suplex na Menso-re, a nakon kickouta, Sato ga prisiljava na predaju s Armbarom. Nakon meča Sato napada Yamatoa. Bilo bi zanimljivo gledati njihov singles meč.

TOTAL ECLIPSE (Kuma Arashi & TAJIRI) vs Devil Murasaki & Izanagi
E ovo je bio smiješan meč. Devil Murasaki izlazi s ljepljivom vrpcom, i odmah po počeku meča Kuma Arashi ga veže za zaštitnu ogradu pored ringa. TAJIRI i Kuma dominiraju nad Izanagijem. TAJIRI drži Izanagija, ali izmiče mu taman kada ovaj udara Chop. Izanagi, radi Low Blow, i obojica ispadaju iz ringa. Do tada se Murasaki oslobodio, i zavezao obojicu uz zaštitnu ogradu. Devil Murasaki i Izanagi pobjeđuju na count out.

Atsuki Aoyagi, Rising HAYATO & Yu Iizuka vs TOTAL ECLIPSE (Hokuto Omori & Yusuke Kodama) & Ryuki Honda
Pričom nije bio dobar meč, ali bilo je lijepih poteza. Rising HAYATO je jedan od ljudi koje AJPW mora pushati, jer je dečko jako dobar. Omori i Aoyagi su bili vrlo solidni ovdje. Na kraju meča Honda pinuje Aoyagia, nakon One Arm Slama. Nije bio loš meč, ali nisam osjetio baš nikakvu važnost ovdje.

Ren Ayabe, Shuji Ishikawa & Takao Omori vs Jun Saito, Rei Saito & Yoshitatsu
Ne znam koliko je pametno s booking strane, ali bio je zabavan meč. Starci su ovdje prikazani bolje od mladih. Ayabe je imao dobru konfrotaciju s Yoshitatsuom, a Jun i Rei Sato su imali jednu dobru minutu kad su bili bolji od Omoria, ali nije potrajalo, jer je Omori pinovao Jun Saita.

GAORA TV Title Match
Shigehiro Irie (c) vs Koji Doi

Do ovoga trenutka ovo je najbolji meč na showu. Malo sporiji meč, s trenutcima praznoga hoda. Irie je bio izvrstan. Nekoliko jako dobrih poteza, pa čak i highflying s obzirom na njegovu konstituciju. Odličan Cannon Ball taman prije nego li su se izubijali Lariatima. Na kraju Irie slavi. Ovakve mečeve trebamo više imati u AJPW. Palac gore.

AJPW World Junior Heavyweight Title Match
Super Crazy (c) vs SUGI

E ovo nije bilo dobro. Super Crazy je dominirao cijeli meč. Previše praznog hoda. Nakon svakog jačeg poteza, pauza po 10 - 15 sekundi. Super Crazy je veteran, i shvaćam da su veterani važni, ali stavi ih u undercard a ne ovako visoko. Zadnje dvije minute kada je SUGI dobio malo prednosti su bile dobre, jer smodobili nekoliko highflying poteta, a čak je i hodao po užetu. Na kraju SUGI osvaja Jr. titulu nakon Springboard 360°. Ako sam dobro razumio Rising HAYATO ga je izazvao ne meč za titulu.

AJPW World Tag Team Title Match
Runaway SUPLEX (Shotaro Ashino & Suwama) (c) vs NEXTREAM (Kento Miyahara & Yuma Aoyagi)

Uh kakav meč. E ovo je bilo odlično. Dostojno main eventa. Dečki su dobili pola sata, i odradili fenomenalan meč. Prvo da kažem Suwama i Miyahara su odradili vrhunski ovdje support ulogu. Chopovi, Lariati, Dropkickovi, ma svaki potez je izgledao odlično, ali u prvom planu su bili Aoyagi i Ashino. Odmah su u prvoj minuti postavili mržnju jedan prema drugome, i to se prenosilo i osjetilo na cijeli meč. Jednostavno fantazija. Pred kraj su obojica imali odlične submissione. Prvo Ashino s Ankle Lockom, a zatim Aoyagi s giljotinom. Malo je falilo objoici. Predobro je ovo bilo. Ashino brani titule s T-Bone Suplexom. I Aoyagi i Ashino su vrlo mladi pa očekujem dobre mečeve od nji u budućnosti.

Sveukupno: Ovo je bio jedan vrlo zanimljiv show. Osim co-main eventa, ne mogu reći da je išta bilo loše. Undercard je brzo proletio, zapravo svaki meč je bio kratak osim main eventa. Većinom zabavan show. Main event ima moju preporuku.
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Rio146 »

AJPW New Year Wars 2022 - Day 3

Triple Crown Title Tournament Semi Final Match
Suwama vs Kento Miyahara

Izrazito dosadan i naporan meč za gledanje. Sporo od samoga početka pa sve do kraja. Razumijem da Miyahara ima još jedan meč u finalu, pa se ne smije puno ovdje potrošiti, ali onda je mogao biti kraći meč. Suwama je dominirao većinu vremena, a onda nekad pred kraj meča Kento dobija malo momentuma. Suwama pogađa Side Suplex, ali Kento krade Roll-up i prolazi u finale.

Triple Crown Title Tournament Semi Final Match
Shotaro Ashino vs Ryuki Honda

Početak meča je bio isti kao i prošli meč, međutim ovdje Ashino pokazuje koliko je dobar i radi nekoliko vrlo dobrih poteza. Većinu meča je proveo u vodećoj poziciji, ali na kraju Honda na prevaru pobjeđuje Ashina i prolazi u finale turnira.

Andy Wu, Black Menso-re, Ryo Inoue, Shuji Ishikawa & Takao Omori vs Dan Tamura, Kazumasa Yoshida, Ren Ayabe, Shigehiro Irie & Takato Nakano
Filler meč. Doslovno ništa zanimljivo nismo vidjeli. Inoue se i dalje pokušava dokazati, ali mu i dalje ne ide. Oba tima su bila nekako podjednaka, i nitko nije preuzeo kontrolu nad mečom. Svatko je dobio svojih par poteza, i meč završava tako što Andy Wu pina Dan Tamuru.

NEXTREAM (Atsuki Aoyagi & Yuma Aoyagi) vs TOTAL ECLIPSE (Koji Doi & Kuma Arashi)
Započonju Yuma i Kuma Arashi. Iako je Yuma imao nekoliko dobrih poteza na samome startu meča, nije dugo trebalo Arashiu da uspostavi prednost. Dok se Atsuki svađao sa sudcem, dečki iz TOTAL ECLIPSE-a zajedničkim snagama dominiraju nad Yumom. Yuma se nekako izvlači i daje hot tag Atsuki, ali nije ni to dugo trajalo. Vrlo brzo Doi dolazi u bolju poziciju i uz jedan Modified lifting reverse STO odlično nanosi štetu Atsuki, ali Atsuka kickouta iz toga. U sljedećem potezu Doi pogađa Lariat i tu meč završava.

Three on One Handicap Match
Yoshitatsu vs Baliyan Akki, Seigo Tachibana & Takayuki Ueki

Odmah na početku izlaze iz ringa, i Yoshitatsu gubi prednost jer je u brojčanom manjku. Povratkom u ring donekle i izjednačava stvari jer je većinom bio 1 na 1. Kada je došao u malo bolju poziciju, dolazi (meni nepoznati) hrvač i radi Superkick nad Yoshitatsuom, i meč završava kao No Contest. Nakon meča nastavalja ga tući, a onda je imao nešto i za reći.

All Asia Tag Team Title Match
TOTAL ECLIPSE (Hokuto Omori & Yusuke Kodama) (c) vs Devil Murasaki & Izanagi

Kao i na prošlom showu Devil Murasaki nosi sa sobom lijepljivu vrpcu. I dok su Izanagi i Kodama bili u ringu, Murasaki je uspio odvući Omorija ispod ringa, a onda zatim Kodamu zavezati za zaštitnu ogradu. Sudac je počeo odbrojavati, ali Omori izlazi od ispod ringa i vraća se u meč. Omoriju su ruke vezane, jer mu ih je Murasaki zavezao dok su bili ispod ringa. Devil i Izanagi imaju prednost nad dečkima iz TOTAL ECLIPSE-a. Kodama se uspijeva osloboditi i izjednačava se s njima u ringu, pa spašava Omoria. Kako bi im vratio istom mjerom Kodama vodi Inazagia na balkon od arene, a Omori ostaje sam s Murasakijem. Murasaki radi low blow, a par trenutaka kasnije Omori mu vraća istom mjerom. Prvo Cutter, a onda i Piledriver pogađa Omori i tako TOTAL ECLIPSE brani titule. Nekvalitetan meč, ali poprilično zabavan.

AJPW World Junior Heavyweight Title Match
SUGI (c) vs Rising HAYATO

Jako loš početak meča. Ne sjećam se da sam ikada vidio više botcheva u prvoj minuti nego ovdje. Nakon toga SUGI radi odličnu Planchu, i stvari postaju mnogo bolje. SUGI nekako vodi u ovom prvom djelu, ali HAYATO ga prati u stopu. Nekoliko odličnih High Speed sekvenci slijedi, ali problem nastaje u rupama između tih sekvenci. Kako je ovo većinom high speed meč, osjeti se taj prazan hod. Dolazimo do djela kada se stvari odvijaju na apronu. HAYATO pogađa odličan Superkick, a zatim BRUTALNO DOBAR PILEDRIVER S APRONA NA RINGSIDE. Povratkom u ring pogađa i dobar Leg Drop. Par trenutaka kasnije SUGI je u prednosti, ali oept botchaju, i ne izgleda dobro. SUGI radi Springboard 360 Splash i brani titulu. Smatram da je Rising HAYATO budućnost AJPW-a, i uz pravilan booking može postići velike stvari. Ovaj meč je bio loš jer je imao previše botcheva, ali izvlači ga nekoliko dobrih poteza, pogotovo Piledriver na ringside.

Triple Crown Title Tournament Final Match
Kento Miyahara vs Ryuki Honda

Prvi dio meča uuuuuuuultra dosadan i spor. Previše praznog hoda. Nisam računao ali otprilike dva poteza po minuti. Drugi dio meča je bio puno bolji, ali nekako mi nije sjelo. Možda zato jer sam se smorio u prvom djelu meča, a i sam kostur meča nije izgledao dobro. Vidjeli smo nekoliko jako jako dobrih poteza. German Suplexa nekoliko, kao i Superkickova, pa Piledriver, odlične razmjene Chopova koje Honda odlično radi, Knee Strikovi Miyahare bili su izvanredni, ali kao da nije bilo nekog momentuma nego su samo ispucavali poteze. Nije bilo strukture meča, i zbog toga palac dolje. Čak je i sam kraj došao nekako neočekivano kada Miyahara pobjeđuje s brutalnim German Suplexom gdje je Honda sletio baš na glavu. Miyahara je novi/stari Triple Crown prvak.

Sveukupno:Joj ovo je bio loš show. Meč za All Asia timske titule, kao i meč Aoyagia protiv Doia i Arashia, bili su zanimljivi. SUGI vs HAYATO je mogao biti MOTN, ali ovako uz preveliku količinu botcheva sumnjam. Polufinala i finale jako dosadni mečevi. Bolje da su napravili Fatal 4 way meč, nego ovo, ali ajde.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24585
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Maki »

Rio146 je napisao/la: 24 pro 2021, 18:36
Pošto pratiš kako ti se čine kao kompanija? Imaju li potencijala za rast pošto su baš sad nažalost dosta irelevantni?
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12244
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Rio146 »

Imaju nekoliko jako dobrih hrvača tipa Yuma i Atsuki Aoyagi, Ashino, Rising HAYATO, braća Sato...može se uz pravilan booking dobri programi napraviti. Meni je veći problem što guraju starkelje kao da su relevantni kao i prije 20 godina. Prije par evenata dva lika skupa imaju 93 godine i imaju meč za Junior titulu. Myiahara sad imao meč za Triple Crown titulu protiv lika od 45 godina. Mislim nije ni to loše ponekad, ali pored jednog Ashina kojem bi titula legla ko budali šamar, oni daju meč Suwami. Srećom pa je Miyahara prvak. Tako da ono, mogu kad bi htjeli.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24585
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: AJPW

Post Postao/la Maki »

Nekako je to boljka mnogih japanskih kompanija čini se. Oslanjanje na provjerene ali već izlizane opcije.
Odgovori