Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2017/18

Najelitnije fudbalsko takmicenje u BiH

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST To bi bila smrt zbog navijačkih skupina.
Postovanje za njih, dobar sam sa mnogim navijacima. Ali postoji i zakon, koji moze i da zazivi, pa da se i to sredi. Kao u Engleskoj. Mislim da je bitnije da se gleda dobar fudbal, nego idioti koji su dosli samo da bi izboli nekog ili ostali bez glave.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Nije problem ni navijaci koliko to klubovima nije u interesu. Zasto bi Dinamo osa ca iz lige di je Bog I batina u jednu di ima pravu konkurenciju.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HunterDX »

Ma to stoji. Ali da li je lepo sto su nase lige slabo rangirane, sto nasi klubovi nemaju uspehe u evropi. Ako kriminalcima koji stoje iza takvih klubova zadovoljstvo da osvajaju samo domscu ligu i da to uvek bude maksimum, onda super. Bese nekad mocna Jugoslavija.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57869
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

dio problema je i u sustavu, u razvoju mladih igrača, koji samo lete van za lovom, pola njih propadne po tribinama velikih klubova, pošto nisu dovoljno dobri ni da uđu u sastav. Dok bi im godina ili dvije redovitog igranja itekako dobro došla.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HunterDX »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST dio problema je i u sustavu, u razvoju mladih igrača, koji samo lete van za lovom, pola njih propadne po tribinama velikih klubova, pošto nisu dovoljno dobri ni da uđu u sastav. Dok bi im godina ili dvije redovitog igranja itekako dobro došla.
Slazem se.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9263
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Jugoslavija je imala sistem, i zog toga je liga bila uspjesnija. Ulagalo se u domaci fudbal, razvoju mladih igraca i onda je na sve to pravilo o tome da igraci ne smiju napustati Jugoslaviju prije 27. godine cinilo prevagu. Zamislite da je Dinamo imao Modrica, Mandzukica, Corluku itd na vrhuncu svojih karijera. Imali bi tim za bar QF Lige Prvaka. Onda npr da su Matic, Dzeko, Vucinic, Handanovic svi redom do 27. igrali za Zvezdu, Zelju, Maribor itd. Onda uzmite u obzir dijasporce poput Rakitica, Kolasinca i najvaznijeg - Ibrahimovica. Zlatan Ibrahimovic bi mozda svoju karijeru zapoceo u Radniku iz Bijeljine, a do 27. godine bi imao foru da pravi transfere po citavoj Jugoslaviji, nakon cega bi ga neko prodao za 50-70 miliona eura Juventusu. To bi vec bio zanimljiv scenarij. To regionalna liga nikad nikad ne bi uspjela replicirati. Sta Sarajevu znaci regionalna liga kad ima nesposobnu/kriminalnu upravu. Ili Dinamu npr, kada su i ovako u super poziciji, gdje se HNL bori za drugog predstavnika u LP. Meni kao navijacu bi bilo zanimljivije ici na gostovanje Hajduku nego Krupi, ali generalno mislim da nema dovoljno benefita da se to uspostavi sada. Svi bi diktirali svoje uslove, nikome se ne bi moglo udovoljiti i to je kraj price.

Sto se namjestanja tice, namjestalo se i u Jugoslaviji, tesko da bi se to moglo zaobici i ovdje.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HunterDX »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Jugoslavija je imala sistem, i zog toga je liga bila uspjesnija. Ulagalo se u domaci fudbal, razvoju mladih igraca i onda je na sve to pravilo o tome da igraci ne smiju napustati Jugoslaviju prije 27. godine cinilo prevagu. Zamislite da je Dinamo imao Modrica, Mandzukica, Corluku itd na vrhuncu svojih karijera. Imali bi tim za bar QF Lige Prvaka. Onda npr da su Matic, Dzeko, Vucinic, Handanovic svi redom do 27. igrali za Zvezdu, Zelju, Maribor itd. Onda uzmite u obzir dijasporce poput Rakitica, Kolasinca i najvaznijeg - Ibrahimovica. Zlatan Ibrahimovic bi mozda svoju karijeru zapoceo u Radniku iz Bijeljine, a do 27. godine bi imao foru da pravi transfere po citavoj Jugoslaviji, nakon cega bi ga neko prodao za 50-70 miliona eura Juventusu. To bi vec bio zanimljiv scenarij. To regionalna liga nikad nikad ne bi uspjela replicirati. Sta Sarajevu znaci regionalna liga kad ima nesposobnu/kriminalnu upravu. Ili Dinamu npr, kada su i ovako u super poziciji, gdje se HNL bori za drugog predstavnika u LP. Meni kao navijacu bi bilo zanimljivije ici na gostovanje Hajduku nego Krupi, ali generalno mislim da nema dovoljno benefita da se to uspostavi sada. Svi bi diktirali svoje uslove, nikome se ne bi moglo udovoljiti i to je kraj price.

Sto se namjestanja tice, namjestalo se i u Jugoslaviji, tesko da bi se to moglo zaobici i ovdje.
Ali bi bilo vise klubova koji bi mogli da nemestaju. Bilo bi zanimljivije.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la azo »

Ovaj Željo fakat izgleda kao postena ekipica,igraju lijepo smireno sa dosta mlade snage,ne igraju za jednog igraca koji ce biti najbolji strijelac (Bajić,Lendrić,Hodzić) nego igraj ekipno,timski.Bash mi se svidja ovaj "novi" Zeljo.Ne bih ni znao da su ovako dobri da nisam bio na Atleticu koji me je zainteresovao da vidim i prvi tim.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57869
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9263
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Jad i cemer. Da mi je samo vidjeti teleci pogled delegata koji je odobrio igranje ove utakmice.

Prvi dio lige je gotov. U ligu za prvaka idu Zrinjski, Zeljo, Siroki, Sarajevo, Krupa i Radnik. Cini mi se da su iste ekipe igrale lzp prosle sezone. Kakocje pocetku izgledalo, Sarajevo je dobro i proslo.
U ligu za opstanak idu Mladost, Borac, Gosk, Sloboda, Celik i Vitez.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57869
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Da mi je samo vidjeti teleci pogled delegata koji je odobrio igranje ove utakmice.
Ovakvo nešto bi trebalo iz uefe kažnjavati.

Čujem da ste igrali na takvom terenu...
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9263
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST terenu
Ma nista novo.. I dalje pamtim onu sezonu kad smo bili prvaci (cini mi se da je tad bilo, a mozda se varam), na gostovanju Zvijezdi u Gradacac. Ono je katastrofa bila. Bijeli dresovi su se obojili do kraja
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la ejdzejp1 »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Ma nista novo.. I dalje pamtim onu sezonu kad smo bili prvaci (cini mi se da je tad bilo, a mozda se varam), na gostovanju Zvijezdi u Gradacac. Ono je katastrofa bila. Bijeli dresovi su se obojili do kraja
bio sam na toj utakmici, mislim da gori teren nisam vidio
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9263
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST
emirates je napisao/la:QR_BBPOST Ma nista novo.. I dalje pamtim onu sezonu kad smo bili prvaci (cini mi se da je tad bilo, a mozda se varam), na gostovanju Zvijezdi u Gradacac. Ono je katastrofa bila. Bijeli dresovi su se obojili do kraja
bio sam na toj utakmici, mislim da gori teren nisam vidio
Moguce da je stvarno najgori teren kojeg sam i ja ikad vidio. Za one koji nisu upuceni:

slika

slika


slika
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9263
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Premijer Liga Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emirates »

86. minuta Zeljo poveo 0:3 preko penala protiv Zrinjskog
94. minuta, autogol za 3:3 i konacan rezultat.


slika

Ovo je jedna od najofirnijih prodaja koje sam ja ikada vidio :lol:
slika
Odgovori